Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді з урології

Консультація уролога ОН Клінік онлайн

 • Відеоконсультація уролога в Харкові

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Пушкінська)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
  вул. Ярослава Мудрого, 30а

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  пр. Героїв Харкова, 257

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Проспект Гагаріна)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
  вул. Молочна, 48
 • Відеоконсультація уролога в Сумах

  Медичний центр «ОН Клінік Суми»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
  вул. Харківська, 23
 • Відеоконсультація уролога в Полтаві

  Медичний центр «ОН Клінік Полтава»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
 • Відеоконсультація уролога в Дніпрі

  Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»

  Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  пр. Дмитра Яворницького, 107а
 • Відеоконсультація уролога в Одесі

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Мала Арнаутська, 56

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Корольова, 33б
 • Відеоконсультація уролога в Миколаєві

  Медичний центр «ОН Клінік Миколаїв»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб - Нд: 8:30 - 18:00
  вул. Велика Морська, 74/3
 • Відеоконсультація уролога в Ужгороді

  Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»

  Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  вул. Д. Богуславського, 4
 • Відеоконсультація уролога в Білій Церкві

  Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
  вул. Ярослава Мудрого, 5/13
 • Відеоконсультація уролога в Чернігові

  Медичний центр «ОН Клінік Чернігів»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
  вул. Героїв Чорнобиля, 3
 • Відеоконсультація уролога в Черкасах

  Медичний центр «ОН Клінік Черкаси»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  вул. Чехова, 43
 • Відеоконсультація уролога в Кропивницькому

  Медичний центр «ОН Клінік Кропивницький»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
  бульвар Студентський, 6/5
Доброго дня, у мене 35 тиждень вагітності. Коли виникли болі в спині та животі, то я почала переживати, що щось не так із дитиною. Однак практично відразу виникли й інші симптоми: нудота, помутніння сечі, підвищення температури тіла та дивні домішки в урині. Звернулася до лікаря, лікар діагностував сечокам'яну хворобу. А через що камені в нирках під час вагітності? Як лікуються камені в нирках у вагітних?
Відповідь: 21.05.2024

Доброго дня. Існує багато причин виникнення каменів в нирках під час вагітності: недостатня кількість вживаної рідини, порушення обміну кальцію, фосфору, недостатня кількість вітаміну Д, раніше діагностований хронічний пієлонефрит, проблеми з кишечником. Рекомендується прийом спазмолітичних препаратів та консервативна терапія для підвищення шансів на самостійне відходження конкремента. В вашому випадку рекомендується госпіталізація до стаціонарного відділення. Оскільки з'явилися підвищення температури тіла та нудота рекомендується відновлення відтоку сечі, аби запобігти розвитку уросепсису, що є загрозливим станом для матері та дитини. Спираючись на дані аналізів крові, сечі, біохімічного аналізу, даних УЗД СВС, огляду акушера-гінеколога та анестезіолога вирішується питання щодо адекватного відновлення відтоку сечі. З можливих методів є: стентування сечоводу або перкутанна нефростомія під місцевою анестезією, з подальшим продовженням лікування після народження дитини, або уретероскопія.

Доброго ранку, два місяці тому в мене діагностували гострий простатит, який проявлявся частим і утрудненим сечовипусканням, виділеннями з уретри, кров'ю в сечі, а також порушеннями ерекції. Я почав проходити курс терапії, більшість симптомів минула. Однак уже кілька днів у мене дивний висип у ділянці геніталій і промежини. Чи буває висип за простатиту? Чи потрібно йти до лікаря для визначення причини?
Відповідь: 21.05.2024

Доброго дня. Простатит зазвичай не протікає з проявами висипань в області промежини. Потрібно звернутися за консультацією до лікаря, так як дані висипання можуть бути проявами: алергічних реакцій на препарати, що були призначені для лікування, загостренням запальних хвороб сечостатевої системи або ЗПСШ. Рекомендується огляд лікаря-уролога, взяття мазків на мікрофлору сечостатевої системи, ЗПСШ (включаючи віруси герпесу), здати загальний аналіз сечі, крові та бак посів сечі, бак посів секрету простати та ПЦР дослідження секрету простати на наявність вірусної інфекції, УЗД СВС. Рекомендується також консультація дерматолога для можливості диференціальної діагностики та дослідження висипу (зішкріби з висипань). Також рекомендується виключити статеві контакти з партнером для попередження його інфікування, та консультація статевого партнера у уролога або гінеколога.

