Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді з ендокринології

Консультація ендокринолога ОН Клінік онлайн

 • Відеоконсультація ендокринолога в Харкові

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Пушкінська)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
  вул. Ярослава Мудрого, 30а

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  пр. Героїв Харкова, 257

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Проспект Гагаріна)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
  вул. Молочна, 48
 • Відеоконсультація ендокринолога в Сумах

  Медичний центр «ОН Клінік Суми»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
  вул. Харківська, 23
 • Відеоконсультація ендокринолога в Полтаві

  Медичний центр «ОН Клінік Полтава»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
 • Відеоконсультація ендокринолога в Дніпрі

  Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»

  Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  пр. Дмитра Яворницького, 107а
 • Відеоконсультація ендокринолога в Одесі

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Мала Арнаутська, 56

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Корольова, 33б
 • Відеоконсультація ендокринолога в Миколаєві

  Медичний центр «ОН Клінік Миколаїв»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб - Нд: 8:30 - 18:00
  вул. Велика Морська, 74/3
 • Відеоконсультація ендокринолога в Ужгороді

  Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»

  Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
  вул. Д. Богуславського, 4
 • Відеоконсультація ендокринолога в Чернігові

  Медичний центр «ОН Клінік Чернігів»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
  вул. Героїв Чорнобиля, 3
 • Відеоконсультація ендокринолога в Черкасах

  Медичний центр «ОН Клінік Черкаси»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  вул. Чехова, 43
 • Відеоконсультація ендокринолога в Кропивницькому

  Медичний центр «ОН Клінік Кропивницький»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
  бульвар Студентський, 6/5
Доброго вечора, за період війни через стрес я почала більше їсти. Тепер вирішила взяти себе в руки та повернути свою стару вагу за допомогою харчування та тренувань. Але в мене таке питання: який відсоток жиру вважається ожирінням (якщо є якась формула для розрахунку, підкажіть, будь ласка)? Чи можу я худнути сама, якщо в мене таки ожиріння, чи потрібно спочатку проконсультуватися з ендокринологом?
Відповідь: 24.03.2023

Добрий день, існує багато методів, за допомогою яких можна вирахувати відсоток жиру в організмі, це і МРТ, рентген, зважування у воді та зважування на вагах-аналізаторах складу тіла. У будь-якому разі для правильної втрати ваги необхідно звернутися до ендокринолога, який призначить необхідні обстеження, наддасть рекомендації щодо режиму, сну, дієти, за необхідності призначить підтримуючу медикаментозну терапію та зробить процес зниження ваги приємним і найголовніше безпечним для Вашого здоров’я.

Островська Тетяна Іванівна
Лікар-ендокринолог. Вища категорія.
Здрастуйте, я збираюся на прийом до ендокринолога через постійну апатію та слабкість, швидкий набір ваги та дивні порушення менструального циклу (гінекологічні патології ми з гінекологом вже виключили). Підкажіть, як відрізнити стомлені надниркові залози від гіпотиреозу?
Відповідь: 24.03.2023

Добрий день, насправді існує термін «наднирникова втома» (вона зазвичай викликається тривалим впливом стресів), але це не справжня хвороба. Є багато спільних скарг та симптомів при гипотиріозі та «наднирниковій втомі». Для того щоб правильно визначити діагноз та за необхідністю пройти необхідне лікування, раджу звернутися до лікаря ендокринолога, який призначить спеціальні обстеження та підтвердить чи спростить Ваші припущення щодо стану Вашого здоров’я.

Островська Тетяна Іванівна
Лікар-ендокринолог. Вища категорія.
Здрастуйте, я регулярно здаю лаб. аналізи (щороку), зокрема і глюкозу. До цього все було нормально, але востаннє отримала показник 6,9 ммоль/л, і я почала переживати. За яких показників глюкози встановлюють цукровий діабет? Чи може аналіз дати хибний результат? Я навіть цукру не їм.
Відповідь: 24.03.2023

Добрий день, рівень глюкози в крові (глікемії) - найголовніший показник при встановлені діагнозу цукровий діабет. Підвищення рівню глікемії натще вище 7 є діагностичним критерієм цукрового діабету. Цукор крові від 5,8 до 7,0 вимагає проведення додаткових діагностичних тестів з метою виключення патології вуглеводного обміну. Тож якщо Ви впевненні у дотриманні Вами умов здачі аналізу, а саме забір було зроблено натще, то раджу звернутися до лікаря-ендокринолога, який проведе додаткові обстеження та поставить об’єктивний діагноз.

