Про лабораторію «ОН Клінік»

Достовірна і оперативна лабораторна діагностика — необхідна умова успішної терапії будь-якого захворювання. Саме тому керівництвом «ОН Клінік» було прийнято рішення про необхідність створення власної незалежної лабораторії, яка гарантує високу точність і швидкий результат досліджень за оптимальною ціною.

Лабораторія «ОН Клінік» — це:

 • сучасне технологічне оснащення. Лабораторія оснащена високоточним сертифікованим обладнанням провідних виробників галузі (США, Австрія, Німеччина). Парк обладнання постійно розширюється і оновлюється;
 • штат, що складається з досвідчених фахівців — професіоналів у своїй галузі з багаторічним досвідом;
 • використання високоякісних хімічних реактивів для виконання аналізів, постійний контроль температурного режиму їх зберігання;
 • суворе дотримання протоколу лабораторних досліджень;
 • гнучка цінова політика. Наша місія — зробити послугу якісної лабораторної діагностики доступною. Ми підтримуємо конкурентні ціни на дослідження в лабораторії «ОН Клінік» у кожному регіоні країни;
 • короткі терміни виконання аналізів завдяки оптимізації всіх процесів.

У лабораторії «ОН ​​Клінік» ми створили архів біоматеріалу пацієнтів, щоб мати можливість робити додаткові дослідження без повторної травматизації пацієнта. У лабораторії «ОН Клінік» проводяться:

 • загальноклінічні лабораторні дослідження;
 • молекулярно-генетичні дослідження (ПЛР);
 • цитологічні дослідження;
 • біохімічні аналізи;
 • якісні тести на вірусні гепатити;
 • коагулограма;
 • серологічні дослідження (ІФА);
 • тестування на COVID-19. ПЛР-тест (діагностика наявності вірусу в організмі на ранніх стадіях, результат у день дослідження) та ІФА-аналіз (виявляє сформовані антитіла до вірусу, термін видачі результату — до трьох днів). Здати аналізи на коронавірусні інфекції в Харкові можна в спеціально обладнаних окремих пунктах діагностики «ОН Клінік».

Точність досліджень у лабораторії «ОН ​​Клінік» гарантована завдяки впровадженню системи контролю якості лабораторних послуг і неухильного дотримання всіх її вимог. З кожним днем ​​ми вдосконалюємося, щоб гарантувати пацієнтам найкращий сервіс.

Завдяки якісній і оперативній лабораторній діагностиці кількість виконаних аналізів у лабораторії «ОН Клінік» стає дедалі більше. Ми не зупиняємося на досягнутому і плануємо надалі розширювати спектр своїх можливостей, відкриваючи нові напрямки лабораторної діагностики.

Наші переваги

14 років в Україні, 34 роки у світі

Унікальні ліки та обладнання

Поетапний та безготівковій розрахунок

Цілодобова підтримка пацієнтів

Цілодобова підтримка пацієнтів

Комфортні умови здачі

Підготовка до аналізів

Аналіз крові

Результати дослідження крові залежать від фізіологічного стану людини в період здачі аналізу. Тому перед проведенням біохімічних, гормональних, гематологічних та комплексних імунологічних аналізів крові бажано дотримуватися загальних правил підготовки до досліджень:

 • кров рекомендується здавати вранці, натщесерце (бажано не їсти за 8 годин до дослідження, але голодування понад 14 годин не рекомендується). Напередодні важливо уникати харчових перевантажень організму;
 • пити воду можна у звичній кількості, а від вживання алкогольних напоїв слід утриматися;
 • мінімум за годину до дослідження необхідно відмовитися від куріння;
 • напередодні дослідження важливо виключити фізичні та емоційні перевантаження організму;
 • за 10-20 хвилин до здачі аналізу крові рекомендується відпочити, бажано посидіти. Для цього бажано прийти в медичний центр заздалегідь;
 • за прийому лікарських препаратів слід проконсультуватися з лікарем про можливість перерви в прийомі ліків перед дослідженням і про тривалість цієї перерви, якщо вона можлива;
 • не бажано здавати аналіз крові після інструментального обстеження, фізіотерапевтичних і інших медичних процедур;
 • якщо лабораторне дослідження крові проводиться кілька разів, для контролю динаміки перебігу захворювання і найбільш точних результатів слід здавати його в однакових умовах (в одній лабораторії, в один час доби).

