Питання та відповіді з дитячій отоларингології

Чим знеболити, коли в дитини болить вухо вночі? Окрім болю у вусі, більше жодних симптомів немає.
Відповідь: 24.06.2020

Добрий день! Причинами, що приводять до виникнення болю у вусі можуть бути: сірчана пробка, сторонній предмет (комаха), провісник ГРЗ. Тому рекомендуємо якомога швидше звернутися до отоларинголога для уточнення причин виникнення болю. Зняти біль можна краплями Отіпакс за відсутності алергії на лідокаїн.

Трубнікова Лариса Миколаївна
Дитячий лікар-отоларинголог. Вища категорія. Стаж роботи 29 років.
У дитини постійно тонзиліт або фарингіт, ангіна, 2 дні в школі, 2 тижні вдома і так постійно, що нам робити?
Відповідь: 12.02.2020

Однозначної відповіді дати не можемо, не знаючи віку дитини, яке проходили раніше лікування, обстеження. Тому для діагностики та підтвердження, а також для визначення методів лікування необхідно звернутися до профільного фахівця - лікаря-отоларинголога. Принести з собою результати раніше проведених аналізів/обстежень. Якщо не зайнятися лікуванням, то ціі хронічні захворювання можуть викликати ускладнення з боку серцево-судинної системи, суглобів, нирок.

Мамедов Амір Рашидович
Лікар-отоларинголог. Досвід роботи більше 4 років.
Як полегшити біль у вушку в дитини? Що робити, коли дитина погано спить вночі, тому що болить вухо, а вранці все проходить?
Відповідь: 03.02.2020

Можливо у дитини запальне захворювання (отит, гострий риносинусит). Для полегшення болю необхідно дати дитині знеболювальне (наприклад, Нурофен у дозуванні згідно з віком дитини, за інструкцією до препарату). Якщо біль не проходить, необхідно звернутися в чергову лікарню. Для встановлення точного діагнозу і призначення лікування рекомендуємо звернутися до отоларинголога.

Трубнікова Лариса Миколаївна
Дитячий лікар-отоларинголог. Вища категорія. Стаж роботи 29 років.
Здрастуйте, у дитини (доньці 2 роки і 9 міс) після лікування застуди постійно закладений ніс, але як такого нежитю немає, дихає ротом і вдень, і вночі. Користуємося хьюмером, але результату немає. Що робити?
Відповідь: 29.11.2019

Добрий день. Після тривалих простудних захворювань у дітей можливе збільшення носоглоткового мигдалика (аденоїди). Для визначення ступеня збільшення необхідно звернутися до ЛОР-лікаря. Якщо не лікувати, то може призвести до отиту, розвитку приглухуватості, відставання в розвитку.

Трубнікова Лариса Миколаївна
Дитячий лікар-отоларинголог. Вища категорія. Стаж роботи 29 років.
Вітаю. Дитина говорить, що часто чує дзвін у вухах, що це може бути та до якого лікаря звернутися?
Відповідь: 29.11.2019

Добрий день. Може бути наявність сірчаних пробок. Рекомендована консультація ЛОРа для виключення запального процесу та сірчаних пробок. Можливо, знадобиться консультація невропатолога.

Мамедов Амір Рашидович
Лікар-отоларинголог. Досвід роботи більше 4 років.
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.