0 800 30 11 77

Питання та відповіді з гінекології

Консультація гінеколога ОН Клінік онлайн

 • Відеоконсультація гінеколога в Харкові

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Пушкінська)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
  вул. Ярослава Мудрого, 30а

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)

  Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
  пр. Героїв Харкова, 257

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Проспект Гагаріна)

  Приймаємо: Пн - Сб: 8:30 - 18:00, Нд: 8:30-13:00
  вул. Молочна, 48
 • Відеоконсультація гінеколога в Сумах

  Медичний центр «ОН Клінік Суми»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
  вул. Харківська, 23
 • Відеоконсультація гінеколога в Полтаві

  Медичний центр «ОН Клінік Полтава»

  Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  пр. Першотравневий, 18-А
 • Відеоконсультація гінеколога в Дніпрі

  Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»

  Приймаємо: Пн - Сб: 8:00- 20:00; Нд: 9:00-15:00
  пр. Д. Яворницького, 107а
 • Відеоконсультація гінеколога в Одесі

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Мала Арнаутська, 56

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Корольова, 33б
 • Відеоконсультація гінеколога в Миколаєві

  Медичний центр «ОН Клінік Миколаїв»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб-Нд: 8:30-18:00
  вул. Велика Морська, 74/3
 • Відеоконсультація гінеколога в Ужгороді

  Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»

  Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00; Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  вул. Пестеля, 4
 • Відеоконсультація гінеколога в Білій Церкві

  Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00; Сб: 8:00 - 18:00
  б-р Олександрійський, 25/2
 • Відеоконсультація гінеколога в Чернігові

  Медичний центр «ОН Клінік Чернігів»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:00; Сб: 8:00 - 17:00
  вул. Героїв Чорнобиля, 3
 • Відеоконсультація гінеколога в Черкасах

  Медичний центр «ОН Клінік Черкаси»

  Приймаємо: Пн -Пт: 8:00 - 20:00; Сб: 8:00 - 18:00; Нд: 9:00 - 15:00
  вул. Чехова, 43
 • Відеоконсультація гінеколога в Кропивницькому

  Медичний центр «ОН Клінік Кропивницький»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00; Сб: 8:00 - 17:00
  Бульвар Студентський, 6/5
Здрастуйте, у мене протягом двох місяців були біль у животі, нерегулярні місячні, а також виділення кров'янистого кольору поза циклом. Після обстеження з'ясувалося, що маю полікістозні яєчники. Буду вдячна за відповідь: чи можна завагітніти, якщо в тебе полікістоз яєчників? Чи ми можемо розглядати тільки варіант ЕКЗ?
Відповідь: 30.05.2023

Добрий день. Завагітніти при полікістозі яєчників можна природним способом після проведення гормональної корекції лікарем.

Шафарчук Валентина Михайлівна
Лiкар акушер-гiнеколог. Перша категорiя. Кандидат медичних наук. Стаж роботи 22 роки.
Доброго дня, а чи можна ходити в басейн при міомі матки? Розмір новоутворення всього 2 мм вона не приносить мені болю або дискомфорту і була випадково виявлена ​​під час профілактичного огляду.
Відповідь: 30.05.2023

Добрий день! Якщо немає дискомфорту, відмовлятися від занять спортом при міомі матки не можна. Рекомендовані програми: фітнес-зони, плавання, аква-аеробіка.

Шафарчук Валентина Михайлівна
Лiкар акушер-гiнеколог. Перша категорiя. Кандидат медичних наук. Стаж роботи 22 роки.
Здрастуйте, звернулася до гінеколога через свербіння у піхві та дивних білих виділень сирної консистенції. Після огляду та оцінки моїх симптомів вона відразу зрозуміла, що це молочниця і призначила мені медикаментозну терапію. Підкажіть, чи можна при кандидозі підмиватися содою для зменшення сверблячки?
Відповідь: 30.05.2023

Добрий день! При кандидозі для зменшення сверблячки можна підмиватися содою. Відомо, що сода має антисептичну та антимікотичну дію, що створює згубну для грибів роду Кандида лужне середовище. Завдяки цьому зменшується свербіж та подразнення слизової оболонки.

