Консультація інфекціоніста онлайн
Питання та відповіді по інфектології
Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз) передається через присмоктування кліща та проявляється переважним ураженням шкіри, нервової системи, суглобів та серця. На місці укусу з'являється червона пляма розміром більше 5-ти см в діаметрі, іноді з синюшним відтінком. Еритема (пляма) щодня збільшується на 1-2 см, в центрі поступово світлішає, а краї залишаються червоними. Розміри еритеми можуть збільшуватися до 60-70 см і більше. Поява еритеми у половини хворих може супроводжуватися нездужанням, підвищенням температури, болями в м'язах та суглобах. Несвоєчасне звернення за медичною допомогою може стати причиною прогресування хвороби.
Вітряна віспа - гостре інфекційне захворювання, проявами якого є висипання на шкірі та слизових оболонках, що супроводжуються свербінням та підвищенням температури. Тривалість хвороби в середньому до 9-10 днів. Бажано утриматись від прийому ванни та миття голови на весь період гострих проявів хвороби для попередження бактеріальних ускладненнь. Дозволяється проведення гігієнічних процедур окремих частин тіла з використанням отвару трав ( ромашка, череда). Під час покращення стану дитини та угасання симптомів хвороби дозволяється прийняти теплий душ без мочалки, щоб не травмувати шкіру. Миття голови теплою водою, без надмірного тертя з використанням отвару трав. Завернути волосся в рушник або м'яку тканину. Використання фену заборонено.
Інфекційний мононуклеоз - герпесвірусна інфекція. Початок хвороби з підвищення температури, закладеності носа, неприємні відчуття під час ковтання, зниження апетиту. Збудник локалізується в ротоглоткі і у пацієнта виникають симптоми тонзиліту та фарингіту, а потім поширюється по всій лімфатичній системі з ураженням лімфатичних вузлів, збільшенням селезінки та печінки. Іноді з'являються висипання на шкірі, які зникають безслідно через декілька днів. При значному порушенні функції печінки може виникати зміна кольору сечі - вона стає більш насиченого кольору, з темно- коричневим відтінком. Також може з'явитись жовтушність склер та шкіри. Тривалість хвороби до 3-4-х тижнів. Після перенесеного інфекційного монононуклеозу пацієнт знаходиться під медичним наглядом з обов'язковим контролем загального аналізу крові.
Шигельоз (дизентерія) характеризується переважним ураженням нижнього відділу товстої кишки з утворенням ерозій, у тяжких випадках - виразок. Зазвичай виникає гарячка, озноб, біль внизу живота зліва. Випорожнення спочатку калові, напіврідкі з грудочками неперетравленої їжі. Потім часті, мізерні випорожнення з домішками крові та слизу. Часто виникає відчуття неповного спорожнення кишок, позиви часті та безрезультатні, відчуття печії під час дефекації. Кривавий пронос є симптомом не лише шигельозу, а й амебіазу, балантидіазу, кампілобактеріозу та ін. З метою уточнення причини хвороби, необхідно звернутися за медичною допомогою для дообстеження та своєчасного лікування.
Добрий день. Вітряна віспа - це вірусна інфекція з загальною сприйнятливістю. Висип при вітрянці є проявом запального процесу, обумовленого тропністю (спрямованістю) вірусу до шкіри та слизових оболонок (в т.ч кон’юктиви ока, ротоглотки, слизової статевих органів). Він є заразним для оточення до моменту повного покриття всіх елементів скоринками. Часто супроводжується свербінням. Для запобігання приєднання бактеріальної інфекції шкіра та слизові потребують ретельного догляду. Прохолодні ванни з додаванням блідо-рожевого розчину перманганату калію, харчової соди сприяють полегшенню свербіння і не викликають появи нових елементів та погіршення стану. Обмежень щодо приймання душу або ванни немає, але після прийому душу чи ванни залишки води треба обережно промокувати чистим, м’яким рушником або пелюшкою, щоб додатково не подразнювати шкіру.
Добрий день. Лямбліоз - це паразитарна інвазія, викликана найпростішими, які мешкають в тонкому кишківнику та викликають наявні у вашої дитини клінічні прояви. Висип при лямбліозі має токсико-алергічний характер і супроводжується свербінням. Але треба пам’ятати, що окрім лямблій, є інші причини для алергічного дерматиту. До схеми лікування мають бути включені не тільки протипаразитарні, а й ентеросорбційні та десенсибілізуючі препарати. Якщо після проходження курсу лікування висип не пройде, знадобиться консультація дерматолога, а, можливо, і алерголога для визначення інших причин висипу.
Добрий день. Вакцина проти корі, паротиту та краснухи (КПК) належить до живих вакцин і містить живий, але ослаблений вірус. У дітей зі здоровою імунною системою поствакцинальний імунітет обумовлений субклінічною, безсимптомною інфекцією. Але в 10% випадків може виникнути вакцинальний кір з підвищенням температури тіла, висипом, який має легкий перебіг і не є заразним для оточення. Тому карантинні заходи після вакцинації не проводяться і ніякі обмеження спілкування з однолітками не застосовуються. Також хочу зауважити, що вакцинація є єдиним заходом запобігання захворюванню.
