Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді з гінекології

Консультація гінеколога ОН Клінік онлайн

 • Відеоконсультація гінеколога в Харкові

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Пушкінська)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
  вул. Ярослава Мудрого, 30а

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  пр. Героїв Харкова, 257

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Проспект Гагаріна)

  Приймаємо: Пн - Сб: 8:30 - 18:00, Нд: 8:30 - 13:00
  вул. Молочна, 48
 • Відеоконсультація гінеколога в Сумах

  Медичний центр «ОН Клінік Суми»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
  вул. Харківська, 23
 • Відеоконсультація гінеколога в Полтаві

  Медичний центр «ОН Клінік Полтава»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  пр. Першотравневий, 18-А
 • Відеоконсультація гінеколога в Дніпрі

  Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»

  Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  пр. Д. Яворницького, 107а
 • Відеоконсультація гінеколога в Одесі

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Мала Арнаутська, 56

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Корольова, 33б
 • Відеоконсультація гінеколога в Миколаєві

  Медичний центр «ОН Клінік Миколаїв»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб - Нд: 8:30 - 18:00
  вул. Велика Морська, 74/3
 • Відеоконсультація гінеколога в Ужгороді

  Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»

  Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  вул. Д. Богуславського 4
 • Відеоконсультація гінеколога в Білій Церкві

  Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00
  б-р Олександрійський, 25/2
 • Відеоконсультація гінеколога в Чернігові

  Медичний центр «ОН Клінік Чернігів»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
  вул. Героїв Чорнобиля, 3
 • Відеоконсультація гінеколога в Черкасах

  Медичний центр «ОН Клінік Черкаси»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  вул. Чехова, 43
 • Відеоконсультація гінеколога в Кропивницькому

  Медичний центр «ОН Клінік Кропивницький»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
  Бульвар Студентський, 6/5
Доброго дня, я зіткнулася з проблемою постійного вираженого свербіння і печіння в ділянці піхви, почервоніння і набрякання шкірних покривів у зоні паху, а також з рясними і дивними виділеннями. Коли прийшла до гінеколога, то виявилося, що причина у вульвіті. Скажіть, чи можна приймати ванну за вульвіту?
Відповідь: 29.11.2023

Доброго дня. При вульвіті можна приймати ванни, а особливо рекомендуються сидячі ванночки з використанням трав — евкаліпту, календули, череди та ромашки. Такі процедури сприяють зняттю подразнень та симптомів вульвіту.

Петрова Наталія Василівна
Лікар акушер-гінеколог. Стаж роботи 43 роки.
Добрий день, у мене хронічний цервіцит, який під час загострення супроводжується виділеннями зі статевих шляхів, підвищенням температури, головним болем, пітливістю, а також кровотечами з піхви в середині циклу. Підкажіть, чи можна займатися коханням за хронічного цервіциту?
Відповідь: 23.11.2023

Доброго дня. При хронічному цервіциті в стадії загострення протипоказані статеві контакти та будь-яке фізичне навантаження. Статеві акти стануть можливими лише після лікування, коли зникнуть симптоми і захворювання перейде в стадію ремісії.

Двоєглазова Ірина Юріївна
Лікар акушер-гінеколог. Друга категорія. Стаж роботи 12 років.
Здрастуйте, я прийшла до гінеколога, оскільки в мене з'явилися виражені болі в нижній частині живота, які починаються за кілька днів до місячних і тривають близько трьох-чотирьох днів після їх початку. Також передменструальний синдром супроводжується здуттям живота, нудотою і блювотою. Лікар сказав, що в мене неуточнена дисменорея, що це? Що може бути причиною?
Відповідь: 23.11.2023

Доброго дня. Дисменорея — це болісні менструації, порушення, що супроводжується болями внизу живота різної інтенсивності, болями в поперековій ділянці, загальним нездужанням. Дисменорея буває первинна та вторинна. Причини первинної дисменореї:

 • ендокринні, зумовлені посиленням синтезу простагландинів;
 • нейропсихогенні — спостерігаються при лабільності нервової системи зі зниженням порога больової чутливості;
 • механічні — затруднення відтоку менструальної крові з матки внаслідок неправильних положень матки.

