Питання та відповіді з гінекології

Добрий вечір, а які клінічні симптоми характерні для хламідійного сальпінгоофориту? Цей діагноз мені поставив лікар за результатами профілактичного огляду, але в мене поки що немає жодних симптомів.
Відповідь: 31.01.2023

Здрастуйте! До лікування виявленої у Вас хламідійної інфекції треба поставитися дуже серйозно. Протікати це захворювання може непомітно і несмертельно, але при цьому можна отримати незворотні зміни в роботі репродуктивної системи та інших органів. Захворювання викликають бактерії, які паразитують у клітинах органів людини, залишаючись у них до появи сприятливих умов для розмноження. При зниженні імунітету вони вибираються з клітин і призводять до загострення запального процесу. Головна небезпека через невиражену симптоматику — пізнє звернення до лікаря. Жінкам треба звернути увагу на змінений характер вагінальних виділень. Можлива поява незначних тягнучих відчуттів внизу живота, легкого печіння в піхві та під час сечовипускання. Існує кілька методик виявлення хламідій. Є складнощі діагностики виявлення інфекції, викликані особливостями життєвого циклу бактерій. Усе це враховує лікар. Дуже важливо, лікування повинні пройти обидва статевих партнери. Основний шлях передачі інфекції — статевий. Лікуванням чоловіків займаються урологи і дерматовенерологи. Інфекція за ускладненого перебігу поширюється від генітальних уражень до кон'юнктивітів, пневмонії, артритів. Однак сучасний підхід до лікування дає практично повну гарантію лікування або стійку ремісію.

Ліщінська Тетяна Вілховна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Досвід роботи 39 років.
Доброго дня, що таке кольпоскопія шийки матки і як її роблять? Як готуватися до цього дослідження (дієта тощо)? І як ви думаєте, чи потрібно робити кольпоскопію з профілактичною метою, чи це недоцільно?
Відповідь: 31.01.2023

Кольпоскопія — медична діагностична процедура, призначена для візуального огляду шийки матки, піхви і вульви за допомогою кольпоскопа (мікроскопа спеціального призначення). Основна мета цього інструментального дослідження — профілактика раку шийки матки шляхом виявлення передракових станів. Особливої підготовки для проведення кольпоскопії не потрібно, але протягом кількох діб перед кольпоскопією не можна використовувати вагінальні креми, свічки, таблетки. Треба запланувати візит до лікаря в дні, коли немає менструації. За відчуттями кольпоскопія нічим не відрізняється від звичайного огляду. Лікар вводить «дзеркало» в піхву і розглядає шийку матки при різному збільшенні після обробки шийки матки спеціальними розчинами. Кольпоскопія показана, якщо під час огляду гінеколог відзначає видимі зміни шийки матки, піхви. А також, коли в мазках на цитологію виявлено передракову патологію або виявлено онкогенні типи вірусу папіломи людини. Кольпоскопія проводиться для оцінки результатів проведеного консервативного та хірургічного лікування захворювань шийки матки. Проводити кольпоскопію профілактично не прийнято.

Ліщінська Тетяна Вілховна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Досвід роботи 39 років.
Добрий вечір, у мене оофорит, який проявляється постійним болем внизу живота з одного боку (іноді віддають у поперек), гнійними виділеннями з піхви, а також болем під час сечовипускання. Я вже лікуюся близько місяця, і в мене виникло запитання: чи можна завагітніти з діагнозом оофорит?
Відповідь: 31.01.2023

Доброго дня. Сальпінгоофорит — це запалення придатків, матки (маткової труби та/або яєчника). Оофорит — це запалення яєчників. Сальпінгіт — це запалення маткових труб. Причини розвитку є інфекційні агенти, хламідії, ентерококи, гонококи, стрептококи та інші, які потрапляють через піхву або через кровоносні чи лімфатичні судини з інших вогнищ запалення. Обов'язковим є бактеріологічне обстеження з виявленням збудника і лікування згідно чутливості до антибіотиків. Лікування призначає лікар, бажано стаціонарне лікування. Завагітніти можливо, але не бажано. Повинна бути планована вагітність через те, що є ризик виникнення позаматкової вагітності.

