Консультація отоларинголога онлайн
Питання та відповіді по отоларингології
Добрий день. Неправильне використання ватних паличок для гігієни вуха - одна з основних причин виникнення сірчаної пробки. Ватні палички використовувати можна, але тільки у зовнішній частині вуха. Не можна намагатися активно вичистити вуха, це тільки призводить до того, що сірка проштовхується глибше і стає більш щільною. У такому випадку вимити пробку самостійно неможливо.
Якщо ж пробка не щільна, то можна спробувати її промити вдома. Для цього необхідно мати розчин перекису водню 3%. Необхідно лягти на бік і закапати 3-5 крапель розчину у вухо, полежати так десь 10-15 хв, щоб розчин потрапив усередину і не витік назовні. Таку процедуру можна проводити 3-5 днів, і пробка розм’якне і вийде сама під час миття голови. Але якщо після процедур не настало покращення або ви не впевнені у цілісності барабанної перетинки, процедуру краще довірити лікарю-отоларингологу.

Добрий день! Вищевказані скарги можуть бути при:
- абсцесі надгортанника;
- флегмонозному ларингіті (гортанній ангіні);
- гострому ларинготрахеїті (особливо стенозуючому).
При бронхіальній астмі не буває болю в горлі, може бути тільки біль у грудях. Осиплість голосу значно більше притаманна ларингіту, а не бронхіальній астмі. Однак для підтвердження діагнозу потрібен огляд отоларинголога, оскільки для діагностики ларингіту необхідно провести інструментальне дослідження - непряму ларингоскопію або ендоскопічний огляд за допомогою жорстких чи гнучких ендоскопів (при наявності данного обладнання).

Добрий день! Враховуючи той фактор, що згідно з сучасними даними більшість випадків гострого гаймориту (синуситу) мають вірусну етіологію, а не бактеріальну, то антибактеріальні препарати при гострому гаймориті призначаються досить рідко.
Тактика консервативного лікування така:
- нормалізувати дренажну функцію гайморових пазух;
- зняти набряклість слизової оболонки носа;
- вивести ексудат із порожнини пазух;
- відновити функції епітелію.
Клінічні випадки, коли можна уникнути антибіотиків, це - алергічний синусит, гостра вірусна, грибкова форми захворювання, хронічний риносинусит, непереносимість антибіотиків, дитячий вік.
У будь-якому випадку схему лікування призначає лікар-отоларинголог, виходячи з анамнезу, а також результатів обстеження пацієнта.

Добрий день!
По-перше, вищесказані скарги (маються на увазі больові відчуття) можуть бути не тільки при гаймориті, а й при вторинній невралгії гілочок трійчастого нерву, яка досить часто супроводжує синусит (запалення придаткових пазух носу).
Якщо лікар-отоларинголог діагностував гайморит, то рішення про доцільність пункції приймається тільки після даних рентгенографії ППН або ж доцільніше - комп’ютерної томографії ППН (що являється «золотим стандартом» у світі при обстеженні хворих з синуситом).
Враховуючи, що за сучасними даними основний відсоток синуситів (насамперед гострих синуситів) мають вірусний характер, а не бактеріальний, то показання до проведення пункції пазухи значно звужені.
Показаннями для пункції пазухи є:
- одонтогенний синусит (причина – патологія зубів);
- наявність набряку м’яких тканин в області проекції пазухи (тобто при наявності періоститу);
- виділення з носу з неприємним запахом (що свідчить про давній характер захворювання або грибкову інвазію);
- наявність одностороннього ураження з високою температурою тіла (вище 38°С).
Пункція гайморової пазухи робиться під аплікаційною анестезією 10% розчином лідокаіну в нижньому носовому ході за допомогою голки Куліковського.

Добрий день. Спроба видалення сірчаних пробок у домашніх умовах може призвести до небажаних ускладнень. Існують засоби, що сприяють розм'якшенню сірчаних мас, але не гарантують повне видалення їх із слухового проходу. За виникнення скарг на погіршення слуху необхідно показатися ЛОР-лікарю для точної діагностики. Не рекомендується капати у вуха спиртові, знеболювальні та інші препарати або намагатися самостійно механічно очистити вуха. Не займайтеся самолікуванням!