Причинами вторинної дисменореї є:

 • ендометріоз;
 • лейоміома матки;
 • запальні захворювання внутрішніх статевих органів;
 • аномалії розвитку статевих органів.
Двоєглазова Ірина Юріївна
Лікар акушер-гінеколог. Друга категорія. Стаж роботи 12 років.
Добрий вечір, близько місяця тому в мене з'явилися кров'янисті виділення в середині циклу, часте і болісне сечовипускання, біль під час вагінального сексу. Я також почала дуже швидко втомлюватися, знизилося лібідо, хоча раніше з цим не було проблем. Лікар діагностував запалення яєчників і підібрав курс терапії. Чи можна займатися спортом у разі оофориту? Як планувати тренування, щоб уникнути больових відчуттів і загострення захворювання?
Відповідь: 23.11.2023

Доброго дня. При будь-якому гострому процесі займатися спортом не рекомендовано. Треба пройти повний курс лікування запропонований лікарем і тільки потім, коли стан покращиться, зникнуть больові відчуття, можна планувати тренування. Після хвороби, деякий час, хоча б 10 днів, треба уникати вправ на м'язи пресу та вправ з підняттям ваги.

Двоєглазова Ірина Юріївна
Лікар акушер-гінеколог. Друга категорія. Стаж роботи 12 років.
Здрастуйте, я звернулася до гінеколога через важкий ПМС, спазми в нижній частині живота, печіння під час сечовипускання, домішки крові в сечі (особливо під час місячних). Лікар думає, що причина може бути в гіперплазії ендометрія або в ендометріозі. Розкажіть, чим ендометріоз відрізняється від гіперплазії ендометрія? Які дослідження необхідні для встановлення діагнозу? Заздалегідь дякую.
Відповідь: 23.11.2023

Здрастуйте. Ендометріоз — це захворювання, за якого фрагменти ендометрія формуються в нетипових ділянках м'язового шару матки, з урахуванням фаз менструального циклу. Під час розвитку ендометріозу ці ділянки починають функціонувати аналогічно ендометрію, що може спричинити дискомфорт у жінки, як-от больовий синдром, кров'янисті виділення і проблеми із зачаттям. Гіперплазія ендометрія — це патологічний стан, за якого відбувається надмірне збільшення внутрішнього слизового шару — ендометрія, що виходить за рамки норми. Для діагностики зазвичай проводять УЗД, включно з трансабдомінальним і трансвагінальним дослідженнями.

Петрова Наталія Василівна
Лікар акушер-гінеколог. Стаж роботи 43 роки.
Доброго дня, у мене був секс без презерватива з новим партнером. Через два тижні з'явилися дивні жовтуваті виділення з неприємним запахом із піхви, свербіж і часте сечовипускання. Я вирішила перевіритися на венеричні захворювання. Скажіть, звідки береться мазок у жінок за підозри на ЗПСШ? Чи боляче під час процедури?
Відповідь: 26.10.2023

Добрий день, у цій ситуації матеріал для бактеріологічного діагностичного дослідження буде братись зі склепіння піхви, з шийки матки та з уретри. Процедура взяття біоматеріалу проводиться під час звичайного гінекологічного огляду та є повністю безболісною та безпечною.

Наумова Катерина Михайлівна
Лікар-гінеколог. Досвід роботи 7 років.
Доброго дня, я прийшла до гінеколога через печіння в ділянці піхви і кровотечі між місячними (в середині циклу, мізерні, близько двох-трьох днів). Лікарка сказала, що важливо зробити ПАП-тест, щоб унеможливити передракові та ракові зміни шийки матки. Я сказала, що подумаю, бо боюся. Чи боляче робити ПАП-тест? Чи можна його замінити на інше обстеження?
Відповідь: 26.10.2023

Добрий день, патології шийки матки вкрай небезпечні, і ми повністю підтримуємо вашого лікаря у даній рекомендації. Болісність під час забору біоматеріалу залежить від індивідуального больового порогу кожної пацієнтки. Зазвичай це просто дискомфортні відчуття без вираженого болю. Замінити даний вид обстеження не можливо.

Наумова Катерина Михайлівна
Лікар-гінеколог. Досвід роботи 7 років.
Добрий вечір, я була на щорічному огляді у гінеколога, скарг не було. Огляд пройшов добре і безболісно, але через кілька днів з'явилися болі та різі під час сечовипускання. Підкажіть, чому після огляду гінеколога боляче писати? Чи болісне сечовипускання не пов'язане з оглядом і потрібно йти на прийом до уролога? Дякую.
Відповідь: 26.10.2023

Добрий день, дискомфортні відчуття після відвідування лікаря можуть зберігатися від 12 до 24 годин після огляду. В даному випадку складно пов'язати їх з гінекологічним прийомом. Рекомендуємо пройти консультацію уролога та здати аналіз сечі.