Кравченко Вікторія Анатоліївна
Лікар-гінеколог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Добрий день, мені нещодавно виповнилося 40 років і почали з'являтися проблеми зі здоров'ям, зокрема, у мене невелике нетримання сечі. У спокої це не проявляється, але під час сміху або кашлю буває. Чому в жінок після 40 нетримання сечі?
Відповідь: 31.01.2023

Здрастуйте! Подібна делікатна проблема трапляється у багатьох жінок і в багатьох випадках нетримання сечі можна вилікувати. Нетримання сечі - вікове явище. Гормональні зміни після 40-50 років сприяють розслабленню м'язів промежини. Це пов'язано зі зменшенням гормону естрогену в організмі жінки та призводить до зниження вироблення колагену в тазових зв'язках, ослаблення м'язів тазового дна. Найрізноманітніші чинники можуть збільшити ризик нетримання сечі під час навантаження, зокрема, тривалі та важкі пологи, пологи великим плодом, важка фізична праця, зайва вага. Сьогодні нетримання сечі успішно лікується у більшості пацієнток. Важливо звернутися до лікаря і визначити, в чому причина проблеми. Є і медикаментозне лікування, і спеціальні вправи для м'язів тазового дна, а також, за необхідності, хірургічне лікування.

Ліщінська Тетяна Вілховна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Досвід роботи 39 років.
Добрий вечір. У мене діагностували ендометріоз. Я його лікую дуже активно, виконую всі вимоги лікаря, проте гінеколог каже, що патологія була виявлена не на початковій стадії. Я б хотіла знати, як часто ендометріоз переходить у рак і як запобігти онкології?
Відповідь: 04.01.2023

Доброго дня. Ендометріоз – поширене гінекологічне захворювання, при якому клітини ендометрію розростаються і можуть спровокувати рак яєчників. У Вашому випадку лікар проводить своєчасне лікування, щоб запобігти цьому.

Гарчар Майя Павлівна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Досвід работи 16 років.
Здрастуйте, на щорічному профілактичному огляді гінеколог виявив у мене дивні зміни, а після УЗД лікар діагностував у мене міому матки. Скажіть, чи можна грязелікування за міоми матки? Чи це може нашкодити? Яке лікування міоми матки є найефективнішим?
Відповідь: 04.01.2023

Доброго дня, на даний час міома матки є одним з найрозповсюдженіших захворювань. Це гормонозалежне доброякісне утворення, що з настанням менопаузи може зменшуватись. Грязелікування не показано при міомі матки. Лікування залежить від того, якого розміру вузли та в якому шарі матки розташовані (субсерозні та субмукозні вузли). Серед методів лікування, гормональна терапія, гістероскопічне видалення субмукозних вузлів, лапароскопічна міомектомія. Метод лікування запропонує гінеколог, в залежності від вашого віку, кількості вузлів, наскільки швидко вони збільшуються в розмірах, наявності супутніх захворювань.

Гарчар Майя Павлівна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Досвід работи 16 років.
Добрий день, мені 54 роки, місячних не було вже більше двох років. Тому я була дуже здивована, коли у мене з'явилися рясні кров'янисті виділення. Чому повернулися місячні після клімаксу? Ознакою якої патології можуть бути такі виділення?
Відповідь: 04.01.2023

Доброго дня. Якщо з'явилась кровотеча в період менопаузи важливо негайно звернутись до гінеколога для виключення гіперплазії ендометрію, поліпів ендометрію, раку шийки матки чи тіла матки, або ж гормонозалежних пухлин.

Гарчар Майя Павлівна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Досвід работи 16 років.
Здрастуйте, у мене були жовтувато-зеленуваті виділення з піхви з неприємним запахом, свербіж вульви та часте сечовипускання. Після огляду гінеколог сказала, що мені потрібно здати аналізи, однак у мене почалися місячні. Чи можна здавати аналізи на ЗПСШ одразу після місячних чи потрібно дочекатися середини менструального циклу?
Відповідь: 04.01.2023

Доброго дня. Аналізи на ІПСШ бажано здавати на 4-5 день менструального циклу. За 3 дні до обстеження відмінити прийом будь-яких мазів, свічок та утриматись від статевих контактів. У випадку незахищеного статевого контакту, здати аналізи потрібно протягом 7-14 днів, або ж не пізніще 3-х тижнів.