Екстрені дослідження і тести на інфекції, до яких неможливо підготуватися з дотриманням всіх правил, бажано здавати натще (не їсти за 4-6 годин до дослідження). Глюкозотолерантний тест також здається вранці натщесерце (голодувати потрібно не менше за 12, але не більше, ніж 16 годин).

Біохімічні дослідження

Альбумін

Суворо натще

Напередодні виключити фізичне навантаження. Тривале перетискання судин під час взяття крові та «робота кулаком» можуть підвищити рівень альбуміну. Тривале перебування в вертикальному положенні може збільшити рівень на 10%.

Амілаза

Суворо натще

Прийом деяких лікарських засобів (естрогени, кортикостероїди, фуросемід, ібупрофен, індометацин, тетрациклін тощо) може провокувати підвищення значень.

Білкові фракції

Суворо натще

Їжа, вжита напередодні, не повинна містити багато білка.

Білок загальний

Суворо натще

Напередодні уникати активного фізичного навантаження. Їжа, вжита напередодні, не повинна містити багато білка. Прийом деяких лікарських засобів (андрогени, кортикостероїди, гормони ЩЗ, інсулін, прогестерон) може провокувати підвищення значень.

Білірубін фракційно (загальний, прямий)

Суворо натще

Прийом гепатотоксичних лікарських препаратів призводить до підвищення отриманих значень.

Аланінамінотрансфераза (АЛТ)

Суворо натще

Прийом деяких лікарських засобів (препарати, що викликають холестаз, анаболічні стероїди, деякі антибіотики) може провокувати підвищення значень. Виключити вживання алкоголю.

Аспартатамінотрансфераза (АСТ)

Суворо натще

Прийом деяких лікарських засобів (препарати, що викликають холестаз, препарати з гепатотоксичною дією) може провокувати підвищення значень. Виключити вживання алкоголю.

Глюкоза

Суворо натще

Перед здачею виключити підвищені психоемоційні та фізичні навантаження.

Глікозильований гемоглобін

Не вимагає підготовки

Недоцільно проводити після кровотеч, гемотрансфузій.

Залізо

Суворо натще

Напередодні уникати активного фізичного навантаження, алкоголю; за 5-7 днів до здачі припинити прийом залізовмісних препаратів. За переливання крові дослідження краще проводити через кілька днів після процедури.

Кальцій

Суворо натще

Напередодні уникати активного фізичного навантаження, алкоголю. Протягом 24 годин не приймати контрастні речовини, що містять гадоліній.

Кальцій іонізований

Суворо натще

Напередодні уникати активного фізичного навантаження, алкоголю. 

Креатинін

Суворо натще

Їжа, вжита напередодні, не повинна містити багато білка.

Креатинкіназа (КФК)

Суворо натще

Терапія статинами може підвищувати значення.

Напередодні уникати надмірного фізичного навантаження, алкоголю.

Лактатдегідрогеназа (ЛДГ)

Суворо натще

Фактори, що впливають на результат:

- інтенсивні фізичні навантаження незадовго до дослідження,

- наявність у пацієнта протезованого клапана серця (гемоліз еритроцитів внаслідок ушкодження клітин стулками клапана),

- застосування електроімпульсної терапії незадовго до дослідження,

- гемодіаліз (у зв'язку з видаленням інгібіторів ферменту - сечовини під час процедури).

ЗЗЗС

Суворо натще

За 5-7 днів до здачі припинити прийом залізовмісних препаратів.

Ліпідограма

Суворо натще (не їсти 12-16 годин)

За кілька діб до здачі аналізу слід обмежити вживання жирної, гострої їжі, алкоголю, екзотичних страв. За добу до здачі крові необхідно виключити з раціону всі соки та будь-які фруктові напої. Краще пити тільки негазовану воду. Слід припинити прийом будь-яких лікарських засобів, а якщо вони необхідні, попередити лікаря.

Магній

Суворо натще

Напередодні уникати активного фізичного навантаження, алкоголю; за 5-7 днів припинити прийом препаратів, що містять магній.

Сечова кислота

Суворо натще

Напередодні уникати активного фізичного навантаження, не зловживати їжею, багатою білками, пуринами, виключити прийом алкоголю.

Сечовина

Суворо натще

Їжа, вжита напередодні, не повинна містити багато білка. Виключити надмірні фізичні навантаження.

Ревмопроби

Суворо натще

Між останнім прийомом їжі та здачею аналізу повинно пройти понад 8 годин.

