Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді з гінекології

Консультація гінеколога ОН Клінік онлайн

 • Відеоконсультація гінеколога в Харкові

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Пушкінська)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
  вул. Ярослава Мудрого, 30а

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  пр. Героїв Харкова, 257

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Проспект Гагаріна)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
  вул. Молочна, 48
 • Відеоконсультація гінеколога в Сумах

  Медичний центр «ОН Клінік Суми»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
  вул. Харківська, 23
 • Відеоконсультація гінеколога в Полтаві

  Медичний центр «ОН Клінік Полтава»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
 • Відеоконсультація гінеколога в Дніпрі

  Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»

  Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  пр. Дмитра Яворницького, 107а
 • Відеоконсультація гінеколога в Одесі

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Мала Арнаутська, 56

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Корольова, 33б
 • Відеоконсультація гінеколога в Миколаєві

  Медичний центр «ОН Клінік Миколаїв»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб - Нд: 8:30 - 18:00
  вул. Велика Морська, 74/3
 • Відеоконсультація гінеколога в Ужгороді

  Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»

  Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  вул. Д. Богуславського, 4
 • Відеоконсультація гінеколога в Білій Церкві

  Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
  вул. Ярослава Мудрого, 5/13
 • Відеоконсультація гінеколога в Чернігові

  Медичний центр «ОН Клінік Чернігів»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
  вул. Героїв Чорнобиля, 3
 • Відеоконсультація гінеколога в Черкасах

  Медичний центр «ОН Клінік Черкаси»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  вул. Чехова, 43
 • Відеоконсультація гінеколога в Кропивницькому

  Медичний центр «ОН Клінік Кропивницький»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
  бульвар Студентський, 6/5
Добрий день, під час огляду лікарка виявила дивні плями на шийці матки, призначила кольпоскопію, завдяки якій у мене підтвердилася дисплазія. Оскільки аномальні клітини були виявлені на більшій частині шийки матки лікарка порекомендувала припікання. У мене таке запитання: чи можна завагітніти після лікування дисплазії шийки матки? Чи краще відкласти лікування, якщо ми з чоловіком якраз плануємо зачаття?
Відповідь: 17.05.2024

Дисплазія шийки матки – це зміни в клітинах її слизової, які в майбутньому можуть стати причиною виникнення раку шийки матки. Є три ступені дисплазії: легкий, помірний і важкий. Залежно від ступеня вираженості та повного обстеження, складається план лікування цього захворювання з подальшими рекомендаціями, особливо з приводу планування вагітності. З огляду на ваші запитання з приводу лікування дисплазії та вагітності, можу сказати наступне: якщо до вагітності жінка не проходить лікування дисплазії, то проводиться повторне повне обстеження під час вагітності та пильне спостереження залежно від ступеня цього захворювання. Під час вагітності відбуваються зміни в організмі жінки, змінюється гормональний фон, кольпоскопічні та цитологічні ознаки. Так само бувають випадки, коли ступінь дисплазії змінюється і потрібне проведення лікування навіть під час вагітності, але виникають обмеження в способі лікування. Також потрібно не забувати, що потрібне періодичне спостереження у гінеколога, навіть після проведеного лікування.

Філатова Людмила Анатоліївна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія.
Здрастуйте, під час профілактичного огляду гінеколог виявив дивні зміни в ділянці шийки матки, однак для уточнення діагнозу призначив кольпоскопію. За результатами діагностики у мене виявили ерозивну лейкоплакію шийки матки. Підкажіть, а що це таке? Чим небезпечне це захворювання і як воно лікується?
Відповідь: 17.05.2024

