Питання та відповіді з дерматології

Добрий день, у мене почався сильний свербіж у піхві і з'явилися білі виділення неоднорідної консистенції. Після відвідування гінеколога лікар поставив діагноз: кандидоз. Підкажіть, яка інфекція може викликати кандидоз? Заздалегідь дякую за відповідь.
Відповідь: 31.01.2023

Здрастуйте! Кандидоз вульви та піхви або молочниця. Збудником молочниці найчастіше є Candida — тип грибка, який у нормі присутній в організмі. За певних умов цей грибок стає агресивним, починає стрімко розмножуватися, спричиняючи запальний процес у слизовій оболонці статевих органів. Основна причина, через яку виникає молочниця, — зниження імунітету, спричинене стресовими ситуаціями. А також, надмірне захоплення борошняним, солодким створює в організмі живильне середовище для грибків. Посилити проблему може прийом антибіотиків. Кандидоз може спровокувати синтетична спідня білизна і постійне використання щоденних прокладок, які обмежують доступ кисню, що сприятливо для розмноження дріжджових грибів. Сьогодні є дослідження, за допомогою яких можна визначити чутливість збудників молочниці до протигрибкових препаратів. Це дасть змогу дізнатися, які препарати ефективні у Вашому випадку, а які марні.

Черняк Наталія Олександрівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи більше 15 років.
Добрий день, у мене сильна пітливість пахв, я не знаю, як мені бути. Ліки не допомагають. Може бути корекція харчування? Буду рада, якщо допоможете: яка дієта за гіпергідрозу? Які продукти можуть спровокувати посилення пітливості, а які, навпаки, можуть поліпшити стан?
Відповідь: 31.01.2023

Добрий день, гіпергідроз або підвищена пітливість — це стан організму, зумовлений якимись патологічними процесами з боку щитоподібної залози, шлунково-кишкового тракту, неврологічних чи гінекологічних проблем. Місцеві препарати маскують проблему, але її не лікують. Рекомендовано дотримуватися дієти: виключаються гострі, копчені, смажені продукти, не рекомендовано вживати дуже гарячі страви та напої. Необхідно ввести в харчування велику кількість овочів, фруктів і води.

Черняк Наталія Олександрівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи більше 15 років.
Добрий вечір, у мене мікоз гладкої шкіри, який проявляється почервонілими ділянками шкіри, що лущаться, які сильно сверблять, а в деяких місцях є дрібні пухирці, які самі лопаються і підсихають. Лікар сказав, що це мікоз. Підкажіть, як передається мікоз гладкої шкіри? Якщо так, то як мені запобігти інфікуванню людей, які перебувають поруч зі мною?
Відповідь: 31.01.2023

Добрий день, мікоз шкіри стоп — це грибкове заразне захворювання шкіри, яке передається від людини до людини. Шляхи зараження можуть бути різними: басейн, манікюр, педикюр, сауни, чуже взуття, спорт-зали, фітнес-центри. У разі проявів симптомів дуже важливо дотримуватися заходів особистої гігієни (обробка ванної, підлоги, килимків, використання індивідуального домашнього взуття, індивідуального інструменту для догляду за проблемними зонами та їх обробка, носіння якісного взуття з натуральних матеріалів, бавовняні шкарпетки, обробка взуття спеціальними антисептичними спреями (спрей ламікон).

Черняк Наталія Олександрівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи більше 15 років.
Добрий день, у мене на тілі з'явився дивний пухирчастий висип, тому я одразу пішла до дерматолога. Після огляду лікар встановив діагноз: герпетичний везикулярний дерматит. Але лікар не пояснила мені, що таке герпетичний везикулярний дерматит? Чи небезпечно це і чи можна вилікуватися повністю?
Відповідь: 31.01.2023

Добрий день, простий герпес — так може звучати Ваш діагноз, це вірус герпесу, який перебуває в людини все життя в нервових гангліях після інфікування від хворої людини, провокуючими факторами для появи захворювання є: стрес, переохолодження, зниження імунітету. Можливі ускладнення з боку нервової системи (неврології, енцефаліти, тривалий больовий синдром). На жаль, стовідсоткового лікування від герпесу немає і при цьому здоровий спосіб життя, насичення організму вітамінами, якісне харчування — є гарантією тривалої ремісії.

