Питання та відповіді з трихології

Чому волосся жирніє часто? Шампуні можуть допомогти?
Відповідь: 28.05.2021

Підвищена жирність волосся може бути наслідком порушень функції ендокринних органів і діяльності нервової системи. Правильно підібраний шампунь може частково зняти симптом. Для виявлення причини і підбору тактики лікування, зокрема шампуню, потрібно обов'язково звернеться до лікаря-трихолога.

Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи 41 рік.
Добрий день. Синові 19 років і він почав лисіти. Здали аналізи на цукор, тестостерон, печінковий комплекс, гармонія, РМП, зробили узі щитовидної і надниркової залози. По аналізах все добре. Що робити в такому випадку?
Відповідь: 21.07.2020

Звичайно дуже важливо знайти причину випадіння волосся. Тому пацієнту необхідно пройти додаткові обстеження, в тому числі, на гормони ендокринної системи, токсоплазмоз, паразитарну і грибкову панель, дисбактеріоз, копрограму. Крім аналізів обов'язково пройти консультації у гастроентеролога, ендокринолога, оториноларинголога, стоматолога, невролога, терапевта. На прийомі у лікаря трихолога пройти обстеження на трихоскопі. За всіма перерахованими результатами аналізів і консультацій фахівців доктор трихолог дасть відповідні рекомендації.

Дунаєва Надія Анатоліївна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Досвід роботи понад 25 років.
Добридень! Останнім часом помітила сильне випадання волосся в районі потилиці, з'явилося два маленьких плямочки без волосся. Мені 45 років, жодних стресів і гормональних збоїв не було. Підкажіть, що це може бути?
Відповідь: 28.07.2021

Добрий день. Проблему осередкового випадіння волосся дійсно дуже часто пов'язують зі стресом, отриманим напередодні, але ми повинні переконатися в нормальній роботі інших систем, звертаючи прицільне увагу на проблеми щитоподібної залози.

Рекомендую звернутися на візит до трихолога для об'єктивного огляду вогнищ і проведення зішкрібу на патогенні гриби та індивідуального підходу до проблеми.

Черняк Наталія Олександрівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи більше 15 років.
Добридень! Мені 56 років, і після смерті чоловіка у мене на голові утворилися залисини. Ці лисини переважно на потилиці, і волосся на них зовсім не росте. Я пробувала втирати часник і настоянки перцю, вживала вітаміни для росту волосся, але нічого не допомагає. Може, ви мені підкажете якийсь засіб від облисіння? А то я не хочу весь час ходити в перуці!
Відповідь: 27.05.2021

Можна запідозрити діагноз «гніздова алопеція», але для постановки точного діагнозу потрібно провести прийом трихолога з тріхоскопією, подальшим обстеженням і консультацією суміжних фахівців.

Рожкова Наталія Вікторівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи понад 25 років.
В мене уже зараз як рік дуже неприємний запах шкіри голови. Що робити і що це за захворювання?
Відповідь: 02.04.2021

Найперше, що потрібно, - це запланувати візит до лікаря-трихолога. Не витрачати кошти на придбання медикаментів за власним розсудом, так як вони можуть бути недоцільними (або навіть шкідливими) у вашому випадку. На візиті лікар за даною скаргою призначить клініко-лабораторні дослідження для підтвердження діагнозу та визначення плану лікувань. За попереднім діагнозом – це можливо інфікування грибковими інфекціями волосистої частини голови. Тому рекомендуємо при першій можливості відвідати лікаря трихолога з проведенням огляду і забором необхідних аналізів відразу на візиті.

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Стаж роботи 13 років.
Добрий день! Підкажіть, будь ласка, в період вагітності, десь на 6-7 місяці почало випадати волосся дуже в великій кількості (волосся було густе і довге), протягом 7-8 років пробувала майже все (шампуні, маски, вітаміни, звертатися до лікаря дерматолога, а, але так і не допомогли ... Волосся продовжують випадати досі ((.. Чому вони випадають і що мені робити?
Відповідь: 16.11.2020

Звернутися на прийом до лікаря трихолога з проведенням трихоскопіі волосистої частини голови, для уточнення діагнозу і відповідного лікування. Причин випадіння волосся багато і підходи до лікування різні, включаючи не тільки лікувальні препарати, а й лікувальну косметику. Звертайтеся на прийом і ми допоможемо вирішити Вашу проблему з випадінням волосся.

Дадонова Олена Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи більше 15 років.
Добрий день! Скажіть, будь ласка, від чого можуть дуже сильно випадати волосся, а якщо гормональний збій це може подіяти ???
Відповідь: 13.11.2020

Причин випадіння волосся може бути безліч. Умовно їх можна розділити на «зовнішні» - стрес, вплив несприятливих факторів зовнішнього середовища (сонце, коливання температури, вологості), агресивні речовини, неправильний догляд (фарбування, фен, плойки і ін.), Прийом медикаментів, виняткові дієти і т. д. І «внутрішні» - коли зміна стану шкіри і волосся свідчать про зміни у внутрішньому середовищі нашого організму. Тут можливий перелік ще істотніший - гормональний збій - тільки одна з можливих причин. Розібратися з типом випадіння волосся, визначитися з можливими причинами, скласти план обстеження і лікування - в цьому допоможе профільний фахівець - трихолог.

Борзенко Вадим Сергійович
Лікар-дерматовенеролог, дитячий лікар-дерматолог, трихолог. Стаж роботи 30 років. 
Добрий день, підкажіть будь ласка, в бійці видерли волосся і тепер, коли проводиш рукою по волоссю воно неймовірно вилазить, у мене паніка. Чим мені краще полікувати їх? І через скільки вони відновляться?
Відповідь: 23.07.2020

Добрий день. Рекомендую прийняти курсом заспокійливі препарати, так як описана картина підходить під симптоми стресової втрати волосся. Якщо до цього не було проблем з випаданням волосся, то чекайте відновлення протягом місяця. Якщо Ви не спостерігаєте покращення, необхідно звернутися до трихолога для проведення тріхоскопіі.

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Стаж роботи 13 років.
У дочки (20 років) сильно випадає волосся. За порадою фармацевта ми придбали повний комплекс на основі реп’яхової олії. Після першої маски при змиванні волосся полізло пучками. Ми в жаху. Скажіть, будь ласка, чи варто далі застосовувати ці засоби?
Відповідь: 08.08.2013
Доброго дня! Ваш випадок підтверджує небезпеку самолікування! При такій реакції потрібно категорично виключити його використання! Пропонуємо вашій дочці прийти на очну консультацію до лікаря-фахівця і після проходження комплексного обстеження почати адекватну терапію, яка буде безпечною і ефективною. На жаль, заочно ми маємо мінімум інформації про людину, тому важко планувати необхідні діагностичні процедури. Записуйтеся на прийом. Будемо раді Вам допомогти!
Дунаєва Надія Анатоліївна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Досвід роботи понад 25 років.