Питання та відповіді з урології

Добрий день. Нещодавно стала помічати, що часто бігаю в туалет по-маленькому. Ну тобто вночі доводиться рази 3-4 вставати, днем ходжу приблизно раз на годину. Болю немає під час сечовипускання. Коли ходжу в туалет, виникає почуття, що не повнітю сходила. Під час сексу відчувається дискомфорт (як ніби тисне щось на сечовий міхур і відчуття, що дуже хочеться пісяти, а насправді ні). З гінекології все в порядку, перевірялася. Підкажіть, що це може бути?
Відповідь: 08.07.2021

Добрий день. Судячи з вищеописаних скарг, це може бути гіперактивний сечовий міхур або хронічний цистит у стадії неповного одуження. У даному випадку потрібно звернутись до лікаря-уролога і, в разі можливості, мати з собою заключення та обстеження гінеколога. Дана проблема не проходить самостійно, тож пацієнт має пройти обстеження і лікування.

Кургуз Владислав Олександрович
Лікар-уролог. Стаж роботи 5 років.
Здрастуйте, лікарю! У мене така проблема: періодично з'являються тупі болі в паху, і під час торкання лівого яєчка боляче, іноді смикаючі болі в промежині, іноді больові відчуття в задньому проході. Що це може бути? Був у двох урологів, вони нічого не знайшли.
Відповідь: 08.07.2021

Добрий день! Це може бути запалення придатка яєчка або хронічний небактеріальний простатит. Для розв'язання даного питання Вам потрібно з'явитися на очний огляд до лікаря-уролога зі всіма обстеженнями та заключеннями від інших лікарів, тому що в організмі може бути приховане джерело інфекції, яке і провокує вищеперераховані скарги. 

Кургуз Владислав Олександрович
Лікар-уролог. Стаж роботи 5 років.
Добрий день, вже кілька років лікую інфекцію уреаплазмоз. Нещодавно поставили діагноз "інфекційний простатит". Приймав велику кількість різних ліків і нічого не допомагає. Підкажіть, що робити?
Відповідь: 08.07.2021

Добрий день! Щоб відповісти на це питання, потрібна очна консультація уролога зі всіма минулими призначеннями та обстеженнями за останні 1-2 роки. Інфекційний простатит є ускладненням уреоплазмозу, внаслідок чого потрібно буде здати уточнювальні аналізи для підтвердження чи спростовування діагнозів уреаплазмоз та інфекційний простатит. Також може бути приховане джерело інфекції, яке може провокувати загострення інфекційного простатиту.

Кургуз Владислав Олександрович
Лікар-уролог. Стаж роботи 5 років.
Здрастуйте, лікарю. У мене питання з приводу безпліддя. Одружився пів року тому і відразу почали "працювати" над зачаттям дитини. Досі дружина не вагітна. Вона здала аналізи, і жодних проблем немає у неї. Скажіть, будь ласка, які обстеження мені потрібно пройти?
Відповідь: 07.07.2021

Добрий день, для початку Вам необхідно пройти повне обстеження. Насамперед скласти наступні аналізи: спермограма, бактеріальний посів сперми, загальний аналіз крові, сечі, аналіз на захворювання, що передаються статевим шляхом, обстежити гормональний фон (тестостерон, фолікулостимулювальний гормон, лютеїнозувальний гормон, пролактин, дигідротестостерон, естрадіол), гормони щитоподібної залози, аналіз на холестерин і ліпопротеїди крові. Пройти ультразвукове дослідження передміхурової залози і сім'яних пухирців. Після цього доктор вивчить всі ваші обстеження, зможе рекомендувати лікування для вас і вашої дружини. Виходячи з практики, дане лікування досить тривале, не менше за три місяціі.

Парасунько Тарас Григорович
Лікар-уролог. Вища категорія. Стаж роботи 16 років.
Здрастуйте, у чоловіка хронічне запалення передміхурової залози, ми плануємо вагітність. Яке обстеження необхідно пройти, щоб вилікувати запалення і завагітніти?
Відповідь: 07.07.2021

Добрий день. Вашому чоловікові обов'язково потрібно звернутися до уролога для повного обстеження, постановки діагнозу і лікування. Для початку необхідно здати наступні аналізи: спермограма, бактеріальний посів сперми, загальний аналіз крові, сечі, аналіз на захворювання, що передаються статевим шляхом, обстежити гормональний фон (тестостерон, фолікулостимулювальний гормон, лютеїнозувальний гормон, пролактин, дигідротестостерон, естрадіол). Також потрібно пройти ультразвукове дослідження передміхурової залози і сім'яних пухирців. Після цього доктор вивчить всі обстеження чоловіка, Ваші обстеження і зможе рекомендувати лікування.

Парасунько Тарас Григорович
Лікар-уролог. Вища категорія. Стаж роботи 16 років.
Чи можливо проконсультуватися з лікарем-урологом онлайн? І що для цього потрібно зробити? У мене вже є всі результати аналізів, але мені не допомагає лікування. Часу зовсім немає, і мені було б зручно прямо з роботи отримати консультацію уролога.
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день, так, у нашому медичному центрі є можливість отримати онлайн-консультацію з лікарем-урологом, а також записатися і прийти на прийом. Доктор, виходячи з ваших результатів аналізів і збору анамнезу, зможе призначити лікування і дати рекомендації по даному захворюванню. Також у нас у медцентрі ви за портеби зможете пройти ультразвукове дослідження і здати аналізи.

