0 800 30 77 33

Дитяча офтальмологія в Полтаві

Дитячий офтальмолог спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці інфекційних (ячменю, очного герпесу) та неінфекційних (астигматизму, глаукоми) захворювань очей у дітей віком до 18 років.

Проконсультуватися з дитячим офтальмологом у Полтаві можна в медичному центрі «ОН Клінік Полтава».

Ми приймаємо з:

Показання до консультації дитячого офтальмолога

На захворювання очей можуть вказувати ріжучі, гострі або тупі болі в області очей (можуть посилюватися під час дотиків, гігієнічних процедур або використання косметичних засобів). Показання до консультації дитячого офтальмолога:

 • стороннє тіло в оці;
 • почервоніння очей чи повік;
 • зниження гостроти зору;
 • дискомфорт, печіння та свербіж в області очей;
 • відчуття піску в очах;
 • постійна сльозотеча;
 • затуманеність зору;
 • чутливість до яскравого світла;
 • двоїння в очах;
 • ореоли навколо вогнів;
 • чорні мушки перед очима;
 • поява скоринок жовтого кольору на повіках та віях.

Проконсультуватися з дитячим офтальмологом також необхідно за виявлення кров'янистих, гнійних, рідких, жовтих або зелених виділень з очей (можуть вказувати на інфекцію). Звернутися до очного лікаря слід з появою у дитини виразки сірого чи білого кольору на райдужній оболонці ока.

На проблеми із зором у новонародженої дитини можуть вказувати різний розмір очей, відсутність реакції на рухливі предмети, світлобоязнь. За постійного примруження, тертя очей, повороту або нахилу голови в один бік або хаотичного руху очей рекомендується перевірити зір дитині.

Виміряти очний тиск необхідно за підозри на глаукому та після отримання травми голови. Симптоми очного тиску, залежно від його причини, можуть включати сліпі плями в периферичному (бічному) або центральному зорі, очні та головні болі, тунельний або затуманений зір, нудоту та блювання, почервоніння очей.

До послуг офтальмолога входить видалення кісти кон'юнктиви у дитини під місцевою анестезією. На кон'юнктивальну кісту можуть вказувати прозорий пухир або міхур на оці, відчуття стороннього тіла, сльозоточивість, припухлість повіки, печіння та свербіж ока, помутніння зору та порушена рухливість очного яблука. Отримати консультацію офтальмолога дорослому в Полтаві можна також у медичному центрі «ОН Клінік Полтава».

На прийомі офтальмолог збирає анамнез (дізнається скарги пацієнта, час появи симптомів, наявність недавньої травми очей чи голови). Діагностика захворювань очей у дітей включає:

 • вимірювання очного тиску (проводиться для діагностики глаукоми у дитини);
 • перевірка гостроти зору;
 • оцінка стану поверхні очей;
 • вивчення очного дна.

За підозри на сухість ока, зазвичай спричинену пошкодженням рогівкового нерва, склеродермією, синдромом Шегрена або вовчаком, офтальмолог робить дитині пробу Ширмера (для визначення кількості сліз). Тест на синдром сухого ока проводиться за допомогою закріплення на нижній повіці смужки фільтрувального паперу. Через п'ять хвилин офтальмолог знімає смужку та оцінює ступінь її зволоження для встановлення діагнозу.

Для діагностики астигматизму, короткозорості та далекозорості дитині проводиться скіаскопія (оцінка здатності очей до заломлення світла за допомогою плоского дзеркала). За діагностування зниженої гостроти зору дитячий офтальмолог підбирає контактні лінзи або окуляри, складає комплекс вправ, а також призначає вітамінні комплекси або лікарські препарати за потреби.

Біомікроофтальмоскопія дитині в Полтаві

Під час біомікроофтальмоскопії офтальмолог за допомогою щілинної лампи оглядає зіниці, склеру, рогівку, кон'юнктиву, райдужну оболонку, сітківку та кришталик. Біомікроофтальмоскопія проводиться для оцінки пошкодження або витончення внутрішніх структур ока та стану судин. Показання до біомікроофтальмоскопії дитини:

 • глаукома;
 • стороннє тіло в оці;
 • закупорювання чи розрив судин сітківки;
 • вроджена чи набута катаракта;
 • очна кровотеча;
 • відшарування або розрив сітківки ока.

Оскільки біомікроофтальмоскопія не має протипоказань, повторювати її можна стільки разів, скільки потрібно. Тривалість дослідження зазвичай не перевищує 10-15 хвилин.

Офтальмоскопія дитині в Полтаві

Дитяча офтальмоскопія проводиться для дослідження очного дна та перевірки стану судинної оболонки, кровоносних судин, сітківки та зорового нерва. Окуліст проводить офтальмоскопію за підозри на пошкодження зорового нерва, відшарування сітківки, меланому ока та запалення сітківки, спричинене вірусом (цитомегаловірусний ретиніт).

Офтальмоскопія також показана дитині за втрати гостроти центрального зору та підвищеного внутрішньоочного тиску (перевищує 21 мм рт.). За результатами офтальмоскопії лікар може направити на консультацію до педіатра у разі виключення очної патології чи захворювання.

Консультація педіатра необхідна за набряку диска зорового нерва, зміни стінок судин та крововиливу на очному дні. Педіатр проведе огляд та в разі потреби направить на лабораторні аналізи для виключення гіпертонії (підвищеного артеріального тиску) або діабету.

Масаж та обробка повік дитині в Полтаві

Масаж повік проводиться для нормалізації роботи мейбомієвих залоз, поліпшення очного кровообігу, зменшення набряклості та усунення застійних процесів. Обробка повік показана за блефариту (ураження країв повік).

Тривалість масажу зазвичай не перевищує дві-три хвилини. Тривалість курсу масажу визначає дитячий офтальмолог залежно від причини звернення пацієнта.

Записатися до дитячого офтальмолога в медичному центрі «ОН Клінік Полтава» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити ціни на прийом офтальмолога можна також на сайті.

Гончарь Олена Миколаївна
Гончарь Олена Миколаївна
Лікар відділення офтальмології

Вартість прийому лікарів офтальмології у Полтаві

Визначення рефракції за допомогою КРФ
Вимірювання внутрішньоочного тиску
Консультація офтальмолога (без діагностики)
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики)
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики) за кордон
Повне обстеження лікаря-офтальмолога (візіометрія, офтальмоскопія, обстеження переднього відрізка, визначення рефракції за допомогою КРФ)
Флюоресцеїнова проба (два ока)
Флюоресцеїнова проба (одне око)

Лікарі офтальмології ОН Клінік Полтава

Адреса: Полтава, пр. Першотравневий, 18-А

Дитяче відділення в Полтаві
Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.