Logo
0 800 30 11 77

Консультація невролога онлайн

Питання та відповіді по неврології

Здрастуйте, у мене цукровий діабет другого типу вже багато років. Нещодавно в мене почали поколювати ноги, з'явилася набряклість і змінилася чутливість у ногах. Лікар після лабораторних обстежень та огляду поставив діагноз полінейропатія. Але що таке діабетична полінейропатія нижніх кінцівок? І чи лікується це?
Відповідь: 27.03.2023

Добрий день! Діабетична полінейропатія – це захворювання, яке характеризується наявністю симптомів та ознак порушення функції переферічних нервів у хворих на цукровий діабет. Однак є інші причини захворювання на полінейропатію, тому для підтвердження діагнозу, а також для призначення терапії необхідно звернутися до лікаря-невролога, який за допомогою додаткових обстежень виключить або підтвердить причину виникнення захворювання.
Терапія поліневропатії потребує комплексного підходу, особливо коли в основі лежить невиліковне захворювання. Тому призначення лікувальних заходів проводять обидва лікарі - і ендокринолог, і невролог. Заходи направлені на максимальне сповільнення прогресування полінейропатії та покращення якості життя пацієнта.

Шамаєв Юрій Євгенович
Лікар-невролог. Вища категорія.
Здрастуйте, у мене були сильні болі в спині, через які я прийшла на консультацію до невролога. Після огляду, пальпації спини та додаткових обстежень лікар діагностував грижу. Чи можна робити епідуральну анестезію при міжхребцевій грижі, чи це небезпечно?
Відповідь: 27.03.2023

Добрий день. Діагноз міжхребцева кила не є однозначним протипоказанням до проведення епідуральної анестезії, однак необхідно звернутися до лікаря-невролога, який скерує пацієнта на дообстеження, у більшості випадків, на МРТ попереково-крижового відділу хребта, щоб виявити, на якому рівні є кила диску. Тільки після цього можна визначити безпечний рівень проведення епідуральної анестезії.

Шамаєв Юрій Євгенович
Лікар-невролог. Вища категорія.
Доброго дня, звернулася до невролога через біль в обличчі, опущений кутик рота і трохи невиразне мовлення через це. Після огляду лікар сказав, що це неврит лицьового нерва. Скажіть, яку гімнастику робити при невриті лицьового нерва? Чи допоможе це чи потрібно щось інше, наприклад, масаж чи фізіопроцедури?
Відповідь: 27.03.2023

Добрий день. Неврит лицьового нерву, який може супроводжуватися паралічем мімічної мускулатури і жувальних м’язів з однієї або двох сторін, – це захворювання, яке потребує комплексної терапії, і ЛФК у цьому процесі відіграє важливу роль. Вправи ЛФК можна проводити вже з першого дня лікування, а ось масаж тільки після стабілізації стану пацієнта. Заняття з лікувальної гімнастики проводить лікар-невролог та лікар ЛФК, ці вправи направлені на покращення кровообігу в області голови та шиї, розслаблення м’язів на здоровій стороні та стимуляція м’язів на хворому боці обличчя. Також у комплексі лікування можна використати фізіопроцедури, а саме електростимуляція УВЧ та електрофорез. Головне - навантаження робити поступово і тільки після консультації з лікарем-неврологом.

Шамаєв Юрій Євгенович
Лікар-невролог. Вища категорія.
Здрастуйте, у мене майже пропав голос, який до цього був дуже охриплим, є задишка та порушення руху губ. Лікар діагностував парез. Чим небезпечний парез горла, якщо його не лікувати? Чи може він пройти самостійно?
Відповідь: 27.03.2023

Добрий день. Якщо лікар-отоларинголог або невролог діагностував Вам парез гортані, його однозначно необхідно лікувати, тому що це захворювання може призвести до психологічних розладів і навіть до інвалідності. При парезі гортані втрачається голос, затрудняється або порушується дихання, що вже потребує екстреної медичної допомоги. Причиною парезу є різноманітні запальні процеси, кісти, травми шиї, а також пухлини. Самостійно парез гортані пройти не може, а навпаки може привести до загрозливих здоров’ю станів, тож радимо Вам звернуться до лікаря і пройти призначене лікування.

