Питання та відповіді з гінекології

Доброго дня, три дні тому виявила білі, схожі на сир за консистенцією виділення з неприємним запахом. За яких ЗПСШ білі виділення з піхви? І чи можуть такі виділення мати іншу причину, крім статевих інфекцій?
Відповідь: 02.06.2022
Доброго дня. Дані виділення можуть свідчити про таке захворювання як кандидоз. Неприємний запах виділень може виникнути на фоні дизбактеріозу піхви (гарднерельоз). Кожна інфекція може мати різний запах (якщо бак.вагіноз, то можуть мати запах тухлої риби). Дана симптоматика може виникнутни не тільки після статевих контактів. Можливо, приймали антибактеріальні препарати без прийому пробіотиків, за наявності захворювань шлунково-кишкового тракту, за відвідування місць загального користування (лазні,басейни). Інколи кандида може виникати за вживання великої кількості солодощів. Обов'язковим має бути здача аналізів на інфекції, що передаються статевим шляхом, та бактеріологічне дослідження виділень.
Олексієнко Юлія Юріївна
Лікар акушер-гінеколог. Друга категорія. Стаж роботи 8 років.
Чим небезпечний низький білок у крові під час вагітності і чи потрібно його якось піднімати? Чи впливає це на розвиток дитини?
Відповідь: 25.11.2021

Білки є основним будівельним матеріалом для організму, для роботи м'язів та імунної системи. Білки входять до складу всіх клітин організму людини та беруть участь у всіх етапах обміну речовин. І, звичайно ж, рівень білка потрібно піднімати. Якщо падіння незначне, достатньо відкоригувати харчування, призначення вітамінного комплексу (а це краще зробити з лікарем). Але враховуючи, що падіння білка може бути пов'язане з патологією нирок, у тому числі необхідно записатися на прийом до лікаря, щоб провести повне обстеження, зрозуміти причину і вжити відповідних заходів.

Доброго дня. Я на першому місяці вагітності пару днів тому почала відчувати періодичні болі в животі. Підкажіть, чому болить пупок під час вагітності на ранніх термінах?
Відповідь: 25.11.2021

Біль в області пупка, може бути через зростання живота, розтягнення м'язів в області живота, біль може бути через закрепи, може утворитися пупкова грижа. Якщо такі болі супроводжуються додатковими симптомами - тяжкість унизу живота, поперековій зоні, виділення, то, звичайно, необхідна консультація лікаря. Лікар проведе повне обстеження, УЗД ОЧП, УЗД малого таза, пальпація, аналізи, щоб визначити, чи є ризики.

Добрий день. Я хотіла б дізнатися, як визначають позаматкову вагітність? Які для цього складають аналізи чи обстеження?
Відповідь: 25.11.2021

Для визначення позаматкової вагітності потрібен лікар. В ідеалі лікарі повинні побачити позаматкову вагітність на УЗД, визначити, де саме вона розташована, і своєчасно надати медичну допомогу. Але є симптоми, що насторожують, які можуть допомогти вчасно звернутися до лікаря - поєднання позитивного тесту на вагітність, нудоти та блювання, затримки чергових місячних або незвичайні місячні (мізерні, короткі, не в строк), болі внизу живота, кровомазання зі статевих шляхів. Бувають ситуації, коли тест на вагітність по сечі негативний, але є вищевикладені симптоми. У будь-якому випадку, за перерахованих симптомів і позитивного тесту, зверніться до лікаря. Консультація лікаря та додаткові обстеження все прояснять.

Мандзяк Тетяна Ігорівна
Лікар-гінеколог. Перша категорія. Стаж роботи 12 років.
Мені півроку тому проводили інтимну операцію і зараз показано проведення кольпоскопії. Але я на першому триместрі. Чи можна робити кольпоскопію під час вагітності?
Відповідь: 25.11.2021

Під час вагітності, у разі наявності показань, кольпоскопію можна робити. У більшості випадків захворювань, які виявлені в період гестації, не загрожують майбутній мамі, і тому лікування проводиться вже після народження дитини. Кольпоскопія проводиться тільки за номального самопочуття вагітної, відсутності скарг на біль у нижніх відділах живота, кров'янистих виділень з піхви.

Мандзяк Тетяна Ігорівна
Лікар-гінеколог. Перша категорія. Стаж роботи 12 років.
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, у разі зараження ГРВІ під час вагітності (я на 1 триместрі) як можна лікувати захворювання?
Відповідь: 25.11.2021

За легкого перебігу ГРВІ у вагітної насамперед необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, щоб переконатися, що перебіг дійсно легкий (особливо враховуючи сьогоднішню дійсність - Covid-19). Загалом, якщо це дійсно легкий перебіг, рекомендації не складні - питний режим, зрошення слизової оболонки носа сольовими розчинами, спокійний режим дня (не переносити ГРВІ на ногах), більше відпочивати, повноцінний сон і харчування.

