Logo
0 800 30 11 77

Дитячий гастроентеролог у Харкові

Порушення в роботі шлунково-кишкового тракту діагностуються не тільки у дорослих, але і у дітей.

Малюки стикаються з інфекціями шлунково-кишкового тракту навіть частіше, оскільки у них ще немає стійкої мікрофлори, яка бере участь у травленні.

Послуги дитячого гастроентеролога в Харкові

Якщо дитину мучить біль у животі, втрата апетиту, нудота після прийому їжі, рекомендується відвідати дитячий гастроентерологічний центр для проходження обстеження.

Розвиток патологій шлунково-кишкового тракту може бути спровоковано:

  • вірусами;
  • бактеріями;
  • грибками;
  • паразитами.

Вплинути на нормальну роботу ШКТ можуть стреси і надмірні фізичні або інтелектуальне навантаження, систематичне незбалансоване харчування, несприятливе екологічне середовище, попадання в їжу або воду токсинів і алергенів. Тому важливо стежити за здоров'ям дитини і при появі тривожних симптомів звернутися до хорошого дитячого гастроентеролога.

Тільки кваліфікований лікар може діагностувати стан юного пацієнта, визначити причину порушень і призначити результативне лікування.

З якими симптомами звертатися до дитячого гастроентеролога?

Записатися до дитячого гастроентеролога рекомендується при появі одного з таких симптомів:

  • часті закрепи;
  • діарея;
  • нудота, що посилюється після прийому їжі;
  • блювота;
  • погіршення апетиту;
  • різка зміна ваги;
  • постійне відчуття голоду;
  • біль в абдомінальній ділянці живота;
  • відрижка;
  • підвищене газоутворення.

Новонароджені, які страждають від гастроентерологічних захворювань, відмовляються від їжі, швидко втомлюються. Млявість, апатія, підвищена сонливість також можуть вказувати на наявність проблем з травним трактом. Непрямим симптомом є висипання на шкірі - реакція може виникнути через отруєння харчовими алергенами.

 Що перевіряє дитячий гастроентеролог?

Прийом дитячого гастроентеролога починається зі збору анамнезу. Лікар вислуховує скарги, оглядає порожнину рота на наявність виразок, стоматиту, інших порушень, пальпує живіт.

Дитячі гастроентерологи часто стикаються з такими хворобами:

  • гастрит;
  • гастродуоденіт;
  • сальмонельоз;
  • дисбактеріоз;
  • вроджені аномалії розвитку шлунково-кишкового тракту;
  • панкреатит;
  • дискінезії жовчовивідних шляхів.

Консультація дитячого гастроентеролога проходить у присутності дорослих (батьків або опікунів) і не заподіює дискомфорт дитині. Для постановки точного діагнозу необхідні додаткові обстеження.

 Які аналізи потрібні для дитячого гастроентеролога?

В процесі діагностики порушень, хороший дитячий гастроентеролог може направити пацієнта на наступні дослідження:

  • загальні аналізи сечі і крові;
  • аналіз крові на біохімію;
  • аналіз калу (копрограма);
  • УЗД;
  • рентгенографія черевної порожнини;
  • гастроскопія.

За результатами обстежень призначається відповідне лікування. Воно передбачає не тільки прийом медикаментів, що нормалізують функції печінки, шлунка і кишечника, але і зміна дієти. Наприклад, лікар може рекомендувати відмовитися від борошняної і копченої їжі, газованих напоїв і замінити їх на варені овочі, свіжі фрукти, зелений чай. Але для досягнення швидкого результату і повного відновлення ШКТ малюка важливо вчасно звернутися до лікаря: чим раніше буде поставлений діагноз і розпочато лікування, тим менше ризик ускладнень.

Лікування дискінезії жовчних шляхів у Харкові

Найчастішою дитячою патологією серед хвороб жовчної системи педіатри називають дискінезію жовчних шляхів. Внаслідок розладу моторики м'язового апарата жовчних шляхів відбувається порушення потрапляння жовчі у дванадцятипалу кишку. Це призводить до виникнення застою жовчі та збоїв у роботі шлунково-кишкового тракту.

