Logo
0 800 30 11 77

Що впливає на чоловіче здоров'я і як його підтримати?

Що впливає на чоловіче здоров'я і як його підтримати?
Читати 15 хвилин | Створено: 3 червня 2014 | Оновлено: 5 червня 2024 | 11063 11063
Чоловіча здатність до підтримки статевого акту і репродукції залежить від сукупності безлічі чинників: психоемоційного стану, фізіологічних і гормональних змін.

Що таке еректильна дисфункція?

Еректильна дисфункція — це нездатність підтримувати ерекцію для проведення повноцінного статевого акту. Залежно від причини виникнення проблеми з ерекцією можуть мати тимчасовий (ситуативний) або постійний характер, що характеризується поступовим, але стійким зниженням лібідо. 

Чому чоловік не може кінчити?

Поставте своє питання Урологу
«ОН Клінік»

Причиною того, що хлопець не кінчає або не може підтримувати статевий акт, можуть бути органічні (фізіологічні) або психогенні чинники. Фізіологічні причини еректильної дисфункції:

 • недостатній або надлишковий синтез статевих гормонів (гіпогонадизм або гіпергонадизм);
 • порушення припливу крові до печеристого тіла внаслідок серцево-судинних захворювань (гіпотонія, варикоз, атеросклероз);
 • венеричні хвороби або захворювання органів сечостатевої системи (простатит, уретрит);
 • травми статевого члена або яєчок (розрив печеристого тіла, перекрут яєчка);
 • розлади периферичної нервової системи (перенесений інсульт, інфаркт, післяопераційні ушкодження);
 • вживання психоактивних субстанцій (алкоголю, кофеїну, медичних препаратів);
 • куріння;
 • зайва вага.

До причин, через які чоловіки не кінчають, також належать: якість і тривалість сну, регулярність фізичної активності та статевого життя, а також вік (рівень тестостерону з віком падає, відповідно, знижується лібідо). При цьому на ймовірність проблем з ерекцією не впливає розмір члена або расова приналежність.

Психологічні проблеми з ерекцією

Емоційні та психологічні чинники можуть спричиняти тимчасове зниження лібідо — втрати сексуального потягу до партнера, бажання сексуальної близькості. Емоційні причини проблем з ерекцією: 

 • травматичний досвід, що викликає страх невдачі в ліжку;
 • почуття провини;
 • перевтома;
 • хронічний стрес;
 • проблеми між партнерами;
 • низька самооцінка;
 • соціальні помилки.

Депресія, тривожний розлад особистості та інші психологічні порушення також впливають на здатність підтримувати статевий акт і отримувати оргазм. Психологічні проблеми з ерекцією вимагають звернення до психолога або психотерапевта.

Гормональні порушення, через які чоловік не кінчає

Такі гормональні порушення, як низький рівень тестостерону (гіпогонадизм) або гормонів щитоподібної залози (гіпотиреоз), можуть бути причиною того, що хлопець довго не кінчає або не може викликати й підтримувати ерекцію. Цукровий діабет за рахунок пошкодження кровоносних судин статевого члена і подальшого порушення кровообігу також впливає на потенцію. Гормональні порушення потребують консультації ендокринолога

Які серцево-судинні захворювання впливають на чоловіче здоров'я?

Функціональність здорового чоловічого члена, здатного до ерекції, багато в чому залежить від стану кровоносної системи. Серцево-судинні захворювання (атеросклероз, варикоз) стають причиною порушеного кровообігу, внаслідок якого погіршується приплив крові до печеристого тіла. Еректильна дисфункція під час лікування гіпертонії (підвищеного кров'яного тиску) може бути наслідком прийому гіпотензивних препаратів. 

Як хвороби сечостатевої системи впливають на здоров'я пеніса?

Запальні захворювання статевої системи (баланопостит, епідидиміт) можуть спричиняти дискомфорт у ділянці голівки члена, біль під час ерекції та статевого акту. Запальні процеси також впливають на естетичну складову — здоровий статевий член має природний однотонний колір шкіри, повне розкриття голівки, відсутність утворень, шорсткостей, виділень і запаху. 

Інфекційні захворювання (такі ЗПСШ, як гонорея, сифіліс, хламідіоз) і патології сечовидільної системи (уретрит, сечокам'яна хвороба) проявляються болем під час сечовипускання, свербінням, виділеннями та неприємним запахом, що перешкоджає нормальній соціальній активності та статевому акту. При підозрі на захворювання сечостатевої системи потрібна консультація уролога

Що таке аноргазмія у чоловіків?

Чоловіча аноргазмія — це нездатність еякулювати при паралельній можливості підтримувати ерекцію під час статевого акту. Аноргазмія у чоловіків може бути вродженою або вторинною (на тлі психологічних або фізіологічних проблем), а також ситуативною (досягти оргазму вдається за певних умов, наприклад, під час стимуляції простати масажем, мастурбації або орального сексу). Відсутність оргазму в чоловіків також може спричиняти вживання прийомом медикаментів (антидепресантів, гіпотензивних препаратів, діуретиків).