Лейкоплакія шийки матки – це захворювання, за якого відбувається потовщення і зміна структури клітин епітелію шийки матки. Усі ці зміни проявляються у вигляді білих плям із чіткими межами на її слизовій. Коли ці плями стають щільнішими та ороговілими, то на їхній поверхні можуть з'являтися тріщини або виразки (ерозії). Іноді вони можуть незначно кровоточити під час контакту. У рідкісних випадках під білим ороговілим шаром можуть міститися патологічні (не типові) клітини, які можна визначити цитологією або гістологією (беруть невелику ділянку білястої слизової). Після повного обстеження проводять лікування цього захворювання, шляхом видалення зміненого епітелію в межах здорової тканини. Застосовується радіохвильовий і лазерний методи, іноді кріодеструкція. Якщо в піхві є запальний процес, то перед видаленням зміненої ділянки проводиться лікування цього процесу. Також не забуваємо спостерігатися у гінеколога і після проведеного лікування.

Філатова Людмила Анатоліївна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія.
Доброго дня, коли в мене з'явився свербіж і печіння в ділянці піхви, білі, зовні схожі на сир, виділення, то я відразу зрозуміла, що причина в молочниці. Тому вже не записувалася на прийом до гінеколога, а просто почала курс терапії, який мені призначали за кандидозу минулого разу. Однак учора я виявила дивні висипання. Скажіть, чи може бути висип у паху за молочниці?
Відповідь: 17.05.2024

Добрий день! Дійсно, скарги, які ви описуєте, характерні для молочниці. Що таке молочниця? Молочниця – це запалення слизової піхви, причиною якого є гриби роду Candida. Заразитися кандидозом можна статевим шляхом, однак, це причина не найпоширеніша. Гриби роду Candida в нормі мешкають в організмі людини в невеликій кількості. За сприятливих умов для розмноження і збільшення кількості кандиди в організмі (зниження імунітету, приймання антибактеріальних препаратів, гормональні зрушення, приймання гормональних препаратів, зміна клімату, часті переїзди тощо) з'являються основні клінічні симптоми молочниці. А саме:

 • печіння, свербіж, дискомфорт у піхві;
 • поява сирнистих виділень білого або зеленувато-жовтого кольору;
 • почервоніння і набряклість шкіри в області зовнішніх статевих органів;
 • печіння під час сечовипускання.

Запальний процес у разі молочниці може поширюватися на присінок піхви, великі та малі статеві губи. На шкірі статевих органів відбувається розшарування епідермісу внаслідок діяльності грибів. У зв'язку з чим можуть з'являтися висипання у вигляді дрібного висипу в промежині та в пахових складках. Найчастіше висипання під час молочниці бувають у разі поширених і запущених форм. Однак слід пам'ятати, що причинами висипань можуть бути низка інших причин, як-от: алергічна реакція (на препарати, що застосовуються), дерматити, приєднання інших інфекцій, які передаються статевим шляхом, зокрема вірусу папіломи людини, генітального герпесу. Якщо у вас виникли висипання в паховій ділянці, важливо звернутися до лікаря для встановлення точного діагнозу та призначення відповідного лікування.

Бондарєва Владислава Валентинівна
Акушер-гінеколог, лікар УЗД. Перша категорія.
Добрий день, близько двох тижнів тому у мене виникли рожеві виділення, які посилювалися під час фізичної активності та після сексу. Також перед місячними з'являються тягнучі болі в нижній частині живота і попереку. Після збору анамнезу, гінекологічного огляду та кольпоскопії лікар діагностував ерозію шийки матки. Лікар призначив медикаментозне лікування, якого я повністю дотримуюся. Підкажіть, чи можна приймати ванну в разі ерозії шийки матки?
Відповідь: 22.04.2024

За ерозії шийки матки гігієнічні процедури у вигляді приймання ванни й душу не зашкодять. Не можна робити внутрішньовагінальні спринцювання.