Мандзяк Тетяна Ігорівна
Лікар-гінеколог. Перша категорія. Стаж роботи 12 років.
Чи можна завагітніти, якщо статевий акт був незахищений за 10-12 днів до місячних?
Відповідь: 28.05.2021

Існують різні фази менструального циклу. Відлік йде від початку менструації. Перша фаза - фолікулярна, потім настає овуляція і друга фаза - лютеънова. Тому виходячи з цієї інформації можна визначити так звані "небезпечні дні" - дні овуляції. Для цього необхідно відняти від тривалості вашого менструального циклу 10-12 днів. Наприклад, якщо ваш менструальний цикл триває 30 днів віднімаємо 10-12 днів, це 18-20й день. Тому все залежить від тривалості вашого менструального циклу. У вашій ситуації завагітніти ймовірність велика.

Кирилюк Наталія Станіславівна
Лікар-гінеколог. Перша категорія. Стаж роботи 25 років.
Здраствуйте! Що робити, якщо біля входу в піхву з'явився один прищик, який болить. Він на дотик як виразка. Що це може бути за хвороба?
Відповідь: 28.05.2021

Виразки на інтимних місцях можуть бути різного походження залежно від захворювання. Тому тільки лікар може провести диференціальну діагностику. Ці виразки можуть бути як вірусного походження - герпесная інфекція, так і інфекційного походження - це сифіліс, молочниця, піодермія. Сифіліс може бути представлений твердим шанкром у вигляді червоної виразки. Молочниця - у вигляді виразки червоного кольору. Піодермія - у вигляді виразки бурого кольору. Рекомендуємо записатися на прийом до лікаря-гінеколога для діагностики, обстеження та лікування даного захворювання

Кирилюк Наталія Станіславівна
Лікар-гінеколог. Перша категорія. Стаж роботи 25 років.
Добрий день. Був незахищений статевий акт, після того протягом 10 годин була прийнята екстрена контрацепція. Через 2 тижні, на очікуваний час місячних місячні не регулярні, з затримкою в 5-10 днів через полікістоз яєчників), зробила тест на вагітність і він позитивний. На скільки я розумію, то запліднена яйцеклітина, але вона не повинна прижитися і з першими місячними повинна вийти або потрібно йти на доп. аборт?
Відповідь: 03.12.2020

У деяких випадках тести на вагітність можуть бути неправильно інтерпретовані або зроблені з порушенням інструкції або хибнопозитивні (порушення терміну зберігання, кіста яєчника). Екстрена контрацепція також могла і не спрацювати через індивідуальні особливості і якщо вагітність трапилася раніше цього епізоду. Необхідно встановити факт наявності вагітності - здати аналіз крові на ХГЧ і підтвердити УЗД, її місце розташування і термін. Якщо вагітність присутня, то подальша тактика залежить від бажання жінки.

Добрий день. Робила медикаментозний аборт 21 червня, 30 червня закінчилися виділення, на УЗІ все чисто. Займалася фізичними вправами і 7 липня пішло трохи крові, це пролилося до 10 липня. 1 серпня пішли нормальні місячні, закінчилися як завжди через 6 днів. Сьогодні 31 серпня, але місячних немає (зазвичай мій цикл складає 28-29 днів). Тягне низ живота, рідко бувають кремоподібні білі виділення і слабка нудота після їжі, вранці немає. Тести негативні. Підкажіть, будь ласка, що це може бути? До лікаря поки що немає можливості звернутися до 5 вересня. Завчасно дякую за відповідь.
Відповідь: 03.12.2020

Даних недостатньо. Імовірно може бути:

  1. Прихована інфекція, яка проявилася порушенням менструального циклу, виділеннями і болями, що тягнуть внизу живота.
  2. Нова вагітність (тести бувають хибнонегативні, особливо у випадках ектопічної (позаматкової) вагітності.
  3. Не сталася адекватно овуляція і підвис фолікул, у зв'язку з цим процесом може бути затримка місячних.

У будь-якому випадку рекомендовано спочатку трансвагінальне УЗД, а також для виключення вагітності - здати аналіз крові на ХГЧ. Після обов'язково на консультацію з оглядом до гінеколога.

Якому лікарю задати питання, якщо у мене статеві губи різного розміру? Мені потрібно робити інтимну пластику? Це якась патологія? Я не відчуваю ніякого дискомфорту при статевому акті або ходьбі, але я дуже переживаю, що до старості це буде виглядати ще гірше. Порадьте, що робити?
Відповідь: 03.12.2020

Інтимну пластику виконує лікар-гінеколог. Ця процедура називається лабіопластика, проводиться під місцевою анестезією без необхідності госпіталізації. Процедура триває від 30 до 60 хвилин.

Ліщінська Тетяна Вілховна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Досвід роботи 39 років.
Добрий день! З недавніх пір я займаюся лікуванням кісти яєчника, але не можу відвідати лікаря-гінеколога, так як прихворіла і не хотіла б з температурою йти в лікарню. Якщо у мене є вся необхідна інформація, всі аналізи, знімки узі і т.д., я можу отримати онлайн консультацію гінеколога?
Відповідь: 03.12.2020

Добрий день! Ми проводимо онлайн-консультації, але для визначення методики лікування правильним буде відвідати гінеколога після зникнення симптомів застуди.

Кравченко Вікторія Анатоліївна
Лікар-гінеколог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.