Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді з дерматології

Консультація дерматолога ОН Клінік онлайн

  • Відеоконсультація дерматолога в Харкові

    Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Пушкінська)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
    вул. Ярослава Мудрого, 30а

    Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
    пр. Героїв Харкова, 257

    Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Проспект Гагаріна)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
    вул. Молочна, 48
  • Відеоконсультація дерматолога в Сумах

    Медичний центр «ОН Клінік Суми»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
    вул. Харківська, 23
  • Відеоконсультація дерматолога в Полтаві

    Медичний центр «ОН Клінік Полтава»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
    проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
  • Відеоконсультація дерматолога в Дніпрі

    Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»

    Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 15:00
    пр. Д. Яворницького, 107а
  • Відеоконсультація дерматолога в Одесі

    Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
    вул. Мала Арнаутська, 56

    Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

    Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
    вул. Корольова, 33б
  • Відеоконсультація дерматолога в Миколаєві

    Медичний центр «ОН Клінік Миколаїв»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб - Нд: 8:30 - 18:00
    вул. Велика Морська, 74/3
  • Відеоконсультація дерматолога в Ужгороді

    Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»

    Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
    вул. Д. Богуславського 4
  • Відеоконсультація дерматолога в Білій Церкві

    Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
    вул. Ярослава Мудрого, буд. 5/13
  • Відеоконсультація дерматолога в Чернігові

    Медичний центр «ОН Клінік Чернігів»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
    вул. Героїв Чорнобиля, 3
  • Відеоконсультація дерматолога в Черкасах

    Медичний центр «ОН Клінік Черкаси»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
    вул. Чехова, 43
  • Відеоконсультація дерматолога в Кропивницькому

    Медичний центр «ОН Клінік Кропивницький»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
    Бульвар Студентський, 6/5
Добрий день, я звернулася до дерматолога через почервоніння шкірних покривів, розширення дрібних судин шкіри, а також невеликих папул. Після огляду і дерматоскопії лікар діагностував розацеа. Підкажіть, як прибрати лущення при розацеа?
Відповідь: 25.03.2024

Розацеа – це хронічне захворювання шкіри із залученням судин, яке характеризується папуло-пустульозним висипом та еритемою і має вплив на якість життя. Важливо в лікуванні розацеа не вилікувати, бо це хронічне, рецидивне захворювання, а досягти стійкої ремісії. Що провокує загострення розацеа? Тригерні чинники: гаряча їжа, напої, алкоголь, куріння, перепади температур. Потрібно захищати шкіру від сонця, spf50. Використовувати тільки спеціалізовану космецевтику (звичайні креми, мазі не підходять!), приймати деякі препарати (стероїди). Тож, щоб впоратися із симптомами розацеа та досягти стійкої ремісії, в арсеналі в лікаря-дерматолога є достатньо ліків і методів (апаратні процедури). Лікування займає іноді багато часу (все залежить від форми і тяжкості розацеа), але кваліфікований лікар допоможе впоратися з цією проблемою і досягти стійкої ремісії. Я віддаю перевагу в лікуванні розацеа таким препаратам, як (метронідазол, івермектин, азелоїнова кислота...). Іноді може знадобитися пероральний прийом препаратів. Також дуже важлива дієтотерапія (уникати у своєму раціоні гарячої, гострої їжі, алкоголю, шоколаду).

