Logo
0 800 30 11 77

Нейрохірургія в Харкові

Відділення нейрохірургії спеціалізується на оперативному лікуванні захворювань центральної та периферичної нервової системи, включаючи травми спинного і головного мозку, зміни суглобового апарату хребта, судинні порушення нервової системи.

Нейрохірургічне відділення медичного центру «ОН Клінік Харків» займається хірургічним лікуванням грижі міжхребцевого диска.

Лікування міжхребцевої грижі в Харкові

Міжхребетні диски є частиною хребетного стовпа і розташовуються між окремими хребцями, забезпечуючи амортизацію і рухливість хребта. Диски, що знаходяться між хребцями, складаються з внутрішнього пульпозного і зовнішнього фіброзного кілець. Грижа міжхребцевого диска являє собою випинання пульпозного кільця міжхребцевого диска внаслідок розриву його фіброзного кільця.

До розвитку хронічної грижі міжхребцевого диска більше схильні особи старшого віку. Міжхребцева грижа найчастіше виникає в поперековому і крижовому відділах хребта. До факторів ризику розвитку грижі міжхребцевого диска відносять:

  • підняття важких предметів;
  • малорухливий спосіб життя;
  • тривале перебування в сидячому положенні.

Симптомом міжхребцевої грижі, як правило, є біль у спині, що посилюється після фізичного навантаження. Больові відчуття в різних відділах хребта (шийному, грудному, поперековому, крижовому) за загострення міжхребцевої грижі мають стріляючий характер. Біль у спині за міжхребцевої грижі обумовлений ​​тим, що випинання пульпозного кільця здавлює нервовий корінець. Наслідком тривалого впливу міжхребцевої грижі на нервові закінчення можуть стати неврологічні ускладнення: порушення рухів і чутливості (теплової, больової) в зоні іннервації (розгалуження нервів) ураженого нервового корінця. За появи зазначених симптомів необхідно звернутися за консультацією до нейрохірурга і пройти рентгенологічне обстеження хребта.

Лікування міжхребцевої грижі може бути як консервативним (за допомогою лікарських препаратів і фізичних вправ), так і хірургічним. Консервативному лікуванню підлягають невеликі (1-3 мм) міжхребетні грижі.

Позбутися міжхребцевої грижі можна хірургічним шляхом. Показання до операції з видалення міжхребцевої грижі включають:

  • низьку ефективність консервативного лікування;
  • прогресуючі неврологічні симптоми (біль у спині, порушення чутливості);
  • великі розміри випинання (допустимий розмір міжхребцевої грижі, для якої може застосовуватися неоперативне лікування, становить до 5 мм за умови відсутності скарг).

Операція з видалення міжхребцевої грижі, доступна в медичному центрі «ОН Клінік Харків», носить назву ламінектомії. Ламінектомія є видаленням дужок сусідніх з грижею хребців, внаслідок чого знижується тиск на нервовий корінець, який є основною причиною болю в спині.

Реабілітація після видалення міжхребцевої грижі займає, як правило, не більше за місяць. Протягом зазначеного часу після видалення міжхребцевої грижі не можна піднімати тяжкості (понад 1 кг) і займатися спортом. Розширювати руховий режим рекомендується поступово під контролем лікаря.

Записатися на прийом до нейрохірурга в Харкові та на лікування міжхребцевої грижі в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за номером телефону або через форму запису на прийом, зазначені на сайті. Дізнатися вартість операції з видалення міжхребцевої грижі можна також за телефоном.

Стогній Артем Володимирович
Стогній Артем Володимирович
Лікар відділення нейрохірургії
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів-нейрохірургів у Харкові

Консультація нейрохірурга
Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
ОНЛАЙН Консультація нейрохірурга
Консультація торакального хірурга
Консультація пластичного хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація оперуючого лікаря акушера-гінеколога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація оперуючого лікаря-уролога
Виклик лікаря хірурга додому
1500 грн
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення нейрохірургії ОН Клінік Харків

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
Реабілітація в медичному центрі «ОН Клінік Харків»
Комплексне відновлення після травм, перенесених операцій та лікування
Детальніше