Logo
0 800 30 77 33

Офтальмологія в Полтаві

Офтальмологія — відділення, у якому можна пройти діагностику, лікування та профілактику захворювань очей.

Офтальмолог у Полтаві в медичному центрі «ОН Клінік Полтава» спеціалізується на лікуванні патологій рефракції (короткозорості, далекозорості, астигматизму), очних інфекцій, травм і забоїв ока, видаленні кісти кон'юнктиви.

Ми приймаємо з:

Показання до консультації офтальмолога

Офтальмолог спеціалізується на лікуванні запальних (блефариту та кон'юнктивіту) та незапальних (глаукоми та катаракти) офтальмологічних захворювань. Показання до консультації офтальмолога:

  • печіння, свербіж, дискомфорт в області очей;
  • підвищена чутливість до яскравого світла та відблисків;
  • почервоніння повік чи очей;
  • нечіткість чи затуманеність зору;
  • ореоли навколо вогнів;
  • двоїння в очах;
  • стороннє тіло в оці;
  • постійна сльозотеча;
  • зниження гостроти зору в далечінь або поблизу;
  • утворення жовтої скоринки на віях або повіках вранці;
  • водянисті, гнійні, кров'янисті, зелені чи жовті виділення з очей;
  • поява на райдужній оболонці ока виразки білого чи сірого кольору;
  • чорні мушки перед очима.

Записатися до офтальмолога необхідно за тупого, гострого або ріжучого болю в області очей, який може посилюватися під час закриття або відкриття очей, гігієнічних процедур або використання косметичних засобів. Симптоми очного тиску включають нудоту і блювання, затуманений зір, почервоніння очей, регулярні головні та очні болі.

Відчуття стороннього тіла, печіння і свербіж в оці, сльозоточивість можуть вказувати на доброякісне утворення (кісту) на кон'юнктиві, причинами якого можуть бути інфекція, запалення або травма ока. До послуг офтальмолога медичного центру «ОН Клінік Полтава» також входить видалення кісти кон'юнктиви, яке проводиться під місцевою анестезією.

Очний лікар також спеціалізується на лікуванні ячменю, на який вказуватиме хвороблива шишка червоного кольору на зовнішньому краї повіки, що супроводжується свербінням. Не можна видавлювати або проколювати шишку через ризик виділення гною та інфікування ока.

На прийомі офтальмолог збере анамнез (дізнається про симптоми, час їх появи), огляне око і перевірить зір. Діагностика очей може включати:

  • скіаскопію. Проводиться для оцінки здатності ока до заломлення світла (рефракції) та застосовується для діагностики астигматизму, далекозорості та короткозорості;
  • вимірювання очного тиску. Перевірка внутрішньоочного тиску показана для оцінки стану ока після отримання травми та для діагностики глаукоми.

Проба Ширмера дозволяє визначити кількість слізної рідини та діагностувати синдром сухого ока, причинами розвитку якого можуть бути синдром Шегрена, вовчак, склеродермія, пошкодження рогівкового нерва. Для проведення тесту на синдром сухого ока офтальмолог закріплює смужку фільтрувального паперу на нижній повіці на п'ять хвилин та після завершення проби оцінює ступінь її зволоження.

Після перевірки зору офтальмолог підбере окуляри або контактні лінзи для корекції короткозорості, далекозорості чи астигматизму. За потреби окуліст підбере комплекс вправ, призначить лікарські препарати, вітамінні комплекси та краплі для очей.

Біомікроофтальмоскопія в Полтаві

Біомікроофтальмоскопія — огляд рогівки, райдужної оболонки, зіниці, склери, кон'юнктиви, кришталика та сітківки за допомогою щілинної лампи. Показання до біомікроофтальмоскопії:

  • відшарування сітківки;
  • кровотеча в оці;
  • катаракта чи глаукома;
  • пошкодження рогівки або склери;
  • стороннє тіло в оці;
  • дегенерація жовтої плями;
  • розрив чи закупорка судин сітківки.

Попередня підготовка до біомікроофтальмоскопії не потрібна. Тривалість процедури не перевищує 15 хвилин.

Офтальмоскопія в Полтаві

Офтальмоскопія — дослідження очного дна, яке включає сітківку, диск зорового нерва, судинну оболонку та кровоносні судини. Показання до офтальмоскопії:

  • високий внутрішньоочний тиск;
  • меланома ока;
  • цитомегаловірусний ретиніт (вірусне запалення сітківки);
  • ушкодження зорового нерва;
  • втрата гостроти центрального зору;
  • відшарування сітківки.

