Питання та відповіді з дитячій гінекології

Доброго дня. Коли потрібно йти до дитячого гінеколога: лише за наявності скарг чи потрібно ходити регулярно для профілактики? З якого віку треба водити доньку на прийом до лікаря?
Відповідь: 06.04.2022
Доброго дня. Якщо є скарги, до гінеколога треба йти обов'язково. За відсутності скарг рекомендується профілактичний огляд перед вступом до школи і з 11 років щорічно, оскільки деякі захворювання протікають без скарг, особливо вроджена патологія. Чим раніше виявиться проблема, тим легше і швидше її вилікувати.
Кабановська Ксенія Володимирівна
Лікар-гінеколог. Перша категорія. Досвід роботи 37 років.
Доброго дня, мені 15 років, мама каже, що треба йти на профілактичний прийом до гінеколога, але мені страшно. Можете розповісти, як проходить прийом дитячого гінеколога, чи це не боляче?
Відповідь: 06.04.2022
Добрий день. Боятися огляду гінеколога не слід. Огляд проводиться безболісно, у комфортній, доброзичливій обстановці. Питання задаються дуже коректно та делікатно. Також і ви можете ставити будь-які питання щодо інтимного здоров'я, які вас цікавлять.
Кабановська Ксенія Володимирівна
Лікар-гінеколог. Перша категорія. Досвід роботи 37 років.
Доброго дня, дочці 13 років, вона переживає, що вона ще не має менструацій, хоча в однолітків у середньому почалися ще півроку тому. Коли починається статеве дозрівання та мають з'являтися менструації? Чи потрібно вести доньку до дитячого гінеколога чи це нормально?
Відповідь: 06.04.2022
Добрий день. Вік початку менструації загалом 12-15 років. Відсутність менструації у 13 років за наявності вторинних статевих ознак не є патологією. Але краще з профілактичною метою відвідати дитячого гінеколога.
Кабановська Ксенія Володимирівна
Лікар-гінеколог. Перша категорія. Досвід роботи 37 років.
Зі скількох років можливе призначення протизаплідних?
Відповідь: 01.10.2019

Призначення гормональних контрацептивів підліткам повинно здійснюватися гінекологом із урахуванням їх фізіологічної зрілості та особливостей статевої поведінки. Основними критеріями для призначення гормональної контрацепції юним пацієнткам є: регулярне статеве життя, відсутність органічної патології з боку серцево-судинної системи, нирок, печінки, відсутність порушень згортання системи крові.

Паливода Лариса Володимирівна
Лікар-гінеколог. Вища категорія. Досвід роботи 28 років.
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.