Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді з дерматології

Консультація дерматолога ОН Клінік онлайн

 • Відеоконсультація дерматолога в Харкові

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Пушкінська)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
  вул. Ярослава Мудрого, 30а

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  пр. Героїв Харкова, 257

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Проспект Гагаріна)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
  вул. Молочна, 48
 • Відеоконсультація дерматолога в Сумах

  Медичний центр «ОН Клінік Суми»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
  вул. Харківська, 23
 • Відеоконсультація дерматолога в Полтаві

  Медичний центр «ОН Клінік Полтава»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
 • Відеоконсультація дерматолога в Дніпрі

  Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»

  Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  пр. Дмитра Яворницького, 107а
 • Відеоконсультація дерматолога в Одесі

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Мала Арнаутська, 56

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Корольова, 33б
 • Відеоконсультація дерматолога в Миколаєві

  Медичний центр «ОН Клінік Миколаїв»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб - Нд: 8:30 - 18:00
  вул. Велика Морська, 74/3
 • Відеоконсультація дерматолога в Ужгороді

  Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»

  Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  вул. Д. Богуславського, 4
 • Відеоконсультація дерматолога в Білій Церкві

  Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
  вул. Ярослава Мудрого, 5/13
 • Відеоконсультація дерматолога в Чернігові

  Медичний центр «ОН Клінік Чернігів»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
  вул. Героїв Чорнобиля, 3
 • Відеоконсультація дерматолога в Черкасах

  Медичний центр «ОН Клінік Черкаси»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  вул. Чехова, 43
 • Відеоконсультація дерматолога в Кропивницькому

  Медичний центр «ОН Клінік Кропивницький»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
  бульвар Студентський, 6/5
Добрий вечір, після початку використання нової косметики у мене на обличчі з'явився висип, шкіра набрякла, почала лущитися і тріскатися. Я одразу ж викинула цей засіб, проте стан шкіри поки що не покращився. Дерматолог каже, що на це може піти кілька днів. Підкажіть, а чи потрібна дієта за контактного дерматиту в дорослих? Чи харчування ніяк не вплине на стан шкіри?
Відповідь: 27.05.2024

Здрастуйте, за контактного дерматиту так, потрібно дотримуватися гіпоалергенної дієти для того, щоб швидше зняти запалення на шкірі. Для цього на період лікування варто прибрати з раціону облігатні харчові алергени, це прянощі, гострі страви, алкоголь, обмеження вживання солі в приготування страв. Виключити цитрусові, полуницю, ананас, диню, горіхи, рибу червону та рибні продукти, шоколад, каву, копченості, ковбаси, майонез, кетчуп, молоко, також виключити спеції, здобну випічку, мед, червоні овочі, солодкі газовані напої, смажену їжу й фастфуд. Також варто забезпечити достатній питний режим.

Рижкова Наталя Олександрівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія.
Добрий вечір, коли в мене на шкірі з'явилося три невеликих ураження, які в діаметрі не перевищують один сантиметр, я відразу звернулася до дерматолога. Після діагностики лікар діагностував контагіозний молюск, призначив лікарські препарати і порекомендував видалити нарости за допомогою кріотерапії. Однак я боюся, тому хотіла б уточнити, а чи можна вивести контагіозний молюск чистотілом? Я раніше так упоралася з бородавками, може й тут допоможе?
Відповідь: 27.05.2024

Доброго дня. Ні, на жаль, вам не вдасться вивести контагіозний молюск чистотілом, і ось чому. Мова йде о вірусних бородавках, котрі, на відміну від інших інфекційних бородавок, викликаються не вірусами папіломи, а вірусом із групи поксвірусів, а це означає, що поксвірус (молюск-вузлики, кольору шкіри або ледве жовтуваті, діаметром від 1-2 до 5 мм; в середині елемента — кашкоподібний білуватий вміст) уражає лише верхній шар шкіри (епідерміс) на відміну від вірусної бородавки, яка «проростає» значно глибше в (дерму —другий шар шкіри). А отже, якщо видаляти чистотілом ви можете спричинити хімічний опік шкірних покривів. Для лікування контагіозного молюска рекомендовано:

 • радіохвильове видалення під місцевою анестезією — надріз вогнища молюску та видалення білуватої маси;
 • кріотерапія (але також є ризик термічного опіку).
Махота Наталя Григорівна
Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог. Друга кваліфікаційна категорія.
Добрий день, мені 15 років, до цього віку жодних проблем зі шкірою не було. Проте вже два місяці в мене багато прищів на обличчі. Я була на прийомі і в сімейного лікаря, і в дерматолога, але обидва лікарі кажуть одне й те саме: гормональне акне, яке потрібно просто перетерпіти. Скажіть, а через які гормони може бути акне? Чи можна якось зменшити висипання на обличчі, якщо до них призвело статеве дозрівання?
Відповідь: 27.05.2024

Доброго дня. Дійсно, вплив статевих гормонів андрогенів має значення в формуванні акне, так як андрогени впливають на стимуляцію секреції сальних залоз, які активно продукують себум (шкірне сало), яке є ідеальним середовищем для колонізації фолікулів сальних залоз пропіоновими бактеріями, як наслідок-поява пустул (гнійничків). Андрогени — це статеві гормони, які виробляють статеві залози у жінок — яєчники і в невеликій кількості наднирники. До андрогенів відносяться: тестостерон, дигідротестостерон, андростендіол, андростерон, дегідроепіандростерон. Висипи на шкірі «терпіти поки самі пройдуть» не потрібно, щоб вам було комфортно в тому числі і психологічно, необхідно пролікувати вугрі, а потім зовнішніми доглядовими засобами підтримувати ремісію (здоровий, гарний стан шкіри).

Махота Наталя Григорівна
Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог. Друга кваліфікаційна категорія.
Добрий день, у мене діагностували алергічний дерматит, який проявлявся червоними плямами на шкірі, що свербіли і боліли (особливо під час пальпації). Лікар призначив мазі та дав рекомендації щодо правильного догляду за шкірними покривами. Однак у мене є питання: чи можна фарбуватися за алергічного дерматиту?
Відповідь: 17.05.2024

Здрастуйте, за алергічного дерматиту на обличчі в стадії загострення не рекомендується в перші дні використовувати декоративну косметику (тональні засоби, пудри) на висипання, тому що процес відновлення буде довшим, а також, можливе приєднання патологічної бактеріальної флори через можливе використання погано очищеного інструменту для макіяжу. Також на пошкодженій дерматитом шкірі знижується її імунітет і при нанесенні косметичних декоративних засобів відбувається закупорка пор і розмноження пропіонбактерії, що загрожує висипанням у вигляді вугрів (акне). Якщо утриматися від нанесення декоративних засобів немає можливості, слід знати, що їх наносять після лікувальних мазей і кремів, з легким некомедогенним складом, і вони не повинні містити в складі агресивних ПАР, кислот. Також важливим є не тривале перебування косметики на обличчі та правильне зняття м'якими доглядовими засобами без скрабувальних речовин і кислот.

Рижкова Наталя Олександрівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія.
Доброго дня, близько місяця тому в мене на шкірі з'явився висип рожево-фіолетового кольору. Плями викликали свербіж, печіння та біль під час пальпації, тому я вирішила звернутися до дерматолога. Після збору анамнезу, аналізу симптомів і проведення дерматоскопії лікар діагностував псоріаз. Мені вже призначили медикаментозну терапію, яку я проходжу вже один тиждень. Однак лікар нічого не сказав про необхідність корекції раціону. Чи потрібно змінювати раціон їжі при псоріазі? Що можна і корисно їсти, а від яких продуктів краще утриматися?
Відповідь: 17.05.2024