Чи шкідливо чоловікові не кінчати?

Дослідження на тему відсутності еякуляції протягом тривалого часу не дають однозначної відповіді на запитання, чи шкідливо чоловікові не кінчати. Однак дослідники посилаються на те, що тимчасове утримання може покращити якість сперми, а також знизити ризик раку простати при частій еякуляції (понад 21 раз на місяць). Проте пряма шкода тривалого утримання на чоловіче здоров'я не доведена.

Що робити, якщо хлопець довго не кінчає під час сексу?

Дії, якщо хлопець не кінчає під час сексу, залежать від причини стану — визначити, чи є причиною  імпотенція, можна на консультації уролога або сексолога. Для ситуативного розв'язання проблеми, якщо в чоловіка не вийшло еякулювати через стрес або перевтому, лікар може призначити стимулюючі препарати. Віагра, за відсутності протипоказань, протягом нетривалого періоду часу призначається для підтримки ерекції та проведення повноцінного статевого акту. 

Чи потрібно чоловікові звертатися до лікаря, якщо він не кінчає?

Раннє звернення до лікаря, якщо чоловік не кінчає під час сексу протягом кількох тижнів, допоможе уникнути тривалого лікування. Якщо в чоловіка немає оргазму протягом довшого періоду, консультація фахівця є необхідною. Ознаки проблем з ерекцією:

 • зниження лібідо;
 • відсутність ранкової ерекції;
 • скорочення часу, необхідного для еякуляції;
 • збільшення періоду рефракції (проміжку часу після еякуляції і наступним статевим актом);
 • невдачі з підтриманням ерекції протягом усього статевого акту;
 • млявість пеніса, раптова втрата ерекції після її досягнення;
 • неможливість досягти оргазму.

Звернення до медиків дасть змогу виявити першопричину стану, адже лікар може призначити фізичні вправи для підняття потенції, за необхідності — медикаментозне лікування. Своєчасне звернення до фахівця дасть змогу зберегти здоров'я статевого члена, уникнути тривалого лікування і можливих ускладнень (зниження самооцінки, погіршення якості життя, проблем у стосунках). 

Як чоловікові підтримати здоров'я сечостатевої системи?

Для забезпечення здоров'я сечостатевої системи та збереження еректильної функції потрібне дотримання кількох правил. Для підтримки здорового пеніса і сечостатевої системи потрібно:

Для підтримання здоров'я сечостатевої системи необхідно регулярно обстежуватися в лікаря-уролога. Комплексне систематичне обстеження, зокрема у вузькопрофільних спеціалістів (андролога, ендокринолога, венеролога) допоможе виявити можливі захворювання та патології на ранніх стадіях.

Чи можна поліпшити потенцію за допомогою фізичних вправ?

Фізична активність сприяє підняттю рівня статевих гормонів, які покращують психічний стан і підвищують статевий потяг. Фізичні вправи, зокрема вправи на м'язи Кегеля для чоловіків, також покращують кровообіг, завдяки чому кровонаповнення печеристого тіла (частина пеніса, яка відповідає за його кровонаповнення) досягається простіше.

Що таке вправа Кегеля для чоловіків?

Вправи Кегеля — це комплекс рухів м'язами тазового дна, спрямований на покращення ерекції, тривалості статевого акту, чутливості статевих органів і якості оргазму. Вправи Кегеля для чоловіків полягають у стисканні та розтисканні м'язів тазового дна. Зворотний Кегель для чоловіків застосовують у разі проблем із сечовипусканням — вправа допомагає підтягнути органи сечовипускальної системи, запобігти підтіканням і мимовільному сечовипусканню. 

Чим корисна гімнастика Кегеля для чоловічого здоров'я?

Вправи Кегеля для чоловіків дають змогу зміцнити м'язи тазового дна, що тягнуться від куприка до лобка. Користь Кегеля для чоловіків полягає в покращенні ерекції, а також підтримці та підвищенні тонусу сечового міхура і кишечника. Відчутних результатів чоловікам вдається досягти після трьох місяців щоденних тренувань (два-три підходи по 10-15 хвилин).

Коли чоловікові не можна виконувати вправи Кегеля?

За наявності гострих або хронічних захворювань сечостатевої системи та кишечника вправи Кегеля для чоловіків варто виконувати обережно. Протипоказом для Кегеля є вставлений уретральний катетер. Інші протипокази до проведення гімнастики Кегеля для чоловіків: важкий геморой, гострий простатит, тромби або пухлини в ділянці геніталій, гнійно-запальні вогнища в паховій зоні.

У нашого блогу є власні канали в телеграмі та вайбері, в яких ми розповідаємо корисні та цікаві речі про здоров'я. Підписуйтесь, щоб зробити турботу про власне здоров'я та здоров'я сім'ї комфортною та легкою.