Шамаєв Юрій Євгенович
Лікар-невролог. Вища категорія.
Доброго дня, як правильно робити масаж у разі невриту лицьового нерва? І чи можна робити масаж у такій ситуації або це може нашкодити? Чи є якісь рекомендації, які допоможуть зняти біль без медикаментів (не хочу пити знеболювальні). Дякую.
Відповідь: 01.03.2023

Здрастуйте! Масаж у разі невриту лицьового нерва може проводитися тільки масажистом високої кваліфікації. Після того, як вдається зняти гострі прояви (зазвичай до 10-15 днів), призначають фізіотерапію, покликану відновити функціональність м'язів, таку як: ампліпульс, електрофорез, лазеротерапія, магнітотерапія, парафінові аплікації та ін.. Послідовність і кількість процедур може визначити тільки лікар. Також призначається масаж обличчя. Самостійно можна робити гімнастику для обличчя. Больовий синдром за невриту лицьового нерва буває нечасто, а НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби) призначають здебільшого для зняття запалення і набряку, а не з метою знеболювання. За невриту лицьового нерва не можна займатися самолікуванням і відкладати візит до лікаря, оскільки без своєчасного і правильного лікування можуть виникнути важкі ускладнення.

Балабан Ольга Михайлівна
Лікар-невролог. Вища категорія.
Доброго дня, сильні болі в плечі та лопатці привели мене до невролога. Після огляду та обстеження лікар сказав, що у мене періартрит. Я проходжу лікування, але болі не минають, не дають мені спати ночами. Чи можна гріти плече при періартриті, чи допоможе це зняти запалення?
Відповідь: 01.03.2023

Здрастуйте! Періартрит — це запальний процес навколосуглобових м'яких тканин, сухожиль, м'язів, нервів. Гріти суглоб, а також проводити масажі за гострого запального процесу не можна, оскільки це може призвести до набряку і, відповідно, посилення больового синдрому. У цьому разі добре працює фізіотерапевтичне лікування в поєднанні з медикаментозним. Лікарі рекомендують використання ультразвукових пристроїв, електрофорезу та магнітотерапії, які допоможуть Вам повернути гарне самопочуття. Також хороші результати показують голкорефлексотерапія і грязьові аплікації.

Балабан Ольга Михайлівна
Лікар-невролог. Вища категорія.
Доброго дня, у мене вже кілька років болі в спині, встановлено діагноз міжхребцева грижа. Я вже змогла досягти прогресу, але днями дізналася, що вагітна. Я дуже хвилююся, підкажіть, чим небезпечна міжхребцева грижа під час вагітності? Раніше мені дуже допомагав плазмоліфтинг, але під час вагітності він протипоказаний.
Відповідь: 01.03.2023

Плід, який постійно розростається, спричиняє перерозподіл центру тяжіння, що збільшує навантаження на поперек, а в разі різких рухів може спровокувати загострення. Та й сам плід здатний здавлювати грижові утворення, нервові корінці, тазові кістки, сідничний нерв. Безумовно, лікування виключає традиційні медикаментозні препарати. Непоганий результат у подібних ситуаціях показали спеціальні вправи йоги, пілатес, заняття на спеціальних тренажерах, типу дошки Євмінова. Проводити ці вправи можна тільки з дозволу Вашого лікаря-гінеколога, в консиліумі з лікарем невропатологом. Також необхідно використовувати для підтримки живота спеціальні бандажі та носити ортопедичне взуття.

