Дитячий невролог у Харкові

Дитяча неврологія - розділ медицини, що вивчає методи терапії захворювань центральної і периферичної нервової системи.

Більшість аномалій нервової системи виявляють себе в ранньому віці і призводять до серйозних порушень розвитку, якщо залишити їх без уваги.

Ми проводимо:

Планова консультація дитячого невролога дозволяє контролювати правильний фізичний і неврологічний розвиток дитини, своєчасно діагностувати патології нервової системи і призначити результативну терапію.

Що лікує дитячий невролог?

Неврологічні захворювання у дітей розвиваються з наступних причин:

 • важкий перебіг вагітності - на розвиток плода могли вплинути нездоровий спосіб життя, погана екологія, перенесені майбутньою мамою стреси або інфекції;
 • погана спадковість - важливий фактор аномалій розвитку нервової системи;
 • токсичні порушення - потрапляння на шкіру або з їжею важких металів, токсинів і алергенів можуть спровокувати гострі реакції з боку ЦНС і периферичних нервів;
 • травми - отримані як при проходженні родових шляхів, так і після народження.

Велика частина ранніх неврологічних порушень пов'язана з гіпоксією плоду, важкими пологами. Також до захворювання нервової системи можуть призвести інфекційні ураження.

Лікарі медичного центру дитячої неврології діагностують стан юного пацієнта, встановлять причину патології і підберуть оптимальне лікування.

Чим відрізняється дитячий невролог від невропатолога?

Записуючись на прийом невролога, батьки можуть не знати: консультація якого фахівця - невролога або невропатолога - необхідна їх малюкові. Лікар-невролог - фахівець, який займається лікуванням уражень нервової системи, не пов'язаних з психічними розладами.

Термін «невропатолог» був поширений кілька років тому. Так називали лікарів, які пройшли спеціалізацію з області неврології. В даний час цю назву прийнято вважати застарілою та такою, що вийшла з ужитку. Фактично, невролог і невропатолог - один і той самий лікар, який допоможе виявити причину неврологічного захворювання у дитини.

Які питання задати дитячому неврологу на прийомі?

Планова консультація дитячого невролога проводиться кожні три місяці в перший рік життя малюка. Потім рекомендується щорічно відвідувати лікаря, навіть якщо батьки не помічають ніяких тривожних симптомів у поведінці дитини. На огляді лікар перевіряє рефлекси дитини, запитує про режим сну і годування. Батьки або опікуни можуть обговорювати з лікарем будь-які тривожні для них запитання: наприклад, про норми розвитку, освоєнні немовлям нових навичок і так далі.

Позаплановий прийом у невролога необхідний при появі таких симптомів:

 • судоми і тіки;
 • неспокійний сон;
 • рясне і часте зригування;
 • нетримання сечі;
 • проблеми з концентрацією уваги;
 • відставання в розвитку;
 • запаморочення і непритомність.

Дитина може скаржитися на часті головні болі, стає млявою та апатичною, втрачає інтерес до ігор і занять. Все це може вказувати на наявність неврологічних розладів. Батьки повинні пам'ятати, що функціональний розвиток і перебудова нервової системи у дітей практично не припиняється. Важливо регулярно відвідувати лікаря для контролю над цими процесами.

Записатися на прийом до невролога можна в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Тут на вас чекають кваліфіковані лікарі з великим досвідом роботи з дітьми різного віку. Дитячі неврологи застосовують сучасні високоточні методи діагностики і передові методики лікування захворювань нервової системи.

Холодова Марина Володимирівна
Холодова Марина Володимирівна
Лікар відділення дитячої неврології

Вартість прийому лікарів дитячої неврології у Харкові

Первинна консультація дитячого невролога
Повторна консультація дитячого невролога
Повторний прийом лікаря невролога дитячого після регламентованого часу
ОНЛАЙН-Первинна консультація дитячого невролога
ОНЛАЙН-Повторна консультація дитячого невролога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря невролога дитячого після регламентованого часу
ОНЛАЙН Первинна консультація дитячого невролога за кордон
ОНЛАЙН Повторна консультація дитячого невролога за кордон

Лікарі дитячої неврології ОН Клінік Харків