Питання та відповіді з отоларингології

Добрий день. Сьогодні вранці прокинувся з жахливим дзвоном у вусі. Вчора ввечері чистив вуха ватяними паличками, після чого їх трохи заклало, а на ранок тепер дзвенить у правому вусі. Підкажіть, будь ласка, через що це може бути? Сірчана пробка або протягнуло? Сплю з відкритим вікном. Дякую
Відповідь: 28.05.2021

Доброго дня! Дзвін та монотонний шум в вухах може бути від обтурації зовнішніх слухових проходів сірчаними масами. Виною цьому є ватні палички, якими пацієнти зачасту користуються в надії, що вони прибирають всю сірку з вушних проходів, а насправді все зовсім по-іншому. Ватні палички лише проштовхують сірчані маси за звуження, яке в нормі є в кожному зовнішньому слуховому проході і сірка, яка не в змозі самостійно вивільнитись, накопичується. Так утворюється так звана «сірчана пробка». Коли сірка повністю обтурує (перекриває) слуховий прохід, знижується слух у тому чи іншому вусі з‘являється так звана кондуктивна приглухуватість, яка може супроводжуватися як неприємними відчуттями, дискомфортом так і шумом та дзвоном в вухах. А можливо причина дзвону і в іншому, щоб детальніше розибратись в цьому питанні потрібно звернутись до профільного лікаря та пройти огляд та відповідні обстеження ( за потребою). Будьте здорові та не хворійте.

Опанасенко Тетяна Сергіївна
Лікар-отоларинголог. Стаж роботи 2.5 роки.
Добридень! Я хворію вже протягом двох тижнів. Почалося все з нежитю і сильного болю в горлі, була невелика температура (37.5 - максимальна). Використовував такі способи лікування: полоскання горла розчином фурациліну, Тантум Верде, промивання носа, позитивного ефекту немає. Гірше не стає, але і краще теж. Погано сплю, не можу дихати носом, постійно користуюся судинозвужувальними краплями. Що можна зробити?
Відповідь: 28.05.2021

Доброго дня! Якщо позитивного результату від лікування немає або ж його недостатньо, то потрібно звернутись по допомогу до профільного лікаря, де, оцінюючи Ваш стан, стан ваших слизових носової порожнини та глотки, проводячи додаткових методів обстеження, вам поставлять правильний діагноз та призначать відповідне лікування. Дуже важливо не допустити переходу гострого запального процесу в підгострий та хронічний. Тож не займайтесь самолікуванням та завчасно звертайтесь за допомогою. Будьте здорові!

Опанасенко Тетяна Сергіївна
Лікар-отоларинголог. Стаж роботи 2.5 роки.
Добрий день. У мене хронічний нежить, і я користуюся нафтизином понад три роки. Один раз робили операцію проколювання, після операції близько року було добре. Потім знову з'явилася закладеність, почав капати нафтизин і хотів би позбутися цієї залежності. Чи можлива операція або як можна вилікуватися?
Відповідь: 27.05.2021

Доброго дня! Медикаментозний риніт (по-іншому залежність від судинозвужувальних крапель) лікується як консервативно, так і оперативним шляхом (лазерна вазотомія) залежно від клінічних проявів та тривалості використання назальних деконгестантів. Насамперед потрібно оцінити стан слизової та нижніх носових раковин, пройти певну діагностику (виключити діагноз алергічного риніту, так як зачасту пацієнти починають користуватись симптоматично назальними деконгестантами в надії, що ніс почне вільно дихати, а причина його закладеності зовсім іншого характеру), 70% успіху у лікуванні медикаментозних ринітів залежить від самих пацієнтів (від їх сили волі) будь це консервативний чи оперативний методи лікування. Тому основною метою є знайти причину захворювання і вже потім шляхи її вирішення.