Балабан Ольга Михайлівна
Лікар-невролог. Вища категорія.
Доброго дня, як розпізнати ауру за мігрені? З'являються якісь фізичні ознаки, що вказують на напад мігрені, що наближається? І чи можна, розпізнавши ауру, запобігти нападу чи потрібно просто до нього почати готуватися?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. За статистикою, аура виникає у 20-60% людей з мігрень. Перед нападом головного болю поступово наростають такі фізичні та сенсорні порушення, як нечіткість мовлення, поколювання в кінцівках, порушення смаку, запаху, зорові зміни у вигляді втрати зору або виникнення світлових плям, фігур перед очима. Найкраще, що Ви можете зробити за виникнення аури, - це створити собі обстановку тиші, темряви та спокою, випити склянку води або солодкого чаю, за наростання головного болю своєчасно прийняти свій препарат.
Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія.
Доброго дня, була на прийомі у невролога, але забула дізнатися, що відбувається з судинами під час нападу мігрені? Я читала, що вони розширюються і тому з'являється сильний головний біль, але можете пояснити докладніше? Чому так відбувається і чи можна цього уникнути?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. Нині точний механізм розвитку мігрені невідомий. Переважно вона має спадковий характер. У корі мозку виникає патологічне збудження, залучається трійчастий нерв і кровоносні судини, у яких відбувається короткочасний спазм з подальшим тривалим розширенням судин. З метою попередження нападів необхідно виявити подразник (найчастіше це порушення сну, емоційні навантаження, зловживання деякими продуктами харчування) та намагатися його уникати.
Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія.
Доброго вечора, три місяці тому в мене почалися мігрені, які супроводжуються сильними головними болями, порушеннями зору (відчуття, ніби плями перед очима миготять) і поколюванням у кінцівках. Як позбутися мігрені в домашніх умовах, якщо це можливо?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. Після ознайомлення з Вашими скаргами хотілося б уточнити: діагноз "мігрені" поставлений невропатологом?
Мігрень - це напади однобічного інтенсивного, пульсуючого головного болю, які супроводжуються нудотою, підвищеною чутливістю до звуків, світла. Зорові порушення за мігрені виглядають як спалахи світла, випадання ділянок із поля зору. Найчастіше мігрень має спадковий характер і виникає у жінок дітородного віку.
Враховуючи Ваші скарги, рекомендую не займатися самолікуванням, а звернутися до фахівців, пройти необхідні обстеження (МРТ, УЗДГ судин голови та шиї), які допоможуть визначитися з діагнозом та призначити правильне лікування.
Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія.
Здрастуйте, мені 38 років, нещодавно почалися часті запаморочення, які супроводжуються сильною нудотою та головним болем. Два рази зомліла. Можете розповісти, які захворювання викликають запаморочення і до якого лікаря мені потрібно звернутися?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. Найпоширенішими причинами запаморочень є остеохондроз шийного відділу хребта з порушенням кровопостачання мозку, ураження вестибулярного апарату (зокрема оттосклероз, травми внутрішнього вуха, пухлини). Вирізняють ще базилярну мігрень, психогенні запаморочення. Вам необхідно проконсультуватися з невропатологом, з метою уточнення діагнозу пройти МРТ головного мозку, УЗДГ судин шиї та голови. Можливо, знадобиться консультація оттоларинголога для виключення патології мостомозочкового кута та гострого запального процесу у вусі, які теж можуть викликати подібні скарги.
Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія.
Доброго дня, два тижні тому звернулася до лікаря, оскільки з'явилися хрускіт і біль у ділянці шиї, які посилювалися при поворотах голови, а також дзвін у вухах. Невролог поставив діагноз "шийний остеохондроз". Два дні тому у мене почалися запаморочення. Скажіть, як зрозуміти, що запаморочення від остеохондрозу? Чи, може, мені потрібна повторна консультація?
Відповідь: 25.05.2022

Добридень! Давайте трохи роз'яснимо ситуацію. Остеохондроз – це дегенеративні зміни у хребті, які виникають зазвичай у віці 30 років (або раніше). Внаслідок защемлення артерій та усунення суглобових відростків розвивається порушення харчування та гіпоксія в головному мозку, що у свою чергу проявляється запамороченням, шумом у голові. У Вашому випадку необхідно зробити УЗДГ судин шиї та голови з метою уточнення діагнозу з подальшою консультацією невролога. Препарати, що застосовуються при болях у хребті, відрізняються від препаратів, які призначаються при запамороченнях.

Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія.

Консультація невролога ОН Клінік

 • Відеоконсультація невролога в Сумах

  Медичний центр «ОН Клінік Суми»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
  вул. Харківська, 23
 • Відеоконсультація невролога в Полтаві

  Медичний центр «ОН Клінік Полтава»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
 • Відеоконсультація невролога в Дніпрі

  Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»

  Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  пр. Дмитра Яворницького, 107а
 • Відеоконсультація невролога в Одесі

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Мала Арнаутська, 56

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Корольова, 33б
 • Відеоконсультація невролога в Миколаєві

  Медичний центр «ОН Клінік Миколаїв»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 8:00 - 18:00
  вул. Велика Морська, 74/3
 • Відеоконсультація невролога в Ужгороді

  Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»

  Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  вул. Д. Богуславського, 4
 • Відеоконсультація невролога в Білій Церкві

  Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
  вул. Ярослава Мудрого, 5/13
 • Відеоконсультація невролога в Чернігові

  Медичний центр «ОН Клінік Чернігів»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
  вул. Героїв Чорнобиля, 3
 • Відеоконсультація невролога в Черкасах

  Медичний центр «ОН Клінік Черкаси»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  вул. Чехова, 43
 • Відеоконсультація невролога в Кропивницькому

  Медичний центр «ОН Клінік Кропивницький»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
  бульвар Студентський, 6/5
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.