0 800 30 11 77

Питання та відповіді з неврології

Доброго дня, як правильно робити масаж у разі невриту лицьового нерва? І чи можна робити масаж у такій ситуації або це може нашкодити? Чи є якісь рекомендації, які допоможуть зняти біль без медикаментів (не хочу пити знеболювальні). Дякую.
Відповідь: 01.03.2023

Здрастуйте! Масаж у разі невриту лицьового нерва може проводитися тільки масажистом високої кваліфікації. Після того, як вдається зняти гострі прояви (зазвичай до 10-15 днів), призначають фізіотерапію, покликану відновити функціональність м'язів, таку як: ампліпульс, електрофорез, лазеротерапія, магнітотерапія, парафінові аплікації та ін.. Послідовність і кількість процедур може визначити тільки лікар. Також призначається масаж обличчя. Самостійно можна робити гімнастику для обличчя. Больовий синдром за невриту лицьового нерва буває нечасто, а НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби) призначають здебільшого для зняття запалення і набряку, а не з метою знеболювання. За невриту лицьового нерва не можна займатися самолікуванням і відкладати візит до лікаря, оскільки без своєчасного і правильного лікування можуть виникнути важкі ускладнення.

Балабан Ольга Михайлівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 23 роки.
Доброго дня, сильні болі в плечі та лопатці привели мене до невролога. Після огляду та обстеження лікар сказав, що у мене періартрит. Я проходжу лікування, але болі не минають, не дають мені спати ночами. Чи можна гріти плече при періартриті, чи допоможе це зняти запалення?
Відповідь: 01.03.2023

Здрастуйте! Періартрит — це запальний процес навколосуглобових м'яких тканин, сухожиль, м'язів, нервів. Гріти суглоб, а також проводити масажі за гострого запального процесу не можна, оскільки це може призвести до набряку і, відповідно, посилення больового синдрому. У цьому разі добре працює фізіотерапевтичне лікування в поєднанні з медикаментозним. Лікарі рекомендують використання ультразвукових пристроїв, електрофорезу та магнітотерапії, які допоможуть Вам повернути гарне самопочуття. Також хороші результати показують голкорефлексотерапія і грязьові аплікації.

Балабан Ольга Михайлівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 23 роки.
Доброго дня, у мене вже кілька років болі в спині, встановлено діагноз міжхребцева грижа. Я вже змогла досягти прогресу, але днями дізналася, що вагітна. Я дуже хвилююся, підкажіть, чим небезпечна міжхребцева грижа під час вагітності? Раніше мені дуже допомагав плазмоліфтинг, але під час вагітності він протипоказаний.
Відповідь: 01.03.2023

Плід, який постійно розростається, спричиняє перерозподіл центру тяжіння, що збільшує навантаження на поперек, а в разі різких рухів може спровокувати загострення. Та й сам плід здатний здавлювати грижові утворення, нервові корінці, тазові кістки, сідничний нерв. Безумовно, лікування виключає традиційні медикаментозні препарати. Непоганий результат у подібних ситуаціях показали спеціальні вправи йоги, пілатес, заняття на спеціальних тренажерах, типу дошки Євмінова. Проводити ці вправи можна тільки з дозволу Вашого лікаря-гінеколога, в консиліумі з лікарем невропатологом. Також необхідно використовувати для підтримки живота спеціальні бандажі та носити ортопедичне взуття.

Балабан Ольга Михайлівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 23 роки.
Доброго дня, як розпізнати ауру за мігрені? З'являються якісь фізичні ознаки, що вказують на напад мігрені, що наближається? І чи можна, розпізнавши ауру, запобігти нападу чи потрібно просто до нього почати готуватися?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. За статистикою, аура виникає у 20-60% людей з мігрень. Перед нападом головного болю поступово наростають такі фізичні та сенсорні порушення, як нечіткість мовлення, поколювання в кінцівках, порушення смаку, запаху, зорові зміни у вигляді втрати зору або виникнення світлових плям, фігур перед очима. Найкраще, що Ви можете зробити за виникнення аури, - це створити собі обстановку тиші, темряви та спокою, випити склянку води або солодкого чаю, за наростання головного болю своєчасно прийняти свій препарат.
Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Доброго дня, була на прийомі у невролога, але забула дізнатися, що відбувається з судинами під час нападу мігрені? Я читала, що вони розширюються і тому з'являється сильний головний біль, але можете пояснити докладніше? Чому так відбувається і чи можна цього уникнути?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. Нині точний механізм розвитку мігрені невідомий. Переважно вона має спадковий характер. У корі мозку виникає патологічне збудження, залучається трійчастий нерв і кровоносні судини, у яких відбувається короткочасний спазм з подальшим тривалим розширенням судин. З метою попередження нападів необхідно виявити подразник (найчастіше це порушення сну, емоційні навантаження, зловживання деякими продуктами харчування) та намагатися його уникати.
Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Доброго вечора, три місяці тому в мене почалися мігрені, які супроводжуються сильними головними болями, порушеннями зору (відчуття, ніби плями перед очима миготять) і поколюванням у кінцівках. Як позбутися мігрені в домашніх умовах, якщо це можливо?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. Після ознайомлення з Вашими скаргами хотілося б уточнити: діагноз "мігрені" поставлений невропатологом?
Мігрень - це напади однобічного інтенсивного, пульсуючого головного болю, які супроводжуються нудотою, підвищеною чутливістю до звуків, світла. Зорові порушення за мігрені виглядають як спалахи світла, випадання ділянок із поля зору. Найчастіше мігрень має спадковий характер і виникає у жінок дітородного віку.
Враховуючи Ваші скарги, рекомендую не займатися самолікуванням, а звернутися до фахівців, пройти необхідні обстеження (МРТ, УЗДГ судин голови та шиї), які допоможуть визначитися з діагнозом та призначити правильне лікування.
Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Здрастуйте, мені 38 років, нещодавно почалися часті запаморочення, які супроводжуються сильною нудотою та головним болем. Два рази зомліла. Можете розповісти, які захворювання викликають запаморочення і до якого лікаря мені потрібно звернутися?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. Найпоширенішими причинами запаморочень є остеохондроз шийного відділу хребта з порушенням кровопостачання мозку, ураження вестибулярного апарату (зокрема оттосклероз, травми внутрішнього вуха, пухлини). Вирізняють ще базилярну мігрень, психогенні запаморочення. Вам необхідно проконсультуватися з невропатологом, з метою уточнення діагнозу пройти МРТ головного мозку, УЗДГ судин шиї та голови. Можливо, знадобиться консультація оттоларинголога для виключення патології мостомозочкового кута та гострого запального процесу у вусі, які теж можуть викликати подібні скарги.
Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Доброго дня, два тижні тому звернулася до лікаря, оскільки з'явилися хрускіт і біль у ділянці шиї, які посилювалися при поворотах голови, а також дзвін у вухах. Невролог поставив діагноз "шийний остеохондроз". Два дні тому у мене почалися запаморочення. Скажіть, як зрозуміти, що запаморочення від остеохондрозу? Чи, може, мені потрібна повторна консультація?
Відповідь: 25.05.2022