Добрий день. Вірус інфекційного мононуклеозу (EBV) міститься у всіх виділеннях хворої людини і для інфікування має значення лише дуже тісний контакт, наприклад, зі слиною хворої людини при поцілунках, контакт з посудом, іграшками. Контакти на відстані не несуть небезпеки. Від моменту потрапляння вірусу в організм до появи перших проявів хвороби проходить 1-2 міс. Основними клінічними проявами мононуклеозу є підвищення температури тіла та ураження лімфотропних органів (мигдалин, внутрішніх лімфатичних вузлів та лімфовузлів шиї, печінки, селезінки).
Висипання не є обов’язковим клінічним проявом, але може з’являтися при розповсюдженні вірусу по організму (віремії). У 85% випадків плямистий, сверблячий, тривалий висип є проявами реакції при необґрунтованому призначенні ампициліну та амоксициліну. Тому ці антибактеріальні препарати протипоказані при мононуклеозі.
Краснуха — це контрольована хвороба. Ще у дитинстві у 1 рік та у 6 років проводиться вакцинація для попередження захворювання. Але іноді за різних причин захворювання виникає. Для краснухи характерний легкий перебіг захворювання, який може проявлятися без будь яких симтомів, або лише збільшеними потиличними лімфатичними вузлами. Якщо в крові людини виявлені позитивні антитіла без даних про перенесену хворобу, то це можно пояснити або післявакцинальним імунітетом, або людина перенесла легку безсимптомну форму краснухи, внаслідок чого виробився природний імунітет.
Перелік хвороб які передаються через укус кліща великий. Якщо ви перебували за кордоном, то важливо у якому регіоні. Різні регіони та різни кліщі передають різних збудників хвороб. При перебуванні на американському континенті ви можете заразитися через укус кліща та захворіти на п'ятнисту лихоманку Скалистих гір. Перебуваючи на Далекому сході можете заразитися лихоманкою цуцугамуши, з Близького сходу, центральної Азії, Середньоземномор'я, Індії привезти Крим-Конго геморагічну лихоманку. Для Євразії характерніше кліщовий енцефаліт та найчастіше бореліоз або хвороба Лайма. Приблизно кожен третій кліщ, по деяким даним, інфікований. Перші прояви хвороби:
- кільцевидна гіперемія з просвітом у центрі «око буйвола» спочатку у місці укуса, а потім у будь яких ділянках шкіри (мігруюча еритема), яка може збільшуватись;
- збільшення лимфатичних вузлів;
- лихоманка;
- біль у м'язах та суглобах;
- головний біль.
Від людини до людини хвороба не передається. Діагностувати хворобу можно при детальному зборі анамнезу, на підставі скарг, огляду пацієнта, обстеженні на наявність у крові IgM який з'являється на другому тижні після укусу та IgG який з'являються після 3-4 тижня після укусу, ПЛР.
Часник - це народний засіб! Сам по собі часник оболонку гельмінта не руйнує. Для того щоб зрозуміти, які є гельмінти і чи є вони взагалі, необхідно здати аналізи: кров на антитіла до гельмітинів, клінічний аналіз крові, печінкові проби, аналіз калу на яйця глистів і найпростіші, проконсультуватися з інфекціоністом. Самолікуванням займатися вкрай небезпечно.
Перш ніж встановити Вам діагноз, необхідно дообстеження і ретельний збір скарг. В першу чергу я б радила виключати гепатити, гельмінтоз, механічну жовтяницю. Так само можливе загострення хронічної герпесвірусної інфекції. Необхідно здати додаткові аналізи, зробити УЗД. За допомогою раджу звернутися до інфекціоніста, гастроентеролога. Якщо при УЗД буде виявлена механічна жовтяниця - до хірурга.
Консультація інфекціоніста ОН Клінік
-
Відеоконсультація інфекціоніста в Харкові
Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Ярослава Мудрого)
Как добраться
Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а
ОН Клінік Харків Ярослава МудрогоПриймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00вул. Ярослава Мудрого, 30аМедичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)
Как добраться
Адреса: Харків, пр. Героїв Харкова, 257
ОН Клінік Харків Палац СпортуПриймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00Запис по телефону: 0 800 30 11 77 цiлодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00пр. Героїв Харкова, 257Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Левада)
Как добраться
Адреса: Харків, вул. Молочна, 48
ОН Клінік Харків ЛевадаПриймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00вул. Молочна, 48
-
Відеоконсультація інфекціоніста в Дніпрі
Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»
Как добраться
Адреса: Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 107а
ОН Клінік ДніпроПриймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00, Нд: 9:00 - 17:00Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00, Нд: 9:00 - 17:00пр. Дмитра Яворницького, 107а
-
Відеоконсультація інфекціоніста в Дніпрі
Дитяче відділення в Дніпрі
Как добраться
Адреса: Дніпро, пр. Д. Яворницького, 107а
Дитяче відділення «ОН Клінік Дніпро»Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 17:00Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 17:00пр. Д. Яворницького, 107а
-
Відеоконсультація інфекціоніста в Одесі
Медичний центр «ОН Клінік Одеса»
Как добраться
Адреса: Одеса, вул. Мала Арнаутська, 56
ОН Клінік ОдесаПриймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.- По мапі
- Аеропанорама
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00вул. Мала Арнаутська, 56
-
Відеоконсультація інфекціоніста в Ужгороді
Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»
Как добраться
Адреса: Ужгород, вул. Д. Богуславського, 4
ОН Клінік УжгородПриймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.- По мапі
Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00вул. Д. Богуславського, 4
-
Відеоконсультація інфекціоніста в Білій Церкві
Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква»
Как добраться
Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13
ОН Клінік Біла ЦеркваПриймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.- По мапі
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00вул. Ярослава Мудрого, 5/13