Питання та відповіді з інфектології
Добрий день. Вітряна віспа - це вірусна інфекція з загальною сприйнятливістю. Висип при вітрянці є проявом запального процесу, обумовленого тропністю (спрямованістю) вірусу до шкіри та слизових оболонок (в т.ч кон’юктиви ока, ротоглотки, слизової статевих органів). Він є заразним для оточення до моменту повного покриття всіх елементів скоринками. Часто супроводжується свербінням. Для запобігання приєднання бактеріальної інфекції шкіра та слизові потребують ретельного догляду. Прохолодні ванни з додаванням блідо-рожевого розчину перманганату калію, харчової соди сприяють полегшенню свербіння і не викликають появи нових елементів та погіршення стану. Обмежень щодо приймання душу або ванни немає, але після прийому душу чи ванни залишки води треба обережно промокувати чистим, м’яким рушником або пелюшкою, щоб додатково не подразнювати шкіру.

Добрий день. Лямбліоз - це паразитарна інвазія, викликана найпростішими, які мешкають в тонкому кишківнику та викликають наявні у вашої дитини клінічні прояви. Висип при лямбліозі має токсико-алергічний характер і супроводжується свербінням. Але треба пам’ятати, що окрім лямблій, є інші причини для алергічного дерматиту. До схеми лікування мають бути включені не тільки протипаразитарні, а й ентеросорбційні та десенсибілізуючі препарати. Якщо після проходження курсу лікування висип не пройде, знадобиться консультація дерматолога, а, можливо, і алерголога для визначення інших причин висипу.

Добрий день. Вакцина проти корі, паротиту та краснухи (КПК) належить до живих вакцин і містить живий, але ослаблений вірус. У дітей зі здоровою імунною системою поствакцинальний імунітет обумовлений субклінічною, безсимптомною інфекцією. Але в 10% випадків може виникнути вакцинальний кір з підвищенням температури тіла, висипом, який має легкий перебіг і не є заразним для оточення. Тому карантинні заходи після вакцинації не проводяться і ніякі обмеження спілкування з однолітками не застосовуються. Також хочу зауважити, що вакцинація є єдиним заходом запобігання захворюванню.

Добрий день. Вірус інфекційного мононуклеозу (EBV) міститься у всіх виділеннях хворої людини і для інфікування має значення лише дуже тісний контакт, наприклад, зі слиною хворої людини при поцілунках, контакт з посудом, іграшками. Контакти на відстані не несуть небезпеки. Від моменту потрапляння вірусу в організм до появи перших проявів хвороби проходить 1-2 міс. Основними клінічними проявами мононуклеозу є підвищення температури тіла та ураження лімфотропних органів (мигдалин, внутрішніх лімфатичних вузлів та лімфовузлів шиї, печінки, селезінки).
Висипання не є обов’язковим клінічним проявом, але може з’являтися при розповсюдженні вірусу по організму (віремії). У 85% випадків плямистий, сверблячий, тривалий висип є проявами реакції при необґрунтованому призначенні ампициліну та амоксициліну. Тому ці антибактеріальні препарати протипоказані при мононуклеозі.

Краснуха — це контрольована хвороба. Ще у дитинстві у 1 рік та у 6 років проводиться вакцинація для попередження захворювання. Але іноді за різних причин захворювання виникає. Для краснухи характерний легкий перебіг захворювання, який може проявлятися без будь яких симтомів, або лише збільшеними потиличними лімфатичними вузлами. Якщо в крові людини виявлені позитивні антитіла без даних про перенесену хворобу, то це можно пояснити або післявакцинальним імунітетом, або людина перенесла легку безсимптомну форму краснухи, внаслідок чого виробився природний імунітет.

Перелік хвороб які передаються через укус кліща великий. Якщо ви перебували за кордоном, то важливо у якому регіоні. Різні регіони та різни кліщі передають різних збудників хвороб. При перебуванні на американському континенті ви можете заразитися через укус кліща та захворіти на п'ятнисту лихоманку Скалистих гір. Перебуваючи на Далекому сході можете заразитися лихоманкою цуцугамуши, з Близького сходу, центральної Азії, Середньоземномор'я, Індії привезти Крим-Конго геморагічну лихоманку. Для Євразії характерніше кліщовий енцефаліт та найчастіше бореліоз або хвороба Лайма. Приблизно кожен третій кліщ, по деяким даним, інфікований. Перші прояви хвороби:
- кільцевидна гіперемія з просвітом у центрі «око буйвола» спочатку у місці укуса, а потім у будь яких ділянках шкіри (мігруюча еритема), яка може збільшуватись;
- збільшення лимфатичних вузлів;
- лихоманка;
- біль у м'язах та суглобах;
- головний біль.
Від людини до людини хвороба не передається. Діагностувати хворобу можно при детальному зборі анамнезу, на підставі скарг, огляду пацієнта, обстеженні на наявність у крові IgM який з'являється на другому тижні після укусу та IgG який з'являються після 3-4 тижня після укусу, ПЛР.

Часник - це народний засіб! Сам по собі часник оболонку гельмінта не руйнує. Для того щоб зрозуміти, які є гельмінти і чи є вони взагалі, необхідно здати аналізи: кров на антитіла до гельмітинів, клінічний аналіз крові, печінкові проби, аналіз калу на яйця глистів і найпростіші, проконсультуватися з інфекціоністом. Самолікуванням займатися вкрай небезпечно.

Перш ніж встановити Вам діагноз, необхідно дообстеження і ретельний збір скарг. В першу чергу я б радила виключати гепатити, гельмінтоз, механічну жовтяницю. Так само можливе загострення хронічної герпесвірусної інфекції. Необхідно здати додаткові аналізи, зробити УЗД. За допомогою раджу звернутися до інфекціоніста, гастроентеролога. Якщо при УЗД буде виявлена механічна жовтяниця - до хірурга.

В Україні з 19 листопада 2020 року підписано указ Президентом України про масочний режим, за невиконання якого передбачається штраф. Маска дозволяє знизити ризик зараження інфекціями, що передаються повітряно-крапельним шляхом, в тому числі коронавірусною інфекцією. Маска допомагає захистити вас, якщо ви зустрінетеся з хворою людиною, а також захистить інших людей від зараження, якщо ви хворі. Людина, що знаходиться в інкубаційному періоді, так само заразна для оточуючих, хоча не має симптомів захворювання

Добрий день! Для того, щоб визначити характер плями, необхідно здати аналізи, як мінімум, клінічний аналіз крові, антитіла до бореліозу, зішкріб на грибок. Судячи з опису, можливий лишай Жибера. Але диференціальна діагностика з хворобою Лайма все-таки повинна проводитися. Для постановки діагнозу раджу звернутися до дерматолога. А при виключенні дерматологічної патології - до інфекціоніста.