Добридень! Давайте трохи роз'яснимо ситуацію. Остеохондроз – це дегенеративні зміни у хребті, які виникають зазвичай у віці 30 років (або раніше). Внаслідок защемлення артерій та усунення суглобових відростків розвивається порушення харчування та гіпоксія в головному мозку, що у свою чергу проявляється запамороченням, шумом у голові. У Вашому випадку необхідно зробити УЗДГ судин шиї та голови з метою уточнення діагнозу з подальшою консультацією невролога. Препарати, що застосовуються при болях у хребті, відрізняються від препаратів, які призначаються при запамороченнях.

Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Добрий день. Мене багато років турбують мігрені. Дуже болить половина голови, боляче відкривати очі, нудить. Якщо не встигнути випити знеболювальне, коли біль тільки починається, потім знімається дуже погано. Підкажіть, будь ласка, чи можна вилікувати мігрень?
Відповідь: 27.09.2021

Мігрень - це хронічне розлад, який характеризується періодичними головними болями середньої та високої інтенсивності, що часто пов'язано з ураженням вегетативної нервової системи. Мігрень - це часто спадкове захворювання, тобто, в родині передається особливість будови мозку - підвищена збудливість нейронів. У разі необхідності, можливо, потрібно буде пройти фізичне обстеження і нейровізуалізації. Також необхідно обов'язково встановити підтип мігрені. Поліпшити стан пацієнта і якість його життя цілком можливо.

Саєнко Олександр Олександрович
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Добрий день. Кілька років тому у мене з'явилися болі, схожі на відчуття після сонячного опіку, на шкірі рук і ніг. Через кілька годин це проходить. Зовнішніх проявів ніяких немає. З чим це може бути пов'язано і наскільки це серйозно?
Відповідь: 27.09.2021

Доброго дня. У вашому випадку не виключається діагноз полінейропатія - це захворювання, пов'язане з порушенням цукру крові, не виключається різна інтоксикація організму, можливий також прояв синдрому ураження кількох відділів хребта. Для постановки точного діагнозу вам необхідно записатися до лікаря-невропатолога для повного проходження обстеження даного захворювання (здачі аналізів і, можливо, призначення певної діагностики). За результатами обстеження лікар зможе рекомендувати вам лікування вашої проблеми.

Саєнко Олександр Олександрович
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Доброго дня. Турбують такі симптоми: головний біль, постійна дратівливість, втома, слабкість, безсоння, погана концентрація, панічні атаки. Була у лікаря поставили ВСД, прописав Гліцисед і Магнікум, нічого не допомогло. Підкажіть, будь ласка, які ще є варіанти лікування? І що це може бути, крім ВСД?
Відповідь: 27.09.2021

Доброго дня. З ваших вище перерахованих скарг не виключено, що вам поставили не зовсім правильний діагноз. Варіант лікування вегето-судинної дистонії - це може бути комплексне лікування у вигляді внутрішньовенно-крапельних введень ліків, фізіотерапевтичних методів лікування (електрофорез з магнезією за комірцевим методом), прийом медикаментів, які приймаються у вигляді таблеток. Можливо, у вас, крім вегето-судинної дистонії, присутній депресивний стан. Для постановки точного діагнозу записуйтеся до лікаря-невропатолога і обов'язково візьміть всі обстеження і висновок попереднього доктора.

Саєнко Олександр Олександрович
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Здрастуйте, лікарю. Мене вже тиждень турбує сильний головний біль, переважно з лівого боку. Коли біль відпускає, то з'являються неприємні відчуття тиску всередині, що віддають у щоку. Невролог сказала "перенапруження" або проблеми зі спиною, додаткових обстежень не призначила. Що порадите?
Відповідь: 27.09.2021

Вітаю, шановний пацієнте. Дякую за звернення в нашу мережу. Для того, щоб ми змогли Вам допомогти, вкрай рекомендуємо звернутися до лікаря для консультації невропатолога. На прийомі доктор зможе ознайомитися з результатами обстеження, які Ви проводили раніше. У разі необхідності Вам будуть призначені аналізи, апаратна діагностика судин і певних відділів хребта, консультації вузьких фахівців, щоб в подальшому поставити правильний діагноз і рекомендувати Вам ефективний курс лікування. У Вашому випадку це може бути як вегето-судинна дистонія, так і онко прояв у вигляді пухлини.

Саєнко Олександр Олександрович
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.