Черняк Наталія Олександрівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи більше 15 років.
Добрий вечір, у мене на великому пальці руки з'явилася бородавка, яку я постійно чіпляла. Давно хотіла видалити, але зважилася тільки після того, як у черговий раз сильно зачепила. Мені дерматолог порадив видалення наросту лазером. скільки не можна мочити бородавку після видалення лазером? І чи потрібно якось обробляти рану?
Відповідь: 31.01.2023

Добрий день, бородавки — це вірусне захворювання шкіри, що передається від людини до людини. Після видалення порушується цілісність шкірного покриву, який є вхідними воротами для бактеріальної інфекції. Щоб уникнути цього протягом 3 днів необхідно ізолювати рану від води і з першого дня використовувати антибактеріальні присипки (гентасепт, тирозур) до повного загоєння.

Черняк Наталія Олександрівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи більше 15 років.
Добрий день, у мене на шкірі з'явилися ділянки шкіри рожевого кольору з невеликим лущенням. Після огляду лікар сказала, що найімовірніше це грибок, але потрібно здати аналіз для підтвердження. Як правильно здати аналіз на грибок шкіри? Чи потрібно якось готуватися до обстеження?
Відповідь: 30.12.2022

При підозрі на грибкове захворювання, проводиться одне з найпоширеніших досліджень – бактеріоскопічне. Підготовка до даного дослідження не складна. За 4-5 днів припинити використання топічних антимікотичних засобів у зоні майбутнього забору матеріалу. Забір матеріалу виконує лікар-дерматолог.

Боброва Анжеліка Вікторівна
Лікар-дерматолог. Вища категорія. Стаж роботи 24 роки.
Здрастуйте, я виявила дивні плями на шкірі (білі, потовщені, схожі на лусочки). Дерматолог діагностував псоріаз, підібрав курс терапії і сказав, що потрібно стежити за рівнем стресу, щоб уникнути загострень. Чому за псоріазу не можна нервувати? Як нерви впливають на псоріаз?
Відповідь: 30.12.2022

Природа винекнення і розвитку псоріазу до кінця не вивчена. Доведено, що при цій патології порушується механізм поділу клітин шкіри. Імунна система, в свою чергу, реагує на порушення поділу, почервонінням та свербіжем шкіри. На сьогодні, вчені виявили прямий зв'язок між прогресуванням хвороби та взаємодією пептидів, що спостерігається при тривалих неврозах та психологічних станах. Стрес запускає ланцюжок реакцій в мозку, який приводить до активізації імунної системи та вироблення великої кількості Т-лімфоцитів, що стимулюють вироблення стресових гормонів та запускають запальні процеси не тільки шкіри а й інших органів та систем організму.

Боброва Анжеліка Вікторівна
Лікар-дерматолог. Вища категорія. Стаж роботи 24 роки.
Добрий вечір, я б хотів проконсультуватися з вами з одного питання. У мене діагностували екзему, яка проявляється висипом і свербінням. Мені призначили лікування і сказали, що потрібно дотримуватися дієти. Але я б хотів уточнити: чи можна їсти виноград за екземи?
Відповідь: 30.12.2022

Екзема – це шкірне захворювання, яке супроводжується певними висипами та свербіжем на різних ділянках тулуба, з переважним ураженням кистей, ступнів, обличчя. Причин винекнення захворювання досить багато, але основна роль відводиться алергічній природі винекнення даної патології. В два останні десятиріччя лікарі відмічають випадки гіперчутливості до винограду, що безумовно спровоковано алергенними білками винограду. У дорослих алергія на виноград з'являється частіше, ніж у дітей. І може з'явитись у зрілому віці. Тому, при екземі виключення винограду з раціону є запорукою зниження алергічного навантаження і більш вираженого ефекту від призначеного лікування.

Боброва Анжеліка Вікторівна
Лікар-дерматолог. Вища категорія. Стаж роботи 24 роки.
Здрастуйте, у мене жахливий гіпергідроз по всьому тілу, з яким я борюся вже кілька років і нічого не можу зробити. Як позбутися гіпергідрозу хірургічним шляхом або, можливо, є інший спосіб лікування підвищеної пітливості?
Відповідь: 30.12.2022

Доброго дня . Гіпергідроз – насправді дуже надокучливий стан та викликаючий значний дискомфорт для людей. Найперше потрібно пройти обстеження у сімейного лікаря, ендокринолога, дерматолога, з метою виявлення патологій, які провокують гіперпродукцію потового секрету. Якщо все це ви зробили, можна спробувати місцеві засоби (типу Gehwol), а також розглядати метод використання ботулотоксину у вигляді ін'єкцій. Для того вам потрібно знайти дерматокосметолога, який має практику використання ботулотоксину. Цей метод дає хороший результат від 3-6 міс.

