Лабораторні аналізи в Кропивницькому

Лабораторні аналізи необхідні для діагностики стану організму і дозволяють лікарю не тільки правильно поставити діагноз, а й стежити за змінами показників у процесі лікування лікування.

За допомогою аналізів можна виявити порушення обміну речовин, визначити наявність запального та інфекційних процесів.

Здати широкий спектр аналізів у Кропивницькому можна в лабораторії медичного центру «ОН Клінік Кропивницький».

Під час обстеження стану організму проводяться аналізи різних біологічних рідин: крові, сечі, калу, спинномозкової рідини, еякулята, а також мазків із зіву, носа і сечостатевих шляхів. У медичній лабораторії «ОН ​​Клінік Кропивницький» виконують такі аналізи:

 • аналізи крові (загальний аналіз крові, аналіз на цукор, біохімічний аналіз крові, аналіз крові на вміст гормонів, аналіз на алергени);
 • аналізи сечі (загальний аналіз сечі, аналіз сечі за Зимницьким, аналіз сечі за Нечипоренком);
 • копрограму (аналіз калу);
 • спермограму (аналіз яекулята);
 • гінекологічні аналізи (аналіз мазків із піхви на ЗПСШ, цитологічні тести);
 • ПЛР-аналізи;
 • бактеріологічні аналізи (виявлення збудників інфекцій та їх чутливості до лікарських препаратів);
 • діагностику коронавірусної інфекції (методами ПЛР для виявлення РНК вірусу Covid-19 і імуноферментного аналізу на антитіла).

Забір крові та мазків виконує медична сестра в маніпуляційному кабінеті. Сечу і кал можна принести в лабораторію в спеціальних стерильних місткостях. Для того, щоб результати аналізів були коректними, необхідно знати про правила підготовки до лабораторних обстежень.

Підготовка до здачі аналізу крові

Розгорнутий аналіз крові включає визначення клітинного складу крові, за яким можна судити про наявність запалення та інфекції, а також аналіз на гемоглобін, який дозволяє виявити анемію (недокрів'я).

Кров на аналіз беруть натщесерце або не раніше, ніж через чотири години з моменту останнього прийому їжі. Увечері напередодні здачі аналізу крові не рекомендується вживати жирну їжу, солодощі та алкоголь, оскільки вони можуть вплинути на результати дослідження. Кров для аналізів на гормони, як правило, здається в певний час доби (вранці, в обід або ввечері), про що заздалегідь необхідно дізнатися у лікаря.

Підготовка до здачі аналізу сечі

Аналіз сечі дозволяє судити про роботу нирок, а також дає інформацію про стан обміну речовин. Існують різні методи дослідження сечі (клінічний аналіз сечі, аналізи сечі за Зимницьким і за Нечипоренком, аналіз добової сечі).

Сечу для аналізу збирають у заздалегідь продезинфіковану або спеціальну стерильну місткість. Правила забору сечі наступні:

 • сечу для загального аналізу збирають вранці після пробудження;
 • перед забором сечі для дослідження необхідно підмитися теплою водою;
 • для загального аналізу необхідно зібрати середню порцію сечі (помочитися спочатку в унітаз, потім в місткість для забору сечі, завершити сечовипускання в унітаз).

Сечу необхідно доставити в лабораторію відразу після забору. За забору сечі протягом доби місткості з уриною необхідно зберігати в холодильнику.

Підготовка до здачі аналізу калу

Кал для аналізу збирають в спеціальну стерильну ємність, для зручності оснащену вбудованою ложечкою. Здавати аналіз калу необхідно вранці. Перед забором фекальних мас рекомендується помочитися і підміни, щоб сеча не потрапила в зразок для аналізу. Для виконання аналізу на глисти необхідно взяти зразок калу з 2-3 ділянок фекальних мас.

Здати аналізи в Кропивницькому в лабораторії медичного центру «ОН Клінік Кропивницький» можна за попереднім записом. Для запису на здачу аналізів необхідно заповнити форму запису на прийом на сайті або зателефонувати за контактним номером.

Всі аналізи

Вартість прийому лікарів лабораторних аналізів у Кропивницькому

У розрахунок термінів готовності аналізів не враховуються вихідні та святкові дні.

COVID-19
Загальноклінічні види дослідження
Маркери репродуктивної панелі

Адреса: Кропивницький, Бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб: 8:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама