Logo
0 800 30 11 77

Консультація трихолога онлайн

Питання та відповіді по трихології

Добрий день, нещодавно помітила, що у мене на шкірі голови з'явилися невеликі висипання. Вони іноді сверблять, але особливого болю не викликають. Чому з'являється висип на голові? Чи може причина бути в неправильному догляді за волоссям, харчуванні або гормональних змінах?
Відповідь: 27.02.2025

Добрий день! Висипання у волосистій частині голови можуть виникати через різні чинники, серед яких:

  • Запальні, інфекційні, паразитарні та дерматологічні захворювання – шкірні патології часто супроводжуються висипами.
  • Реакція на засоби догляду – шампуні, кондиціонери, фарби для волосся або стайлінгові продукти можуть містити агресивні компоненти, що провокують подразнення шкіри.
  • Гормональні зміни – коливання рівня гормонів можуть стимулювати підвищене виділення себума, що сприяє появі висипань.
  • Вірусні інфекції та стрес – перенапруження та ослаблення імунітету можуть активувати запальні процеси на шкірі.
  • Неправильна гігієна – рідке або, навпаки, занадто часте миття голови здатне порушити баланс шкірного сала.
  • Холод та перегрів – переохолодження та надмірне перебування під прямими сонячними променями можуть викликати висипання через зневоднення або підвищене потовиділення.
  • Синтетичні головні убори – спричиняють порушення повітрообміну, що призводить до закупорювання сальних залоз.
  • Якість води – жорстка або хлорована вода може сприяти подразненню шкіри голови.

Як запобігти висипанням?

  • Дотримуватися правильного догляду – використовувати шампуні без агресивних сульфатів та комедогенних компонентів.
  • Уникати подразників – відмовитися від косметики, яка містить алергени та синтетичні добавки.
  • Захищати шкіру – уникати впливу різких температур, перегріву та переохолодження.
  • Носити головні убори з натуральних тканин – це допоможе запобігти закупорюванню пір.
  • Контролювати рівень стресу та підтримувати гормональний баланс.
  • У разі стійких висипань – звернутися до трихолога для визначення причини та підбору ефективного лікування.

Всього найкращого!

Акимова Вікторія Валеріївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Друга кваліфікаційна категорія.
Здрастуйте, іноді у мене з'являється раптова лупа перед важливими зустрічами, і хотілося б дізнатися, чи є швидкі способи позбутися її буквально за 5 хвилин у домашніх умовах? Чи допоможе сухий шампунь або якісь інші засоби?
Відповідь: 27.02.2025

Лупа, або себорейний дерматит, — це поширена дерматологічна проблема, яка проявляється у вигляді лущення шкіри голови. Вона не є інфекційною, проте може викликати значний дискомфорт і негативно впливати на стан волосся. Лупа може з’явитися через низку факторів, серед яких:

  • Недостатній догляд – рідке або, навпаки, надмірно часте миття голови порушує баланс шкірного сала.
  • Гормональні зміни – порушення гормонального фону часто провокує підвищене виділення себуму, що створює сприятливе середовище для появи лупи.
  • Тип шкіри голови – як надмірна жирність, так і сухість можуть сприяти лущенню.
  • Розмноження грибка Malassezia – цей умовно-патогенний грибок є частиною нормальної мікрофлори шкіри, але при його активному розмноженні виникає подразнення та лущення.
  • Неправильно підібрані засоби догляду – деякі шампуні та косметичні продукти можуть провокувати подразнення або пересушувати шкіру.
  • Шкірні захворювання – псоріаз, екзема та інші дерматологічні патології можуть сприяти появі лупи.
  • Зниження імунітету – ослаблення захисних функцій організму створює умови для розвитку себорейного дерматиту.
  • Стрес – підвищений рівень стресу впливає на роботу сальних залоз і може стати однією з причин появи лупи.Якщо проблему ігнорувати або лікувати неправильно, це може призвести до погіршення стану шкіри, інтенсивного випадіння волосся та навіть ослаблення волосяних фолікулів.

Є декілька способів профілактики появі перхоті в домашніх умовах. Вони не дають гарантію на усі 100 %, що лупа більше не зʼявиться, але суттєво мінімізує ризики її поширення. Тому, аби позбутися лупи на шкірі голови рекомендується:

  • Консультація спеціаліста. Якщо лупа не зникає або супроводжується свербежем, почервонінням чи випадінням волосся, варто звернутися до трихолога або дерматолога.
  • Правильне харчування. Додайте в раціон вітаміни групи B, цинк, омега-3 та біотин – це сприяє здоров’ю шкіри голови.
  • Збалансований догляд. Використовуйте шампуні, кондиціонери, лосьйони та пілінги, розроблені для боротьби з лупою, а також засоби, що регулюють вироблення себуму.
  • Дбайливий вибір косметики. Віддавайте перевагу шампуням без агресивних сульфатів і силіконів, які можуть обтяжувати волосся та подразнювати шкіру.
  • Регулярне очищення шкіри голови. Використовуйте спеціалізовані засоби для пілінгу та детоксикації, що видаляють надлишки себуму й ороговілий шар епідермісу.

