Logo
0 800 30 11 77

Консультація мамолога онлайн

Питання та відповіді по мамології

Мені 35 років, у мене збільшилися і болять груди, місячних немає. Також іноді з'являється тягнучий біль у нижній частині живота. Як мені дізнатися причину? Чи потрібно йти до мамолога, здавати аналізи і проходити обстеження?
Відповідь: 09.02.2023

Добрий день. Найчастіше до затримки місячних за негативного тесту призводять фактори, пов'язані зі зміною способу життя: збільшене спортивне навантаження; дієти для схуднення; приймання оральних контрацептивів; зміна клімату. Інтенсивні спортивні навантаження і дієти для схуднення є серйозним випробуванням для організму. Нестача вітамінів і мінеральних речовин, різке зниження ваги часто призводять до порушення циклу. Прийом оральних контрацептивів безпосередньо впливає на менструальний цикл, зазвичай «переналаштування» організму відбувається природним шляхом за 30-60 днів. Під час подорожей, особливо після авіаперельотів, у жінок також часто збивається цикл, оскільки зміна клімату є навантаженням для організму. У цій ситуації важлива консультація мінімум двох фахівців. Насамперед обов'язково зверніться до гінеколога, а потім необхідно відвідати мамолога. На прийомі лікарі проведуть огляд, а також проведуть необхідні обстеження. Тільки після обстеження можна буде поставити діагноз.

Кушнаренко Наталія Михайлівна
Лікар-мамолог, онкохірург.
Доброго дня, у мене третій тиждень вагітності, вчора з'явилася болючість і підвищена чутливість грудей. Скажіть, чи нормально це? Коли в нормі можуть почати боліти груди під час вагітності і як полегшити стан?
Відповідь: 09.02.2023

Добрий день. Цей стан може бути варіантом норми. Під час вагітності основною причиною змін молочних залоз є збільшення рівня гормонів в організмі. Саме від впливу пролактину, окситоцину і прогестерону залежать важливі зміни з боку молочних залоз. Завдяки згуртованій дії перелічених гормонів майбутня мама зможе вигодовувати свою дитину найкращим харчуванням — грудним молоком. Після запліднення яйцеклітини та її прикріплення до стінки матки весь організм жінки перебудовується на новий режим, обов'язковою умовою якого є зміни в молочних залозах. До таких змін належать: збільшення грудних залоз в об'ємі; посилення чутливості та поява больових відчуттів; потемніння ареолярних кіл (зона навколо сосків); поява виділень із сосків; утворення венозної сітки на грудях. Однак, для виключення патології необхідно відвідати мамолога. Пройти обстеження особливо необхідно, якщо Ви не відвідували мамолога незадовго до настання вагітності.

Кушнаренко Наталія Михайлівна
Лікар-мамолог, онкохірург.
У мене болять ліва грудь в ділянці соска, двічі-тричі на день із соска виділяється кілька крапель рідини (при цьому відчувається біль). Також у мене з'явилося почервоніння, схоже на висип, навколо соска. Що мені потрібно зробити?
Відповідь: 09.02.2023

Добрий день. Виділення можуть з'являтися за цілої низки патологій молочних залоз. Це може бути як прояв мастопатії (мастопатія належить до доброякісних захворювань, проте жінки з таким діагнозом відносяться до групи ризику, а частота виникнення ракових пухлин у таких пацієнтів у кілька разів вища), так і прояв протокової патології (протокова карцинома — це неінвазивний тип раку грудей). Пухлина починається зі спеціалізованих клітин у залози і протоки грудей. Якщо не лікувати, пацієнти з проточною карциномою піддаються високому ризику розвитку більш серйозного захворювання, званого інвазивна протокова карцинома. Вам обов'язково необхідна консультація хірурга-мамолога. Лікар на прийомі проведе огляд, збере анамнез, за необхідності призначить дообстеження, тільки після зможе поставити точний діагноз.

Кушнаренко Наталія Михайлівна
Лікар-мамолог, онкохірург.
Добрий день, тиждень тому я відчула невелику кульку в грудях, а самі груди стали трохи більшими. Розкажіть, будь ласка, чому болять груди під час натискання (біль у ділянці лівих грудей знизу) і на що можуть вказувати мої симптоми?
Відповідь: 09.02.2023

Добрий день. Описаний Вами стан може бути як нормальною реакцією організму на циклічні процеси, так і передвісником патологій, що розвиваються.
 Поява ущільнень у молочній залозі може бути пов'язана з дисбалансом на тлі вживання контрацептивних препаратів, патологічних порушень функцій щитоподібної залози, дисфункції яєчників, маститу. До утворення вузлів призводять травми, удари грудей, стреси. Наслідком може стати аборт, клімакс, порушення в репродуктивній системі. Не можна носити тісний бюстгальтер. Наявність вузлового утворення в молочній залозі є прямим показанням для обов'язкового відвідування консультації хірурга-мамолога. Точний діагноз може бути встановлений тільки після консультації та огляду лікаря, а також проведення необхідних обстежень.