Вітюк Анна Олегівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог.
Добрий вечір, у мене на шкірі з'явилися плями рожевого кольору, які супроводжуються свербінням і печінням. Також у мене виникли тупі болі й незначно підвищилася температура тіла. Виявилося, що причина в рожевому лишаї. Як довго минають плями від рожевого лишаю?
Відповідь: 22.03.2024

Рожевий лишай, або Лишай Жибера – це гостре екзантематозне захворювання, яке супроводжується появою на тілі запальних висипань. Це захворювання самовиліковне! Яке самостійно минає протягом 6-8 тижнів! Але в деяких випадках потрібне симптоматичне лікування. Якщо пацієнта турбує свербіж, тоді лікар призначає антигістамінні препарати для полегшення самопочуття пацієнта. В лікуванні важливе зволоження шкіри. Також призначаються протигрибкові препарати (шампуні для купання, мазі для нанесення на уражені ділянки шкіри), місцеві кортикостероїди. Ще дуже важливо уникати подразнюючих факторів, таких як сауни, та використання агресивних миючих засобів. В деяких випадках за тяжкого перебігу захворювання, призначається ацикловір 400мг.

Вітюк Анна Олегівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог.
Здрастуйте, у мене на носі з'явився невеликий вугор із білою голівкою. Під час пальпації я відчуваю невеликий біль. У мене таке запитання: чи можна видавити вугор на носі? Як правильно це зробити?
Відповідь: 19.03.2024

Добрий день. Давати будь-які поради я можу після огляду елемента, який вас турбує. За описом дійсно може бути звичайний гнійничок, проте є ще захворювання шкіри, які можуть підпадати під опис і, в деяких випадках, травмування елемента може призводити до того, що запальний процес може ставати більшим і тоді вже необхідна буде консультація лікаря-хірурга. Щоб таких моментів уникнути, краще відвідати дерматолога, який під час огляду надасть доцільні рекомендації щодо того, що вас турбує і що з цим необхідно робити.

Добрий день, у мене з'явилися дивні симптоми: невелика припухлість на шкірі, почервоніння і біль у ділянці ущільнення. Я переживаю, що причина може бути пов'язана з раком. Скажіть, чим відрізняється ліпома від саркоми? Що потрібно для встановлення діагнозу?
Відповідь: 19.03.2024

Доброго дня. Ліпома – це доброякісне утворення, яке зазвичай формується з клітин жирової тканини і розміщується під шкірою. На початковій стадії вона з'являється як невелике утворення круглої або овальної форми. Ліпома має тенденцію повільного зростання і зазвичай не супроводжується болем, свербежем, почервонінням або іншими симптомами. Хоча в більшості випадків вона не є загрозою для здоров'я, вона може призводити до естетичного дискомфорту. Щоб видалити ліпому, можна використовувати хірургічний метод під місцевою анестезією.
Саркома – це злоякісна пухлина, яка розвивається на стінках кровоносних судин. Зазвичай це безболісні плями або вузлики червоного, фіолетового або коричневого кольору на шкірі або слизових оболонках. На ранніх стадіях захворювання не відчувається дискомфорту. Зі збільшенням розміру пухлини може з'явитися свербіж, відчуття дискомфорту або поколювання. У деяких випадках у середині пухлини може виникнути невелика виразка, яка може почати кровоточити або утворювати кірку. Для точного встановлення діагнозу потрібна консультація дерматолога, або в даному випадку дерматоонколога. Під час огляду та діагностики буде визначено попередній діагноз і надано рекомендації щодо лікування.

Здрастуйте, через невеликі червоні горбки на руках, почервоніння і свербіж шкіри я прийшла до лікаря. Дерматолог виявив кератоз і призначив медикаментозний курс терапії. Медикаменти допомагають, горбків стало менше, але вони ще є. Розкажіть, чи можна робити тату при фолікулярному кератозі?
Відповідь: 19.03.2024

Фолікулярний кератоз, або як часто його називають «гусяча шкіра». Внаслідок підвищеного вироблення кератину, можуть утворюватися гіперкератолітичні папули, уражаються ті ділянки шкіри, де росте волосся. Зробити тату звісно можна, але може статися небажана реакція у вигляді нагноєння фолікулів! Тому я не рекомендую робити тату, там де є фолікулярний кератоз.