Дотримуючись цих рекомендацій, можна значно знизити ризик повторної появи лупи та покращити загальний стан волосся та шкіри голови. На все добре!

Акимова Вікторія Валеріївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Друга кваліфікаційна категорія.
Добрий день, нещодавно зробила процедуру мезотерапії для шкіри голови. Після неї залишилися невеликі папули, і лікар сказав, що вони пройдуть самі. Хотіла б уточнити, скільки часу зазвичай потрібно, щоб папули повністю зникли після мезотерапії? Чи є способи прискорити цей процес?
Відповідь: 25.02.2025

Доброго дня! Після проведення процедури мезотерапії на шкірі можуть з’являтися невеликі папули в місцях ін’єкцій. Це природна реакція організму на введення препарату, яка зникає самостійно. Тривалість їх розсмоктування варіюється у кожного індивідуально і залежить від кількох факторів:

  • Кількість препарату: якщо використовується більше гіалуронової кислоти, папули можуть залишатися довше. При меншій концентрації коктейлю вони зникають швидше.
  • Фізіологічні особливості: швидкість розсмоктування залежить від обміну речовин, кровообігу та загального стану шкіри.
  • Погодні умови: у теплу пору року процес відновлення проходить швидше, ніж у холодну.

У більшості випадків почервоніння зникає протягом дня, а самі папули – протягом 3-5 днів без слідів. Щоб прискорити процес регенерації, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

  • мінімізувати контакт обробленої зони;
  • не мочити шкіру мінімум добу;
  • протирати антисептичним розчином (наприклад, хлоргексидином);
  • уникати впливу сонця та солярію щонайменше 7 днів;
  • відмовитися від різких перепадів температури (лазня, сауна, гаряча ванна) на 2 тижні;
  • не вживати алкоголь протягом 3-5 днів;
  • використовувати заспокійливий засіб, рекомендований лікарем.

Дотримання цих порад допоможе шкірі швидше відновитися після процедури. Будьте здорові та бережіть свою красу!

Акимова Вікторія Валеріївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Друга кваліфікаційна категорія.
Доброго дня, нещодавно почула, що яблучний оцет допомагає позбутися лупи. Хотіла б дізнатися, чи дійсно цей метод ефективний? Як правильно використовувати яблучний оцет, щоб не нашкодити шкірі голови і волоссю? Скільки часу потрібно, щоб побачити результат?
Відповідь: 25.02.2025

Яблучний оцет взагалі не можна використовувати в будь-якій терапії, оскільки його застосування має низку суттєвих ризиків. Використання яблучного оцту в лікувальних процедурах може призвести до небажаних наслідків, таких як токсикоалергічний дерматит, а також до опіків шкіри, що пов’язано з тим, що для зовнішнього використання він взагалі не використовується та по своїй сутності є кислотою у розведенні. Тому, враховуючи потенційні ускладнення, рекомендується уникати застосування цього засобу в будь-яких терапевтичних цілях.

Мангушева Вікторія Юріївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Кандидат медичних наук, лікар вищої категорії.
Доброго дня, близько місяця тому я помітила, що на шкірі голови з'явилися дивні щільні лусочки, які важко видалити під час миття. Волосся стало швидше бруднитися, з'явився свербіж. Коли я звернулася до трихолога, він сказав, що це трубчаста себорея, і порекомендував використовувати лікувальні шампуні. Однак поліпшень поки що немає. Підкажіть, як можна позбутися трубчастої себореї? Які засоби і процедури найефективніші? Заздалегідь дякую за відповідь.
Відповідь: 25.02.2025

Лікування трубчастої себореї повинно бути комплексним та включати виявлення тригерних факторів: уникнення шкідливих звичок (паління, вживання алкоголю та слабоалкогольних напоїв), розладів харчової поведінки (недостатнє або чрезмірне харчування, зловживання фастфудами, вітамінні дефіцити, дієти та ін.), режиму праці та відпочинку, наявності стресів, обстеження організму та виявлення супутньої патології (порушень роботи ендокринної системи, серцево-судинних захворювань, гінекологічних гормональних розладів, захворювань неврологічного профілю, розвитку паранеопластичного процесу та ін.), неправильна або недостатня гігієна.

