Нейрохірургія в Харкові

Відділення нейрохірургії спеціалізується на оперативному лікуванні захворювань центральної та периферичної нервової системи, включаючи травми спинного і головного мозку, зміни суглобового апарату хребта, судинні порушення нервової системи.
Нейрохірургічне відділення медичного центру «ОН Клінік Харків» займається хірургічним лікуванням грижі міжхребцевого диска.

Лікування міжхребцевої грижі в Харкові

Міжхребетні диски є частиною хребетного стовпа і розташовуються між окремими хребцями, забезпечуючи амортизацію і рухливість хребта. Диски, що знаходяться між хребцями, складаються з внутрішнього пульпозного і зовнішнього фіброзного кілець. Грижа міжхребцевого диска являє собою випинання пульпозного кільця міжхребцевого диска внаслідок розриву його фіброзного кільця.

До розвитку хронічної грижі міжхребцевого диска більше схильні особи старшого віку. Міжхребцева грижа найчастіше виникає в поперековому і крижовому відділах хребта. До факторів ризику розвитку грижі міжхребцевого диска відносять:

  • підняття важких предметів;
  • малорухливий спосіб життя;
  • тривале перебування в сидячому положенні.

Симптомом міжхребцевої грижі, як правило, є біль у спині, що посилюється після фізичного навантаження. Больові відчуття в різних відділах хребта (шийному, грудному, поперековому, крижовому) за загострення міжхребцевої грижі мають стріляючий характер. Біль у спині за міжхребцевої грижі обумовлений ​​тим, що випинання пульпозного кільця здавлює нервовий корінець. Наслідком тривалого впливу міжхребцевої грижі на нервові закінчення можуть стати неврологічні ускладнення: порушення рухів і чутливості (теплової, больової) в зоні іннервації (розгалуження нервів) ураженого нервового корінця. За появи зазначених симптомів необхідно звернутися за консультацією до нейрохірурга і пройти рентгенологічне обстеження хребта.

Лікування міжхребцевої грижі може бути як консервативним (за допомогою лікарських препаратів і фізичних вправ), так і хірургічним. Консервативному лікуванню підлягають невеликі (1-3 мм) міжхребетні грижі.

Позбутися міжхребцевої грижі можна хірургічним шляхом. Показання до операції з видалення міжхребцевої грижі включають:

  • низьку ефективність консервативного лікування;
  • прогресуючі неврологічні симптоми (біль у спині, порушення чутливості);
  • великі розміри випинання (допустимий розмір міжхребцевої грижі, для якої може застосовуватися неоперативне лікування, становить до 5 мм за умови відсутності скарг).

Операція з видалення міжхребцевої грижі, доступна в медичному центрі «ОН Клінік Харків», носить назву ламінектомії. Ламінектомія є видаленням дужок сусідніх з грижею хребців, внаслідок чого знижується тиск на нервовий корінець, який є основною причиною болю в спині.

Реабілітація після видалення міжхребцевої грижі займає, як правило, не більше за місяць. Протягом зазначеного часу після видалення міжхребцевої грижі не можна піднімати тяжкості (понад 1 кг) і займатися спортом. Розширювати руховий режим рекомендується поступово під контролем лікаря.

Записатися на прийом до нейрохірурга в Харкові та на лікування міжхребцевої грижі в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за номером телефону або через форму запису на прийом, зазначені на сайті. Дізнатися вартість операції з видалення міжхребцевої грижі можна також за телефоном.

Вартість прийому лікарів нейрохірургії у Харкові

Консультація нейрохірурга
400грн. / 380грн.
ОНЛАЙН Консультація нейрохірурга
400грн. / 380грн.