Доброго дня! Вушна сірка - це секрет залоз шкіри зовнішнього слухового проходу, яка виконує захисну функцію (запобігає пересиханню шкіри, проникненню патогенної мікрофлори). У невеликих кількостях сірка повинна бути у вухах, але існують чинники, які можуть сприяти скупченню сірки та формуванню сірчаних пробок (зловживання косметичними ватними паличками для чищення вух, гіперсекреція сірки, анатомічні особливості – вузькі слухові проходи). У разі сірчаних пробок в людини виникає відчуття закладеності, дискомфорт/біль, шуми, відчуття розпирання у вухах. У таких ситуаціях необхідне видалення сірчаних пробок лікарем-отоларингологом шляхом вимивання або механічного вилучення пробки. За спроби самостійного видалення Ви можете спровокувати ускладнення (такі як зовнішній отит, перфорація барабанної перетинки та ін.), що в свою чергу спричинить більш серйозне та дороге лікування. Перекис водню не видаляє сірчану пробку, вона лише сприяє розм'якшенню сірчаних мас. Не займайтеся самолікуванням, щоб уникнути ускладнень! Зверніться до фахівця. Видалення сірчаних пробок - це безболісний процес, після якого необхідно візуалізувати барабанну перетинку та виключити запальні зміни.

Добрий день. Риніт – це запалення слизової оболонки порожнини носа. Причинами можуть стати інфекційні (віруси, бактерії, грибок) та неінфекційні (алергічний, вазомоторний) фактори.
З інфекційного риніту найчастіше виникають симптоми застуди: закладеність носа, виділення з носа (каламутний, жовтий, зелений слиз), підвищення температури тіла, слабкість, нездужання, неприємний запах у носі та ін.
Алергічний риніт найчастіше проявляється закладеністю носа, слизовими прозорими виділеннями з носа, що не мають неприємного запаху, свербінням у носі, чханням та протікає без підвищення температури тіла. Однозначно тактика лікування залежить від причини виникнення риніту та потребує об'єктивної та своєчасної діагностики. Наслідками нелікованого риніту можуть стати отити, синусити та ін. Не займайтеся самолікуванням, звертайтеся до фахівців.

Добрий день! Вазомоторний риніт – це хронічне захворювання, яке характеризується порушенням тонусу м'язового шару стінки судин порожнини носа. Існує два основні типи цього патологічного процесу:
1. нейровегетативний (без алергічного та інфекційного компонента). Він може проявлятися у різних формах (рефлекторний, медикаментозний, гормональний).
2. з алергічним компонентом – тобто причинним чинником є алергічна реакція організму.
Відповідно тактика лікування залежить від правильної та своєчасної диференціальної діагностики (встановлення виду та причини). На початкових етапах лікування вдаються до медикаментозної симптоматичної терапії, при її неефективності можливе малоінвазивне хірургічне лікування (лазерна вазотомія / радіохвильова дезінтеграція носових раковин / септопластика за потреби та ін.). У лікуванні цього патологічного процесу важливий комплексний підхід - спостереження у суміжних фахівців (невролог, ендокринолог, фізіотерапевт), тому що порушення з боку інших органів та систем негативно впливають на дане захворювання.

Добридень! Перелічені симптоми, найімовірніше, є ознаками алергічного риніту. Поліноз, або сінна лихоманка, - це алергічна хвороба, викликана контактом з пилком різних рослин. Симптомами полінозу є ураження слизових оболонок верхніх дихальних шляхів (риніт, назофарингіт, ларингіт та ін) та очей (кон'юнктивіт). Тобто алергічний риніт - один із можливих проявів полінозу. Як початкову терапію ви можете прийняти антигістамінні препарати (лоратадин, цитрин, ніксар) і зрошувати слизову оболонку носа ізотонічними сольовими розчинами (як механічне видалення алергенів) і звернутися до фахівців (алерголог/отоларинголог) для об'єктивної оцінки тяжкості захворювання та корекції оскільки кожен випадок вимагає індивідуального підходу.

Хропіння може бути викликаний декількома причинами, зокрема і викривленням носової перегородки. Щоб виявити причину хропіння, слід звернутися до оториноларинголога, який призначить поглиблене обстеження, виявить особливості будови носоглотки, направить на консультацію до суміжних фахівців.