Вітюк Анна Олегівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог.
Добрий день, у мене раніше ніколи не було проблем зі шкірою, проте близько тижня тому мені діагностували дерматит. На шкірі з'явилися дрібні пухирці, які поступово поширюються по всьому тілу. У мене таке запитання: чи можна давити дерматит?
Відповідь: 20.02.2024

Добрий день. Уникати видавлювання пухирів вкрай важливо, оскільки такі маніпуляції можуть спровокувати вторгнення інфекції, що, своєю чергою, може призвести до погіршення вашого стану. Для підтримання оптимального загоєння і запобігання ускладнень бажано ретельно дотримуватися всіх рекомендацій, наданих лікарем.

Дадонова Олена Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Доброго дня, у мене з'явилися запалені ділянки шкіри на грудях і спині, які вкрилися дрібними пухирцями. Шкіра сильно свербить, підвищена температура, є загальне нездужання і слабкість. Лікар каже, що в мене екзема, призначив спеціальні мазі для зменшення свербежу. Допоможіть: як митися з екземою? Чи запалені ділянки шкіри не можна мочити зовсім?
Відповідь: 20.02.2024

Добрий день. Судячи з ваших скарг, більше схоже на оперізувальний лишай (Herpes zoster). Паралельно рекомендовано звернутися на прийом до інфекціоніста. Ділянки з висипаннями не мочити 2 дні з моменту розпочатого лікування, а потім можна використовувати легкий теплий душ без мочалки.

Дадонова Олена Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Добрий день, на шкірі у дитини з'явилися дивні червоні цятки, які сверблять. Я мазала плями призначеним дерматологом кремом для зволоження шкіри. Чому крем не допомагає? Чим відрізняється дерматит від пітниці? Як зазвичай лікують такі плями на шкірі?
Відповідь: 20.02.2024

Добрий день. Пітниця (Міліарія) – це захворювання шкіри, за якого порушується виділення поту з потових залоз, коли організм не може ефективно його позбуватися: або потові залози працюють надмірно активно, або порушується відтік або випаровування рідини з поверхні тіла. Основне місце локалізації – шия, плечі, грудна клітка, складки шкіри. Свербіж не завжди супроводжує пітницю. Міліарія виглядає, як червоні маленькі крапочки, а дерматит (найчастіше) великий за обсягом і має інший вигляд. Як правило, патологія минає самостійно, після усунення провокувального чинника. Якщо не проходить, то застосовують протисвербіжні, протизапальні, підсушувальні препарати. У якому місці у вас локалізований висип? Вам потрібно звернутися до дерматолога для більш детального збору анамнезу і подальшої тактики лікування.

Мельнікова Фаїна Миколаївна
Сімейний лікар. Дерматолог.
Здрастуйте, я прийшов до дерматолога через дрібні плями рожевого, коричневого і червоного кольору, на яких була кірка, що лущилася. Після огляду і проведення дерматоскопії мені діагностували висівкоподібний лишай. Підкажіть, через що передається висівкоподібний лишай? А то я переживаю, що можу заразити дружину і дитину.
Відповідь: 13.02.2024

Добрий день! Збудником різнобарвного лишаю є гриби роду Malassezia - умовно-патогенні мікроорганізми, які за умови нормального імунного реагування не спричиняють захворювання. Тобто, розвиток цієї патології пов'язаний із зміною фізико-хімічних властивостей шкірної мантії, таких як посилене потовиділення, ендокринні порушення, імуносупресія, гіповітамінози, прийом кок, хронічні інфекції, а також надлишкова вага. Тому різнобарвний лишай є малоконтагіозним і не передається від людини до людини.

