Logo
0 800 30 11 77

Лікування лямбліозу у дітей в Харкові

Лямбліоз - захворювання шлунково-кишкового тракту (ШКТ), що викликається найпростішими паразитами лямбліями. Лікарі називають це захворювання «хворобою брудних рук», оскільки заразитися найпростіше при вживанні немитих і необроблених продуктів, неочищеної води. Не дивно, що лямбліоз часто зустрічається у дітей будь-якого віку.

Чим небезпечний лямбліоз у дітей?

Лямблії, потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, активно розвиваються в тонкому кишечнику, закріплюючись на віях епітелію. Мікроорганізми починають поглинати поживні речовини, які дитина отримує разом з їжею, через що у малюка починається авітаміноз, незважаючи на збалансоване харчування. При легкій формі інвазії це практично невідчутно, але з розвитком захворювання з'являються перші ознаки гострого лямбліозу у дітей.

У процесі життєдіяльності лямблії виділяють токсини, які руйнують слизову оболонку тонкого кишечника і викликають симптоми загальної інтоксикації або алергії. Крім того, паразити механічно пошкоджують слизову оболонку, прикріплений до неї за допомогою спеціальних джгутиків. Знижується місцевий імунітет і підвищується ризик розвитку інших кишкових інфекцій.

Основні наслідки лямбліозу у дітей це:

  • пригнічення функцій шлунково-кишкового тракту;
  • загальне виснаження організму;
  • інтоксикація;
  • розвиток супутніх захворювань - дуоденіту, гастриту, дисбактеріозу.

Чим раніше виявити інфекцію і почати лікування, тим вище ймовірність швидкого одужання без наслідків для дитячого організму.

Як проявляється лямбліоз у дітей?

Хронічне порушення може протікати практично безсимптомно, тоді як гострий лямбліоз у дітей викликає:

  • пронос, що змінюється запорами;
  • нудоту і блювоту;
  • підвищене газоутворення;
  • біль в животі, локалізовану в верхній частині і навколо пупка;
  • лихоманку;
  • погіршення апетиту.

У разі великої кількості паразитів можливі симптоми алергії і інтоксикації: висип, дратівливість, примхливість, неспокійний сон. Лямбліоз у немовляти викликає втрату ваги, немовля відмовляється від їжі, плаче, приймає вимушену позу (підтягує ніжки до животика).

Чи заразний лямбліоз у дітей

Лямбліоз відноситься до інфекційних захворювань і легко передається від дитини до дитини, особливо в закритих дитячих групах (наприклад, в дитячому садку чи школі). Тому при виявленні інфекції необхідно обмежити контакти дитини.

Передатися паразит може і дорослій людині. Але в більшості випадків для батьків хвороба не є небезпечною - у дорослих сильний імунітет і стійка мікрофлора, які пригнічують лямблії.

Лямбліоз у дитини - як лікувати

Діагностикою та лікуванням кишкової інфекції займається дитячий гастроентеролог. Основний аналіз на лямбліоз у дітей - це паразитологічні дослідження калу на наявність лямблій або їх цист. Але додатково лікар призначає і інші дослідження:

  • загальний аналіз крові;
  • копрограму;
  • біохімічний аналіз крові.

У деяких випадках фахівець також може направити на УЗД або рентгенографію черевної порожнини.

Якщо виявлено лямбліоз в калі у дитини, гастроентеролог розробляє схему лікування, що враховує вік і самопочуття юного пацієнта.

Комплексна терапія передбачає:

  • дотримання спеціальної дієти, що зменшує чисельність мікроорганізмів;
  • прийом проти паразитарних засобів, що діють як на дорослу форму лямблій, так і на їх цисти;
  • відновлення функцій кишечника за рахунок ферментативних препаратів і пробіотиків.

Додатково лікар може призначити прийом вітамінних комплексів для усунення авітамінозу. У разі, коли хвороба призвела до тяжкої інтоксикацію і алергію, також виписуються сорбенти та антигістамінні медикаменти.