Добрий день, десь тиждень тому в мене був перший статевий акт. Через кілька днів після сексу почалися дивні симптоми: часте і болісне сечовипускання, помутніння сечі і домішки крові в урині. У нас був захищений секс (із презервативом і змазкою). Скажіть, чи може початися цистит через змазку? Чи причиною найімовірніше є сам статевий акт?
Відповідь: 21.05.2024

Доброго дня. Скоріше за все причиною скарг став статевий контакт. З вище вказаних скарг можна поставити попередній діагноз — посткоїтальний цистит. Найчастіше причиною може бути неналежне дотримання гігієни партнерами. Мікроорганізми потрапляють в зовнішній отвір уретри і мігрують до сечового міхура, тим самим викликають запалення. Проте, домішок крові у сечі може бути причиною не тільки запального процесу. Тому потрібно провести такі обстеження: загальний аналіз сечі (для виявлення ознак запалення, хронічних хвороб нирок, можливої наявності атипових клітин), загальний аналіз крові, бак посів сечі для виявлення збудників запалення з антибіотикограмою, також рекомендується УЗД СВС (для виявлення можливих пухлин нирок, сечового міхура, ознак пієлонефриту або циститу), УЗД органів малого таза для диференціальної діагностики з гінекологічними захворюваннями. Рекомендується консультація гінеколога, огляд та взяття мазків на захворювання, що передаються статевим шляхом. Якщо завчасно не звернути увагу, або не надати достатньої уваги лікуванню, запальний процес може загострюватися після статевого контакту, та перерости в хронічну форму. Також рекомендується обстежити свого статевого партнера на запальні захворювання сечостатевої системи або ЗПСШ. За результатами обстеження надається адекватна терапія згідно з результатами.

Здрастуйте, близько місяця тому в мене з'явився гострий біль у животі та попереку, який посилювався під час різких нахилів і під час інтенсивних фізичних вправ. Також були часті позиви до сечовипускання, високий артеріальний тиск і домішки крові в сечі. Я звернувся до уролога, за результатами обстеження мені діагностували два камені в нирці. Я вже проходжу лікування, однак у мене таке запитання: чи можуть бути набряки через камені в нирках? Уже після початку терапії я виявив, що до вечора в мене стали набрякати нижні кінцівки.
Відповідь: 17.05.2024

Добрий день. Так, набряки нижніх кінцівок можуть бути зумовлені порушенням фільтраційної функції нирок внаслідок сечокам'яної хвороби. Але при СКХ та хронічному пієлонефриті більше характерні набряки обличчя. Набряки нижніх кінцівок можуть бути ознаками, в тому числі, і серцевої недостатності. Рекомендую звернутись до сімейного лікаря, який призначить (ЕКГ, УЗД серця), консультацію кардіолога.

Михайський Владислав Борисович
Лікар-уролог. Вища категорія.
Добрий день, коли в мене почалися болі та печіння в уретрі під час сечовипускання, то я відразу звернулася до уролога. Після огляду та збору анамнезу лікар сказав, що підозрює запалення сечовипускального каналу. Однак для підтвердження діагнозу важливо здати лабораторне дослідження сечі (за словами лікаря). Скажіть, як визначити уретрит за аналізом сечі? Які показники будуть підвищені або знижені?
Відповідь: 17.05.2024

Доброго дня, в аналізі сечі будуть наявні елементи запального процесу, а саме лейкоцити у великій кількості, білок, багато слизу, бактерії. Аналіз сечі загальний потрібно зібрати зранку (перше сечовипускання після ночі). Результат аналізу показати лікарю, для своєчасного призначення лікування.