Шафарчук Валентина Михайлівна
Лiкар акушер-гiнеколог. Перша категорiя. Кандидат медичних наук. Стаж роботи 22 роки.
Доброго вечора, через рясні та тривалі місячні, прискорене сечовипускання і болі в животі я пішла до гінеколога. Після огляду та УЗД органів малого тазу мені поставили діагноз міома матки (три міліметри). Лікарка сказала, що видаляти її поки що необов'язково. Але в мене питання, чи можна паритися за міоми матки? Чи прийом гарячої ванни може спровокувати зростання новоутворення?
Відповідь: 30.05.2023

Добрий день. В даному випадку, міома не коректна (бо 3мм може бути ендометріоїдна гетеротопія), при ендометріозі можливі нерегулярні маткові кровотечі, гаряча вода може посилити їх. Тому паритись не бажано. Бажано гормональне обстеження, з рекомендаціями про лікування ендометріозу (гормональна ВМК або КОК), на цьому етапі в операції немає потреби.

Дубук Лариса Миронівна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Стаж роботи 11 років.
Доброго дня, у мене ерозія шийки матки, яка проявляється дивними виділеннями з піхви, болями в нижній частині живота, тривалих місячних. Я почала курс терапії, але хотіла б уточнити, чи можна спринцюватись при ерозії шийки матки? Чи спринцювання може мати негативні наслідки, якщо так, то які?
Відповідь: 30.05.2023

Добрий день. Я позитивно ставлюся до спринцювання і при ерозії теж, але коли присутні болі внизу живота (потрібно виключити запальний процес малого таза), визначитися з менструальною функцією. Рекомендую гінекологічний огляд, ПАП тест на атипію, біопсію (у тяжких випадках), додаткові мазки на ВПЛ, ІПСШ, УЗД ОМТ. У цьому випадку спринцювання не рекомендувала б. Можливо закидання розчину з інфекцією піхви в малий таз і посилити стан.

Дубук Лариса Миронівна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Стаж роботи 11 років.
Добрий день, у мене міома матки, яка проявляється рясними і тривалими менструаціями, тягнучим болем у ділянці живота внизу. Мій гінеколог каже, що обмежень немає, але я б хотіла запитати про гормони. Чи можна приймати гормони за міоми матки, чи це може спровокувати зростання новоутворення?
Відповідь: 18.04.2023

Щоб дати вичерпну відповідь на Ваше запитання, обов'язково необхідно за допомогою УЗД візуалізувати розташування Вашого вузла і його розміри. У разі розташування вузла в порожнині матки (субмукозний вузол) гормональна терапія буде безрезультатною. При порушенні трофіки вузла, вузлів великих розмірів і субмукозному розташуванні доцільним буде оперативне лікування. Гормональна терапія, дійсно, може бути призначена за наявності лейоміоми матки, підбір якої здійснюється на підставі дообстеження гормонального профілю, загальноклінічних показниках і консультацій суміжних спеціалістів, за наявності супутніх захворювань. Низка захворювань має абсолютне протипоказання для застосування гормональної терапії. Ґрунтуючись на Ваших скаргах, Вам необхідне найближчим часом дообстеження і підбір оптимального методу лікування.

Лукаш Тетяна Іванівна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Стаж роботи більше 25 років.
Здрастуйте, п'ять тижнів тому у мене був незахищений секс, я відразу після статевого акту випила гормональний препарат (звичайні КОК, а не екстрену контрацепцію), тепер у мене затримка. Я планую зробити аборт, якщо вагітність підтвердиться, і думаю про вакуумне переривання вагітності. Які обмеження після такого аборту? Через скільки можна займатися коханням після вакуумного аборту?
Відповідь: 18.04.2023

Перш за все Вам необхідно здати аналіз крові на ХГЛ або провести струменевий тест для підтвердження вагітності. Обов'язково звернутися до гінеколога, щоб провести огляд з УЗД, оскільки затримка буває пов'язана не тільки з вагітністю. Існують ризики позаматкової вагітності, коли показана екстрена лапароскопічна операція. За умови візуалізації плодового яйця в порожнині матки, термінів, припустимих для переривання, і Вашого бажання, підбирається оптимальний метод переривання. Один із них - це вакуумна аспірація порожнини матки з видаленням плодового яйця. Для його проведення необхідно здати передопераційний комплекс аналізів, щоб розуміти про Ваш соматичний вихідний стан. У післяопераційному періоді:

 1. Обмеження фізичного навантаження і статевого контакту протягом 10 днів.
 2. Обмеження відвідування басейну, сауни, лазні протягом 5-7 днів.
 3. Бажано підібрати надійний метод контрацепції.
Лукаш Тетяна Іванівна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Стаж роботи більше 25 років.
Добрий день, а чи можна використовувати тампони в разі ендометріозу? Не знаю, чи важливо це, але ендометріоз у мене проявляється порушенням менструального циклу, коричневими виділеннями з піхви і спазмами в животі.
Відповідь: 12.04.2023

За такого захворювання, як ендометріоз, користуватися тампонами не заборонено. Порушення менструального циклу і коричневі виділення є типовими проявами цього захворювання. З використанням тампонів це ніяк не пов'язано.

Соболь Світлана Георгіївна
Лікар УЗД, акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог. Перша категорія. Стаж роботи 18 років.
Доброго дня, чи можна приймати гарячу ванну в разі міоми матки? Чи гаряча вода може спровокувати якісь наслідки (наприклад, кровотечу або збільшення міоми в розмірах)? Буду дуже вдячна за відповідь.
Відповідь: 12.04.2023

За наявності будь-яких утворень у малому тазу, приймання гарячої ванни не рекомендовано, оскільки це посилює кровообіг в органах малого тазу. Можливі негативні наслідки.

Соболь Світлана Георгіївна
Лікар УЗД, акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог. Перша категорія. Стаж роботи 18 років.
Доброго ранку, я пішла до гінеколога через гнійні виділення з піхви з дивним запахом, а також підвищену температуру. Діагноз - хронічний сальпінгоофорит. Я активно лікуюся і роблю все, що каже лікар, але хвилююся, оскільки ми з чоловіком хочемо зачати дитину. Чи можна завагітніти з хронічним сальпінгоофоритом або нам потрібно починати розглядати варіант ЕКЗ?
Відповідь: 12.04.2023

Для планування вагітності, при наявності данного діагнозу, потрібно загальне обстеження, обстеження на ЗПСШ, провести МСГ. Якщо все в межах норми, тоді планувати вагітність можливо природним шляхом.

Соболь Світлана Георгіївна
Лікар УЗД, акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог. Перша категорія. Стаж роботи 18 років.
Доброго дня у моєї мами був ретроцервікальний ендометріоз, і я переживаю, щоб він не розвинувся в мене. Підкажіть, як розпізнати ретроцервікальний ендометріоз? Які симптоми можуть вказувати на нього?
Відповідь: 05.04.2023

Добрий день. Найголовніший симптом наявності ендометріозу - болючість при статевому контакті, яка супроводжується кров'яними виділеннями. Іноді виникають закрепи. Тазові болі посилюються напередодні менструації. Специфічних симптомів немає. Огляд у гінеколога та УЗД зможуть підтвердити цей діагноз.
Профілактика – гормональний контроль та жодних оперативних втручань матки (абортів).

Жук Світлана Іванівна
Лікар-гінеколог. Перша категорія. Стаж роботи 18 років.
Доброго дня, у мене зараз друга вагітність (5 тиждень). Під час першої вагітності у мене кілька разів був кандидоз, хоча завжди стежила за інтимною гігієною і регулярно ходила до гінеколога. Можете розповісти, як запобігти молочниці під час вагітності?
Відповідь: 05.04.2023

Добрий день.  Під час вагітності рекомендовано обмежити вживання солодощів, хлібо-булочних виробів, відмовитися від шкідливих продуктів, оскількі патогенні мікроорганізми можуть активніше розмножуватися. Додати в раціон більше фруктів та вітамінних комплексів.Гігієну потрібно проводити 2 рази на день, бажано без використання мила. Якщо раніше був кандидоз, рекомендовано здати бак.посів та ІПСШ. У разі все ж таки винекнення молочниці рекомендовано використання вагінальних кремів.

Олексієнко Юлія Юріївна
Лікар акушер-гінеколог. Друга категорія. Стаж роботи 8 років.
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.