Легенчук Юлія Василівна
Лікар-гінеколог. Друга категорія.
Здрастуйте, у доньки місячні почалися в 13 років, гінеколог сказала, що це нормально. Однак через рік у доньки почалися сильні болі напередодні місячних, які тривають два-три дні перед появою кров'янистих виділень і день-два після початку місячних. Болі настільки сильні, що донька може втратити свідомість (знеболювальні практично не допомагають). Який біль під час місячних вважається нормою? Яке обстеження потрібно пройти для виявлення причини?
Відповідь: 22.04.2024

У нормі під час місячних болі взагалі відсутні. Обов'язково потрібно зробити УЗД органів малого таза та відвідати лікаря-гінеколога з донькою, який вже після очного візиту та дообстеження зможе визначити причину болю і призначити лікування.

Легенчук Юлія Василівна
Лікар-гінеколог. Друга категорія.
Добрий день, три тижні тому в мене діагностували дисплазію шийки матки, що проявлялася кровотечами в середині менструального циклу, хворобливими відчуттями під час і після сексу, а також тягнучими болями в животі. Лікар підібрала курс терапії, я виконую всі рекомендації і дотримуюся обмежень. Однак у мене виникло запитання: чи можна бігати за дисплазії шийки матки, чи фізичні вправи можуть погіршити стан?
Відповідь: 22.04.2024

Фізичні навантаження при дисплазії шийки матки не протипоказані. Потрібно дотримуватися рекомендацій та регулярно відвідувати лікаря-гінеколога.

Легенчук Юлія Василівна
Лікар-гінеколог. Друга категорія.
Добрий вечір, моїй мамі 54 роки, клімакс почався більше трьох років тому. Тому коли з'явилися кров'янисті виділення, мама одразу записалася на прийом до гінеколога. Після огляду та проведення гінекологічного ультразвукового дослідження лікар діагностував міому матки. Однак лікар сказав, що можна поки що не видаляти, оскільки розмір міоми невеликий. Гінеколог призначила гормональні препарати, які мають призупинити ріст пухлини. Підкажіть, а що провокує ріст міоми матки?
Відповідь: 22.04.2024

Доброго дня. Зростання міоми матки може провокувати низка чинників. Рекомендується уникати лазень, саун, гарячих водних процедур, перебування на сонці та всіх теплових процедур, фізіопроцедур, масажу на низ живота, бо це все може стимулювати ріст пухлини. Необхідно обмежити фізичні навантаження, підняття важких предметів. Взагалі, як правило, гормональні препарати за міоми не призначають, обов'язковим є спостереження в гінеколога і контроль ультразвукової діагностики в динаміці раз на 6 місяців. Виходячи з ваших скарг на кров'янисті виділення в період менопаузи, я б рекомендувала пройти ще гістероскопію.

Смирна Ірина Григорівна
Лікар-гінеколог. Перша категорія.
Добрий день, на профілактичному огляді в мене виявили міому матки, проте болю, дискомфорту чи кров'янистих виділень у мене немає. Лікар каже, що міома всього чотири міліметри, тому можна не переживати. Однак я прочитала в Інтернеті, що за міоми рекомендується правильно харчуватися. Які овочі можна за міоми матки? Які продукти корисні, а які бажано виключити з раціону? Дякую.
Відповідь: 22.04.2024

Добрий день, так, дійсно, за міоми матки показане раціональне харчування і здоровий спосіб життя. З овочів я завжди рекомендую броколі, брюссельську і цвітну капусту, всі види зелені, шпинат, гарбуз, болгарський перець і моркву. Також важливо вживати у своєму щоденному раціоні нежирні сорти м'яса і риби, яйця, фрукти, крупи, сир. Виключити необхідно смажене, гостре, копчене, каву, шоколад і алкогольні напої. Також обов'язковий контроль міоми на УЗД у динаміці кожні 6 місяців.