Островська Тетяна Іванівна
Лікар-ендокринолог. Вища категорія.
Доброго дня, моєму синові 15 років, і у нього хворобливі відчуття в області грудей та патологічні виділення із сосків, а також ущільнились тканини грудей. Чи може це бути гінекомастія? Скільки триває підліткова гінекомастія? Чи небезпечна вона?
Відповідь: 24.03.2023

Добрий день! З описаних Вами симптомів можна зробити попередній висновок, що це підліткова генікомастія. У підлітків гінекомастія - доволі поширене явище, передумовлене гормональною перебудовою хлопчиків. Зазвичай, може спостерігатися у віці 12-16 років і зникає після статевого дозрівання та не потребує лікування. Але якщо є патологічні виділення з сосків та болючість, то необхідно звернутися до лікаря-ендокринолога.

Островська Тетяна Іванівна
Лікар-ендокринолог. Вища категорія.
Добридень! Я вам пишу з приводу щитоподібної залози. У мене виявили на шиї вузол розміром 2,2 см. Біопсію зробили, але не можуть визначити, доброякісний або злоякісний. Лікарі кажуть, треба видалити і тільки під час операції зможуть дізнатися, якого типу вузол. Хотілося б проконсультуватися з вами, які ще можна пройти обстеження, щоб уникнути операції?
Відповідь: 08.07.2021

Добрий день. Тут два варіанти: потрібно піти і прооперуватися або другий варіант - потрібно вивчити результати гістології, повторно зробити пункцію, і тоді приймати остаточне рішення: лікування чи операція.

Головченко Олена Валеріївна
Лікар-ендокринолог. Перша категорія.
Добридень! Мене вже тривалий час турбують такі симптоми: постійна втома, прискорене серцебиття, розлади ШКТ, безсоння, запаморочення. У правій частці щитоподібної залози на УЗД вузол 0.8 мм. ТТГ - 3.1, Т4 - 14.26. Зверталася до кардіолога, який направив до ендокринолога, ендокринолог до невролога, а невролог знову до ендокринолога. Один з ендокринологів допускає, що це гіпотериоз, призначив тироксин, але після тижня прийому серцебиття прискорилося, і я ледве ходила. Скасували. Діагнозу немає. Стан з настанням спеки погіршується (пришвидшується серцебиття, паморочиться голова, тремтять руки). Я не знаю, до кого звертатися. Буду вдячна за відповідь.
Відповідь: 08.07.2021

Добрий день. Оскільки немає даних про вік пацієнта, то складно говорити про уточнення діагнозу, адже є різниця в нормі ТТГ і Т4 залежно від віку. Якщо від прийому тироксину погано, то треба повторити аналізи на ТТГ, Т4 вільний і антитіла до пероксидази. Потім записатися на прийом до ендокринолога для уточнення діагнозу.

Головченко Олена Валеріївна
Лікар-ендокринолог. Перша категорія.
Добридень! Останні кілька років стала помічати, що на підборідді стало рости волосся і їх кількість збільшується. Мені 29, у 2013 народила сина, вагітність і пологи легкі. 2 місяці тому пройшла обстеження в клініці - гінекологічне УЗД, УЗД щитоподібної залози, УЗД внутрішніх органів - усе нормально. Менструальний цикл без збоїв і ніколи не було проблем з гінекології. Які ви порадите пройти додаткові аналізи?
Відповідь: 07.07.2021

Добрий день, додатково я б Вам рекомендував здати наступні аналізи: андрогендіон, антіміллюров гормон, секс-зв'язуючі глобуліни, дігідроандростерона-сульфат, тестостерон вільний. Також пакет зі щитоподібної залози (ТТГ, Т4 вільний, АТ-ТПО) і індекс НОМА. Підвищений ріст волосся є наслідком порушення гормонального фону. Найчастіше це трапляється в репродуктивній системі жінки. Тому тільки УЗД і огляд не дадуть точного уявлення про стан здоров'я жінки. Часто вчасно не діагностовані проблеми призводять до вкрай серйозних наслідків. Тому здавайте дані аналізи та записуєтеся на прийом до ендокринолога в ДокторПРО.

Царьова-Колісник Олена Геннадіївна
Лікар-ендокринолог. Вища категорія.
Здрастуйте, лікарю. Ось уже кілька місяців я іноді відчуваю тремор, озноб, болі в м'язах. Вчора зробила загальний аналіз крові, креатин. Все в нормі. 4 місяці тому робила загальний аналіз сечі і аналізи на щитовидну залозу, вони теж у нормі. Чи можуть ці аналізи виявити цукровий діабет або який аналіз здати, щоб його визначити? Дякую
Відповідь: 07.07.2021

Дані аналізи не можуть свідчити на користь наявності або відсутності цукрового діабету. Загалом клінічна картина, яка спостерігається у Вас, може бути обумовлена ​​різними видами порушення вуглеводного обміну. Для виключення цукрового діабету необхідно зробити пероральний тест толерантності до глюкози, визначити рівень глікозильованого гемоглобіну. Однак симптоми, які спостерігаються у Вас, можуть свідчити про порушення роботи щитоподібної залози. Вкрай необхідно визначити в крові рівень наступних гормонів: ТТГ, Т4 вільний, АТ-ТПО. Також потрібно зробити УЗД щитоподібної залози. Крім того, важливо визначити рівень кальцію в крові (загальний і іонізований), паратгормону і кальцитоніну.

