Питання та відповіді з трихології
Добрий день. Причиною свербежу можуть бути різні захворювання шкіри волосистої частини голови. До них належать: псоріаз, себорейний дерматит, фолікулярний плоский лишай, дискоїдний червоний вовчак. Тактика лікування перерахованих захворювань різна, тому Вам необхідно звернутися до трихолога з метою встановлення діагнозу і призначення лікування.

Добрий день. Себорея не є причиною втрати волосся і при цьому стан, який Ви описали, більше схожий на себорейну екзему, тривале протікання якої може призвести до втрати волосся. Вам необхідно звернутися до трихолога для встановлення діагнозу і призначення лікування.

Добрий день. Мезотерапія — метод введення коктейлів, які складаються з вітамінних комплексів, пептидів, амінокислот і стимуляторів росту волосся безпосередньо в шкіру волосистої частини голови, тобто в безпосередній близькості від волосяних фолікулів, що стимулює подовження фази росту волосся і продукування фолікулами росту нового волосся. Тому мезотерапія є ефективним способом для лікування не тільки алопецій (облисіння), а й деяких захворювань шкіри волосистої частини голови.

Добрий день. Діагноз псоріаз передбачає хронічний рецидивний перебіг. Водні процедури за такого діагнозу не протипоказані. Але, з огляду на те, що у воду в басейнах додають дезінфікуючі засоби, які можуть чинити подразнювальну дію на шкіру волосистої частини голови і загострювати перебіг псоріазу, відвідувати басейн під час загострення процесу не рекомендується.

Добрий день. Поява лупи після миття голови можлива в разі неправильно підібраного шампуню і доглядових засобів для волосся. Також появу лупи можуть спричинити такі захворювання шкіри волосистої частини голови, як себорея і псоріаз. Вам необхідно звернутися до трихолога для виключення захворювань шкіри волосистої частини голови, підбору шампуню і доглядових засобів для волосся.

Добрий день. Найкраща схема використання цих методів – з проміжком в 5-7 днів. Однак, який саме піллінг Ви маєте на увазі? Якщо мова йде про травматичні серединні пілінги – то спочатку виконують пілінг і після регенерації шкіри (30 днів) – ви проходите курс плазмоліфтингу (3-5 процедур). Якщо мова йде про поверхневі пілінги – то можна їх чергувати з плазмотерапією кожні 5-7 днів, кілька процедур. Але кожен продукт косметичного лікування (пілінги, інтрументальні засоби) мають власні рекомендації-протоколи, яких притримується лікар, який з вами працює.

Добрий день. Дуже підтримую вашого лікаря у назначеній терапії – мезотерапія волосистої частини голови. Стосовно ефективності методу – все залежить від вашого організму та обраного препарату. Лікар обираючи препарат керується протоколом лікування, який надає виробник, так як препарати проходять клінічні випробування перед продажем. Отже, вам потрібно притримуватися рекомендацій вашого лікаря, не відхилятися від схеми, яку озвучив ваш лікар . Найчастіше курс мезотерапії включає 10 процедур, з інтервалом 7-10 днів.

Добрий день. Псоріаз – це проблема всього організму. Не варто використовувати не призначені засоби очищення шкіри голови, а особливо з таким складним пожиттєвим діагнозом як псоріаз. Чим агресивніші засоби для миття голови Ви будете застосовувати – тим більше псоріатичних бляшок у вас буде з'являтися. На даний момент, є велика лінійка аптечних шампунів для миття проблемної шкіри голови. І до того, їх не обов'язково використовувати цілий рік, тільки на період рецидиву захворювання. Шампунь зможе вам підібрати трихолог-дерматолог. Я рекомендую шампунь Vichy Dercos Psolution.

Доброго дня. Себорейний дерматит – не являється контагіозним заразним захворюванням. Однак при загостренні процесу – варто не давати у використання свій гребінець для волосся, так як на шкірі голови пацієнта з себорейним дерматит бувають епізоди надлишкового розмноження умовно-патогенного грибка.Malassezia .

Доброго дня. Стан, який ви описуєте, скоріш за все – себорейний дерматит. Однак чіткий диференціальний діагноз зможе вам допомогти встановити трихолог. Себорейний дерматит можливо взяти під контроль, пройшовши певні клініко-лабораторні обстеження та влучно підібрані доглядові лікувальні засоби очищення шкіри голови.Так, є доведені випадки взаємозв'язку недостачі в організмі вітамінів групи В та загостренні себореї. Одразу зазначу, себорейний дерматит, можливий до рецидиву на стресовій основі та порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Завдання – не завжди просто вирішується, але якщо ви не будете мати завищених очікувань до простого вирішення проблеми шляхом зміни шампуню – зможете досить добре привести до ладу вашу шкіру голови.

Доброго дня. Нейродерматит шкіри – це мультидисциплінарна ситуація. Тут слід обов’язково пройти всі рекомендовані дослідження Вашим лікарем дерматологом- трихологом. Можливий варіант походження цього стану як соматичний (робота внутрішніх органів і систем), так і зовнішній ( шкідливі чинники зовнішнього середовища). Дуже важлива сторона захворювання - це нейро-психологічний стан здоров’я пацієнта. Тому в цій ситуації важлива консультація невролога, психолога, психіатра. Не треба хвилюватися, через те, що можливо потрібно буде застосовувати заспокійливі препарати або антидепресанти. Бо шкіра людини – це великий за площею нейрорецептор, відповідно будь які стреси та нервові переживання, на жаль , зберігаються нервовою системою і формують іноді захворювання шкіри. Із попередньої терапії, про яку Ви запитуєте, рекомендую антигістамінні препарати останнього покоління ( ніксар, роліноз, алегра 180) та заспокійливі прарати з пасифлорою. Однак , краще виконувати рекомендації лікаря, який Вас оглядав.

Доброго дня. Справді, себорейний дерматит може характеризуватися частими рецидивами, відповідно додавати клопоту пацієнту. Насамперед, рекомендую пройти обстеження у трихолога з визначенням варіантів клініко-лабораторних досліджень саме для Вас. Так як на перебіг себорейного дерматиту впливає стан здоров'я пацієнта та його психологічний настрій. Серед необхідних обстежень – дослідження біохімічних показників крові та гормонів внутрішньої секреції (тиреоїдні, статеві), наявність паразитарної інвазії. Також , можливо, вам потрібно буде дослідити кров на вміст мікроелементів та додаткові обстеження. Можу також зауважити, що для Вас може бути неочікувано те, що під час консультування виявиться, що у вас зовсім інший діагноз, за результатами огляду лікаря та збору даних анамнезу. Тому не рекомендую витрачати час та фінанси на придбання чергового шампуню, а скоріше записатися на консультацію до лікаря-трихолога.