Смирна Ірина Григорівна
Лікар-гінеколог. Перша категорія.
Здрастуйте, гінеколог діагностував міому матки, яка проявлялася регулярними матковими кровотечами, болем у нижній частині живота, закрепами. Яка дієта потрібна за міоми? Чи допоможе вона зменшити симптоми?
Відповідь: 19.03.2024

Безумовно, лікування міоми матки має бути комплексним із дотриманням здорового способу життя і збалансованого харчування. Необхідно дотримуватися режиму харчування, порції мають бути невеликі, треба виключити переїдання. Дотримуватися водного балансу, мінімізувати швидкорозчинні вуглеводи (кондитерські, хлібобулочні вироби, жирну їжу багату на холестерин (джерело естрогену)). Треба приділити увагу нежирним видам м'яса і риби (курка, індичка, телятина, судак, тунець). Вживати нежирні молочні та кисломолочні продукти. У великій кількості в раціоні мають бути присутні овочі та фрукти. З круп перевагу треба віддавати гречаній, вівсяній, рису і, звісно, висівкам. Усі ваші дії мають бути націлені на нормалізацію обміну речовин і гормонального фону.

Войхевич Анастасія Анатоліївна
Лікар-гінеколог. Друга категорія.
Добрий день, через порушення метаболізму, надлишковий ріст волосся, прищі, різкі перепади настрою я прийшла до лікаря. Виявилося, що причина у високому пролактині. У мене таке запитання: чи можна пити протизаплідні таблетки за високого пролактину?
Відповідь: 19.03.2024

Гіперпролактинемія не є абсолютним протипоказанням при призначенні протизаплідних препаратів. Однак оральні контрацептиви опосередковано можуть призвести до підняття рівня глюкози в крові. Тому доцільність призначення цієї групи препаратів оцінює лікар у кожному конкретному випадку індивідуально з урахуванням клінічних проявів, генезу гіперпролактинемії, результатів лабораторних та інструментальних методів обстеження. Лікування гіперпролактинемії має бути кваліфікованим, комплексним і тривалим.

Войхевич Анастасія Анатоліївна
Лікар-гінеколог. Друга категорія.
Добрий вечір, у мене були невеликі білі виділення з піхви з неприємним запахом, свербіж і печіння геніталій, незначна набряклість геніталій. Розкажіть, як відрізнити здорові виділення від молочниці?
Відповідь: 19.03.2024

Нормальні (здорові) виділення з піхви – це цервікальний слиз, клітини слизової оболонки, секрет вагінальних залоз, бактерій і молочної кислоти. Кількість вагінального секрету залежить від фази менструального циклу: на початку циклу виділень мало, вони рідкі, у середині циклу більш слизові, наприкінці циклу більш густі. Нормальні виділення не мають неприємного запаху, не спричиняють дискомфорту, виділяються в допустимій кількості, змінюються під час циклу, не спричиняють почервоніння шкіри зовнішніх статевих органів, не спричиняють болю під час сечовипускання і статевого акту.

Куриляк Тетяна Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог. Вища категорія.
Здрастуйте, через болісні та рясні місячні, дискомфорт під час сексу, спазми в нижній частині живота, порушення менструального циклу я звернулася до гінеколога. Лікар підозрює ендометріоз, призначив УЗД, кольпоскопію і тести на гормони. Скажіть, яких гормонів багато за ендометріозу?
Відповідь: 19.03.2024

Ендометріоз – це гормонозалежна (і гормоночутлива) патологія жіночого організму, для якої типовою є наявність доброякісних розростань тканини, подібної до маткового едометрію, але розташованої за межами матки. Це можуть бути вогнища в яєчниках, маткових трубах, навіть у кишківнику, черевній порожнині, шкірі. Найчастіше за ендометріозу виявляється дефіцит гормону прогестерону і надлишок гормону естрогену. Оскільки ендометріоз є захворюванням гормонозалежним і гормоночутливим, то часто для лікування застосовують гормони. Головна мета гормональної терапії – атрофія у вогнищах ендометріозу, зняття болю і дискомфорту, емоційного напруження, ліквідація запалення, поліпшення процесів мікроцеркуляції.

Куриляк Тетяна Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог. Вища категорія.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.