Опанасенко Тетяна Сергіївна
Лікар-отоларинголог. Стаж роботи 2.5 роки.
Вітаю, лікарю. Пару днів тому відчув, що стало важко дихати носом. При цьому нежиті немає, але під час дихання з'являються дискомфортні відчуття в області носоглотки, і постійно болить голова. Що це може бути?
Відповідь: 27.05.2021

Доброго дня! Дуже важко оцінити ситуацію без огляду та попереднього анамнезу. Який вік пацієнта, чи немає підвищеної температури тіла та інших проявів хвороби, після чого стало важко дихати носом, чи були переохолодження, контакт з хворими на COVID-19? Це може бути як банальне респіраторне захворювання так і інші прояви хвороб. У будь-якому випадку потрібно профілактично промивати носову порожнину сольовими розчинами (спреями на основі морської води), багато пити рідини та звернутися за допомогою до профільного лікаря.

Опанасенко Тетяна Сергіївна
Лікар-отоларинголог. Стаж роботи 2.5 роки.
Добридень! У мене хронічний тонзиліт, декомпенсована форма. Уже є проблеми з суглобами. Лікарі рекомендують повне видалення мигдалин. Підкажіть, чи є якісь інші способи вирішення проблеми без операції?
Відповідь: 27.05.2021

Доброго дня! Хронічний тонзиліт в стадії декомпенсації, на жаль, лікується тільки оперативним шляхом, оскільки в подальшому можуть виникати ускладнення не тільки ревматологічного, але й кардіологічного та нефрологічного характеру. Одним з основних показів до тонзилектомії є ускладнення інших органів та систем і необоротні зміни в лімфоїдній тканині піднебінних мигдаликів.

Опанасенко Тетяна Сергіївна
Лікар-отоларинголог. Стаж роботи 2.5 роки.
Добрий день. У мене пропав голос, і ЛОР діагностував ларингіт. Зараз проходжу медикаментозне лікування, але хотілося б підсилити і прискорити ефект. Лікар порадив проведення фізіопроцедур, а саме - ультрафонофореза. Підкажіть, чи допоможе мені дана процедура і в чому її суть? ЛОР не працює у вас в клініці.
Відповідь: 11.05.2021

Доброго дня. Ультрафонофорез має протизапальну дію, посилює регенерацію тканин, покращує трофіку тканин, тому в комплексі з медикаментозною терапією процес відновлення голосових зв'язок буде проходити швидше. За умови відсутності протипоказань.

Опанасенко Тетяна Сергіївна
Лікар-отоларинголог. Стаж роботи 2.5 роки.
Добрий день! Як отримати консультацію лікаря-отоларинголога онлайн? Справа в тому, що у мене з'явилися дивні симптоми, яких раніше ніколи не було. У мене став з'являтися дзвін у лівому вусі, потім вухо закладає і різко починається запаморочення і слабкість. Вухо залишається наполовину закладеним, мені погано чутно, проходить доба і як нічого й не було. Але іноді чую стукіт серця в лівому вусі. Тиск часто знижений 85/65 або 90/70. Що це може бути і до якого лікаря мені потрібно йти? Може у мене проблеми з серцем і судинами? Дякую.
Відповідь: 03.02.2021

Доброго дня! Онлайн такі консультації неможливі, оскільки обов'язково необхідно оглядати пацієнта, щоб виявити зміни в ЛОР-органах, визначитись із потрібними обстеженнями (аналізи, консультації спеціалістів та ін.) та на їх основі встановити діагноз і призначити відповідне лікування.

Здрастуйте, лікарю! Мій чоловік дуже сильно хропе. Не допомагають ні пластирі, ні зміна положення тіла. Підкажіть, це може бути пов'язано з викривленням носової перегородки і що взагалі роблять в таких випадках? Чи можливо у вас пройти ендоскопічне обстеження і що для цього потрібно?
Відповідь: 04.06.2021

Хропіння може бути викликаний декількома причинами, зокрема і викривленням носової перегородки. Щоб виявити причину хропіння, слід звернутися до оториноларинголога, який призначить поглиблене обстеження, виявить особливості будови носоглотки, направить на консультацію до суміжних фахівців.

