Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді з дитячій гінекології

Консультація дитячого гінеколога ОН Клінік онлайн

 • Відеоконсультація дитячого гінеколога в Харкові

  Дитяче відділення в Харкові (м. Палац Спорту)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  пр. Героїв Харкова, 257
 • Відеоконсультація дитячого гінеколога в Полтаві

  Дитяче відділення в Полтаві

  Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
 • Відеоконсультація дитячого гінеколога в Дніпрі

  Дитяче відділення в Дніпрі

  Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  пр. Д. Яворницького, 107а
 • Відеоконсультація дитячого гінеколога в Одесі

  Дитяче відділення «ОН Клінік Одеса» (Таїрова)

  Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Корольова, 33б
 • Відеоконсультація дитячого гінеколога в Миколаєві

  Дитяче відділення в Миколаєві

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб - Нд: 8:30 - 18:00
  вул. Велика Морська, 74/3
Здрастуйте, у доньки з'явилися свербіж і печіння в ділянці геніталій. Почервоніння і висипу немає. Що робити? Як позбутися свербежу статевих органів? Що може бути причиною, якщо донька не веде статевого життя?
Відповідь: 20.02.2023

Добрий день! Зуд і печія у ділянці зовнішніх статевих органів насправді є одною з частих скарг при зверненні до дитячого гінеколога. Наявність або відсутність статевого життя не є при цьому вирішальним фактором. Може бути багато причин, коли дитина скаржиться на зуд. Це можуть бути банальні гострики, зловживання солодощами або гострими стравами, ГРВІ, хвороби сечостатевої системи або лікування антибіотиками. Також нерідко зуд провокують алергічні хвороби, застосування миючих засобів або засобів інтимної гігієни. Також потрібно виключити цукровий діабет. Для того, щоб визначити причину, потрібно звернутися до лікаря та пройти необхідні дослідження. По-перше, це мазок на мікрофлору, загальні аналізи сечі та крові, глюкоза крові, обстеження на гельмінти. Якщо вчасно визначити причину, усунути її, пройти лікування та індивідуально за віком підібрати засоби гігієни, то проблема у дитини буде вирішена.

Гомберг Марина Валентинівна
Дитячий лікар-гінеколог. Перша категорія.
Доброго дня, доньці 16 років, ще не було менструацій. Жодних скарг немає, тому й не ходили до лікаря. Скажіть, які причини відсутності менструації? Чи потрібно здавати якісь аналізи, проходити УЗД і йти на прийом до дитячого гінеколога?
Відповідь: 20.02.2023

Добрий день. Нормальний вік початку першої менструації 10-15 років. Якщо в 16 років ще не було менструації,то, звісно, вже час звернутися до дитячого гінеколога. Причин відсутності менструації може бути багато, як то фізіологічна незрілість організму, спадковість, відсутність збалансованого харчування, професійне заняття спортом, прихильність до дієт, так і захворювання ендокринної системи (патологія щитоподібної залози, цукровий діабет), шлунково-кишкового тракту, нервової системи та навіть хромосомна патологія. Лікар на прийомі визначить які аналізи треба буде здати саме Вам, призначить апаратну діагностику та консультації фахівців, якщо це буде потрібно. Вчасна діагностика надасть можливість зрозуміти необхідність подальшого лікування. Несвоєчасне звернення у Вашому випадку може привести до серйозних проблем з репродуктивним здоров'ям у майбутньому.

Гомберг Марина Валентинівна
Дитячий лікар-гінеколог. Перша категорія.
Доброго дня. Коли потрібно йти до дитячого гінеколога: лише за наявності скарг чи потрібно ходити регулярно для профілактики? З якого віку треба водити доньку на прийом до лікаря?
Відповідь: 06.04.2022
Доброго дня. Якщо є скарги, до гінеколога треба йти обов'язково. За відсутності скарг рекомендується профілактичний огляд перед вступом до школи і з 11 років щорічно, оскільки деякі захворювання протікають без скарг, особливо вроджена патологія. Чим раніше виявиться проблема, тим легше і швидше її вилікувати.
Кабановська Ксенія Володимирівна
Лікар-гінеколог. Перша категорія.
Доброго дня, мені 15 років, мама каже, що треба йти на профілактичний прийом до гінеколога, але мені страшно. Можете розповісти, як проходить прийом дитячого гінеколога, чи це не боляче?
Відповідь: 06.04.2022
Добрий день. Боятися огляду гінеколога не слід. Огляд проводиться безболісно, у комфортній, доброзичливій обстановці. Питання задаються дуже коректно та делікатно. Також і ви можете ставити будь-які питання щодо інтимного здоров'я, які вас цікавлять.
Кабановська Ксенія Володимирівна
Лікар-гінеколог. Перша категорія.
Доброго дня, дочці 13 років, вона переживає, що вона ще не має менструацій, хоча в однолітків у середньому почалися ще півроку тому. Коли починається статеве дозрівання та мають з'являтися менструації? Чи потрібно вести доньку до дитячого гінеколога чи це нормально?
Відповідь: 06.04.2022
Добрий день. Вік початку менструації загалом 12-15 років. Відсутність менструації у 13 років за наявності вторинних статевих ознак не є патологією. Але краще з профілактичною метою відвідати дитячого гінеколога.
Кабановська Ксенія Володимирівна
Лікар-гінеколог. Перша категорія.
Зі скількох років можливе призначення протизаплідних?
Відповідь: 01.10.2019

Призначення гормональних контрацептивів підліткам повинно здійснюватися гінекологом із урахуванням їх фізіологічної зрілості та особливостей статевої поведінки. Основними критеріями для призначення гормональної контрацепції юним пацієнткам є: регулярне статеве життя, відсутність органічної патології з боку серцево-судинної системи, нирок, печінки, відсутність порушень згортання системи крові.

Паливода Лариса Володимирівна
Лікар-гінеколог. Вища категорія.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.