Питання та відповіді з ендокринології
Добрий день, існує багато методів, за допомогою яких можна вирахувати відсоток жиру в організмі, це і МРТ, рентген, зважування у воді та зважування на вагах-аналізаторах складу тіла. У будь-якому разі для правильної втрати ваги необхідно звернутися до ендокринолога, який призначить необхідні обстеження, наддасть рекомендації щодо режиму, сну, дієти, за необхідності призначить підтримуючу медикаментозну терапію та зробить процес зниження ваги приємним і найголовніше безпечним для Вашого здоров’я.

Добрий день, насправді існує термін «наднирникова втома» (вона зазвичай викликається тривалим впливом стресів), але це не справжня хвороба. Є багато спільних скарг та симптомів при гипотиріозі та «наднирниковій втомі». Для того щоб правильно визначити діагноз та за необхідністю пройти необхідне лікування, раджу звернутися до лікаря ендокринолога, який призначить спеціальні обстеження та підтвердить чи спростить Ваші припущення щодо стану Вашого здоров’я.

Добрий день, рівень глюкози в крові (глікемії) - найголовніший показник при встановлені діагнозу цукровий діабет. Підвищення рівню глікемії натще вище 7 є діагностичним критерієм цукрового діабету. Цукор крові від 5,8 до 7,0 вимагає проведення додаткових діагностичних тестів з метою виключення патології вуглеводного обміну. Тож якщо Ви впевненні у дотриманні Вами умов здачі аналізу, а саме забір було зроблено натще, то раджу звернутися до лікаря-ендокринолога, який проведе додаткові обстеження та поставить об’єктивний діагноз.

Добрий день! З описаних Вами симптомів можна зробити попередній висновок, що це підліткова генікомастія. У підлітків гінекомастія - доволі поширене явище, передумовлене гормональною перебудовою хлопчиків. Зазвичай, може спостерігатися у віці 12-16 років і зникає після статевого дозрівання та не потребує лікування. Але якщо є патологічні виділення з сосків та болючість, то необхідно звернутися до лікаря-ендокринолога.

Добрий день. Тут два варіанти: потрібно піти і прооперуватися або другий варіант - потрібно вивчити результати гістології, повторно зробити пункцію, і тоді приймати остаточне рішення: лікування чи операція.

Добрий день. Оскільки немає даних про вік пацієнта, то складно говорити про уточнення діагнозу, адже є різниця в нормі ТТГ і Т4 залежно від віку. Якщо від прийому тироксину погано, то треба повторити аналізи на ТТГ, Т4 вільний і антитіла до пероксидази. Потім записатися на прийом до ендокринолога для уточнення діагнозу.

Добрий день, додатково я б Вам рекомендував здати наступні аналізи: андрогендіон, антіміллюров гормон, секс-зв'язуючі глобуліни, дігідроандростерона-сульфат, тестостерон вільний. Також пакет зі щитоподібної залози (ТТГ, Т4 вільний, АТ-ТПО) і індекс НОМА. Підвищений ріст волосся є наслідком порушення гормонального фону. Найчастіше це трапляється в репродуктивній системі жінки. Тому тільки УЗД і огляд не дадуть точного уявлення про стан здоров'я жінки. Часто вчасно не діагностовані проблеми призводять до вкрай серйозних наслідків. Тому здавайте дані аналізи та записуєтеся на прийом до ендокринолога в ДокторПРО.

Дані аналізи не можуть свідчити на користь наявності або відсутності цукрового діабету. Загалом клінічна картина, яка спостерігається у Вас, може бути обумовлена різними видами порушення вуглеводного обміну. Для виключення цукрового діабету необхідно зробити пероральний тест толерантності до глюкози, визначити рівень глікозильованого гемоглобіну. Однак симптоми, які спостерігаються у Вас, можуть свідчити про порушення роботи щитоподібної залози. Вкрай необхідно визначити в крові рівень наступних гормонів: ТТГ, Т4 вільний, АТ-ТПО. Також потрібно зробити УЗД щитоподібної залози. Крім того, важливо визначити рівень кальцію в крові (загальний і іонізований), паратгормону і кальцитоніну.

Дана дієта не може бути використана для лікування СПКЯ. За вашого захворювання спостерігається інсулінорезистентність. Вуглеводи і так погано проникають у печінку, і відповідно зростає рівень базального інсуліну. В цьому випадку відбувається стрімкий набір ваги людини, знизити який буває вкрай важко: не завжди є ефективними дієти та фізичні навантаження. Раціональною є дієта до 1500 ккал/доба. Фізична активність в аеробному режимі (пульс 100-120 ударів на хвилину) - 120 хвилин на тиждень. Співвідношення жирів, білків, вуглеводів 1:1:4, часте харчування невеликими порціями. Максимально рослинне меню. За індексу маси тіла понад 27, крім метформіну, можна використовувати агоністи рецепторів глюкогоноподобного пептиду 1 (ліроглутід) з метою зниження ваги та рівня базального інсуліну.

З огляду на ваші скарги, необхідно провести наступні дообстеження: препроверіть рівень гормонів, визначити рівень кортизолу в сироватці крові і слині, рівень соматомедину, рівень пролактину в крові, рівень метанефринів у сечі. Також для виключення гінекологічного генезу пітливості необхідно буде пройти ряд обстежень. Після проходження даних обстежень ми зможемо дізнатися функціональний стан основних систем організму (гормони щитоподібної залози, надниркових залоз, репродуктивної системи), які впливають на діяльність вегетативної нервової системи, яка в свою чергу і викликає пітливість.

Доброго дня. У Вашому випадку потрібен комплексний підхід і консультація не тільки ендокринолога, а й фахівця гастроентеролога, який визначить причину здуття і запору. Надмірне випадання волосся і набір ваги можуть свідчити про наявність дисбалансу гормонів. Досвідчений ендокринолог зможе призначити необхідні аналізи, результати яких зможуть допомогти зрозуміти причину і призначити коректне лікування. Також в ДокторПРО приймає трихолог, лікар проведе консультацію, цифрову тріхоскопію, допоможе підібрати лікування або спеціальні засоби по догляду за волоссям.

Добрий день. Якщо дієта і правильно підібрані фізичні навантаження не дають позитивного результату, варто перевірити гормональний фон на відсутність будь-яких патологій. У такому випадку рекомендується звернутися до ендокринолога, який призначить здати необхідні аналізи на гормони, пройти УЗД щитовидної залози для виявлення причин набору зайвої ваги.