В терапії використовуються протигрибкові засоби, активними компонентами котрих є кетоконазол, циклопірокс, піритіон цинку та ін. Необхідно дотримуватись чіткого алгоритму використання лікувальних протисеборейних засобів, котрі детально прописані в інструкції.

Мангушева Вікторія Юріївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Кандидат медичних наук, лікар вищої категорії.
Добрий день, нещодавно я вирішила відповідально підійти до догляду за волоссям, оскільки хочу, щоб воно було красивим, довгим і шовковистим. Я подивилася безліч роликів в Інтернеті й вирішила спробувати корейську косметику. Однак через кілька застосувань я виявила, що волосся жирніє швидше, а також більше випадає. Як зрозуміти, що догляд для волосся не підходить? Як правильно підібрати догляд?
Відповідь: 10.02.2025

Добрий день! Косметичні засоби для волосся, такі як шампуні, треба підбирати по стану шкіри волосистої частини голови, інші засоби, які наносяться по довжині волосся, треба підбирати враховуючи їх проблематику. Краще звернутися до лікаря-трихолога, щоб виключити захворювання волосистої частини голови та визначити ваш тип шкіри.

Кулик Каролина Гаврилівна
Лікар-дерматолог, трихолог.
Здрастуйте, нещодавно я відчула дивне ворушіння на шкірі голови. Коли попросила маму подивитися, то вона виявила, що там якісь комахи. Підкажіть, як позбутися комах на голові? Заздалегідь дякую за відповідь.
Відповідь: 10.02.2025

Добрий день! Перед початком призначення лікування обовʼязково треба оглянути всіх членів родини, які разом мешкають, а також колектив. Після огляду можна буде визначити вид паразитів та подальшу тактику ведення. Це можуть бути протипаразитарні шампуні, емульсії, лосьйони, як окремо, так і в комбінації.

Кулик Каролина Гаврилівна
Лікар-дерматолог, трихолог.
Добрий день, раніше в мене не було жодних проблем із волоссям, проте близько двох місяців тому я помітила, що воно стало рідшим і почало випадати. Я звернулася до трихолога, який сказав, що причиною може бути нестача вітамінів. Як вітаміни В впливають на волосся? Чи допоможуть вони зупинити випадіння волосся?
Відповідь: 10.02.2025

Добрий день! Недостатність вітамінів та мікроелементів може впливати на випадіння волосся. Є певний спектр аналізів, який може призначити лікар під час консультації, враховуючи вашу проблему. Після трихоскопії та лабораторних обстежень, можна буде зробити висновки чи це повʼязано з недостатністю вітамінів/ мікроелементів, чи це гормональне порушення. І тільки після цього призначити лікування.

Кулик Каролина Гаврилівна
Лікар-дерматолог, трихолог.
Добрий день, я хотіла б дізнатися, як впливає нікотинова кислота на стан і ріст волосся? Як правильно вибрати нікотинову кислоту і як її застосовувати, щоб не нашкодити?
Відповідь: 29.01.2025

Вітаю! Нікотинова кислота покращує мікроциркуляцію шкіри голови, є учасником синтезу амінокислот, що впливає на ріст волосся. Перед використанням будь-якого медичного препарату потрібна консультація лікаря-спеціаліста, який зможе оцінити стан вашого волосся та призначити лікування. Самолікування може тільки зашкодити. Тож чекаємо вас в ОН Клінік Біла Церква на консультації лікаря-трихолога! З радістю підберемо вам дієве лікування!

Дяченко Маріна Олександрівна
Лікар-терапевт, трихолог, дерматолог.
Доброго дня, приблизно два тижні тому я виявила, що в ділянці маківки в мене білі пластівці, які обсипаються під час розчісування волосся. Коли я звернулася до трихолога, то він діагностував себорейний дерматит і порекомендував використання спеціальних шампунів. Я запитала у лікаря, в чому причина появи лупи, трихолог сказав, що причина може бути в нестачі вітамінів і мікроелементів або в неправильному харчуванні. Скажіть, яких вітамінів не вистачає, якщо з'явилася лупа? Чи допоможе вживання комплексу вітамінів позбутися проблеми?
Відповідь: 29.01.2025

Вітаю! Основні причини себорейного дерматиту — стрес, порушення толерантності до глюкози, дефіцитні стани (недостатня кількість вітамінів групи В, вітаміну Д, заліза). Щоб встановити причину себорейного дерматиту потрібно проконсультуватися з лікарем-трихологом, здати комплекс аналізів, провести трихоскопію, відвідати консультації лікарів гінеколога та ендокринолога. Безумовно комплекс вітамінів покращить стан волосся та шкіри волосистої частини голови, але самостійно використовувати медичні препарати не потрібно. Лікар-спеціаліст, після діагностики та дообстеження, зможе призначити потрібний препарат та розрахуває вірне дозування, що матиме позитивний результат у вашому випадку. Будьте здорові!

