Питання та відповіді з неврології
Здрастуйте! Масаж у разі невриту лицьового нерва може проводитися тільки масажистом високої кваліфікації. Після того, як вдається зняти гострі прояви (зазвичай до 10-15 днів), призначають фізіотерапію, покликану відновити функціональність м'язів, таку як: ампліпульс, електрофорез, лазеротерапія, магнітотерапія, парафінові аплікації та ін.. Послідовність і кількість процедур може визначити тільки лікар. Також призначається масаж обличчя. Самостійно можна робити гімнастику для обличчя. Больовий синдром за невриту лицьового нерва буває нечасто, а НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби) призначають здебільшого для зняття запалення і набряку, а не з метою знеболювання. За невриту лицьового нерва не можна займатися самолікуванням і відкладати візит до лікаря, оскільки без своєчасного і правильного лікування можуть виникнути важкі ускладнення.

Здрастуйте! Періартрит — це запальний процес навколосуглобових м'яких тканин, сухожиль, м'язів, нервів. Гріти суглоб, а також проводити масажі за гострого запального процесу не можна, оскільки це може призвести до набряку і, відповідно, посилення больового синдрому. У цьому разі добре працює фізіотерапевтичне лікування в поєднанні з медикаментозним. Лікарі рекомендують використання ультразвукових пристроїв, електрофорезу та магнітотерапії, які допоможуть Вам повернути гарне самопочуття. Також хороші результати показують голкорефлексотерапія і грязьові аплікації.

Плід, який постійно розростається, спричиняє перерозподіл центру тяжіння, що збільшує навантаження на поперек, а в разі різких рухів може спровокувати загострення. Та й сам плід здатний здавлювати грижові утворення, нервові корінці, тазові кістки, сідничний нерв. Безумовно, лікування виключає традиційні медикаментозні препарати. Непоганий результат у подібних ситуаціях показали спеціальні вправи йоги, пілатес, заняття на спеціальних тренажерах, типу дошки Євмінова. Проводити ці вправи можна тільки з дозволу Вашого лікаря-гінеколога, в консиліумі з лікарем невропатологом. Також необхідно використовувати для підтримки живота спеціальні бандажі та носити ортопедичне взуття.



Мігрень - це напади однобічного інтенсивного, пульсуючого головного болю, які супроводжуються нудотою, підвищеною чутливістю до звуків, світла. Зорові порушення за мігрені виглядають як спалахи світла, випадання ділянок із поля зору. Найчастіше мігрень має спадковий характер і виникає у жінок дітородного віку.
Враховуючи Ваші скарги, рекомендую не займатися самолікуванням, а звернутися до фахівців, пройти необхідні обстеження (МРТ, УЗДГ судин голови та шиї), які допоможуть визначитися з діагнозом та призначити правильне лікування.


Добридень! Давайте трохи роз'яснимо ситуацію. Остеохондроз – це дегенеративні зміни у хребті, які виникають зазвичай у віці 30 років (або раніше). Внаслідок защемлення артерій та усунення суглобових відростків розвивається порушення харчування та гіпоксія в головному мозку, що у свою чергу проявляється запамороченням, шумом у голові. У Вашому випадку необхідно зробити УЗДГ судин шиї та голови з метою уточнення діагнозу з подальшою консультацією невролога. Препарати, що застосовуються при болях у хребті, відрізняються від препаратів, які призначаються при запамороченнях.

Мігрень - це хронічне розлад, який характеризується періодичними головними болями середньої та високої інтенсивності, що часто пов'язано з ураженням вегетативної нервової системи. Мігрень - це часто спадкове захворювання, тобто, в родині передається особливість будови мозку - підвищена збудливість нейронів. У разі необхідності, можливо, потрібно буде пройти фізичне обстеження і нейровізуалізації. Також необхідно обов'язково встановити підтип мігрені. Поліпшити стан пацієнта і якість його життя цілком можливо.
Доброго дня. У вашому випадку не виключається діагноз полінейропатія - це захворювання, пов'язане з порушенням цукру крові, не виключається різна інтоксикація організму, можливий також прояв синдрому ураження кількох відділів хребта. Для постановки точного діагнозу вам необхідно записатися до лікаря-невропатолога для повного проходження обстеження даного захворювання (здачі аналізів і, можливо, призначення певної діагностики). За результатами обстеження лікар зможе рекомендувати вам лікування вашої проблеми.
Доброго дня. З ваших вище перерахованих скарг не виключено, що вам поставили не зовсім правильний діагноз. Варіант лікування вегето-судинної дистонії - це може бути комплексне лікування у вигляді внутрішньовенно-крапельних введень ліків, фізіотерапевтичних методів лікування (електрофорез з магнезією за комірцевим методом), прийом медикаментів, які приймаються у вигляді таблеток. Можливо, у вас, крім вегето-судинної дистонії, присутній депресивний стан. Для постановки точного діагнозу записуйтеся до лікаря-невропатолога і обов'язково візьміть всі обстеження і висновок попереднього доктора.
Вітаю, шановний пацієнте. Дякую за звернення в нашу мережу. Для того, щоб ми змогли Вам допомогти, вкрай рекомендуємо звернутися до лікаря для консультації невропатолога. На прийомі доктор зможе ознайомитися з результатами обстеження, які Ви проводили раніше. У разі необхідності Вам будуть призначені аналізи, апаратна діагностика судин і певних відділів хребта, консультації вузьких фахівців, щоб в подальшому поставити правильний діагноз і рекомендувати Вам ефективний курс лікування. У Вашому випадку це може бути як вегето-судинна дистонія, так і онко прояв у вигляді пухлини.