Дієтологія в Харкові

Дієтолог-нутриціолог — це фахівець із правильного харчування.

Послуги дієтолога можуть знадобитися як пацієнтам із порушенням маси тіла та хронічними захворюваннями, так і цілком здоровим людям, які бажають покращити самопочуття та профілактувати розвиток захворювань внутрішніх органів за допомогою корекції харчування.

Біоімпедансний аналіз у Харкові

Первинна консультація дієтолога в «ОН Клінік Харків» включає проведення біоімпедансометрії. Біоімпедансний аналіз — це аналіз складу тіла, заснований на проходженні через організм слабкого електричного заряду. Діагностика складу тіла безболісна та займає кілька хвилин.

Визначення складу тіла є більш інформативним показником порівняно з обчисленням індексу маси тіла, оскільки дозволяє не лише оцінити відповідність ваги росту людини, а й виявити співвідношення тканин в організмі. Біоімпедансометрія дозволяє провести:

 • визначення м'язової маси тіла;
 • аналіз відсотка жиру в організмі;
 • кількісний аналіз кісткової тканини;
 • розрахунок кількості рідини в організмі.

Знаючи співвідношення жиру та м'язів в організмі, дієтолог допоможе підібрати індивідуальний план харчування для контролю ваги. Під час консультації нутриціолог дає рекомендації щодо корекції харчових звичок, а також складає меню з огляду на супутні захворювання та харчові уподобання.

Лікування ожиріння в Харкові

Дієтолог в «ОН Клінік Харків» займається лікуванням надмірної ваги та ожиріння. Правильне схуднення не досягається шляхом короткочасних виснажливих дієт. Лікування надмірної ваги полягає у формуванні культури харчування та довгострокових харчових звичок.

Ожиріння — це захворювання, за якого, крім надмірної ваги, розвивається інсулінорезистентність і порушення всіх видів обміну речовин (вуглеводного, жирового і білкового). Щоб вилікувати ожиріння, дієтолог складає схему харчування для схуднення. Ефективне схуднення настає тоді, коли середньодобова витрата енергії перевищує кількість кілокалорій, що надходять до організму з їжею. За потреби дієтолог також може призначити лікарські препарати, що знижують засвоєння вуглеводів і жирів з їжі.

Лікування дефіциту маси тіла в Харкові

Дефіцит маси тіла також потребує лікування у дієтолога. Низька маса тіла може бути пов'язана з голодуванням, порушенням всмоктування нутрієнтів у кишечнику (за частої діареї, непереносимості лактози, запальних захворювань кишечника), наявністю хронічних захворювань (наприклад, тиреотоксикозу).

Лікування дефіциту маси тіла полягає у застосуванні висококалорійної дієти. Харчування за нестачі ваги має не тільки забезпечувати достатнє надходження енергії, а й містити необхідну кількість білків, незамінних амінокислот і жирних кислот, вітамінів і мікроелементів.

Дієтологія в Харкові

Дієтолог у Харкові приймає в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Первинний прийом у дієтолога триває одну годину, протягом якої лікар вивчає медичну історію та харчові звички пацієнта, проводить загальний огляд і визначає склад тіла (проводить біоімпедансний аналіз).

За потреби дієтолог може призначити консультації суміжних фахівців (гастроентеролога, ендокринолога). Консультація гастроентеролога може знадобитися за підозри на супутні захворювання органів шлунково-кишкового тракту (гастрит, ентерит, синдром подразненого кишечника). Консультація ендокринолога необхідна за наявності супутнього цукрового діабету, синдрому полікістозних яєчників, захворювань щитоподібної залози та надниркових залоз.

Лікування у нутриціолога проходить курсом, під час повторних консультацій лікар контролює результати терапії та в разі потреби коригує призначення. Консультація дієтолога-нутриціолога може знадобитися за наявності:

 • надмірної ваги;
 • недостатньої маси тіла;
 • дефіциту мікроелементів і вітамінів;
 • випадання волосся, ламкості нігтів;
 • для корекції харчового статусу за наявності хронічних захворювань;
 • у період вагітності та лактації.

У рамках пакету «Здоров’я серця» дієтолог також підбирає індивідуальну програму харчування пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями (артеріальною гіпертензією, ішемічною хворобою серця). Консультація триває одну годину і включає запис і розшифрування електрокардіограми (ЕКГ). Порушення жирового обміну та інсулінорезистентність є основними причинами розвитку захворювань серця та судин, тому корекція навичок харчування дозволяє профілактувати прогресування серцево-судинних хвороб.

Доступна також онлайн-консультація дієтолога-нутріціолога. Під час онлайн-консультації лікар складає схему харчування та алгоритм обстеження, ґрунтуючись на скаргах та історії захворювання.

Записатися на прийом до дієтолога в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном або через форму запису на прийом, розміщену на сайті. Дізнатися про вартість прийому дієтолога можна також за телефоном.

Мірошникова Жанна Валеріївна
Мірошникова Жанна Валеріївна
Лікар відділення дієтології

Лікарі відділення дієтології ОН Клінік Харків

Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а

ОН Клінік Харків Пушкінська
Приймаємо: Пн - Сб: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама