0 800 30 11 77

Питання та відповіді з дерматології

Консультація дерматолога ОН Клінік онлайн

 • Відеоконсультація дерматолога в Харкові

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Пушкінська)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
  вул. Ярослава Мудрого, 30а

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 13:00
  пр. Героїв Харкова, 257
 • Відеоконсультація дерматолога в Сумах

  Медичний центр «ОН Клінік Суми»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
  вул. Харківська, 23
 • Відеоконсультація дерматолога в Полтаві

  Медичний центр «ОН Клінік Полтава»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  пр. Першотравневий, 18-А
 • Відеоконсультація дерматолога в Дніпрі

  Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»

  Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  пр. Д. Яворницького, 107а
 • Відеоконсультація дерматолога в Одесі

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Мала Арнаутська, 56

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Корольова, 33б
 • Відеоконсультація дерматолога в Миколаєві

  Медичний центр «ОН Клінік Миколаїв»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб - Нд: 8:30 - 18:00
  вул. Велика Морська, 74/3
 • Відеоконсультація дерматолога в Ужгороді

  Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»

  Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  вул. Пестеля, 4
 • Відеоконсультація дерматолога в Білій Церкві

  Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00
  б-р Олександрійський, 25/2
 • Відеоконсультація дерматолога в Чернігові

  Медичний центр «ОН Клінік Чернігів»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
  вул. Героїв Чорнобиля, 3
 • Відеоконсультація дерматолога в Черкасах

  Медичний центр «ОН Клінік Черкаси»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  вул. Чехова, 43
 • Відеоконсультація дерматолога в Кропивницькому

  Медичний центр «ОН Клінік Кропивницький»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
  Бульвар Студентський, 6/5
Добрий вечір, у мене на руках, у роті й у ділянці стегон з'явилися плями, які супроводжуються болем і свербінням. Скажіть, як відрізнити сифіліс від рожевого лишаю? Заздалегідь дякую.
Відповідь: 22.09.2023

Симптоми, такі як плями, біль і свербіж, можуть бути пов'язані з різними захворюваннями, включаючи сифіліс та рожевий лишай. Однак тільки лікар може провести діагностику та дати точну відповідь на ваше запитання. Для відмінності сифілісу від рожевого лишаю необхідно звернутися до медичного фахівця. Лікар проведе огляд, можливо, знадобиться лабораторне дослідження. Не займайтеся самолікуванням і обов'язково консультуйтеся з лікарем для точного діагнозу та лікування. Сифіліс — це серйозне захворювання, яке потребує професійного втручання.

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Стаж роботи 13 років.
Добрий вечір, я думаю, що у мене на тлі алергії з'явилася кропив'янка на шкірі. У мене червоні плями невеликого розміру на руках, які не ходять. Розкажіть, який вигляд має висип у разі кропив'янки?
Відповідь: 20.09.2023

Добрий день. Висип при кропив'янці має характерний клінічний прояв з відповідними морфоелементами (пухирями), які зазвичай не тримаються довго і досить швидко минають або самостійно, або після медикаментозного впливу. Рекомендуємо звернутися до дерматолога або алерголога для уточнення діагнозу.

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Стаж роботи 13 років.
Добрий день, спочатку на шкірі були шорсткі плями червоного кольору, а потім вони перетворилися на ущільнення. Виявилося, що у мене кератоз. Я вже проходжу лікування, але хотіла б уточнити один момент. Чи можна робити лазерну епіляцію за кератозу, чи це небезпечно?
Відповідь: 20.09.2023

Доброго дня. Можливість проведення лазерної епіляції при кератозі вирішується в залежності від ділянки на якій є кератоз і де планується проведення лазерної епіляції. Зазвичай, не рекомендується проведення будь-яких апаратних, в тому числі і лазерних процедур на уражених ділянках шкіри.

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Стаж роботи 13 років.
Здрастуйте, у мене піодермія, яка проявляється гнійними висипаннями, після яких утворюються скоринки на шкірі, також є незначні сухість і лущення шкірного покриву. У мене таке запитання: чи можна купатися за піодермії? Чи вода може спровокувати загострення?
Відповідь: 20.09.2023

Доброго дня. Якщо діагноз «Піодермія» встановлено лікарем-дерматологом і є відповідні клінічні прояви, купатись не можна з метою запобігання контамінації збудника піодермії по поверхні тіла і розширенню зони ураження.

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Стаж роботи 13 років.
Добрий день, у мене на голові з'явилася дивна червонувата пухлина, яка є теплою на дотик. Звернулася до дерматолога, виявилося, що це гемангіома. Скажіть, чим небезпечна гемангіома шкіри? Чи обов'язково її потрібно видаляти?
Відповідь: 19.09.2023

Гемангіома шкіри небезпечна тим, що її сам пацієнт може травмувати сторонніми предметами, а також одягом чи рукою. Після цього гемангіома почне кровити, так як це судинна пухлина. Якщо у вас гемангіома на голові — бажано її видалити, так як це саме травмоване місце, яке можна задіти при носінні кепок, шапок, при розчісуванні, митті голови шампунем. Гемангіома стрімко розростається, а при травмуванні виникає ризик інфікування. Гемангіома вимагає своєчасного лікування для збереження здоров'я пацієнта.

Горошко Олена Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи 24 роки.
Добрий вечір, а підкажіть, будь ласка, чим відрізняється кератома від папіломи? Як за зовнішніми ознаками зрозуміти, який саме у мене наріст на шкірі? І які способи видалення наростів найефективніші? Заздалегідь дякую.
Відповідь: 23.08.2023

Добрий вечір. Кератома і папілома відрізняються між собою кольором, формою, розмірами і зовнішнім виглядом. Кератома — це новоутворення, яке схоже на родимку, опукле з лусочками, темно-коричневого кольору, але може розростатися і збільшуватися в розмірі. Папілома — це новоутворення маленьких розмірів на ніжці, нагадує маленький циліндр. Для точної діагностики ваших утворень я рекомендую записатися на прийом до дерматолога з дерматоскопією (огляд з десятикратним збільшенням). Найефективнішими способами видалення на сьогодні є лазер і радіохвильовий апарат «Сургітрон». Видалення проводиться під місцевою анестезією.

Обіход Людмила Валентинівна
Лікар-дерматолог. Перша категорія. Стаж роботи 20 років.
Здрастуйте, кілька тижнів тому в мене з'явилася невелика пляма на шкірі, яка згодом стала товщою і вкрилася скоринкою. Мій лікар сказав, що це кератома, запропонував видалити її, але я вирішила подумати. Минуло кілька днів, і вона відвалилася. Що робити, якщо відвалилася кератома? Чи небезпечно це?
Відповідь: 23.08.2023

Добрий день. Кератома — це новоутворення доброякісне, темно-коричневого кольору, яке може розростатися і збільшуватися в розмірі. Маленькі кератоми в рідкісних випадках можуть відпадати самі і робити з ними нічого не потрібно. У вашому випадку все залежить від того, яких розмірів була ваша кератома —  маленька чи велика, чи кровоточить вона. Якщо так, необхідно відразу правильно її обробити перекисом або антисептиком, наклеїти пластир і негайно звернутися до дерматолога. Далі лікар проведе огляд, дасть рекомендації або, можливо, знадобиться довидалення.

Обіход Людмила Валентинівна
Лікар-дерматолог. Перша категорія. Стаж роботи 20 років.
Добрий день, я пішла до дерматолога через дивний висип на шкірі. Мені поставили діагноз "мігруюча еритема", але лікар не сказав, що це. Підкажіть, мігрувальна еритема - чому так називається? Куди вона мігрує і чим небезпечна?
Відповідь: 23.08.2023

Добрий день. Мігруюча еритема — це висип у вигляді плями (часто нагадує мішень), що має округлу форму, може супроводжуватися свербежем і який може бути ознакою хвороби Лайма. Пляма поступово може збільшуватися до 20 см у діаметрі та може мігрувати на інші ділянки шкіри, тому її так і називають. Збудниками є кліщі, які є переносниками бактерії борелії. Для точної постановки діагнозу необхідно здати кров на ПЛР Борелія. Мігруюча еритема здебільшого лікування не потребує — вона минає сама, але якщо підтвердитися хвороба Лайма, то тоді необхідне лікування з призначенням антибіотиків.

Обіход Людмила Валентинівна
Лікар-дерматолог. Перша категорія. Стаж роботи 20 років.
Доброго дня. У мене раніше завжди була ідеальна шкіра обличчя, без будь-яких прищів. Але коли на тлі вагітності у мене почався гормональний збій, то з'явилися рожеві прищики, які з часом збільшувалися в розмірах. Виявилося, що я маю справу з розацеа. Я вже проходжу лікування, але я до вас із таким запитанням: чому не можна молочку в разі розацеа?
Відповідь: 23.08.2023

Добрий день. Я також дотримуюся думки, що при захворюванні розацеа краще відмовитися від вживання молочних продуктів. Як правило, молочні продукти містять прогестерон, який може активізувати роль сальних залоз, що надалі призводить до збільшення висипань на шкірі обличчя. Зараз це не є великою проблемою, в магазинах продаються безмолочні аналоги і краще вживати поки що їх.

Обіход Людмила Валентинівна
Лікар-дерматолог. Перша категорія. Стаж роботи 20 років.
Добрий день, у мене на руці з'явилося дивне ущільнення під шкірою, яке не завдавало мені болю або дискомфорту. Я пішла до дерматолога, оскільки хотіла дізнатися, що це і як його вилікувати. Після огляду і пальпації лікар сказав, що ми маємо справу з фібромою. Чи можна видавити фіброму? Чи потрібно якось по-іншому видаляти її?
Відповідь: 23.08.2023

Добрий день. Ні, звичайно, фіброму в жодному разі не можна видавлювати. Фіброма - це доброякісне новоутворення, яке складається і розвивається з волокон сполучної тканини. Якщо це ущільнення спричиняє вам дискомфорт або може бути схильне до травматизації, то найкраще його видалити. У нас у клініці є два сучасних, безпечних і затребуваних способи видалення. Перший — це видалення лазером, другий — видалення за допомогою радіохвильового апарату «Сургітрон». Видалення проводиться під місцевою анестезією і обов'язково зі взяттям гістологічного дослідження.

Обіход Людмила Валентинівна
Лікар-дерматолог. Перша категорія. Стаж роботи 20 років.
Доброго дня, у мене дивний прищ, зовні схожий на карбункул. Я боюся йти до лікаря, але шишка починає боліти, тому я з таким запитанням: чи можна гріти карбункул? Чи проколювати? Чи обов'язково йти до лікаря?
Відповідь: 25.07.2023

Добрий день. Карбункул — це глибоке гнійно-некротичне ураження шкіри, може являти собою скупчення фурункулів і, як правило, супроводжується такими загальними симптомами, як підвищення температури тіла, слабкість, інтоксикація, різкий біль у вогнищі висипання. Якщо вогнище поодиноке до 5 мм і немає симптомів інтоксикації, призначення антибіотиків всередину необов'язкове, призначаються зовнішні антибактеріальні засоби. Прогрівати небажано. Лікування карбункула передбачає його розтин і дренування з подальшим культуральним дослідженням. У домашніх умовах правильно розкрити й дренувати карбункул не є можливим, тому, щоб уникнути ускладнень, потрібно обов'язково звернутися до лікаря, особливо в тих випадках, коли йдеться про ураження понад 5 мм, що супроводжуються лихоманкою та вираженим болем.

Трусова Марина Володимирівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи 27 років.
Здрастуйте, у мене на нозі з'явилася червона, тверда і болюча під час натискання шишка. Лікар сказав, що це фурункул і його потрібно розкривати. Я погодилася, але лікар не розповів про догляд за раною. Розкажіть, скільки разів робити перев'язку після розтину фурункула? Чи можна мочити рану, і скільки займе загоєння?
Відповідь: 25.07.2023

Добрий день. Якщо дигноз фурункула підтверджений і сумнівів не викликає, то після розтину необхідний правильний догляд за раною і регулярна її обробка. Як правило, перев'язки роблять 1 раз на добу з використанням антисептичних засобів, які виписує лікар. Зазвичай призначають препарати широкого спектра дії, що мають антибактеріальну активність проти багатьох видів збудників інфекцій. Для уточнення збудника застосовують культуральне дослідження з антибіотикограмою. Після обробки рани накладають стерильну серветку і фіксують пластиром. Мочити рану не рекомендується. Загоєння рани після розтину відбувається зазвичай через 7-10 днів, однак у разі великих гнійників може бути до 2 тижнів. На терміни загоєння рани можуть впливати: стан організму загалом, захворювання, що супроводжуються імунодефіцитом, цукровий діабет, захворювання судин.

Трусова Марина Володимирівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи 27 років.
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.