Що таке дискінезія жовчних шляхів у дітей батьки, як правило, дізнаються лише тоді, коли приводять дитину на прийом до гастроентеролога із сильними болями у верхній частині живота. Такі болісні відчуття у малюка, що періодично з'являються, батьки зазвичай пов'язують з неякісною їжею (вживання жирних, гострих і смажених страв). Однак причина дитячого поганого самопочуття пов'язана з проблемами в жовчному міхурі. До симптомів дискінезії також відносять зниження апетиту, нудоту, блювоту.

Щоб установити діагноз, лікар-гастроентеролог оглядає живіт дитини, слухає скарги, направляє на аналізи (УЗД черевної порожнини, аналіз сечі). При підтвердженні діагнозу дискінезію жовчних шляхів у дітей лікують дієтотерапією, фізіотерапією та ліками, що знімають біль і запалення. Якщо не лікувати хворобу, може розвиватися реактивний панкреатит – запалення підшлункової залози.

Лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби в дітей у Харкові

Симптоми гастроезофагеальної рефлюксної хвороби в дитини проявляються у вигляді печії та кислого присмаку в роті. Іноді хворобу супроводжують ранкова охриплість, сухий кашель, відрижка, а також свистяче дихання. Усе це говорить про те, що в дитячому стравоході виник запальний процес.

Розрізняють патологічний і фізіологічний гастроезофагеальний рефлюкс. Перший провокує тривале відчуття наслідків закиду кислого вмісту в стравохід, що викликає запалення слизової стравоходу. Другий – періодичне відчуття наслідків закиду вмісту зі шлунка в стравохід. Незалежно від виду рефлюксу, захворювання потрібно лікувати. І, звичайно, лише під наглядом лікаря.

Про те, що таке ГЕРХ у дітей і як його лікувати, знають гастроентерологи «ОН Клінік». На прийомі лікар визначить ступінь захворювання й ефективні методи лікування захворювань дитячого стравоходу. Після призначення фахівця потрібно здати кров і сечу, провести рентген черевної порожнини (шлунка, кишечнику, жовчного міхура) й ендоскопію. Своєчасне лікування допоможе зменшити симптоматику захворювання. Протипоказано займатися самолікуванням. Це може призвести до розвитку ускладнень: виразки, гастриту, езофагіту, інших захворювань стравоходу та шлунково-кишкового тракту.

Синдром подразненого кишечнику – лікування в дітей у Харкові

Синдром подразненого кишечнику – це функціональний розлад шлунково-кишкового тракту. Хвороба може розвиватися в дітей на фоні інфекції, неправильного харчування, спадкоємних і психологічних факторів, недостатнього сну й ендокринних захворювань. Іноді причинами розвитку захворювання виступають стреси, вегето-судинна дистонія, а також побічні явища під час приймання лікарських препаратів.

Симптоми синдрому подразненого кишечнику в дітей зводяться до появи болів у животі, відчуття здавлювання та здуття, нудоти, блювоти, відрижки, а також виникнення поносу або діареї. Іноді в калі присутній слиз. Для встановлення діагнозу гастроентеролог дає направлення на дослідження крові, калу та сечі, а також УЗД внутрішніх органів (печінки, селезінки, жовчного міхура та підшлункової залози). За показниками може бути призначений огляд дванадцятипалої кишки та шлунку (гастроскопія, ехографія, ендоскопія).

Порушення травлення в товстій кишці (постінфекційний синдром подразненого кишечнику) в дітей здатне швидко перетікати в хронічну форму. Через цю причину потрібно вчасно звертатися до лікаря за перших ознак розвитку хвороби. Для лікування патології лікар підбирає медикаментозну терапію (зокрема, седативні та протизапальні препарати, пробіотики), коректує раціон харчування дитини, а також призначає заходи для поліпшення перистальтики кишечнику (фізичні навантаження, прогулянки).

Виразкова хвороба шлунку в дітей – лікування в Харкові

Виразкова хвороба, як правило, носить хронічний характер і може виникати не лише в дорослих, але й у дітей і підлітків. Причини виразки можуть бути різними, починаючи від стресу та закінчуючи гастритом і гастродуоденітом. Часто хвороба розвивається на фоні неправильного харчування, проблем зі шлунково-кишковим трактом. У зоні ризику перебувають діти, у яких є хронічні захворювання травної системи. У більшості випадків виразка виникає через паразитування в організмі бактерії Helicobacter pylori.

