Logo
0 800 30 11 77

Дитяча діагностика в Харкові

Дитяча функціональна діагностика — дослідження організму дитини, що дає змогу виявити патології внутрішніх органів (серця, головного мозку, легенів) на ранніх стадіях.

Перевірка здоров'я дитини здійснюється в дитячому відділенні функціональної діагностики «ОН Клінік Харків». Запис на прийом до лікаря проводиться цілодобово.

Методи функціональної діагностики

Діагностика організму дитини проводиться за допомогою інструментальних методів дослідження, які не завдають шкоди здоров'ю. Методи функціональної діагностики:

 • електрокардіограма (ЕКГ) — застосовується для дослідження серця і виявлення судинних патологій. ЕКГ дітям можна проводити з самого народження;
 • електроенцефалографія (ЕЕГ) — метод діагностики, завдяки якому оцінюється електрична активність головного мозку і робота центральної нервової системи. ЕЕГ дитині в медичному центрі «ОН Клінік Харків» може проводитися з трьох років;
 • спірографія — діагностика легенів і бронхів, яка включає вимірювання об'єму і швидкості дихання. Спірографію проводять у спокійному стані та після фізичного навантаження, може призначатися дитині з 10 років.

Для діагностики серця використовують електрокардіограму (звичайну або після навантаження). Також дитячий кардіолог може призначити добове дослідження роботи серця (холтерівський моніторинг). Холтер ЕКГ проводиться дитині з восьми років і дає змогу оцінити серцеві показники в динаміці.

Показання до перевірки дитячого організму

Пройти обстеження організму дітям потрібно за наявності генетичних патологій, запальних і хронічних захворювань. Також діагностика дитячого здоров'я проводиться з профілактичною метою для виявлення захворювань до появи перших симптомів. Показання до діагностики організму дитини:

 • черепно-мозкові травми;
 • головні болі;
 • втома;
 • розлади сну;
 • біль у серці;
 • запаморочення;
 • утруднене дихання;
 • нетримання сечі;
 • судоми;
 • збій серцевого ритму.

Дитячу медичну діагностику також проводять у разі підозри на наявність доброякісних або злоякісних новоутворень внутрішніх органів. Перелік необхідних досліджень для перевірки дитячого організму призначає педіатр. За необхідності педіатр направить на консультацію вузькопрофільних фахівців (дитячого кардіолога, уролога, невропатолога).

Функціональна діагностика організму дитини в Харкові

ЕКГ, ЕЕГ і спірографія належать до малоінвазивних методів дослідження і не мають протипоказань. Діагностика організму дитини проводиться в присутності батьків або законних опікунів. Під час проведення дослідження дитині потрібно перебувати в спокійному стані та не чіпати прилади руками, щоб не спотворити результати діагностики.

Спеціальна підготовка перед функціональною діагностикою стану дитини не потрібна. Рекомендується виключити вживання напоїв, що містять кофеїн (кава, какао), за день до дослідження та повідомити лікаря функціональної діагностики про прийняті лікарські препарати. Обстеження організму дитини проводиться амбулаторно і займає не більше години. Розшифровка результатів видається в день обстеження.

За необхідності дитину можуть направити додатково на ультразвукові дослідження та комп'ютерну томографію. Ультразвукова діагностика призначається в разі травм опорно-рухового апарату, запальних захворювань (нефриту, панкреатиту), підозр на наявність новоутворень внутрішніх органів.

Комп'ютерна томографія показує тривимірне зображення органів дихальної, травної, сечовидільної систем, дає змогу побачити зміни структури тканин і наявність пухлин на ранніх стадіях. Також педіатр для уточнення діагнозу призначає лабораторні аналізи крові, сечі та калу.

Записатися на діагностику дитячого здоров'я в Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.

Тишко Олександр Сергійович
Тишко Олександр Сергійович
Лікар відділення функціональної діагностики

Відгуки про лікарів-діагностів у Харкові

Ми довгий час знаходимось на контролі у лікаря функціональної діагностики (Тишко Олександр Сергійович). Кваліфікований та уважний лікар.
Марина , 03.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів функціональної діагностики у Харкові

Спірографія без росшифровки
Електрокардіографія без розшифровки
Електрокардіографія з розшифровкою
Електроенцефалографія (ЕЕГ)

Лікарі функціональної діагностики ОН Клінік Харків

Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
7-103 — виклик швидкої допомоги «ОН Клінік Харків»
Виклик бригади швидкої допомоги та медичне транспортування
Детальніше