В першу чергу пацієнт з підозрою на захворювання навколоносових пазух повинен бути оглянутий оториноларингологом, з метою проведення діагностики (деформації носової перегородки, утворення носової порожнини) і виключення вогнищ хронічної інфекції. Лікар направить на КТ навколоносових пазух, зробить забір біоматеріалу з носа, що дозволить визначити, які саме мікроби і бактерії заселяють слизову. На підставі отриманих даних буде назначено лікування з урахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта і дана рекомендація з метою профілактики захворювань навколоносових пазух.

Доброго дня! Дзвін та монотонний шум в вухах може бути від обтурації зовнішніх слухових проходів сірчаними масами. Виною цьому є ватні палички, якими пацієнти зачасту користуються в надії, що вони прибирають всю сірку з вушних проходів, а насправді все зовсім по-іншому. Ватні палички лише проштовхують сірчані маси за звуження, яке в нормі є в кожному зовнішньому слуховому проході і сірка, яка не в змозі самостійно вивільнитись, накопичується. Так утворюється так звана «сірчана пробка». Коли сірка повністю обтурує (перекриває) слуховий прохід, знижується слух у тому чи іншому вусі з‘являється так звана кондуктивна приглухуватість, яка може супроводжуватися як неприємними відчуттями, дискомфортом так і шумом та дзвоном в вухах. А можливо причина дзвону і в іншому, щоб детальніше розибратись в цьому питанні потрібно звернутись до профільного лікаря та пройти огляд та відповідні обстеження ( за потребою). Будьте здорові та не хворійте.

Консультація отоларинголога ОН Клінік
-
Відеоконсультація отоларинголога в Харкові
Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Ярослава Мудрого)
Как добраться
Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а
ОН Клінік Харків Ярослава МудрогоПриймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00вул. Ярослава Мудрого, 30аМедичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)
Как добраться
Адреса: Харків, пр. Героїв Харкова, 257
ОН Клінік Харків Палац СпортуПриймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00Запис по телефону: 0 800 30 11 77 цiлодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00пр. Героїв Харкова, 257Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Левада)
Как добраться
Адреса: Харків, вул. Молочна, 48
ОН Клінік Харків ЛевадаПриймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00вул. Молочна, 48
-
Відеоконсультація отоларинголога в Полтаві
Медичний центр «ОН Клінік Полтава»
Как добраться
Адреса: Полтава, проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
ОН Клінік ПолтаваПриймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
-
Відеоконсультація отоларинголога в Дніпрі
Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»
Как добраться
Адреса: Дніпро, пр. Д. Яворницького, 107а
ОН Клінік ДніпроПриймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00, Нд: 9:00 - 17:00Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00, Нд: 9:00 - 17:00пр. Д. Яворницького, 107а
-
Відеоконсультація отоларинголога в Одесі
Медичний центр «ОН Клінік Одеса» (Центр)
Как добраться
Адреса: Одеса, вул. Мала Арнаутська, 56
ОН Клінік Одеса (Центр)Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00вул. Мала Арнаутська, 56Медичний центр «ОН Клінік Одеса»
Как добраться
Адреса: Одеса, вул. Корольова, 33б
ОН Клінік Одеса (Таїрова)Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00Запис по телефону: 0 800 30 17 30 цiлодобово.- По мапі
Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00вул. Корольова, 33б
-
Відеоконсультація отоларинголога в Миколаєві
Медичний центр «ОН Клінік Миколаїв»
Как добраться
Адреса: Миколаїв, вул. Велика Морська, 74/3
ОН Клінік МиколаївПриймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 8:00 - 18:00Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цiлодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 8:00 - 18:00вул. Велика Морська, 74/3
-
Відеоконсультація отоларинголога в Ужгороді
Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»
Как добраться
Адреса: Ужгород, вул. Д. Богуславського, 4
ОН Клінік УжгородПриймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.- По мапі
Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00вул. Д. Богуславського, 4
-
Відеоконсультація отоларинголога в Білій Церкві
Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква»
Как добраться
Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13
ОН Клінік Біла ЦеркваПриймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.- По мапі
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00вул. Ярослава Мудрого, 5/13
-
Відеоконсультація отоларинголога в Черкасах
Медичний центр «ОН Клінік Черкаси»
Как добраться
Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43
ОН Клінік ЧеркасиПриймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00вул. Чехова, 43
-
Відеоконсультація отоларинголога в Кропивницькому
Медичний центр «ОН Клінік Кропивницький»
Как добраться
Адреса: Кропивницький, бульвар Студентський, 6/5
ОН Клінік КропивницькийПриймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00бульвар Студентський, 6/5