Царьова-Колісник Олена Геннадіївна
Лікар-ендокринолог. Вища категорія.
Добрий день, мені ендокринолог на прийомі поставив вузловий зоб, еутиероз, СПКЯ, гиперандрогенію. Раніше інший лікар ставив інсулінорезистентність. Зараз я приймаю метформин і тіогамму. Мене хвилює питання харчування, зараз лікар рекомендує прибрати всі жири з раціону і харчуватися вуглеводами, білками і знежиреними молочними продуктами. Скажіть, я можу використовувати кето дієту для лікування своєї хвороби?
Відповідь: 07.07.2021

Дана дієта не може бути використана для лікування СПКЯ. За вашого захворювання спостерігається інсулінорезистентність. Вуглеводи і так погано проникають у печінку, і відповідно зростає рівень базального інсуліну. В цьому випадку відбувається стрімкий набір ваги людини, знизити який буває вкрай важко: не завжди є ефективними дієти та фізичні навантаження. Раціональною є дієта до 1500 ккал/доба. Фізична активність в аеробному режимі (пульс 100-120 ударів на хвилину) - 120 хвилин на тиждень. Співвідношення жирів, білків, вуглеводів 1:1:4, часте харчування невеликими порціями. Максимально рослинне меню. За індексу маси тіла понад 27, крім метформіну, можна використовувати агоністи рецепторів глюкогоноподобного пептиду 1 (ліроглутід) з метою зниження ваги та рівня базального інсуліну.

Царьова-Колісник Олена Геннадіївна
Лікар-ендокринолог. Вища категорія.
Добрий день. Після covid цукор у крові тримається в районі 10 вже більше місяця. Дієта не привела до зниження цукру. Дуже не хотілося б приймати постійно таблетки. Чи можна очікувати, що цукор при дієті почне все ж знижуватися? Що Ви рекомендуєте робити далі?
Відповідь: 05.07.2021

Добрий день. У постковідном періоді можливе підвищення цукру крові до 12 ммоль/л, особливо, якщо для лікування використовувалися гормони, з подальшим очікуваним зниженням до норми. Рекомендовано дотримання дієти з контролем цукру крові до і після їжі через 2 год. Але бажано консультація лікаря-ендокринолога, дообстеження (аналізи, УЗД), щоб не пропустити грубі ендокринні порушення і розвиток їх ускладнень, так як Covid впливає на весь ендокринний фон.

Красовська Ірина Григорівна
Лікар-ендокринолог. Вища категорія.
Здрастуйте, у мене впродовж декількох років знизилася вага з 75 до 55 кг. Також турбує слабкість, постійна втома, часте сечовипускання, свербіж статевих органів, підкажіть, будь ласка, це може бути цукровий діабет? Дякую!
Відповідь: 05.07.2021

Добрий день. Симптоми дуже схожі з проявами цукрового діабету. Але для підтвердження діагнозу необхідна консультація ендокринолога, дообстеження, аналіз крові і сечі на цукор, глікозильований гемоглобін. Бажано перевірити рівень деяких гормонів, так як діабет, як і інші порушення обміну речовин, може бути результатом гормонального дисбалансу.

Красовська Ірина Григорівна
Лікар-ендокринолог. Вища категорія.
Вітаю! Моїй доньці п'ять років тому був поставлений діагноз "гіперплазія надниркових залоз" у віці 14,5 років. З тих пір вона приймає гормональні контрацептиви для лікування. Лікар, у якого ми лікуємося, відмовляється скасовувати препарати, каже, що доведеться приймати все життя. Скажіть, будь ласка, чи можлива відмова від препаратів при цьому діагнозі? Які негативні наслідки для здоров'я це може спричинити?
Відповідь: 05.07.2021

Добрий день. Тривалість гормональної терапії і її необхідність залежить від того, як починалося захворювання, вираженості проявів і цілей лікування (наприклад, бажання завагітніти пацієнтки). Необхідно дообстеження: УЗД органів малого таза на певний день циклу і кілька гормонів наднирників у динаміці. Не виключений перехід з оральних контрацептивів на інші препарати або навіть скасування їх. Але це можна зробити тільки після збору анемнезу і здачі всіх необхідних дообстежень, оскільки різка відміна оральних контрацептивів може призвести до розвитку кровотечі.

Красовська Ірина Григорівна
Лікар-ендокринолог. Вища категорія.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.