Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді з урології

Консультація уролога ОН Клінік онлайн

 • Відеоконсультація уролога в Харкові

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Пушкінська)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
  вул. Ярослава Мудрого, 30а

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  пр. Героїв Харкова, 257

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Проспект Гагаріна)

  Приймаємо: Пн - Сб: 8:30 - 18:00, Нд: 8:30 - 13:00
  вул. Молочна, 48
 • Відеоконсультація уролога в Полтаві

  Медичний центр «ОН Клінік Полтава»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  пр. Першотравневий, 18-А
 • Відеоконсультація уролога в Дніпрі

  Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»

  Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  пр. Д. Яворницького, 107а
 • Відеоконсультація уролога в Одесі

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Мала Арнаутська, 56

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Корольова, 33б
 • Відеоконсультація уролога в Миколаєві

  Медичний центр «ОН Клінік Миколаїв»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб - Нд: 8:30 - 18:00
  вул. Велика Морська, 74/3
 • Відеоконсультація уролога в Ужгороді

  Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»

  Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  вул. Д. Богуславського 4
 • Відеоконсультація уролога в Білій Церкві

  Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00
  б-р Олександрійський, 25/2
 • Відеоконсультація уролога в Чернігові

  Медичний центр «ОН Клінік Чернігів»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
  вул. Героїв Чорнобиля, 3
 • Відеоконсультація уролога в Черкасах

  Медичний центр «ОН Клінік Черкаси»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  вул. Чехова, 43
 • Відеоконсультація уролога в Кропивницькому

  Медичний центр «ОН Клінік Кропивницький»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
  Бульвар Студентський, 6/5
Добрий вечір, я одразу зрозумів, що в мене простатит через болісне випорожнення сечового міхура, біль у промежині (особливо за тривалого сидіння в одній позі), погіршення потенції, а також дискомфорт під час статевого акту. Однак я вчора побачив домішки крові в урині (минулого разу в мене такого не було). Розкажіть, будь ласка, чому кров у сечі за простатиту?
Відповідь: 23.11.2023

Добрий день. Наявність крові в спермі може бути однією з ознак простатиту. Коли йдеться про простату, кров у сечі може свідчити про різні стани, такі як аденома простати, рак простати або кісти простати. Кров у сечі, в контексті простати, може також виникнути в разі ускладнень гострої або хронічної затримки сечі. Будь-які зміни в сечі вимагають візиту до уролога для подальших досліджень і консультацій.

Єрошенко Ігор Олександрович
Лікар-уролог. Перша категорія. Стаж роботи більше 25 років.
Здрастуйте, у мене болісне і часте сечовипускання, болі в ділянці попереку і промежини, а також урина має дивний колір (світла, але з якимись домішками, що нагадують гній). Через що може бути гній у сечі? Чи небезпечний цей стан і як його позбутися?
Відповідь: 23.11.2023

Добрий день. Гній у сечі може бути пов'язаний із запаленням нирок, сечового міхура, а також простати. Запалення може призвести до септичного стану, який може закінчитися оперативним втручанням. Домішки в сечі це необов'язково запалення, може просто йти пісок або каміння. Щоб розібратися в цих симптомах, необхідно звернутися до уролога і в жодному разі не займатися самолікуванням.

Єрошенко Ігор Олександрович
Лікар-уролог. Перша категорія. Стаж роботи більше 25 років.
Добрий день, мені 34 роки, ніколи не було проблем з ерекцією або передміхуровою залозою. Однак близько тижня тому я помітив, що сеча стала помітно темнішою, а сечовипускання стало складним (у мене зараз крапельний вихід сечі невеликими порціями). Підкажіть, чому в чоловіка може бути темна сеча? Що робити?
Відповідь: 23.11.2023

Добрий день. У чоловіків темна сеча може виникнути через наявність крові в сечі, спричинену запальним процесом в урологічній системі, а також переміщенням піску і каменів нирками і сечоводами. Надмірне виділення уратів може надавати сечі цегляного відтінку. Зміни кольору сечі можуть також свідчити про захворювання ШКТ, онкологічні захворювання нирок, сечового міхура і запалення передміхурової залози. Для своєчасної та правильної кваліфікованої допомоги необхідно звернутися до уролога.