Мельнікова Фаїна Миколаївна
Сімейний лікар. Дерматолог.
Добрий день, три тижні тому на шкірі з'явилися три дивні коричневі плями, які з часом почали збільшуватися і змінюватися в кольорі. Тепер у мене на шкірі вже сім плям рожевого, білого і коричневого кольору. Лікар підозрює різнобарвний лишай, призначив мазі та медикаментозну терапію. Скажіть, а що можна їсти за різнобарвного лишаю?
Відповідь: 13.02.2024

Добрий день. Різнобарвний (або висівкоподібний лишай) часто є предиктором зниження імунної відповіді організму. Тому до раціону я рекомендую додати їжу, з достатньою кількістю корисних речовин, а саме: повноцінний білок (м'ясо, риба, яйця), правильні жири (олія, горіхи (якщо немає алергії), жирна риба), додати до раціону клітковину (салати, зелень, овочі), достатня кількість чистої води (1,5-2 літра на день) і зменшити (або зовсім прибрати) продукти, з високим глікемічним індексом, і екстрактивні (оцет, майонез, хрін). Якщо різнобарвний лишай рецидивує, то рекомендую звернутися до лікаря з детальним обстеженням.

Мельнікова Фаїна Миколаївна
Сімейний лікар. Дерматолог.
Здрастуйте, я звернулася до лікаря через появу на шкірі болісних прищів, усередині яких була рідина прозорого кольору. Я спочатку думала, що причина у звичайному акне, але на прищиках була тонка плівка, яка змусила мене хвилюватися. Прийшла до дерматолога і дізналася, що в мене стрептодермія. Як передається стрептодермія і що робити, щоб не передати хворобу людям, які перебувають поруч?
Відповідь: 22.01.2024

Вітаємо Вас в ОН Клінік Кропивницький. Стрептодермія представляє собою інфекційне захворювання, викликане бактеріями стрептококами. Ці бактерії можуть потрапити в організм через травмовані ділянки шкіри, такі як садна, подряпини, укуси, опіки або обмороження. Розвитку цієї інфекції сприяють також хронічні захворювання і розлади ЖКТ, ендокринної системи, загальне виснаження організму, тривалий прийом антибактеріальних препаратів, гіповітаміноз і інші фактори.
Профілактикою стрептодермії є дотримання санітарно-гігієнічних правил догляду за організмом. У разі вже наявної стрептодермії важливо приділяти увагу догляду за ураженими ділянками, вчасно їх обробляти, уникати травмування прищиків з рідиною та запобігати розповсюдженню рідини на здорові ділянки шкіри. Також рекомендується приймати вітаміни, вести здоровий спосіб життя і дотримуватися правил гігієни. Щоб запобігти передачі хвороби оточуючим, рекомендується ізолюватися від них.

Обіход Людмила Валентинівна
Лікар-дерматолог. Перша категорія.
Добрий вечір, на внутрішньому боці стегна з'явився невеликий рожевий наріст на ніжці. Не свербить, не болить і не завдає дискомфорту. Як розрізняти папіломи і родимки? Як зрозуміти, що наріст небезпечний і його потрібно терміново видаляти?
Відповідь: 22.01.2024

Вітаємо Вас в ОН Клінік Кропивницький. І родимки і папіломи – це утворення на шкірі. Як правило, родимки щільні тверді, мають виражену пігментацію, рівні краї, можуть з’являтись на будь-якій ділянці тіла в т.ч. на слизових оболонках, можуть бути в рівень зі шкірою або височити над нею. Папілома – це пухлинка на широкій або тонкій ніжці, локалізована в основному на обличчі, пахвах, шиї, статевих органах, долонях та ступнях, яка не має чітких країв, частіше м’яка і рихла. Родимки закладаються в утробі та проявляються протягом усього життя, а поява папілом зумовлена вірусом в організмі людини. І те і інше утворення під впливом несприятливих факторів можуть трансформуватися у злоякісні, родимка в меланому, а папілома в ракову пухлину. Допомогти Вам зрозуміти, що утворення є небезпечним, зможе лікар, провести дерматоскопію та надасть консультацію щодо видалення.

Обіход Людмила Валентинівна
Лікар-дерматолог. Перша категорія.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.