Михайський Владислав Борисович
Лікар-уролог. Вища категорія.
Добрий вечір, кілька тижнів тому в мене був незахищений статевий акт із новою партнеркою. Через 10 днів у мене почали з'являтися симптоми: свербіж в уретрі, дискомфорт у промежині, біль під час ерекції, часте сечовипускання і неприємні відчуття над лобком. Телефоном лікар сказав, що потрібно прийти на прийом для огляду і взяття мазка на хламідіоз. Як беруть мазок у чоловіків на хламідіоз? Чи боляче це?
Відповідь: 17.04.2024

Прояви уретриту у чоловіків через 7-15 днів після незахищеного статевого акту з новим партнером, є імовірним проявом інфекцій, які передаються статевим шляхом (ІПСШ). Якщо вчасно не звернутися до лікаря, можлива міграція інфекції на інші чоловічі статеві органи, такі як: простата, сім‘яні міхурці, придатки яєчок та інші. Для підтвердження захворювання на ІПСШ потрібно пройти обстеження у вигляді лабораторної та апаратної діагностики. Загальний аналіз сечі та крові, інфекційні маркери до сифілісу, ВІЛ, гепатитів В,С, ПЛР зішкріб зі слизової уретри, мазок з уретри на бактеріальний посів для виявлення патогенної мікрофлори та УЗД органів малого тазу та органів калитки для виключення міграції інфекції на інші статеві органи. Аналізи крові та сечі потрібно здавати натще. ПЛР та бак. посів береться при умові, що після останнього сечовипускання пройшло більше 2 годин. При взятті ПЛР зішкрібу з уретри, пацієнти відчувають певний дискомфорт під час процедури та невеликий періодичний дискомфорт під час сечовипускання протягом доби.

Доброго дня, близько року тому уролог допоміг мені позбутися варикоцеле. Однак кілька тижнів тому я відчув знайомий тягнучий біль у ділянці яєчок, дратівливість і дивну зміну форми мошонки з одного боку. Скажіть, як визначити рецидив варикоцеле?
Відповідь: 17.04.2024

Варикоцеле – це захворювання, яке проявляється розширенням вен сім'яного канатика, а наслідком є погіршення тонусу венозного сплетіння та клапанів яєчкової вени. Проявляється незначним збільшенням розмірів яєчка, тягнучим болем, дратівливістю та можливим зниженням фертильності. Має місце і рецидив цього захворювання після операції. Для підтвердження рецидиву потрібно пройти певні обстеження, а саме: загальний аналіз сечі, загальний аналіз крові, тестостерон загальний/вільний, онкоскринінг, спермограма та УЗД органів мошонки. Якщо за даними аналізів маємо підтвердження рецидиву, рекомендується підібрати більш дієвий метод оперативного лікування. Такими є: лапароскопічна варикоцелектомія або ендоваскулярна емболізація.

Здрастуйте, після незахищеного сексу в мене з'явився дивний наріст у ділянці пеніса, який має рівні краї, гладку текстуру та рожево-червоний колір. Чи може це бути сифіліс? Який вигляд має шанкр під час сифілісу в чоловіків? Які аналізи мені потрібно здати, щоб зрозуміти, з яким захворюванням я зіткнувся?
Відповідь: 17.04.2024

Добрий день! Лікар не може без візуального огляду сказати у вас сифіліс чи ні. Для постановки діагнозу вам потрібно обов'язково звернутись до лікаря уролога або венеролога. На прийомі після огляду лікар призначить вам певний спектр обстежень, які потрібні для підтвердження або спростування діагнозу сифіліс. Шанкр при сифілісі у чоловіків має вигляд ерозії, іншими словами «виїмки» червоного кольору з нерівними краями, що дуже не приємно пече та зудить.

