Питання та відповіді з дерматології

Доброго дня, у мене на шкірі несподівано почали збільшуватися родимки, які раніше були маленькими та мали коричневий колір. Зараз родимки досягли приблизно одного сантиметра і змінили колір на більш яскравий. Як визначити рак шкіри по родимці? І що робити з такими родимками?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. Для діагностики змін новоутворення використовується метод дерматоскопії, це обстеження можна провести на прийомі у лікаря-дерматолога. Зміна кольору родимки може свідчити про надмірну інсаляцію, порушення функцій печінки, гормональний збій, може бути ознакою злоякісного процесу.
Навіть найдивніша темна родимка може виявитися безпечною спокійною себорейною кератомою. І так само - маленька світла родимка може виявитися базальноклітинним раком (базаліомою). Без дерматоскопії визначити неможливо.
Рішення про подальше лікування приймається за результатом дерматоскопії.
Олійник Ірина Сергіївна
Лікар дерматолог, трихолог. Стаж роботи 4 роки
Протягом останніх декількох років у мене така проблема: шкіра переважно на обличчі суха і дуже легко подразнюється. Навіть після легкого дотику відбувається почервоніння, яке зникає протягом 20-30 хв. Мені виписували різні креми для сухої шкіри, але вони мені не допомагають. Чи може це бути проблема з якимись внутрішніми органами або нестача якихось вітамінів?
Відповідь: 28.05.2021

Велика частина дерматологічних захворювань пов'язана з проблемами шлунково-кишкового тракту і нейроендокринними розладами. Тому дуже важливо пройти повний діагностичний комплекс перед початком лікування. Чим швидше буде встановлена коректна причина, тим швидше настане одужання.

Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи 41 рік.
У мене є питання до лікаря-дерматолога, чи корисні маски для обличчя, які продаються в мас-маркетах або корисніше зробити маску для обличчя в домашніх умовах? Річ у тім, що у моєї подруги з'явився висип на обличчі після маски з магазину, і ми дуже довго сперечалися про шкоду і користь. Їй лікар-дерматолог з Києва рекомендувала робити маски самостійно в домашніх умовах. Розкажіть, які маски для обличчя все-таки кращі?
Відповідь: 09.04.2021

Уявіть, які інгредієнти в масках за 30грн? Як вони зберігаються? Не бачу сенсу так ризикувати своїм обличчям.
Домашні маски будуть працювати, тільки якщо вони підібрані правильно і не «воюють» з основними засобами для догляду. Наприклад, є інгредієнти-антагоністи, що пригнічують дію один одного. Про яку ефективність може йти мова в даному випадку?
Маски краще використовувати за певною схемою, яку для вас розробив дерматокосметолог або косметик-естетист.
Пам'ятайте: будь-який косметичний засіб може містити алергени або інгредієнти, що негативно впливають на шкіру саме у вашому випадку.

Добрий день! Підкажіть, будь ласка, які аналізи мені потрібно здати, якщо у мене з'явилося висипання на сідницях? Висипання схоже на дрібні прищі, заповнені водою, і вони розташовуються групами на шкірі сідниць. Присутній набряк і свербіння. Що це може бути за захворювання і як можна пройти консультацію дерматолога в Києві?
Відповідь: 09.04.2021

Для постановки діагнозу і призначення аналізів лікар повинен вас оглянути.
За добу до прийому не приймати ніяких ліків і нічим не мазати.
Та якщо ви підготуєте ряд питань заздалегідь - це значно полегшить роботу:

Як давно з'явилися висипання? ⠀
З чим ви пов'язуєте початок захворювання?
Як видозмінювався висип згодом?
Чи супроводжувався висип суб'єктивними відчуттями?
Чи відзначаєте зміни залежно від тих чи інших факторів?
Чи пробували ви вже якісь методи лікування? Якщо так, то чим і як довго проводилося лікування, і який був результат?
Чи були які-небудь інші проблеми зі шкірою/волоссям/нігтями в минулому?
Чи були шкірні захворювання у когось з членів сім'ї (зокрема, у бабусь/дідусів і ін)?
Чи є якісь супутні захворювання, алергічні реакції?
Які ліки і в яких дозах приймаєте?

Чи приймає лікар-дерматолог онлайн у вас? У мене загострився псоріаз, і я не можу дозволити собі вийти на вулицю, тому що люди звертають увагу, навіть якщо я в масці, то все одно видно вогнища утворень на обличчі. Мені хотілося б проконсультуватися з дерматологом, може, є якісь способи усунути проблему, хоча б тимчасово.
Відповідь: 25.03.2021

У клініці ДокторПРО ми займаємося введенням псоріазу в тривалу і стійку ремісію (за умови дотримання всіх рекомендацій лікаря). Первинний прийом дерматолога онлайн не ефективний, оскільки лікарю потрібно детально оглянути вогнища ураження, їх локалізацію, зібрати анамнез тощо. Точно встановити, в якому стані ваш організм і яке рішення ухвалити щодо вашого лікування, можливо тільки після повного курсу лабораторних та інструментальних дообстежень. У лікуванні псоріазу ми використовуємо препарати власної торгової марки, які успішно застосовуємо для лікування псоріазу протягом багатьох років. Для отримання докладної консультації з вашого питання вам потрібно записатися на прийом.

Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи 41 рік.
Мені потрібна консультація лікаря-дерматолога. Річ у тім, що у мене з'явилися висипання на обличчі, акне, але вони локалізовані тільки на вилицях і нижній частини підборіддя. Позбутися механічно їх складно, не знаю навіть, що робити і чому з'являються ці прищі. Чи можуть з'являтися прищі на обличчі через носіння маски?
Відповідь: 25.03.2021

Висипання на шкірі в нижній частині обличчя можуть з'явитися через носіння засобів індивідуального захисту зокрема. А можуть бути і самостійною нозологією, не пов'язаною з ЗІЗ. Для повноцінної діагностики та компетентного призначення лікування вам потрібно звернутися до дерматолога. Оскільки є кілька захворювань, за яких локалізація висипань може бути схожою, займатися самолікуванням не радимо.

Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи 41 рік.
Мене цікавить таке питання: якщо мені вже більше 30 років, а акне так і не пройшли? Сипле по спині і по обличчю, і навіть по животу небагато. Мені поставили діагноз гіпотиреоз, ми з лікарем ретельно відстежуємо ситуацію, на кшталт, з гормонами вже все налагодилося, а прищі як були, так і залишилися. Чи можлива консультація дерматолога в Києві?
Відповідь: 22.12.2020

Можна виділити 4 чинника, спільна дія яких і є причинами виникнення акне: 1.Гіперандрогенемія - стимулює роботу сальних залоз. 2. Фолікулярний гіперкератоз - це надмірний розвиток рогового шару фолікулів, що є причиною появи вугрів. Надмірне виділення жиру сальними залозами та фолікулярний гіперкератоз призводить до того, що шкірне сало накопичується в сальній залозі та внаслідок чого починається асептичне запалення. 4. Розмноження пропіонових бактерій акне. Так само є поняття як "гормональні" акне - гормональні прищі, які пов'язані з порушенням вироблення статевих гормонів. Дерматологи в Києві займаються подібними проблемами.

Боброва Анжеліка Вікторівна
Лікар-дерматолог. Вища категорія. Стаж роботи 24 роки.
У мене є така проблема, постійно потіють долоні, влітку це взагалі стає нестерпно. Піт просто тече по долоням і часто я собі відмовляю в рукостисканні. Чи приймає лікар-дерматолог в Кропивницькому? Що мені робити, може, це якесь захворювання про яке я не знаю?
Відповідь: 22.12.2020

Так, в Кропивницькому приймає лікар-дерматолог. Гіпергідроз (пітливість долонь) може бути пов'язаний із захворюваннями щитоподібної залози та нервової системи. Ефективне лікування даної проблеми - ін'єкції препаратів ботулотоксина.

Віцинська Олена Ігорівна
Лікар дерматолог-трихолог. Вища категорія. Досвід роботи 28 років.
Є питання до лікаря-дерматолога, чи можна отримати онлайн консультацію, в разі, якщо у мене псоріаз. Мені прописали мазі і таблетки, які мені не допомагають. Підкажіть, будь ласка, що мені робити?
Відповідь: 22.12.2020

Онлайн консультація можлива при будь-якому захворюванні. Але в разі безуспішного лікування псоріазу бажана все-таки особиста консультація з додатковим обстеженням.

Віцинська Олена Ігорівна
Лікар дерматолог-трихолог. Вища категорія. Досвід роботи 28 років.
Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, в період вагітності, десь на 6-7 місяці почало випадати волосся дуже в великій кількості (волосся було густе і довге), протягом 7-8 років спробувала майже все (шампуні, маски, вітаміни, зверталася до лікаря дерматолога), але так і не допомогли.. Волосся продовжує випадати і досі((.. Що в такому випадку робити?
Відповідь: 03.12.2020

Добрий день! Зазвичай випадіння волосся розпочинається вже після пологів і є нормальною реакцією організму на зміну гормонального фону жінки. Шкіра та волосся – дзеркало стану організму і одними з перших реагують на порушення гормонального фону, захворювання внутрішніх органів або дефіцит вітамінів і мінералів. Без обстеження і виявлення причини випадіння волосся будь-які методи лікування і стимуляції росту волосся можуть дати тимчасовий ефект або ж взагалі виявитись неефективними. Щиро бажаю Вам знайти «свого» трихолога, який допоможе виявити причину випадіння волосся і вирішити проблему!

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Стаж роботи 13 років.
Доброго дня, на тілі з'явилися прищики купкою, трішки сверблять, таке як водичка виступає як розчешеш, засихає робиться шершаве, на руці біля ліктя, на нозі під коліном, біля зап'ястя на руці, що це може бути, як лікувати?
Відповідь: 03.12.2020

Доброго дня! Така клінічна картина притаманна кільком дерматологічним захворюванням, для встановлення точного діагнозу знадобиться дерматоскопія та більше інформації.

Добрий день. П'ять років тому виявив пляму 5 см в діаметрі на боці світло-рожевого відтінку. Думав що натер або зчесав десь. Не турбувало. Два місяці тому помітив що збільшилася в три рази та трохи потемніло. Також виявив 3 невеликих плями на руці, яка навпроти, і одне невелике схожа пляма на іншому боці. При дотику шкіра відчувається як трохи груба і менш чутлива при дотику, ніж на нормальних ділянках шкіри. Що це таке, підозрюю що може бути лишай або щось інше і як це вилікувати?
Відповідь: 03.12.2020

Добрий день! Описані Вами висипання можуть бути грибкової або бактеріальної природи, або ж просто запальними і не заразними (як рожевий лишай Жибера). На жаль, заочно поставити діагноз неможливо, а саме від діагнозу буде залежати лікування. Для цього дерматологу знадобиться огляд шкірних покривів та додаткові дослідження (зішкріб гладкої шкіри на паразитарні гриби, бак.посів і ін.)