Популярні питання

1. Що таке синдром тривожного очікування сексуальної невдачі?

Синдром тривожного очікування сексуальної невдачі супроводжується нав'язливими думками та емоційною напругою, що перешкоджає проведенню статевого акту. Стан виникає на тлі невдалого досвіду — гіперконтроль напруги статевого члена часто призводить до психогенної еректильної дисфункції. Синдром тривожного очікування сексуальної невдачі вимагає звернення до психолога або психотерапевта. 

2. Чи можна виконувати вправи для потенції в літньому віці?

За відсутності протипоказань (ускладненого геморою, простатиту, запальних процесів і утворень у ділянці геніталій) показані вправи для підвищення потенції. Регулярні вправи для потенції в літньому віці допоможуть не тільки в поліпшенні еректильної функції, а й у підтримці органів сечостатевої системи та кишківника, що дасть змогу уникнути підтікання сечі та пролапсів (опущення органів малого таза). 

3. Які продукти покращують чоловіче здоров'я?

Харчування значною мірою позначається на потенції та репродуктивній функції. Продукти для чоловічого здоров'я: горіхи (мигдаль, фундук, волоський горіх), жирна риба (лосось, тунець) і морепродукти (креветки, раки), нежирні сорти м'яса (телятина, індичка, курка), фрукти (авокадо, ананас, ківі) і овочі (спаржа, шпинат, часник), яйця, темний шоколад, цільнозернові. Позитивно на чоловіче здоров'я впливають також кисломолочні продукти (сир, вершки, натуральний йогурт, ряжанка та кефір). 

4. Як чоловікові перемогти страх невдачі в ліжку?

Невдалий досвід, наприклад, внаслідок втоми, сп'яніння, конфліктів із партнером або того, що в чоловіка не вийшло в ліжку, може стати причиною психологічних травм. Через невдалий досвід у подальшому сексуальному житті чоловік часто не може кінчити та підтримувати ерекцію. Страх невдачі в ліжку можна усунути різними психотерапевтичними техніками, на додаток до яких лікар може призначити медикаментозну терапію.

5. Як зрозуміти, що чоловік довго не кінчає?

Не існує чітких часових критеріїв для настання еякуляції, тому визначити, чи довго чоловік не кінчає, можна тільки суб'єктивно. На те, що чоловік довго не кінчає, може вказувати: зниження пружності пеніса під час статевого акту, зменшення секрету природного лубриканту, втрата чутливості головки члена, дискомфортні відчуття в обох партнерів.

Рейтинг статті:
5 з 5 на основі 1 оцінки
Стаття відображає точку зору автора. Вона не претендує на всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції «Блогу ОН Клінік» може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність наведеної інформації.
Що впливає на чоловіче здоров'я і як його підтримати?
Автор: Янак Андрій
Лікар відділення урології медичного центру «ДокторПРО» у Братиславі.

Схожі статті:

Коментарі

Олег 5 днів тому
Доброго дня, як вирішити проблему з ерекцією?
Відповісти
Доброго дня, вирішення проблем з ерекцією залежить від першопричини стану. Фізіологічні причини вимагають звернення до уролога, психогенні — до психолога, психотерапевта або сексолога. Якщо причина еректильної дисфункції викликана прийомом медикаментів, слід дочекатися закінчення курсу або проконсультуватися зі своїм лікарем. Вікова еректильна дисфункція вимагає підвищення фізичної активності, виконання вправ Кегеля, що як профілактика актуально і в більш молодому віці.
Іра 1 тиждень тому
Добрий день, чи можна завагітніти, якщо хлопець не кінчав?
Відповісти
Янак Андрій
Янак Андрій Іра Іра 1 тиждень тому
Доброго дня, під час незахищеного статевого акту ймовірність завагітніти існує навіть якщо чоловік не еякулював. Статевий акт без еякуляції може закінчитися вагітністю, оскільки виділяється предеякулят. Крім того, якщо чоловік еякулює не вперше за день, то в його уретрі та протоках можуть залишитися життєздатні сперматозоїди.
Тарас 1 тиждень тому
Добрий день, чи ефективні вправи для потенції в літньому віці?
Відповісти
Янак Андрій
Янак Андрій Тарас Тарас 1 тиждень тому
Добрий день, вправи для потенції в літньому віці покращують ерекцію. Гімнастика Кегеля та інші фізичні активності (спортивна ходьба, біг, плавання) також дають змогу уникнути пролапсів і мимовільних підтікань, підняти тонус органів сечостатевої системи та кишечника. Проте за наявності важкого геморою, простатиту, наявності утворень або тромбів у паховій ділянці вправи виконувати нерекомендовано.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.

Не пропустіть оновлення від нас!

Обмінюємо email на корисну інформацію про ваше здоров’я. Нас читають понад 100 000 користувачів щомісяця. Приєднуйтесь і ви!
Підписуйтесь на наші соцмережі та вигравайте 1000 грн