Єрошенко Ігор Олександрович
Лікар-уролог. Перша категорія. Стаж роботи більше 25 років.
Здрастуйте, я зіткнувся з частими затримками сечовипускання (доводиться чекати по п'ять-сім хвилин, щоб сходити до туалету), болем і печінням у статевому члені, кров'янистими домішками в урині. Я думаю, що причина в запаленні. Скажіть, як відрізнити цистит від уретриту в чоловіків? Які дослідження потрібно пройти до консультації уролога, щоб лікар зміг одразу поставити діагноз і підібрати курс терапії?
Відповідь: 20.11.2023

Дійсно, описана вами симптоматика характерна для запальних процесів уретри та передміхурової залози, наявність крові підтверджує інтенсивність запального процесу. Зазвичай кожне обстеження підбирається індивідуально під пацієнта, та має кореляцію з віком та анамнезом життя. Зазвичай класичний комплекс обстеження при даній симптоматиці включає в себе УЗД передміхурової залози, клінічний аналіз крові, трисклянковий аналіз сечі, коагулограма, мікроскопія секрету передміхурової залози, бакпосів секрету передміхурової залози, аналіз на ЗПСШ. Додатково, в залежності від віку та супутніх захворювань чи виявлених ускладнень поточної хвороби, може знадобитись бакпосів сечі, аналіз крові на ПСА (вільний/загальний), біохімічні дослідження крові, уретроцистоскопія, МРТ органів малого тазу, консультація суміжних спеціалістів.

Войчук Богдан Дмитрович
Лікар-уролог, андролог, хірург, дитячий уролог. Стаж роботи 6 років.
Доброго ранку, я звернувся до уролога через різь і печіння під час сечовипускання, утруднений вихід сечі, а також дивну урину (вона стала більш тягучою, схоже, що містить домішки слизу). Лікар повідомив, що підозрює запалення сечовипускального каналу. Для підтвердження діагнозу уролог направив на дослідження урини. Що показує загальний аналіз сечі при уретриті? Який показник вказуватиме на запальний процес?
Відповідь: 20.11.2023

Добрий день, описана вами симптоматика може вказувати на низку захворювань сечовивідної системи, у тому й числі на запальний процес у вигляді уретриту (запалення уретри), та навіть простититу (запалення передміхурової залози). Дійсно, у випадку підозри на запалення уретри пацієнтам призначається у рамках комплексного обстеження загальний аналіз сечі, хоча більш інформативним у такому випадку буде аналіз сечі трисклянковий, у якому перша порція сечі може вказувати на ознаки запального процесу уретри. Для встановлення точного діагнозу знадобиться аналіз виділень з сечовивідного каналу, та дослідження цих виділень на мікрофлору у тому й числі на захворювання, що передаються статевим шляхом, оскільки зазвичай вони являються основною причиною розвитку уретриту. За аналізом сечі чітко вказати на локалізацію запального процесу неможливо, дане обстеження більш інформативне лише при наявності повноцінного обстеження. На запальний процес у аналізі сечі вказує показник «лейкоцити», надмірна кількість лейкоцитів свідчить про наявність запалення у сечовивідній системі.