Парасунько Тарас Григорович
Лікар-уролог. Вища категорія. Стаж роботи 16 років.
Помітив у себе невеликі висипання в паховій області, починаю переживати, тому що поступово з'явилося і свербіння. Що це може бути за захворювання і які мені потрібно аналізи пройти? Дуже переживаю і не наважуюся піти на консультацію до лікаря-уролога.
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день. Заочно визначити, що у Вас за висип у паховій області, - досить складно. Тому рекомендуємо Вам записатися на прийом у наш медичний центр до лікаря-уролога. Доктор проведе огляд, збере анамнез і призначить обстеження, аналізи (забір мазків, бак посів). Дані висипання можуть носити, як вірусний, алергічний так і бактеріальний характер. Всі обстеження ви зможете пройти в клініці. І вже за результатами аналізів лікар призначить Вам лікування по даному захворюванню.

Парасунько Тарас Григорович
Лікар-уролог. Вища категорія. Стаж роботи 16 років.
Мене турбує біль під час сечовипускання вже протягом тижня. Жодних виділень я не спостерігаю, переохолоджень не було, не веду активне статеве життя. З чим можуть бути пов'язані болі? Мені 45 років і я працюю бухгалтером, завжди сидячий спосіб життя. Чи приймає у вас уролог в Кропивницькому або можлива тільки відеоконсультацій? Хочу проконсультуватися з приводу можливого захворювання.
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день. У нашому медичному центрі є можливість отримати як онлайн-консультацію з лікарем, так і прийти на прийом. Біль пфд час сечовипускання може бути ознакою циститу. Для повної діагностики даних скарг Вам необхідно записатися до уролога. Він збере анамнез, призначить за потреби діагностику - ультразвукове дослідження сечовидільної системи та нирок. Можливо, потрібно буде здати аналізи. За результатами обстеження буде призначено лікування.

Парасунько Тарас Григорович
Лікар-уролог. Вища категорія. Стаж роботи 16 років.
У мене виникла проблема, збільшилася мошонка в розмірах, стало боляче в туалет ходити та просто в цілому ходити. Не знаю що це, ніколи нічим не хворів. Що це може бути за захворювання таке? З чого порадите почати лікування і чи можлива онлайн консультація уролога?
Відповідь: 03.02.2021

Доброго дня! Це може бути запалення яєчка або придатка яєчка. В даному випадку Вам терміново потрібно звернутися до лікаря на очний огляд для призначення лікування та здачі відповідних аналізів. Не варто затягувати час та візит до лікаря, т.як це може бути гостра хірургічна патологія, яка може потребувати термінового оперативного втручання.

Кургуз Владислав Олександрович
Лікар-уролог. Стаж роботи 5 років.
Добрий день! Мені потрібна консультація уролога, справа в тому, що я виявив дивні висипання на голівці члена. Схожі на дрібні червоні точки, як пухирьці. Підкажіть, що це за захворювання може бути? І які аналізи мені потрібно здавати?
Відповідь: 03.02.2021

Доброго дня! Це може бути захворювання, що передається статевим шляхом: кандидоз, герпесвірусна інфекція та інші. В даному випадку потрібно з'явитися до лікаря на очний огляд для постановки правильного діагнозу та призначення лікування. Аналізи будуть набиратися на місці, т.як діагноз може змінитися після огляду лікаря.

Кургуз Владислав Олександрович
Лікар-уролог. Стаж роботи 5 років.
Чи потрібна консультація лікаря, якщо я при статевому акті забив головку пеніса? Нічого не болить, але з'явилася синюшна пляма. Чи є привід для занепокоєння? Можливо, я можу отримати консультацію уролога онлайн? Я живу не в межах міста.
Відповідь: 22.12.2020

Звичайно, консультація лікаря необхідна при травмах або ударах статевого органу. Якщо немає можливості приїхати, то можна провести онлайн консультацію. Можливо, за результатами огляду потрібно буде призначити медикаменти для зовнішнього застосування.

Репрінцев Владислав Леонідович
Лікар-уролог. Перша категорія. Стаж роботи більше 20 років.
Останнім часом, став відчувати болі при сечовипусканні. Я підозрюю, що у мене якесь захворювання. Мені б хотілося отримати онлайн консультацію лікаря чи краще приїхати на огляд до уролога?
Відповідь: 22.12.2020

Болі при сечовипусканні можуть бути пов’язані з інфекцією, патологічними змінами анатомії сечовивідних шляхів. Для постановки діагнозу необхідно обов'язково записатися на прийом до лікаря уролога, щоб зібрати анамнез, провести огляд та призначити обстеження.

Репрінцев Владислав Леонідович
Лікар-уролог. Перша категорія. Стаж роботи більше 20 років.

Останні статті у блозі по урології