Перед офтальмоскопією окуліст може закапати у вічі краплі, що розширюють зіниці (дозволяють покращити видимість очного дна). Спеціальна підготовка до офтальмоскопії не потрібна.

Після отримання результатів офтальмоскопії окуліст також може виключити очні патології та направити до вузькопрофільного фахівця. Консультація терапевта необхідна за зміни стінок судин, крововиливу на очному дні та набряку диска зорового нерва (для виключення або контролю діабету та гіпертонічної хвороби).

Масаж та обробка повік у Полтаві

Обробка та масаж повік необхідні за закупорювання сальних залоз ока та блефариту. Масаж повік проводиться для усунення застійних процесів у протоках, нормалізації роботи мейбомієвих залоз, зменшення набряклості та поліпшення кровообігу.

Кількість сеансів підбирається офтальмологом залежно від причини звернення пацієнта. Тривалість одного масажу становить дві-три хвилини.

Записатися на консультацію до офтальмолога в медичному центрі «ОН Клінік Полтава» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Дізнатись ціни на прийом офтальмолога також можна на сайті.

Підбір окулярів та лінз у Полтаві

Перед підбором окулярів для зору офтальмолог збирає анамнез та проводить огляд для визначення типу та ступеня патології. Лікар може підібрати лінзи для зору, необхідні для корекції астигматизму, короткозорості чи далекозорості. Після підбору лінз для очей окуліст розповість про особливості надівання та знімання лінз, дасть рекомендації щодо їх застосування.

За вибору окулярів для комп'ютера офтальмолог вибирає покриття, спрямоване на зниження напруження та зняття втоми з очей, зменшення негативного впливу відблисків від екрану. Окуліст також може допомогти у виборі сонцезахисних окулярів, підбираючи розмір оправи, довжину і ширину дужок, ступінь затінення та тип покриття лінз, а також визначаючи оптимальний рівень захисту від ультрафіолетових променів.

Лікування іридоцикліту в Полтаві

Іридоцикліт (передній увеїт) — набряк та подразнення райдужної оболонки ока. Причини іридоцикліту:

  • наявність аутоімунних захворювань (псоріатичного артриту);
  • травма ока;
  • вірусні інфекції (наприклад, оперізуючий лишай, герпес, сифіліс, туберкульоз);
  • хвороба Бехчета;
  • саркоїдоз.

Симптоми іридоцикліту включають біль або дискомфорт в ураженому оці, чутливість до світла, зниження зору та почервоніння ока. За гострого іридоцикліту симптоми з'являються раптово і яскраво виражені. Хронічний іридоцикліт розвивається через три місяці у разі відсутності лікування.

Можливими ускладненнями переднього увеїту є катаракта, зміна форми зіниці, відкладення кальцію на рогівці, глаукома та набряк сітківки. Для лікування іридоцикліту офтальмолог призначає стероїдні (для зменшення запалення) та розширювальні (для полегшення болю) очні краплі. Окуліст може призначити пероральні препарати, що включають протизапальні засоби або стероїди, залежно від стану пацієнта.

Лікування макулодистрофії в Полтаві

Макулодистрофія (дегенерація жовтої плями) — хронічне захворювання, що характеризується ушкодженням сітківки. Види макулодистрофії сітківки ока:

  • суха макулодистрофія (призводить до поступового стоншення та руйнування світлочутливих клітин сітківки);
  • волога макулодистрофія (викликає зростання аномальних кровоносних судин під сітківкою).

Симптомами вікової макулодистрофії є ​​розмиття та зниження чіткості зору, зміна сприйняття кольору, візуальне спотворення предметів. Для лікування вологої макулодистрофії окуліст призначає внутрішньоочні ін'єкції, призначені для зменшення кількості аномальних кровоносних судин та просочування крові з них. За сухої макулодистрофії офтальмолог рекомендує дотримання дієти та призначає харчові добавки для уповільнення прогресування захворювання.

Лікування ретинопатії в Полтаві

Ретинопатія — патологічна зміна судин сітківки. Симптоми ретинопатії включають розмитий або затуманений зір, появу чорних «мушок» перед очима, біль та почервоніння очей, поступове погіршення зору. Види ретинопатії:

  • гіпертонічна ретинопатія (розвивається через високий артеріальний тиск);
  • діабетична ретинопатія (є ускладненням діабету).

