Питання та відповіді з ендокринології
Добрий день. Тут два варіанти: потрібно піти і прооперуватися або другий варіант - потрібно вивчити результати гістології, повторно зробити пункцію, і тоді приймати остаточне рішення: лікування чи операція.

Добрий день. Оскільки немає даних про вік пацієнта, то складно говорити про уточнення діагнозу, адже є різниця в нормі ТТГ і Т4 залежно від віку. Якщо від прийому тироксину погано, то треба повторити аналізи на ТТГ, Т4 вільний і антитіла до пероксидази. Потім записатися на прийом до ендокринолога для уточнення діагнозу.

Добрий день, додатково я б Вам рекомендував здати наступні аналізи: андрогендіон, антіміллюров гормон, секс-зв'язуючі глобуліни, дігідроандростерона-сульфат, тестостерон вільний. Також пакет зі щитоподібної залози (ТТГ, Т4 вільний, АТ-ТПО) і індекс НОМА. Підвищений ріст волосся є наслідком порушення гормонального фону. Найчастіше це трапляється в репродуктивній системі жінки. Тому тільки УЗД і огляд не дадуть точного уявлення про стан здоров'я жінки. Часто вчасно не діагностовані проблеми призводять до вкрай серйозних наслідків. Тому здавайте дані аналізи та записуєтеся на прийом до ендокринолога в ДокторПРО.

Дані аналізи не можуть свідчити на користь наявності або відсутності цукрового діабету. Загалом клінічна картина, яка спостерігається у Вас, може бути обумовлена різними видами порушення вуглеводного обміну. Для виключення цукрового діабету необхідно зробити пероральний тест толерантності до глюкози, визначити рівень глікозильованого гемоглобіну. Однак симптоми, які спостерігаються у Вас, можуть свідчити про порушення роботи щитоподібної залози. Вкрай необхідно визначити в крові рівень наступних гормонів: ТТГ, Т4 вільний, АТ-ТПО. Також потрібно зробити УЗД щитоподібної залози. Крім того, важливо визначити рівень кальцію в крові (загальний і іонізований), паратгормону і кальцитоніну.

Дана дієта не може бути використана для лікування СПКЯ. За вашого захворювання спостерігається інсулінорезистентність. Вуглеводи і так погано проникають у печінку, і відповідно зростає рівень базального інсуліну. В цьому випадку відбувається стрімкий набір ваги людини, знизити який буває вкрай важко: не завжди є ефективними дієти та фізичні навантаження. Раціональною є дієта до 1500 ккал/доба. Фізична активність в аеробному режимі (пульс 100-120 ударів на хвилину) - 120 хвилин на тиждень. Співвідношення жирів, білків, вуглеводів 1:1:4, часте харчування невеликими порціями. Максимально рослинне меню. За індексу маси тіла понад 27, крім метформіну, можна використовувати агоністи рецепторів глюкогоноподобного пептиду 1 (ліроглутід) з метою зниження ваги та рівня базального інсуліну.

З огляду на ваші скарги, необхідно провести наступні дообстеження: препроверіть рівень гормонів, визначити рівень кортизолу в сироватці крові і слині, рівень соматомедину, рівень пролактину в крові, рівень метанефринів у сечі. Також для виключення гінекологічного генезу пітливості необхідно буде пройти ряд обстежень. Після проходження даних обстежень ми зможемо дізнатися функціональний стан основних систем організму (гормони щитоподібної залози, надниркових залоз, репродуктивної системи), які впливають на діяльність вегетативної нервової системи, яка в свою чергу і викликає пітливість.

Доброго дня. У Вашому випадку потрібен комплексний підхід і консультація не тільки ендокринолога, а й фахівця гастроентеролога, який визначить причину здуття і запору. Надмірне випадання волосся і набір ваги можуть свідчити про наявність дисбалансу гормонів. Досвідчений ендокринолог зможе призначити необхідні аналізи, результати яких зможуть допомогти зрозуміти причину і призначити коректне лікування. Також в ДокторПРО приймає трихолог, лікар проведе консультацію, цифрову тріхоскопію, допоможе підібрати лікування або спеціальні засоби по догляду за волоссям.

Добрий день. Якщо дієта і правильно підібрані фізичні навантаження не дають позитивного результату, варто перевірити гормональний фон на відсутність будь-яких патологій. У такому випадку рекомендується звернутися до ендокринолога, який призначить здати необхідні аналізи на гормони, пройти УЗД щитовидної залози для виявлення причин набору зайвої ваги.

Добрий день. У постковідном періоді можливе підвищення цукру крові до 12 ммоль/л, особливо, якщо для лікування використовувалися гормони, з подальшим очікуваним зниженням до норми. Рекомендовано дотримання дієти з контролем цукру крові до і після їжі через 2 год. Але бажано консультація лікаря-ендокринолога, дообстеження (аналізи, УЗД), щоб не пропустити грубі ендокринні порушення і розвиток їх ускладнень, так як Covid впливає на весь ендокринний фон.

Добрий день. Симптоми дуже схожі з проявами цукрового діабету. Але для підтвердження діагнозу необхідна консультація ендокринолога, дообстеження, аналіз крові і сечі на цукор, глікозильований гемоглобін. Бажано перевірити рівень деяких гормонів, так як діабет, як і інші порушення обміну речовин, може бути результатом гормонального дисбалансу.

Добрий день. Тривалість гормональної терапії і її необхідність залежить від того, як починалося захворювання, вираженості проявів і цілей лікування (наприклад, бажання завагітніти пацієнтки). Необхідно дообстеження: УЗД органів малого таза на певний день циклу і кілька гормонів наднирників у динаміці. Не виключений перехід з оральних контрацептивів на інші препарати або навіть скасування їх. Але це можна зробити тільки після збору анемнезу і здачі всіх необхідних дообстежень, оскільки різка відміна оральних контрацептивів може призвести до розвитку кровотечі.

Добрий день. Якщо діти народилися після виявлення діабету у батька, ризик становить близько 3%. Рекомендовано контролювати глюкозу крові 1 раз на 6-12 місяців, за статевого дозрівання - 1 раз на 3 місяці, консультація ендокринолога. Також можна здати аналіз крові на антитіла до острівцевого апарату підшлункової залози.