Перед виконанням аналізу не приймати лікарських засобів протягом 2 тижнів. Якщо це зробити неможливо, то після пройденого курсу лікування або за рекомендаціями лікаря виконати аналіз.

За 24 години до виконання уникати фізичного навантаження, не вживати алкоголь, каву, енергетичні напої, фастфуд, смажену, жирну і гостру їжу.

Фосфор

Суворо натще

Напередодні уникати надмірного фізичного навантаження, алкоголю; за 5-6 днів припинити прийом препаратів, що містять фосфор.

Лужна фосфатаза

Суворо натще

Виключити алкоголь - за 1 день до здачі, куріння - за 2 години до здачі крові.

Аналіз сечі

За 1-2 дні до збору сечі важливо виключити фактори, які можуть змінити результати аналізу:

 • продукти, які можуть змінити колір сечі (наприклад, яскраво забарвлені фрукти, овочі і страви з них, копченості, солодке і маринади);
 • алкоголь, прийом вітамінів, біодобавок, діуретиків;
 • серйозні фізичні навантаження, баню і сауну.

Менструація, інфекційне захворювання з підвищенням температури або значне підвищення артеріального тиску - є причиною для перенесення терміну здачі аналізу.

Сеча збирається в одноразові стерильні ємності, доступні в будь-якій аптеці. До початку сечовипускання необхідно провести гігієну зовнішніх статевих органів.

Існує кілька видів аналізів сечі:

 • аналіз сечі по Нечипоренко;
 • загальноклінічний аналіз сечі;
 • бактеріологічний аналіз сечі.

Для аналізу сечі по Нечипоренко збирається середня порція ранкової сечі відразу після сну. Сечу збирають в спеціальний посуд, який можна купити в аптеці.

Перед збором сечі зробити туалет зовнішніх статевих органів. Жінки проводять туалет у напрямку спереду назад слабким мильним розчином. Аналіз не проводиться в дні менструації.

Після гігієнічних процедур слід почати сечовипускання в унітаз, потім затримати його і виділити сечу в спеціальний посуд в кількості 10-20 мл. Після цього сечовипускання завершується в унітаз. Зібрана сеча передається в лабораторію для аналізу.

Для загальноклінічного аналізу необхідно зібрати всю ранкову сечу, ретельно перемішати її, і відлити приблизно 50-100 мл в стерильний контейнер. Контейнер слід доставити в лабораторію в максимально короткий терміни, оскільки аналіз повинен бути виконаний протягом 2 годин після збору сечі.

Для бактеріологічного аналізу сечі використовують середню ранкову порцію сечі (в обсязі 10-20 мл), яку збирають в спеціальну ємність з дотриманням умов стерильності і доставляють в медичну лабораторію. Сечу необхідно здати до початку антибактеріальної терапії або через 3 дні після неї.

Перед збором сечі проводиться ретельний туалет зовнішніх статевих органів і області заднього проходу теплою кип'яченою водою. Чоловікам необхідно приділити особливу увагу обробці отвору сечовипускального каналу, а жінкам - піхви. При проведенні туалету можна використовувати дезінфектанти, оскільки при попаданні в пробу вони можуть пригнічувати ріст мікроорганізмів.

Аналіз калу

За 3-4 дні до аналізу калу слід скасувати прийом проносних препаратів, касторової і вазелінової олії, відмовитися від введення ректальних свічок. Для дослідження не використовується кал, отриманий після клізми або прийому барію (при рентгенівському обстеженні). Кал на кишковий дисбактеріоз збирають до початку лікування хіміотерапевтичними і антибактеріальними препаратами. Збір матеріалу на дослідження бажано проводити до призначення антибіотиків (якщо це неможливо, то тільки через 12 годин після відміни препарату).

Для збору калу використовують стерильне підкладне судно і одноразовий контейнер з кришкою, що загвинчується і ложечкою. Підкладне судно попередньо обробляють дезинфікуючим засобом, ретельно промивають проточною водою і споліскують окропом.

Перед збором аналізу слід помочитися в унітаз, потім шляхом природної дефекації в підкладне судно зібрати випорожнення (при цьому важливо простежити, щоб у нього не потрапила сеча). Після цього кал збирається в одноразовий контейнер, який необхідно щільно закрити, і доставляється в медичний центр протягом 3 годин з моменту збору аналізу. Протягом цього часу матеріал слід зберігати при температурі від + 2 ° С до + 8 ° С, не допускаючи його заморожування.