Кушнаренко Наталія Михайлівна
Лікар-мамолог, онкохірург.
Здрастуйте, у мене збільшилися груди і болять під час дотику. Спочатку я думала, що біль пов'язаний з місячними (перед місячними у мене завжди трохи болять груди). Але три дні тому біль посилився, з'явилася набряклість і відчуття «важкості» в грудях. У чому може бути причина?
Відповідь: 09.02.2023

Добрий день. Ці симптоми можуть бути проявом як нелактаційного маститу — хвороба, за якої виникає запальний процес у молочній залозі, тож така патологія може розвиватися в пацієнток абсолютно будь-якого віку, так і, що найвірогідніше, мастопатії, адже молочна залоза дуже чутлива до різноманітних фізіологічних змін в організмі, таких, наприклад, як коливання гормонального фону, активність сексуального життя, різке збільшення ваги і т.д. Мастопатія належить до доброякісних захворювань, проте жінки з таким діагнозом належать до групи ризику — частота виникнення ракових пухлин у таких пацієнтів у кілька разів вища. За цих симптомів обов'язково необхідно звернутися до лікаря. На прийомі лікар проведе огляд, збере анамнез, дасть рекомендації, за необхідності призначить дообстеження, поставить точний діагноз.

Кушнаренко Наталія Михайлівна
Лікар-мамолог, онкохірург.
Нещодавно помітила, що у мене одна грудь стала більша за іншу. Різниця і раніше була, але тепер стало явно помітно. Починаю переживати, у мене були проблеми з гормонами і тепер не знаю до кого звернутися, це питання до гінеколога, який мене лікував або до мамолога все-таки?
Відповідь: 09.12.2020

Гормональні захворювання можуть бути причиною асиметрії молочних залоз - в дуже рідкісних випадках з раннього дитинства. У даній ситуації потрібна консультація мамолога та, можливо, надалі пластичного хірурга.

Кошелева Яна Юріївна
Лікар-мамолог, онколог. Друга категорія.
Що робити, якщо я відчуваю якусь кульку в грудях? Справа в тому, що я годую дитину грудьми вже рік. Нещодавно я чисто випадково відчула, дивну кульку в грудях, яка переміщається під шкірою. Чи може ця кулька з'явитися у зв'язку з годуванням грудьми? Чи доступна у вас консультація лікаря-мамолога онлайн? Не можу поки вирватися в лікарню. Заздалегідь дякую!
Відповідь: 09.12.2020

"Кулька" в грудях під час годування, може бути - це називається "галактоцеле". У даній ситуації не варто сильно турбується. Після закінчення періоду лактації, зробити УЗД молочних залоз і звернутися до мамолога. Онлайн ситуацію важко оцінити.

Кошелева Яна Юріївна
Лікар-мамолог, онколог. Друга категорія.
Якщо у мене болить груди, помітно збільшилася і загрубіла, чи можуть це бути симптоми маститу? Груди болять приблизно тиждень, не знаю що з цим робити. Потрапити до лікаря на повноцінний огляд поки не можу. У вас приймає лікар-мамолог онлайн?
Відповідь: 09.12.2020

Так, це можуть бути симптоми маститу. З цим можна звернутися до хірурга. Якщо буде температура тіла рости, то викликати швидку допомогу. При симптомах маститу можлива онлайн консультація лікаря-мамолога, але рекомендується огляд.

Запнивітренко Аліна Миколаївна
Лікар-мамолог. Друга категорія.
Добрий день! Хочу задати питання лікарю-мамологу. Мене турбують болі у лівій груді, які віддають в лопатку і руку. Дуже дивне тягнуче відчуття. Я вдома зробила самоогляд, прощупала груди, ніби все в порядку. Але все-таки біль присутній і не проходить вже два тижні. Що мені робити, підкажіть, будь ласка?
Відповідь: 09.12.2020

Якщо турбують болі в лівій молочній залозі і віддають в лопатку, то потрібно звернутися до невролога і обстежити грудний відділ хребта.
Болі в грудях, які віддають в плопатку, свідчать про те, що це може бути симптомом міжреберної невралгії або серцева патологія. Потрібно зробити ЕКГ.

Запнивітренко Аліна Миколаївна
Лікар-мамолог. Друга категорія.
Якщо сильний біль в молочній залозі два тижні перед критичними днями і під час них це нормально?
Відповідь: 18.08.2020

3 тижні болю в грудях - це не нормально! При таких симптомах жінці необхідно звернутися до мамолога, вона буде ретельно обстежена, проведено УЗД молочної залози, при необхідності буде направлена на мамографію. Можливо буде потрібна консультація гінеколога або ендокринолога.

Турко Ольга Владиславівна
Лікар хірург-мамолог.
Біль у грудях, вже два тижні, зараз третя вже пішла, груди почала хворіти через тиждень після менструації, зазвичай біль починався за тиждень до менструації, груди набрякли і при обмацуванні тверді зазвичай таке перед місячними а це вже скоро місяць як болять що це може бути .
Відповідь: 22.11.2019

Для того, щоб визначити можливу патологію, необхідно звернутися до мамолога і попередньо зробити ультразвукове дослідження молочної залози. Зазвичай УЗД проводиться на 5-12 день від першого місячного дня. На підставі отриманих результатів дослідження лікар зможе поставити діагноз та призначити необхідне лікування.

Турко Ольга Владиславівна
Лікар хірург-мамолог.

Консультація мамолога ОН Клінік

 • Відеоконсультація мамолога в Харкові

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Ярослава Мудрого)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
  вул. Ярослава Мудрого, 30а

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  пр. Героїв Харкова, 257

  Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Проспект Гагаріна)

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
  вул. Молочна, 48
 • Відеоконсультація мамолога в Дніпрі

  Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»

  Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 15:00
  пр. Дмитра Яворницького, 107а
 • Відеоконсультація мамолога в Одесі

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Мала Арнаутська, 56

  Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

  Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
  вул. Корольова, 33б
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.