Войчук Богдан Дмитрович
Лікар-уролог, андролог, хірург, дитячий уролог. Стаж роботи 6 років.
Добрий вечір, у мене є невелике викривлення статевого члена, через яке ерекція завдає мені болю і дискомфорту. Як зрозуміти, чи є хвороба Пейроні? Чи лікується викривлення статевого члена медикаментозно?
Відповідь: 24.10.2023

Доброго дня. Як правило викривлення статевого члена при ерекції з'являється при виникненні фіброзної бляшки в області печеристого тіла, що призводить до фібропластичної індурації статевого члена. Діагноз встановлюється при проведенні консультації та УЗД обстеження, яке необхідне для визначення ступеня розвитку патологічного процесу і його локалізації. Лікування хвороби Пейроні може бути консервативне та хірургічне. Стандартне консервативне лікування є дуже ефективним на ранніх стадіях хвороби.

Марков Денис Олегович
Лікар-уролог. Друга категорія. Стаж роботи 7 років.
Здрастуйте, у мене занадто вузька крайня плоть, що завдає болю і дискомфорту, особливо під час сечовипускання і сексу. Мій уролог сказав, що мою проблему можна виправити хірургічним шляхом. Підкажіть, як робиться пластика крайньої плоті радіохвильовим методом? Чи боляче це?
Відповідь: 24.10.2023

Доброго дня. Френулотомія — це хірургічна процедура, яка виконується для забезпечення вільного руху крайньої плоті пеніса шляхом видалення або усічення вуздечки. Операція проводиться, якщо стан викликає обмеження руху, болючість або ускладнює статеве життя. Під час френулотомії пацієнт перебуває під місцевим наркозом в амбулаторних умовах. Хірург виконує невеличкий розріз або надріз у вуздечці, видаляючи або звільняючи її, щоб забезпечити більшу гнучкість та свободу руху крайньої плоті. Відновлення після операції займає декілька днів, пацієнту рекомендують дотримуватися інструкції з приводу післяопераційного догляду

Марков Денис Олегович
Лікар-уролог. Друга категорія. Стаж роботи 7 років.
Добрий день, я звернувся до уролога через виділення молочного кольору з уретри, свербіж і подразнення в області статевого члена, часте сечовипускання. Після здачі мазка у мене було виявлено гонорею. Я пропив антибіотики і вилікувався, але я переживаю, які наслідки після гонореї у чоловіків?
Відповідь: 24.10.2023

Доброго дня. У чоловіків, найчастіше, гонорея може викликати різноманітні наслідки у вигляді запальних захворювань органів сечостатевої системи, таких як простатит, орхоепідиміт, везикуліт. Хронічний перебіг захворювання найчастіше приводить до порушень репродуктивного здоров'я чоловіків, в деяких випадках — до чоловічого безпліддя.

Марков Денис Олегович
Лікар-уролог. Друга категорія. Стаж роботи 7 років.
Доброго дня, у мене проблема раннього сім'явиверження, яку я б хотів вирішити. Лікар порекомендував зробити пластику вуздечки. Розкажіть, як проходить операція? Скільки заживає пластика вуздечки крайньої плоті? Які є обмеження у відновлювальний період?
Відповідь: 19.10.2023

Добрий день. Пластика вуздечки це оперативне втручання при якому надрізається вуздечка для повного оголення головки від крайньої плоті та для випрямлення вісі статевого члена в ерегованому стані. Для того, щоб зробити пластику вуздечки, потрібно 5-15 хвилин оперативного втручання під місцевим знеболенням та до 3-6 днів для повного загоєння післяопераційної рани. В післяопераційному періоді треба проводити гігієнічний туалет рани з хлоргексидином 2-4 рази на добу. За рекомендаціями ВООЗ оперативне втручання проводиться у випадку, якщо попереднє медикаментозне лікування не дало бажаного ефекту.