Доброго дня. За псоріазу важливо підправити свій раціон, особливо в період загострення. Харчування має бути збалансованим, враховуючи правильний баланс кислотності та лужності. У раціоні слід дотримуватися приблизно 70-80% лугоутворювальних продуктів і 20-30% кислотоутворювальних. Уникайте жирних і гострих страв, маринадів, соусів, консервів, ковбас і копченостей, а також молочних продуктів із високим вмістом жиру, продуктів із дріжджами, субпродуктів, і обмежте вживання червоного м'яса та наваристих бульйонів. Відмовтеся від алкоголю. Включіть до раціону рибу з низьким вмістом жиру, птицю, кролика, і молочні продукти з низьким вмістом жиру. Рекомендовані злакові продукти: овес, рис, висівки, гречка, пшоно і ячмінь. Трохи горіхів також буде корисно. Щодня вживайте овочі, фрукти та ягоди з лужною реакцією (броколі, огірки, кабачки, селера, часник, буряк, цибуля, оливки, пастернак, гарбуз, квасоля, шпинат, печені яблука, абрикоси, фініки, виноград, інжир, манго, нектарини, персики, родзинки, ківі, грейпфрут). Пийте мінеральні лужні води.

Рижкова Наталя Олександрівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія.
Добрий день. У мене на шкірі обличчя, особливо над губами і в ділянці носа, постійно з'являються чорні цятки. Вони завдають мені естетичного дискомфорту, тому я хотіла б позбутися їх. Чи можна давити чорні цятки і як правильно це робити? Чи потрібно розпарювати обличчя або іншим чином готувати шкірні покриви до процедури? І чи є якийсь спосіб запобігти появі чорних цяток?
Відповідь: 22.04.2024

Добрий день! Чорні цятки — це в одному випадку звичайні сальні нитки, в іншому – це один із різновидів вугрової хвороби, коли відбувається закупорка сальних і потових залоз. Для того, щоб позбутися чорних цяток, необхідно насамперед звернутися до лікаря дерматолога для встановлення саме вашого типу чорних цяток, якщо це сальні нитки у звичайному їхньому прояві, то чіпати їх не треба, якщо це вже йде як прояв вугрової хвороби — видавлювати їх в жодному разі самостійно не можна, потрібно скоригувати лікування та догляд у лікарів дерматологів і косметологів.

Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Здрастуйте, тижнів півтора тому я виявила невеликі болючі вузликові ущільнення та ерозії на шкірі. Коли я звернулася до дерматолога, він оглянув шкіру і взяв зішкріб на аналіз. За результатами досліджень мені діагностували вузликовий дерматит. Скажіть, що це таке? Чим небезпечний вузликовий дерматит для людини?
Відповідь: 22.04.2024

Вітаю! Вузловий дерматит або вузловата еритема — це запальне захворювання, що впливає на дрібні судини шкіри і підшкірної жирової тканини. Це один із видів панікуліту, яке розвивається у зв'язку з іншими захворюваннями. Причини появи цього захворювання ще не повністю з'ясовані, але вважається, що імунна система може бути основною причиною. Сама вузловата еритема або вузловий дерматит не є небезпечним захворюванням, але рекомендується проконсультуватися з лікарем-ревматологом, оскільки вона може бути раннім проявом захворювання сполучної тканини.

Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Добрий день, у мене через гормональний збій на обличчі з'явилося багато пустул, які я відразу видавлювала. Більшість ранок після видавлювання загоїлися, проте на місці глибоких прищів залишилися невеликі рубці. Як прибрати рубці від акне? Можливо, є якась дієва процедура, яка допоможе швидко позбутися постакне?
Відповідь: 22.04.2024

Лікування постакне може бути за допомогою медичних препаратів, лазерного шліфування шкіри та мезотерапією. Рекомендуємо звернутися за медичною допомогою до лікаря-дерматолога.

Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Доброго дня, у сина статеве дозрівання, на обличчі та грудях багато прищів, деякі з яких мають гнійні шапки. Син намагається не видавлювати вугрі, але найбільші з них сверблять. Розкажіть, як прибрати вугрі на обличчі в підлітка в домашніх умовах? Можливо, є якась мазь або інструкція з правильного видавлювання?
Відповідь: 22.04.2024

Доброго дня. В домашніх умовах самолікування акне може призвести до погіршення стану шкіри. Видавлювання гнійників може призвести до ускладнень та поширення гнійної інфекції по всій шкірі. Дитина в пубертаті переживає гормональний стрес, тому потрібно звернутися до фахівця, обстежитися та отримати фахову допомогу та лікування.

Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Добрий день, коли в мене з'явився висип на шкірі, який супроводжувався свербінням і печінням, то я звернулася до дерматолога. Після огляду уражених шкірних покривів лікар діагностував контактний дерматит. Я вже близько тижня проходжу курс терапії, але висип пройшов не повністю. Підкажіть, чи можна робити перманент за дерматиту? Чи потрібно почекати поки всі плями зникнуть?
Відповідь: 22.04.2024

Доброго дня. При наявності висипу не можна робити перманент. Потрібно долікуватися та повторно звернутися на консультацію до лікаря-дерматолога.

Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Добрий день, я звернулася до дерматолога через почервоніння шкірних покривів, розширення дрібних судин шкіри, а також невеликих папул. Після огляду і дерматоскопії лікар діагностував розацеа. Підкажіть, як прибрати лущення при розацеа?
Відповідь: 25.03.2024

Розацеа – це хронічне захворювання шкіри із залученням судин, яке характеризується папуло-пустульозним висипом та еритемою і має вплив на якість життя. Важливо в лікуванні розацеа не вилікувати, бо це хронічне, рецидивне захворювання, а досягти стійкої ремісії. Що провокує загострення розацеа? Тригерні чинники: гаряча їжа, напої, алкоголь, куріння, перепади температур. Потрібно захищати шкіру від сонця, spf50. Використовувати тільки спеціалізовану космецевтику (звичайні креми, мазі не підходять!), приймати деякі препарати (стероїди). Тож, щоб впоратися із симптомами розацеа та досягти стійкої ремісії, в арсеналі в лікаря-дерматолога є достатньо ліків і методів (апаратні процедури). Лікування займає іноді багато часу (все залежить від форми і тяжкості розацеа), але кваліфікований лікар допоможе впоратися з цією проблемою і досягти стійкої ремісії. Я віддаю перевагу в лікуванні розацеа таким препаратам, як (метронідазол, івермектин, азелоїнова кислота...). Іноді може знадобитися пероральний прийом препаратів. Також дуже важлива дієтотерапія (уникати у своєму раціоні гарячої, гострої їжі, алкоголю, шоколаду).

Вітюк Анна Олегівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог.
Добрий вечір, у мене на шкірі з'явилися плями рожевого кольору, які супроводжуються свербінням і печінням. Також у мене виникли тупі болі й незначно підвищилася температура тіла. Виявилося, що причина в рожевому лишаї. Як довго минають плями від рожевого лишаю?
Відповідь: 22.03.2024

Рожевий лишай, або Лишай Жибера – це гостре екзантематозне захворювання, яке супроводжується появою на тілі запальних висипань. Це захворювання самовиліковне! Яке самостійно минає протягом 6-8 тижнів! Але в деяких випадках потрібне симптоматичне лікування. Якщо пацієнта турбує свербіж, тоді лікар призначає антигістамінні препарати для полегшення самопочуття пацієнта. В лікуванні важливе зволоження шкіри. Також призначаються протигрибкові препарати (шампуні для купання, мазі для нанесення на уражені ділянки шкіри), місцеві кортикостероїди. Ще дуже важливо уникати подразнюючих факторів, таких як сауни, та використання агресивних миючих засобів. В деяких випадках за тяжкого перебігу захворювання, призначається ацикловір 400мг.

Вітюк Анна Олегівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.