Питання та відповіді з неврології

Доброго дня, як розпізнати ауру за мігрені? З'являються якісь фізичні ознаки, що вказують на напад мігрені, що наближається? І чи можна, розпізнавши ауру, запобігти нападу чи потрібно просто до нього почати готуватися?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. За статистикою, аура виникає у 20-60% людей з мігрень. Перед нападом головного болю поступово наростають такі фізичні та сенсорні порушення, як нечіткість мовлення, поколювання в кінцівках, порушення смаку, запаху, зорові зміни у вигляді втрати зору або виникнення світлових плям, фігур перед очима. Найкраще, що Ви можете зробити за виникнення аури, - це створити собі обстановку тиші, темряви та спокою, випити склянку води або солодкого чаю, за наростання головного болю своєчасно прийняти свій препарат.
Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Доброго дня, була на прийомі у невролога, але забула дізнатися, що відбувається з судинами під час нападу мігрені? Я читала, що вони розширюються і тому з'являється сильний головний біль, але можете пояснити докладніше? Чому так відбувається і чи можна цього уникнути?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. Нині точний механізм розвитку мігрені невідомий. Переважно вона має спадковий характер. У корі мозку виникає патологічне збудження, залучається трійчастий нерв і кровоносні судини, у яких відбувається короткочасний спазм з подальшим тривалим розширенням судин. З метою попередження нападів необхідно виявити подразник (найчастіше це порушення сну, емоційні навантаження, зловживання деякими продуктами харчування) та намагатися його уникати.
Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Доброго вечора, три місяці тому в мене почалися мігрені, які супроводжуються сильними головними болями, порушеннями зору (відчуття, ніби плями перед очима миготять) і поколюванням у кінцівках. Як позбутися мігрені в домашніх умовах, якщо це можливо?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. Після ознайомлення з Вашими скаргами хотілося б уточнити: діагноз "мігрені" поставлений невропатологом?
Мігрень - це напади однобічного інтенсивного, пульсуючого головного болю, які супроводжуються нудотою, підвищеною чутливістю до звуків, світла. Зорові порушення за мігрені виглядають як спалахи світла, випадання ділянок із поля зору. Найчастіше мігрень має спадковий характер і виникає у жінок дітородного віку.
Враховуючи Ваші скарги, рекомендую не займатися самолікуванням, а звернутися до фахівців, пройти необхідні обстеження (МРТ, УЗДГ судин голови та шиї), які допоможуть визначитися з діагнозом та призначити правильне лікування.
Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Здрастуйте, мені 38 років, нещодавно почалися часті запаморочення, які супроводжуються сильною нудотою та головним болем. Два рази зомліла. Можете розповісти, які захворювання викликають запаморочення і до якого лікаря мені потрібно звернутися?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. Найпоширенішими причинами запаморочень є остеохондроз шийного відділу хребта з порушенням кровопостачання мозку, ураження вестибулярного апарату (зокрема оттосклероз, травми внутрішнього вуха, пухлини). Вирізняють ще базилярну мігрень, психогенні запаморочення. Вам необхідно проконсультуватися з невропатологом, з метою уточнення діагнозу пройти МРТ головного мозку, УЗДГ судин шиї та голови. Можливо, знадобиться консультація оттоларинголога для виключення патології мостомозочкового кута та гострого запального процесу у вусі, які теж можуть викликати подібні скарги.
Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Доброго дня, два тижні тому звернулася до лікаря, оскільки з'явилися хрускіт і біль у ділянці шиї, які посилювалися при поворотах голови, а також дзвін у вухах. Невролог поставив діагноз "шийний остеохондроз". Два дні тому у мене почалися запаморочення. Скажіть, як зрозуміти, що запаморочення від остеохондрозу? Чи, може, мені потрібна повторна консультація?
Відповідь: 25.05.2022

Добридень! Давайте трохи роз'яснимо ситуацію. Остеохондроз – це дегенеративні зміни у хребті, які виникають зазвичай у віці 30 років (або раніше). Внаслідок защемлення артерій та усунення суглобових відростків розвивається порушення харчування та гіпоксія в головному мозку, що у свою чергу проявляється запамороченням, шумом у голові. У Вашому випадку необхідно зробити УЗДГ судин шиї та голови з метою уточнення діагнозу з подальшою консультацією невролога. Препарати, що застосовуються при болях у хребті, відрізняються від препаратів, які призначаються при запамороченнях.

Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Добрий день. Мене багато років турбують мігрені. Дуже болить половина голови, боляче відкривати очі, нудить. Якщо не встигнути випити знеболювальне, коли біль тільки починається, потім знімається дуже погано. Підкажіть, будь ласка, чи можна вилікувати мігрень?
Відповідь: 27.09.2021

Мігрень - це хронічне розлад, який характеризується періодичними головними болями середньої та високої інтенсивності, що часто пов'язано з ураженням вегетативної нервової системи. Мігрень - це часто спадкове захворювання, тобто, в родині передається особливість будови мозку - підвищена збудливість нейронів. У разі необхідності, можливо, потрібно буде пройти фізичне обстеження і нейровізуалізації. Також необхідно обов'язково встановити підтип мігрені. Поліпшити стан пацієнта і якість його життя цілком можливо.