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Стаж роботи 13 років.
Добрий день, у мене на тілі з'явилися дивні плями червоного кольору. Я підозрюю алергічний дерматит, оскільки висип з'явився після використання мийних засобів під час прибирання (я зовсім забула, що в мене алергія). Підкажіть, які висипання характерні для алергічного контактного дерматиту?
Відповідь: 30.12.2022

Доброго дня. Алергічний контактний дерматит – часто зустрічається саме у молодих жінок, які мають активні види праці та домогосподарок, які полюбляють використання хімічних засобів очистки приміщення. В повній мірі, можливо, Ви встановили собі правильний діагноз, так як простежили прямий зв'язок використання хімічних засобів та появу висипів. Контактний дерматит спричинений впливом на шкірні покриви проявляється найчастіше почервонінням, пухирями, та суб'єктивними відчуттями (сильний свербіж, печія), значно турбує пацієнта. Однак алергічні контактні дерматити досить поліморфологічні стани – тобто можуть проявлятися дуже несподіваними різноманітними елементами висипу. Саме тому варто звернутися якомога швидше до дерматолога, так як навіть з встановленим діагнозом – слід підібрати терапію саме для Вашого клінічного випадку адекватно та без шкоди для здоров'я.

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Стаж роботи 13 років.
Здрастуйте, у мене на плечі є велика червона родимка, яка останній місяць почала змінюватися (контури стали нечіткими, а колір темнішим). Учора я відчув поколювання в родимки, а коли доторкнувся до неї – то ще й біль. Сьогодні вранці виявив на ній кров. Чому йде кров із родимки?
Відповідь: 30.11.2022

Доброго дня. По опису Вашої «родимки», припускаю вірогідність – даний елемент шкіри являється судинного походження, тобто гемангіома. Гемангіоми впродовж життя у 90% випадків ростуть і турбують пацієнтів кровотечами. Суб’єктивні відчуття, на кшталт біль, можливі при травмуванні елемента або іррадіацією болю з внутрішніх нервових закінчень (невралгії), що не має відношення до родимок шкіри взагалі. Однак, коли лікар дає оцінку новоутворенням шкіри, найперше це збирає анамнез – Ваш вік, коли елемент з’явився на шкірі ( раннє дитинство або зрілий вік) і чи є в Вашій сім’ї родичі з онкологічними захворюваннями. І найголовніше – огляд родимки візуально, пальпаторно, і золотий стандарт – дерматоскопія. Мікроскопія під великим збільшенням дає можливість поставити ПОПЕРЕДНІЙ діагноз і походження родимки, а також прийняття рішення стосовно майбутнього даного елемента шкіри – спостереження або хірургічне видалення. Тож, судячи з ваших скарг, рекомендую записатися до дерматолога якомога раніше і обрати тактику лікування вашої проблеми. Бажаю здоров’я!

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Стаж роботи 13 років.
Добрий день, у мене три роки було гормональне підліткове акне. Зараз уже все добре, але на шкірі залишилися западини і рубці. Їх несильно видно, але хочеться прибрати їх швидше. Як доглядати за шкірою обличчя з постакне і як з ним боротися? Чи можна якось прибрати постакне? Заздалегідь дякую за відповідь.
Відповідь: 30.11.2022

Доброго дня. Постакне – це одна з лідируючих проблем серед дерматологічних пацієнтів, а також запитів в дерматокосметології. Доглядати за шкірою з постакне можна досить успішно для досягнення тих цілей, яких Ви прагнете! Для того щоб постакне було менш помітне і повністю ліквідоване з Вашої шкіри – потрібно прикласти досить багато зусиль і часу. А саме основне – це вірно підібрані засоби для домашнього догляду і методи корекції, що може вам допомогти зробити Ваш лікар-дерматолог. Домашній догляд повинен включати лікувальні засоби з вмістом АНА-кислот (очищення, тонізація, спеціальні засоби - скраби, пілінги). Ці засоби легко можна знайти в аптеках, до речі, з чудовою доступною інструкцією та інгредієнтами на звороті. Так, як дані речовини являюся дуже активними і можуть викликати подразнення шкіри при неправильному застосуванні - краще підбір засобів залишити саме Вашому лікарю. Також є ряд процедур в кабінеті дерматолога, які успішно корегують постакне - плазмотерапія, дермроллери, лазерні процедури. Однак хочу наголосити, що постакне - проблема не з легких, так як рубці формуються на рівні базального шару дерми, тобто глибоко, відповідно корекція вимагає від пацієнта терпіння, наполегливості, виконання вказівок лікаря та комбінацію методик. Також можна застосовувати ін’єкції гіалуронової кислоти, як пролонгованої так і короткочасної дії. Добре себе зарекомендували ін’єкції полінуклеотидів, які дають добре оновлення шарів шкіри і відповідно гарний естетичний результат.

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Стаж роботи 13 років.
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.