Якщо виникає виразкова хвороба шлунку в дітей, коли звертатися до лікаря? До гастроентеролога потрібно звертатися при перших підозрах на патологію. До симптоматики відносять болі у верхній частині живота, які можуть припинятися після приймання їжі. У дітей підсилюється апетит, спостерігаються «кисла» відрижка, нудота, печія, відчуття переїдання, а також запори. Іноді виразка може протікати безсимптомно. Тому потрібно проходити планові огляди в дитячого гастроентеролога.

Лікування виразки передбачає дієту та медикаментозну терапію. За показниками лікар призначає вітамінотерапію. У запущених випадках необхідне хірургічне втручання (операція).

Якщо не лікувати захворювання, виразка збільшується в розмірах і глибше уражає стінки шлунку. Це може призвести до таких ускладнень, як кровотеча, прорив (утворення отвору в кишці або шлунку), пенетрація виразки шлунку (поширення виразки за межі стінок шлунку).

Непереносимість лактози в дітей

Непереносимість лактози в немовляти найчастіше з'являється під час годування материнським молоком або штучними молочними сумішами. Якщо в організмі не відбувається засвоєння молочного цукру (лактози), спостерігаються збої в роботі травної системи. У величезній кількості речовина міститься в молоці великої рогатої худоби. Тому діагностика непереносимості лактози може знадобитися не лише немовлятам, але й дітям старше року та навіть підліткам.

До симптомів патології відносять появу водянистого випорожнення з кислим запахом, метеоризму, бурчання в животі, а також кольки (болісні ефекти в животі). На жаль, у дитинстві недугу вилікувати неможливо. Адже щоб розщепити лактозу потрібна лактаза, яка може вироблятися лише організмом людини. Однак дитині потрібна консультація педіатра й гастроентеролога, які допоможуть підібрати меню без вмісту лактозних продуктів (або з її невеликою кількістю).

При правильній корекції дитячого меню симптоми лактозної недостатності можна звести до мінімуму. Однак лише лікар здатний діагностувати патологію. Адже іноді причиною проблеми є недостатня жирність молока, що теж може призводити до дискомфорту в дитячому організмі (здуття, діареї).

Целіакія у дітей

Порушення травлення, до якого призводить непереносимість глютеномістких продуктів називають целіакією. Симптоми в дітей можуть виникнути зненацька та схожі з іншими захворюваннями (алергією, анемією, хворобами шлунково-кишкового тракту). Найчастіше вони мають алергічну й автоімунну природу. Непереносимість глютену, який міститься в злаках і ковбасних виробах, викликає в дітей харчові розлади.

Як проявляється целіакія в дітей? Як правило, в дитини діагностують пінисті випорожнення з різким запахом, млявість, дратівливість, а також запалення в ротовій порожнині, здуття живота. Також може спостерігатися відсутність апетиту, формується негативне ставлення до їжі. На фоні постійного дефіциту поживних речовин у малюка може розвиватися анемія (нестача заліза), афтозний стоматит, цукровий діабет першого типу, а також затримка статевого та фізичного розвитку.

Що робити, якщо в дитини целіакія? Лікування захворювання повинен підбирати гастроентеролог. Дитині необхідна сувора безглютенова дієта (виключення з раціону продуктів, що містять глютен). Це допоможе зменшити симптоми патології та покращити якість життя маленького пацієнта. Відсутність глютену в їжі покращує роботу кишечнику, сприяє правильному набору ваги. Також на прийомі в лікаря малюкові за необхідності потрібно пройти діагностику травного тракту для запобігання розвитку хвороб травної системи.

Записатися до дитячого гастроентеролога можна за контактним телефоном «ОН Клінік Харків». Тут вас чекає сучасно обладнане відділення гастроентерології та кваліфіковані лікарі.

Кузьминська Маргарита Романівна
Кузьминська Маргарита Романівна
Лікар відділення дитячої гастроентерології

Дитячі гастроентерологи в Харкові «ОН Клінік»

Вартість дитячої гастроентерології у Харкові

Відеогастродуоденоскопія
Колоноскопія
1800 грн
Уреазний тест
350 грн
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.