Горбаченко Петро Миколайович
Лікар-уролог. Перша категорія.
Доброго дня, я зіткнувся з вираженим набряком калитки, частим і болючим сечовипусканням, болем у ділянці паху і лихоманкою. Коли звернувся до уролога, то після збору анамнезу і фізикального огляду лікар майже відразу діагностував гідроцеле. Підкажіть, як швидко розвивається гідроцеле? Що впливає на його зростання?
Відповідь: 17.04.2024

Здрастуйте! Гідроцеле, відома також як водянка яєчка, є станом, за якого утворюється збільшений об'єм рідини в мішкоподібному просторі мошонки. У дорослих людей причини гідроцеле фактично обмежені, це можуть бути: травми, варикоцеле або недоліки в лікуванні запальних захворювань сечостатевої системи. Розвиток гідроцеле може відрізнятися залежно від її причини. Після травми вона може швидко наростати, тоді як при запальних захворюваннях цей процес може тривати місяці. На зростання гідроцеле впливає причина його появи.

Горбаченко Петро Миколайович
Лікар-уролог. Перша категорія.
Доброго дня, коли в мене з'явилося виражене провисання мошонки, відчуття важкості в ділянці паху, загальна слабкість і передчасна еякуляція, то я одразу записався до уролога. Після огляду та пальпації лікар діагностував варикоцеле. Я вже проходжу призначений курс терапії, однак у мене виникло запитання. Які фізичні вправи не можна робити за варикоцеле?
Відповідь: 17.04.2024

Добрий день! При діагнозі варикоцеле заборонена будь-яка фізична активність, при якій будуть напружуватись м'язи пресу (передньої черевної стінки). Також не бажано займатись важкою атлетикою (підняття великої ваги), щоб не перенавантажувати вени малого таза та нижніх кінцівок. Також не можна займатись велоспортом та їздити на мотоциклі.

Горбаченко Петро Миколайович
Лікар-уролог. Перша категорія.
Доброго дня, через що часто ходжу в туалет по-маленькому? Інших симптомів у мене немає: ні болю, ні печіння, ні дискомфорту. Однак можу ходити в туалет один-два рази на годину. Які аналізи та обстеження потрібні, щоб зрозуміти причину?
Відповідь: 25.03.2024

Такий симптом, як прискорене сечовипускання, характерний для багатьох урологічних захворювань, як для чоловіків, так і для жінок. У жінок, умовно, всі ці захворювання можна розділити на дві великі групи: запального характеру і незапального. До захворювань, які належать до групи запальних, належать: гострий цистит і різні його варіації. До незапальних захворювань належать: гіперактивний сечовий міхур, нейрогенний сечовий міхур, утворення зовнішнього отвору уретри (поліп, карбункул), гормональні зміни в жінок у передклімактеричному та клімактеричному періодах, гінекологічні причини (опущення матки, фібролейоміома матки). Відповідно, лікування всіх цих станів кардинально відрізняється. Тому для того, щоб максимально і в повному обсязі розібратися в причині виниклого стану, виставити правильний діагноз і призначити максимально ефективне лікування, необхідні такі клініко-лабораторні та інструментальні методи дослідження:

 1. Насамперед, детальна бесіда уролога і пацієнтки, повний збір анамнезу хвороби і життя, супутні захворювання, прийом різних лікарських засобів.
 2. Загальний аналіз сечі.
 3. Бактеріологічне дослідження сечі.
 4. УЗД нирок, сечового міхура з визначенням об'єму залишкової сечі.
 5. Огляд пацієнтки в гінекологічному кріслі урологом і гінекологом.
 6. Заповнення пацієнткою докладного щоденника сечовипускання за 3 дні поспіль.
 7. Урофлоуметрія.
Добрий день, у мене болі в промежині, утруднене сечовипускання, дискомфорт і печіння в уретрі. У мене нещодавно був незахищений секс із жінкою, у якої виявили хламідіоз. У мене таке запитання: якого кольору виділення за хламідіозу в чоловіків?
Відповідь: 25.03.2024

Здрастуйте. Хламідіоз – одне з найпоширеніших захворювань статевої системи як у жінок, так і в чоловіків. Основними ознаками у чоловіків можуть бути білясті або гнійні виділення, кров'яні виділення під час сім'явиверження, печіння або різь під час сечовипускання, інколи можливі підвищена температура та загальна слабкість, хоча вони трапляються рідко і минають швидко.

Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.