Лікування ретинопатії підбирається залежно від її ступеня. За фонової ретинопатії у кровоносних судинах розвиваються невеликі здуття, які впливають зір. Препроліферативна ретинопатія діагностується за значного ураження кровоносних судин, які викликають крововилив у око. За проліферативної ретинопатії на сітківці розвивається рубцева тканина та нові слабкі кровоносні судини (може призвести до втрати зору).

Для лікування ретинопатії офтальмолог призначає препарати для зниження рідини в оці та зменшення утворення нових судин. Окуліст також може підібрати курс внутрішньоочних ін'єкцій, залежно від типу та ступеня ретинопатії.

Лікування забиття та травми ока в Полтаві

За травми ока офтальмолог збирає анамнез, вимірює внутрішньоочний тиск та проводить огляд за допомогою офтальмоскопа для оцінки стану очного дна. Метод лікування травми або забиття ока підбирається залежно від характеру та ступеня ушкодження.

За забиття рогівки окуліст призначає очні краплі для зменшення набряку, профілактичні антибактеріальні та знеболювальні препарати. Для лікування забитого ока офтальмолог може також призначити топічні стероїди для зняття запалення. Зняти набряк з очей після забиття можна за допомогою холодного компресу (потрібно прикладати кілька разів на день протягом одного-двох днів).

Лікування відшарування сітківки в Полтаві

Відшарування сітківки — патологічний стан, за якого внутрішня оболонка відокремлюється від задньої частини ока. Симптоми відшарування сітківки:

  • затуманений або розмитий зір;
  • поява чорних «мушок» перед очима;
  • погіршення периферичного (бічного) зору.

За відшарування сітківки ока може розвинутись фотопсія (спалахи світла в одному або обох очах). Причинами відшарування сітківки можуть бути її розрив чи пошкодження, розростання рубцевої тканини, скупчення рідини під сітківкою. Підвищений ризик відшарування сітківки у людей з неконтрольованим діабетом, дегенерацією жовтої плями, міопією (короткозорістю), ретиношизисом (поділом сітківки на два шари) або ґратчастою дегенерацією (стоншенням сітківки).

Якщо відшарувалася сітківка, необхідно негайно проконсультуватися з офтальмологом. Лікар направляє на операцію, під час якої відновлюється цілісність шарів сітківки та відбувається її зближення із задньою частиною ока. Лікування відшарування сітківки без операції підвищує ризик повної втрати зору.

Лікування гіперметропії в Полтаві

Гіперметропія (далекозорість) — порушення зору, за якого людина неспроможна сфокусувати погляд на предметах, розташованих на близькій відстані. Причинами гіперметропії можуть бути плоска рогівка або коротке очне яблуко.

Діагностування гіперметропії проводитися офтальмологом за допомогою перевірки гостроти зору та офтальмоскопії. Лікування далекозорості підбирається в залежності від ступеня гіперметропії та вираженості симптомів. За гіперметропії слабкого ступеня окуліст підбирає комплекс вправ для розслаблення м'язів очей і зняття зорової втоми. Корекція гіперметропії та астигматизму проводиться за допомогою контактних лінз чи окулярів, які підбирає офтальмолог.

Лікування склериту в Полтаві

Склерит — запалення склери ока, яке може бути спричинене аутоімунним захворюванням. Можливими причинами склериту є синдром Шегрена, ревматоїдний артрит, вовчак, склеродермія, гранульома Вегенера, травма чи інфекція ока.

Діагностика склериту включає збір анамнезу, перевірку гостроти зору та огляд очного дна (офтальмоскопію). Для лікування склериту в гострій формі офтальмолог може призначити нестероїдні протизапальні препарати, кортикостероїди, пероральні глюкокортикоїди, імунодепресанти, антибактеріальні або протигрибкові препарати. За хронічного склериту окуліст підбирає курс вітамінів та дієту.

Кононов Богдан Сергійович
Кононов Богдан Сергійович
Лікар відділення офтальмології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів-офтальмологів у Полтаві

Консультація офтальмолога з діагностикою ( візіометрія, авторефрактометрія, біомікроскопія, офтальмоскопія)
Флюоресцеїнова проба (два ока)
220 грн
Флюоресцеїнова проба (одне око)
130 грн
Консультація офтальмолога (без діагностики)
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики)
Визначення рефракції за допомогою КРФ
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики) за кордон
Вимірювання внутрішньоочного тиску

Лікарі відділення офтальмології ОН Клінік Полтава

Адреса: Полтава, проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А

ОН Клінік Полтава
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.