Питання та відповіді з мамології

Якщо сильний біль в молочній залозі два тижні перед критичними днями і під час них це нормально?
Відповідь: 18.08.2020

3 тижні болю в грудях - це не нормально! При таких симптомах жінці необхідно звернутися до мамолога, вона буде ретельно обстежена, проведено УЗД молочної залози, при необхідності буде направлена на мамографію. Можливо буде потрібна консультація гінеколога або ендокринолога.

Рибін Андрій Ігорович
Лікар гінеколог-онколог, мамолог. Доктор медичних наук. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Біль у грудях, вже два тижні, зараз третя вже пішла, груди почала хворіти через тиждень після менструації, зазвичай біль починався за тиждень до менструації, груди набрякли і при обмацуванні тверді зазвичай таке перед місячними а це вже скоро місяць як болять що це може бути .
Відповідь: 22.11.2019

Для того, щоб визначити можливу патологію, необхідно звернутися до мамолога і попередньо зробити ультразвукове дослідження молочної залози. Зазвичай УЗД проводиться на 5-12 день від першого місячного дня. На підставі отриманих результатів дослідження лікар зможе поставити діагноз та призначити необхідне лікування.

Рибін Андрій Ігорович
Лікар гінеколог-онколог, мамолог. Доктор медичних наук. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Нещодавно помітила, що у мене одна грудь стала більша за іншу. Різниця і раніше була, але тепер стало явно помітно. Починаю переживати, у мене були проблеми з гормонами і тепер не знаю до кого звернутися, це питання до гінеколога, який мене лікував або до мамолога все-таки?
Відповідь: 09.12.2020

Гормональні захворювання можуть бути причиною асиметрії молочних залоз - в дуже рідкісних випадках з раннього дитинства. У даній ситуації потрібна консультація мамолога та, можливо, надалі пластичного хірурга.

Ушверідзе Вероніка Партенівна
Лікар-мамолог. Стаж роботи 6 років.
Що робити, якщо я відчуваю якусь кульку в грудях? Справа в тому, що я годую дитину грудьми вже рік. Нещодавно я чисто випадково відчула, дивну кульку в грудях, яка переміщається під шкірою. Чи може ця кулька з'явитися у зв'язку з годуванням грудьми? Чи доступна у вас консультація лікаря-мамолога онлайн? Не можу поки вирватися в лікарню. Заздалегідь дякую!
Відповідь: 09.12.2020

"Кулька" в грудях під час годування, може бути - це називається "галактоцеле". У даній ситуації не варто сильно турбується. Після закінчення періоду лактації, зробити УЗД молочних залоз і звернутися до мамолога. Онлайн ситуацію важко оцінити.

Ушверідзе Вероніка Партенівна
Лікар-мамолог. Стаж роботи 6 років.
Якщо у мене болить груди, помітно збільшилася і загрубіла, чи можуть це бути симптоми маститу? Груди болять приблизно тиждень, не знаю що з цим робити. Потрапити до лікаря на повноцінний огляд поки не можу. У вас приймає лікар-мамолог онлайн?
Відповідь: 09.12.2020

Так, це можуть бути симптоми маститу. З цим можна звернутися до хірурга. Якщо буде температура тіла рости, то викликати швидку допомогу. При симптомах маститу можлива онлайн консультація лікаря-мамолога, але рекомендується огляд.

Ушверідзе Вероніка Партенівна
Лікар-мамолог. Стаж роботи 6 років.
Добрий день! Хочу задати питання лікарю-мамологу. Мене турбують болі у лівій груді, які віддають в лопатку і руку. Дуже дивне тягнуче відчуття. Я вдома зробила самоогляд, прощупала груди, ніби все в порядку. Але все-таки біль присутній і не проходить вже два тижні. Що мені робити, підкажіть, будь ласка?
Відповідь: 09.12.2020

Якщо турбують болі в лівій молочній залозі і віддають в лопатку, то потрібно звернутися до невролога і обстежити грудний відділ хребта.
Болі в грудях, які віддають в плопатку, свідчать про те, що це може бути симптомом міжреберної невралгії або серцева патологія. Потрібно зробити ЕКГ.

Ушверідзе Вероніка Партенівна
Лікар-мамолог. Стаж роботи 6 років.
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.