Гарчар Майя Павлівна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Досвід работи 16 років.
Добрий день, у мене кілька місяців тому почалися рясні та болісні місячні, дискомфорт під час сексу, а також спазми в животі. Під час місячних я також бачила невеликі згустки крові, що мене насторожило. Я звернулася до гінеколога і дізналася, що це ендометріоз. Підкажіть, чи можна завагітніти за ендометріозу яєчників?
Відповідь: 04.01.2023

Доброго дня, при ендометріозі яєчників, а саме при легкому перебігу захворювання, на ранніх стадіях, завагітніти можливо. Важливо вчасно звернутись для призначення ефективного лікування до свого гінеколога. Також варто зазначити, що одним із важливих факторів, що сприяють прогресуванню ендометріозу є відкладання жінкою дітородної функції на більш пізній час.

Гарчар Майя Павлівна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Досвід работи 16 років.
Здрастуйте, лікар підозрює передракові зміни шийки матки, і тому направив мене на кольпоскопію. За день до прийому в мене почалися дивні виділення з піхви, не схожі на місячні. Чи можна робити кольпоскопію при мажучих виділеннях?
Відповідь: 30.11.2022

Якщо виділення не рясні, не кров'янисті – можна зробити кольпоскопію. Під час цієї процедури лікар проводить обробку шийки матки спеціальними розчинами, і якщо виділення незначні, це не буде заважати. Але під час менструації кольпоскопію не потрібно робити.

Пузако Наталія Геннадіївна
Лікар гінеколог-ендокринолог. Перша категорія. Досвід роботи 16 років.
Добрий день, у мене 4 тиждень вагітності, але я не хочу народжувати дитину зараз. Я запитала в лікаря, який аборт мені краще зробити, щоб потім я могла мати дітей. І мені порадили вакуумний. Який наркоз роблять під час вакуумного аборту і як довго я буду приходити до тями? І як ви думаєте, чи правильно мені порадили робити саме вакуумний аборт?
Відповідь: 30.11.2022

Наркоз під час вакуумного аборту зазвичай внутрішньовенний, у виняткових випадках місцева анастезія лідокаїном навколо шийки матки. Після внутрішньовенного наркозу пробудження через кілька хвилин після завершення операції, сонний стан може тривати кілька годин. Якщо від дати початку останньої менструації минуло не більше 42 днів, більш щадний метод переривання вагітності – МФА медикаментозний фармацевтичний аборт. Пацієнтку обстежують, беруть необхідні аналізи, обов'язково роблять УЗД і дають кілька таблеток. Плідне яйце вийде самостійно як звичайна менструація.

Пузако Наталія Геннадіївна
Лікар гінеколог-ендокринолог. Перша категорія. Досвід роботи 16 років.
Добрий день, у мене жовті виділення з піхви з неприємним запахом, біль і дискомфорт під час вагінального сексу (під час анального все нормально) і свербіж в інтимній зоні. Чи може це бути статева інфекція? Що мені потрібно зробити, щоб дізнатися це? Чи можна виявити ЗПСШ за загальним аналізом крові або потрібно здавати мазок?
Відповідь: 30.11.2022

Ці симптоми свідчать про запальний процес у піхві, шийці матки і можливо в придатках матки, порушення мікрофлори. Необхідно пройти огляд гінеколога і обстеження – цитологічне і бак посів на мікрофлору. Виявити ІПСШ – інфекції, що передаються статевим шляхом, найкраще методом ПЛР (матеріал із шийки матки та піхви) Можна за кров'ю виявити антитіла, але це не настільки інформативний метод, який свідчить про перенесене захворювання, і не всі інфекції можна виявити за кров'ю.

Пузако Наталія Геннадіївна
Лікар гінеколог-ендокринолог. Перша категорія. Досвід роботи 16 років.
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.