Саєнко Олександр Олександрович
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Добрий день. Кілька років тому у мене з'явилися болі, схожі на відчуття після сонячного опіку, на шкірі рук і ніг. Через кілька годин це проходить. Зовнішніх проявів ніяких немає. З чим це може бути пов'язано і наскільки це серйозно?
Відповідь: 27.09.2021

Доброго дня. У вашому випадку не виключається діагноз полінейропатія - це захворювання, пов'язане з порушенням цукру крові, не виключається різна інтоксикація організму, можливий також прояв синдрому ураження кількох відділів хребта. Для постановки точного діагнозу вам необхідно записатися до лікаря-невропатолога для повного проходження обстеження даного захворювання (здачі аналізів і, можливо, призначення певної діагностики). За результатами обстеження лікар зможе рекомендувати вам лікування вашої проблеми.

Саєнко Олександр Олександрович
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Доброго дня. Турбують такі симптоми: головний біль, постійна дратівливість, втома, слабкість, безсоння, погана концентрація, панічні атаки. Була у лікаря поставили ВСД, прописав Гліцисед і Магнікум, нічого не допомогло. Підкажіть, будь ласка, які ще є варіанти лікування? І що це може бути, крім ВСД?
Відповідь: 27.09.2021

Доброго дня. З ваших вище перерахованих скарг не виключено, що вам поставили не зовсім правильний діагноз. Варіант лікування вегето-судинної дистонії - це може бути комплексне лікування у вигляді внутрішньовенно-крапельних введень ліків, фізіотерапевтичних методів лікування (електрофорез з магнезією за комірцевим методом), прийом медикаментів, які приймаються у вигляді таблеток. Можливо, у вас, крім вегето-судинної дистонії, присутній депресивний стан. Для постановки точного діагнозу записуйтеся до лікаря-невропатолога і обов'язково візьміть всі обстеження і висновок попереднього доктора.

Саєнко Олександр Олександрович
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Здрастуйте, лікарю. Мене вже тиждень турбує сильний головний біль, переважно з лівого боку. Коли біль відпускає, то з'являються неприємні відчуття тиску всередині, що віддають у щоку. Невролог сказала "перенапруження" або проблеми зі спиною, додаткових обстежень не призначила. Що порадите?
Відповідь: 27.09.2021

Вітаю, шановний пацієнте. Дякую за звернення в нашу мережу. Для того, щоб ми змогли Вам допомогти, вкрай рекомендуємо звернутися до лікаря для консультації невропатолога. На прийомі доктор зможе ознайомитися з результатами обстеження, які Ви проводили раніше. У разі необхідності Вам будуть призначені аналізи, апаратна діагностика судин і певних відділів хребта, консультації вузьких фахівців, щоб в подальшому поставити правильний діагноз і рекомендувати Вам ефективний курс лікування. У Вашому випадку це може бути як вегето-судинна дистонія, так і онко прояв у вигляді пухлини.

Саєнко Олександр Олександрович
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Перед сном тягнуть ноги, хочеться потягнути їх, а ще таке відчуття ніби-то мурашки бігають. Я шукала інформацію в інтернеті, але нічого не виходить знайти. Підкажіть, що це таке і як мені лікуватися? Дякую.
Відповідь: 29.10.2020

Є декілька причин тягнучих болей у ногах: проблеми у поперековому відділі хребта, захворювання судин нижніх кінцівок, цукровий діабет та деякі інші. Для уточнення діагнозу необхідні дообстеження, які вам призначить лікар при очному огляді.

Тимофєєва Олена Іванівна
Лікар-невролог. Перша категорія. Стаж роботи 26 років.
Часто стріляє в боці, особливо коли спираюся на ліву ногу, так відразу і прострілює. Я сподіваюся, що це не нирки, може, це хребет? Підкажіть, що мені робити?
Відповідь: 29.10.2020

Причиною прострілів у боку які виникають при рухах може бути проблема з хребтом. Але для уточнення діагнозу необхідний огляд невролога, щоб визначитися з подальшим дообстеженням.

Тимофєєва Олена Іванівна
Лікар-невролог. Перша категорія. Стаж роботи 26 років.
Чому іноді з'являються болі в попереку? Я не спортсмен, ніяких навантажень силових не даю на спину, часто за кермом, різких рухів не роблю. Буває таке, що до кінця дня болить поперек в області крижів. Що це може бути? Порадьте яке мені обстеження потрібно пройти?
Відповідь: 29.10.2020

У вашій ситуації причиною болей у спині може бути гіподинамія, так як ви часто буваєте за кермом, тому тривало перебуваєте у одній вимушеній позі, зажимається нервовий корінець. Для дообстеження необхідно зробити МРТ поперекового відділу хребта. Причиною защемлення нерву можуть бути протрузія або грижа міжхребцевого нерву, або ж підвивих хребця.

Тимофєєва Олена Іванівна
Лікар-невролог. Перша категорія. Стаж роботи 26 років.