Дієта при лямбліозі у дітей

Дотримання дієти є обов'язковим етапом лікування ентериту. З раціону виключаються всі продукти, що сприяють розвитку паразитів:

  • солодкі страви і напої;
  • борошняне;
  • макаронні вироби.

Припустимо вживання свіжих і варених овочів, фруктів, нежирного м'яса і риби, кисломолочної продукції. Рекомендації по дієті при лямбліозі дає дитячий лікар.

Лямбліоз у дітей і народна медицина

Народна медицина пропонує лікувати паразитарні інвазії часником, імбиром і іншими продуктами з високим вмістом ефірних масел. Їх надмірне вживання шкідливо для дитячого організму! Вміщені в них речовини додатково дратують тонкий кишечник і підсилюють симптоми хвороби. Не потрібно займатися самолікуванням - це може погіршити стан дитини.

При перших ознаках кишкового розладу запишіться на консультацію дитячого гастроентеролога. Розробляти та контролювати лікування повинен лікар.

Як довго лікується лямбліоз у дітей?

При дотриманні всіх лікарських рекомендацій терапія займає 2-3 тижні, після чого дитина повністю одужує. В майбутньому буде потрібно проста профілактика кишкових інфекцій: дотримання правил особистої гігієни, вживання тільки чистої і обробленої їжі, кип'яченої води, зміцнення імунітету.

Пройти консультацію у дитячого гастроентеролога можна в медичному центрі «ОН Клінік Харків ». Для цього запишіться на прийом за контактним номером телефону або через сайт.

Кузьминська Маргарита Романівна
Кузьминська Маргарита Романівна
Лікар відділення дитячої гастроентерології

Дитячі гастроентерологи в Харкові «ОН Клінік»

Відгуки про дитячих гастроентерологiв у Харкові

Професійний, дуже приємний лікар, який може знайти підхід до дитини.
Ксенія, 04.05.2024
Лікар, який надав послугу:
Омельченко О. В.
Добрий день! Омельченко Олена Володимирівна уважна людина і професіонал своєї справи! Призначає екологічно препарати (Читала відгук: "питає у мене який препарат...
Ольга, 17.04.2024
Лікар, який надав послугу:
Омельченко О. В.
Були на прийомі в Омельченко Олени Володимирівни, дуже приємна, ввічлива і має гарний підхід до діток. Взагалі дуже сподобалась клініка, весь персонал ввічливи...
Лілія, 23.08.2023
Лікар, який надав послугу:
Омельченко О. В.
Хочу виразити свою вдячність Омельченко Олені Володимирівні,дитячому гастроентерологу. Звернулася до неї з дитиною 4 років із болями в животі. Було в нас готове...
Річняк Дар'я, 23.08.2023
Лікар, який надав послугу:
Омельченко О. В.
Лікар не уважний взагалі. З дитиною, навіть, зорового контакту не було і не звернулась до неї жодного разу. Спочатку говорила, що дитина алергік і атопік, що вс...
Євгенія, 31.01.2023
Плутенко І. М., лікар - гастроентеролог. Порекомендувала погуглити та поцікавитись як здати тест, адже я IT спеціаліст. Більш того, центр порушує закон про конф...
Oksana, 19.10.2022
Лікар, який надав послугу:
Плутенко І. М.
Хочу сказати слова подяки лікарю Денисюк Тетяні Олексіївні. Професіонал із великим досвідом роботи. Чемна, уважна, знаходить підхід до пацієнтів. Встановила пра...
Світлана, 06.02.2022
Доброго дня, Денисюк Тетяна Олексіївна, низький уклін лікаря, зверталася з проблемами дитини, на першому курсі у неї з'явилося запаморочення, нудота, блювання д...
Вікторія, 06.02.2022
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Дитячий гастроентеролог у Харкові за адресою:

Харків, пр. Героїв Харкова, 257

Дитяче відділення «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.