Дяченко Маріна Олександрівна
Лікар-терапевт, трихолог, дерматолог.
Добрий день, чому болить і свербить шкіра голови, коли брудне волосся? Чи є це нормальним або потребує звернення до трихолога? Які дослідження (аналізи, трихоскопію) мені можуть призначити для визначення причини? Заздалегідь дякую.
Відповідь: 18.12.2024

Добрий день! Будь-який дискомфорт, пов'язаний зі шкірою волосистої частини голови, є причиною звернення до профільного фахівця — лікаря-трихолога. У нормі болючість і свербіж шкіри голови в разі забруднення не характерні. На прийомі обов'язковим дослідженням є трихоскопія, яка допоможе встановити з чим пов'язаний свербіж шкіри голови, чи є висипання, лусочки, чи уражені волосяні фолікули, стан волосся. Причин хворобливості та свербежу шкіри голів може бути кілька, тому необхідно також здати необхідні аналізи крові, зішкріб зі шкіри, бактеріологічне дослідження тощо. У кожному конкретному випадку рішення про план обстеження приймає лікар-трихолог.

Трусова Марина Володимирівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Доброго дня, приблизно два місяці тому я виявила дивні білі лусочки у волоссі. Коли звернулася до трихолога, він діагностував себорейний дерматит. Мені призначили шампунь, який потрібно використовувати кілька місяців, проте я хотіла б уникнути застосування медикаментозних засобів. Яка олія допоможе від лупи? Чи олії неефективні, а використання спеціальних засобів обов'язкове?
Відповідь: 18.12.2024

Лікування себорейного дерматиту досить складний процес і, як правило, не обмежується призначенням тільки зовнішніх засобів — шампунів, масок, олій тощо. У нашій клініці всі пацієнти з себорейним дерматитом проходять комплексне обстеження, метою якого є виявлення причини його виникнення. Причиною можуть бути інфекції, порушення гормонального фону, обміну речовин, захворювання органів шлунково-кишкового тракту, а також поєднання кількох чинників. Виходячи з цього, використання спеціальних лікарських препаратів часто є обов'язковим. Однак, не можна не відзначити високу ефективність натуральних олій у лікуванні себорейного дерматиту. Деякі види олій (рицинова, реп'яхова, мигдальна) мають також антибактеріальний, протизапальний, протисвербіжний ефект і сприяють відростанню здорового, міцного волосся.

Трусова Марина Володимирівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.

Консультація трихолога ОН Клінік

  • Відеоконсультація трихолога в Харкові

    Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Ярослава Мудрого)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
    вул. Ярослава Мудрого, 30а

    Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
    пр. Героїв Харкова, 257

    Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Левада)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
    вул. Молочна, 48
  • Відеоконсультація трихолога в Сумах

    Медичний центр «ОН Клінік Суми»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
    вул. Харківська, 23
  • Відеоконсультація трихолога в Полтаві

    Медичний центр «ОН Клінік Полтава»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
    проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
  • Відеоконсультація трихолога в Дніпрі

    Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»

    Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00, Нд: 9:00 - 17:00
    пр. Д. Яворницького, 107а
  • Відеоконсультація трихолога в Одесі

    Медичний центр «ОН Клінік Одеса» (Центр)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
    вул. Мала Арнаутська, 56

    Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
    вул. Корольова, 33б
  • Відеоконсультація трихолога в Миколаєві

    Медичний центр «ОН Клінік Миколаїв»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 8:00 - 18:00
    вул. Велика Морська, 74/3
  • Відеоконсультація трихолога в Ужгороді

    Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»

    Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
    вул. Д. Богуславського, 4
  • Відеоконсультація трихолога в Білій Церкві

    Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
    вул. Ярослава Мудрого, 5/13
  • Відеоконсультація трихолога в Чернігові

    Медичний центр «ОН Клінік Чернігів»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00;, Нд: 8:00 - 14:00 (2 дні на місяць)
    вул. Героїв Чорнобиля, 3
  • Відеоконсультація трихолога в Черкасах

    Медичний центр «ОН Клінік Черкаси»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
    вул. Чехова, 43
  • Відеоконсультація трихолога в Кропивницькому

    Медичний центр «ОН Клінік Кропивницький»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
    бульвар Студентський, 6/5
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.