Залозний Андрій Сергійович
Лікар-уролог. Стаж роботи більше 2 років.
Добрий вечір, у мене почалися сильні болі під час сечовипускання і болі в попереку. Я записався до уролога, який на прийомі діагностував сечокам'яну хворобу. Я проходжу лікування, але болі не вщухають, не можу спати. Підкажіть, чи можна тепло при каменях у нирках? Можливо, якісь компреси або грілки допоможуть?
Відповідь: 19.10.2023

Добрий день. При діагностиці СКХ (сечокам'яної хвороби), потрібно враховувати всі ризики лікування пацієнта амбулаторно, так як, конкременти можуть бути різних розмірів, форми, та хімічної структури. Для лікування СКХ в «домашніх» амбулаторних умовах, слід попередньо звернутися до лікаря та зробити первинну діагностику: УЗД нирок та сечового міхура, клінічний аналіз крові, загальний аналіз сечі (середня порція). Для уточнення діагнозу лікар Вам може запропонувати дообстеження: комп'ютерна томографія органів сечовидільної системи та аналіз крові на ниркові проби. Для самостійного відходження камінчика можна рекомендувати одноразовий прийом гарячої ванни для зниження спазмів сечоводів. Постійний прийом гарячої ванни та гарячих компресів не рекомендовано, тому що перегрів організму може спровокувати інфекцію сечовидільних шляхів. Прийом лікарських препаратів рекомендовано тільки за призначенням лікаря.

Залозний Андрій Сергійович
Лікар-уролог. Стаж роботи більше 2 років.
Добрий день, у мене така делікатна проблема: я дуже часто бігаю в туалет, буквально кожні 20-30 хвилин. Якщо не встигаю, то може дійти навіть до нетримання. Підкажіть, як тренувати гіперактивний сечовий міхур? Чи допоможуть вправи Кегеля?
Відповідь: 19.09.2023

Така проблема, як прискорене сечовипускання, може бути спричинена множинними причинами. Основні причини у жінок пов'язані з гормональним дисбалансом і патологічним бактеріальним фоном у сечовому міхурі або інтерстиціальним циститом (коли запальний процес локалізується всередині слизової оболонки сечового міхура. У такій ситуації аналізи сечі не показуватимуть патологічні зміни). Основні причини у чоловіків: бактеріальний безсимптомний простатит, гіперплазія (збільшення) передміхурової залози і також запальні процеси сечового міхура. Також прискорене сечовипускання може бути спричинене підвищенням рівня глюкози крові та неврологічними проблемами, пов'язаними з ураженням нервів попереково-крижового відділу хребта. Тому ця проблема потребує дообстеження і консультацій профільних фахівців, таких як: гінеколог, ендокринолог, невропатолог для встановлення точного діагнозу. Будь-яка фізична активність, яка спрямована на поліпшення кровообігу та тонусу м'язів тазового дна, зокрема вправи Кегеля, безумовно, матиме позитивний ефект.

Грейліх Денис Андрійович
Лікар-уролог, андролог. Вища категорія. Стаж 22 роки.
Здрастуйте, у моєї мами почався клімакс, і виникла проблема легкого нетримання (коли вона сміється або чхає). Скажіть, які робити вправи від нетримання сечі? Чи це неефективно і потрібна лікарська терапія? Заздалегідь дякую.
Відповідь: 19.09.2023

Нетримання сечі в жінок — досить поширена проблема, яка може бути спричинена низкою причин: гормональний дисбаланс, патологічний бактеріальний фон у сечовому міхурі, слабкість м'язів тазового дна. У випадку вашої мами рекомендується консультація гінеколога. Необхідно стабілізувати гормональний фон, провести дослідження бактеріального фону сечі для виключення патологічної флори, УЗД сечового міхура з визначенням залишкової сечі.

Найефективнішими вправами в цій ситуації є вправи Кегеля, а також будь-яка фізична активність, яка буде спрямована на зміцнення м'язів тазового дна (легкі присідання, помірна ходьба, зміцнення м'язів преса). Якщо немає протипоказань, призначають лікарські препарати, а в разі неефективності фізичної активності та лікарських препаратів цю проблему вирішують тільки хірургічним шляхом.

Грейліх Денис Андрійович
Лікар-уролог, андролог. Вища категорія. Стаж 22 роки.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.