Наумова Катерина Михайлівна
Лікар-гінеколог. Досвід роботи 7 років.
Добрий день, мені 19 років і я ніколи ще не була у гінеколога, оскільки мене нічого не турбувало. Зараз теж усе добре, але я б хотіла пройти профілактичний огляд. Підкажіть, чи потрібно голитися дівчатам перед прийомом у гінеколога? Заздалегідь дякую.
Відповідь: 19.10.2023

Доброго дня. Перед оглядом у гінеколога необхідно провести гігієну зовнішніх статевих органів теплою водою зі звичайним милом. Не потрібно використовувати вологі серветки, або інші засоби з ароматизаторами. Не використовуйте засоби, що змінюють ph піхви, це може негативно вплинути на результати досліджень. Гінекологу байдуже робите ви депіляцію статевих органів чи ні. Волосяний покрив на статевих органах жодним разом не впливає на огляд і його відсутність теж.Тому питання інтимної стрижки — це ваш особистий вибір.

Мельник Катерина Владиславівна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Стаж роботи 19 років.
Добрий вечір, я звернулася до гінеколога через біль у ділянці піхви, який посилювався під час і після статевих актів. Після огляду лікар сказала, що підозрює дисплазію, призначила лікування. Але я не можу зрозуміти, чому після огляду гінеколога пішла кров? Чи небезпечно це? Що робити в такій ситуації?
Відповідь: 19.10.2023

Доброго дня. При підозрі на будь-які фонові захворювання шийки матки, проводиться забір на цитологію, Цитологічний мазок не являє собою болісну процедуру та не повинен викликати жодного дискомфорту у жінки. Лікар, за допомогою спеціальної щіточки, бере мазок із цервікального каналу. Протягом 2-3 днів після забору матеріалу для цитологіічного дослідження у жінки можуть бути кров'янисті виділення. Це звичайне явище, адже відбувається незначне пошкодження слизової шийки матки, тому хвилюватися не потрібно.

Мельник Катерина Владиславівна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Стаж роботи 19 років.
Добрий вечір, у мене днів п'ять тому почався сильний свербіж у піхві, через який я і пішла до гінеколога. Після огляду виявилося, що у мене захворювання кольпіт. Я вже три дні лікуюся, але симптоми не минають. Як полегшити свербіж у разі кольпіту?
Відповідь: 25.09.2023

Кольпіт — це захворювання, за якого запалюється слизова оболонка піхви, збудниками запалення можуть бути як захворювання, що передаються статевим шляхом, так і умовно патогенні мікроорганізми. Клінічні прояви можуть бути різні: виділення з піхви з неприємним запахом, набряклість, свербіж і почервоніння статевих органів, біль під час статевого контакту. Якщо йдеться тільки про свербіж, то ми маємо диференціювати цей свербіж, тобто провести огляд, узяти відповідні аналізи, на підставі яких і буде зрозуміла причина свербежу, оскільки свербіж може бути також спровокований алергічною реакцією, глистовою інвазією, герпесвірусною інфекцією тощо.

Сербіна Ліліана Вікторівна
Лікар акушер-гінеколог. Стаж роботи 18 років.
Здрастуйте, я звернулася до гінеколога через світлі виділення з піхви і біль під час статевого акту. Виявилося, що в мене лейкоплакія. Розкажіть, будь ласка, чим небезпечна лейкоплакія шийки матки? Які наслідки вона може спричинити?
Відповідь: 22.09.2023

Лейкоплакія — це доброякісний процес на слизовій оболонці шийки матки, за якого відбувається, власне, потовщення цієї слизової оболонки. Клінічні прояви можуть бути різні: рясні виділення білого кольору, біль і кров'янисті виділення під час і після статевого акту, але водночас ці симптоми можуть бути причиною й інших захворювань, тому обов'язково потрібен огляд. Під час гінекологічного огляду на поверхні шийки матки ми бачимо пляму білого нальоту. І слово «доброякісність» у жодному разі не повинно гальмувати лікування, оскільки процес має схильність до трансформації в рак шийки матки! Методи лікування спрямовані на висічення ділянки шийки матки, ураженої лейкоплакією — це лазер, радіохвильовий метод, діатермокоагуляція.

Сербіна Ліліана Вікторівна
Лікар акушер-гінеколог. Стаж роботи 18 років.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.