Полевода Наталя Юрiївна
Лікар-отоларинголог. Вища категорія. Стаж роботи 14 років.
Добрий день. Уже втретє поспіль під час ГРВІ розвивається гайморит - починається з головного болю в області брів, температури і жовто-зелених виділень з носа. Підкажіть, будь ласка, як вилікувати гайморит, щоб він не повторювався?
Відповідь: 04.06.2021

В першу чергу пацієнт з підозрою на захворювання навколоносових пазух повинен бути оглянутий оториноларингологом, з метою проведення діагностики (деформації носової перегородки, утворення носової порожнини) і виключення вогнищ хронічної інфекції. Лікар направить на КТ навколоносових пазух, зробить забір біоматеріалу з носа, що дозволить визначити, які саме мікроби і бактерії заселяють слизову. На підставі отриманих даних буде назначено лікування з урахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта і дана рекомендація з метою профілактики захворювань навколоносових пазух.

Полевода Наталя Юрiївна
Лікар-отоларинголог. Вища категорія. Стаж роботи 14 років.
Що робити, якщо сильно болить горло, а температури немає? Чим полоскати, щоб швидко пройшло? Особливо болить під час ковтання.
Відповідь: 10.07.2020

Біль у горлі без температури або з субфебрильною температурою може бути ознакою різних захворювань, встановити точно діагноз за описаними симптомами неможливо без огляду лікаря. Дані симптоми можуть бути ознаками: - гострого хронічного тонзіліту; - гострого фарингіту; - гострого ларингіту; - гострого епіглотиту. Лікування цих захворювань дуже різниться, у деяких випадках необхідні антибіотики, в інших - ні. Необхідна консультація і огляд лікаря для постановки діагнозу і призначення тактики лікування.

Бєлякова Аліса Альбертівна
Лікар-отоларинголог. Стаж роботи 3 роки.
Якщо сильно болить голова (між бровами), підвищена температура і закладений ніс - це гайморит? Які взагалі ознаки гаймориту у дорослого і як виглядає гній під час гаймориту? Чи можливо лікування гаймориту в домашніх умовах і чи обов'язково призначають антибіотики?
Відповідь: 02.07.2020

Основними симптомами гаймориту найчастіше бувають: ускладненість носового дихання; слизові або гнійні виділення з носової порожнини; закладеність носа; головні болі; субфебрильна температура. Відрізнити слизові виділення від гнійних можливо за наступними критеріями: слизові виділення - прозорі, гнійні - жовті або жовто-коричневі, густі і в'язкі. За підозри на гайморит вам необхідно звернутися до лікаря для точної постановки діагнозу. Після підтвердження діагнозу і призначення лікування ви зможете проходити лікування амбулаторно на дому з контрольними візитами до лікаря. У деяких випадках можна обійтися без призначення антибіотиків, особливо якщо звернення до лікаря було своєчасним і лікування розпочато на ранній стадії.

Бєлякова Аліса Альбертівна
Лікар-отоларинголог. Стаж роботи 3 роки.
Що робити, якщо послабився слух? Почалося порушення слуху після лікування гострої респіраторної вірусної інфекції. Чи можуть проблеми зі слухом бути ознакою отиту? Більше нічого не турбує.
Відповідь: 13.01.2020

Ослаблення слуху після ГРВІ є небезпечним симптомом, несвоєчасне лікування якого може призвести до часткової або повної втрати слуху. Якщо після проходження курсу лікування ГРВІ у вас збереглися або почалися дані симптоми - це означає, що ваше лікування не закінчене. Вам негайно необхідно звернутися до ЛОР-лікаря для консультації з приводу ослаблення слуху. Причиною такого розладу можуть бути різні ускладнення: дисфункція слухових труб, гострий середній отит, як найбільш поширені з них. Однак точний діагноз лікар зможе поставити тільки після огляду.

Бєлякова Аліса Альбертівна
Лікар-отоларинголог. Стаж роботи 3 роки.