Лабораторні аналізи в Полтаві

Лабораторні аналізи необхідні для точної діагностики захворювань і контролю над ефективністю призначеної терапії.

Дослідження дозволяють установити штам збудника та підібрати діючі препарати, дають лікарям уявлення про процеси, що протікають в організмі пацієнта.

Залежно від мети, використовуваних методик і досліджуваних тканин та рідин, медичні аналізи діляться на кілька видів. До найпоширеніших відносять лабораторні дослідження крові та сечі, оскільки вони показані при більшості захворювань: дозволяють виявити наявність запалень, гормональних збоїв, вивчити реакцію організму на призначені препарати.

При цьому аналіз крові може бути:

 • загальним;
 • біохімічним;
 • дослідженням на цукор;
 • імунологічним та іншим.

Залежно від маркерів, що виявляються, використовується різна методика та процедура забору рідини.

Процедура здачі аналізів в «ОН Клінік»

У медичному центрі «ОН Клінік Полтава» пацієнтам пропонують здати аналізи та пройти діагностику в сучасній клінічній лабораторії. Застосування передового обладнання гарантує швидкий і точний результат, завдяки чому з'являється можливість діагностувати захворювання на початкових стадіях і негайно почати лікування.

Клінічні лабораторні дослідження призначаються лікарем під час первинного огляду. Персонал «ОН Клінік Полтава» гарантує мінімальний дискомфорт для пацієнта – маніпуляції безболісні.

Лабораторна діагностика не вимагає госпіталізації людини або зміни звичного способу життя. Після забору крові вона маркується та направляється в клінічну лабораторію для вивчення.

Експрес-тест на Covid-19 в «ОН Клінік Полтава»

У медичному центрі «ОН Клінік Полтава» є можливість зробити експрес-тест на коронавірус - ІХА-тест. Результат дослідження пацієнт отримує протягом 10 хвилин.

ІХА-тест є швидким тестуванням на коронавірус, в ході якого береться мазок з носоглотки. Чутливість тесту до збудника інфекції становить 97,5%, а точність - 98,8%.

Щоб записатися на експрес-тест на коронавірус, зателефонуйте за вказаними на сайті телефонами або заповніть форму запису на прийом онлайн. Запис здійснюється цілодобово.

Як підготуватися до здачі аналізів?

На результати досліджень може вплинути вживання певних продуктів, приймання медикаментів, тому перед здачею крові потрібно:

 • дотримуватися дієти;
 • відмовитися від спиртних напоїв;
 • по можливості – скоротити кількість прийнятих ліків або взагалі відмовитися від них.

Біохімічний аналіз зазвичай проводять натщесерце: дозволяється випити невелику кількість чистої негазованої води. Якщо є якісь спеціальні приписи, про них в обов'язковому порядку розповідає лікар, що призначає лабораторну діагностику.

Аналіз на хворобу Лайма (кліщовий бореліоз)

Хвороба Лайма, або кліщовий бореліоз, — інфекційне захворювання, що викликається бактеріями родини Spirochaetaceae порядку спірохет, бореліями (лат. Borrelia). Найчастіше зараження хворобою Лайма відбувається під час укусу кліща. Симптоми кліщового бореліозу зазвичай починають проявлятися з кільцевої еритеми — особливого виду висипання, яке розташовується кільцями навколо місця укусу кліща. Без лікування еритема розростається, стає гарячою і болючою на дотик. Також частими симптомами лайм-бореліозу є:

 • озноб і лихоманка;
 • головний біль;
 • біль у м'язах і суглобах;
 • слабкість, нудота і блювота.

Наслідки бореліозу, як правило, починають виявлятися вже до другого місяця з моменту зараження і включають ураження суглобів, лімфоцитому (доброякісне ураження шкіри), хронічний атрофічний акродерматит (патологічні зміни шкіри атрофічного характеру). Також можуть з'явитися порушення психіки: розлади свідомості, безсоння.

Для діагностики хвороби Лайма можна здати тест у лабораторії «ОН ​​Клінік Полтава».

Лікуванням лайм-бореліозу займається лікар-інфекціоніст, який за результатами огляду, скарг та результатів аналізу, призначає лікування. Аналіз на хворобу Лайма дозволить виявити захворювання на ранній стадії та не допустити його подальшого розвитку.

ПАП-тест у Полтаві

ПАП-тест — це метод діагностики, який використовується в гінекології для виявлення передракових змін шийки матки. ПАП-тест є обов'язковим обстеженням у рамках цервікального скринінгу (виявлення раку шийки матки та передракових станів), який слід проходити один раз на три роки всім жінкам у віці старше за 21 рік. За наявності додаткових факторів ризику розвитку раку шийки матки (куріння, імунодефіцитних станів, онкологічних захворювань у найближчих родичів) ПАП-тест роблять щороку. ПАП-тест також виконують жінкам під час вагітності.

ПАП-тест на основі рідинної цитології — це мазок з шийки матки, який бере гінеколог безпосередньо на прийомі. ПАП-тест показує наявність у цервікальному каналі (каналі шийки матки) видозмінених клітин, які мають підвищений ризик трансформації в ракові. Після готовності результатів дослідження необхідно повторно звернутися до гінеколога для розшифровки ПАП-тесту і отримання подальших рекомендацій.

Підготовка до ПАП-тесту полягає в необхідності утриматися від статевих контактів, використання вагінальних свічок і спринцювання за 48 годин до дослідження. Проходити тестування оптимально в перші дні після закінчення менструацій.

Записатися на прийом до фахівця ви можете прямо зараз за контактними телефонами «ОН Клінік Полтава». Довірте своє здоров'я професіоналам!

Всі аналізи

Вартість прийому лікарів лабораторних аналізів у Полтаві

У розрахунок термінів готовності аналізів не враховуються вихідні та святкові дні.

COVID-19
Гематологічні дослідження
Імуногематологічні дослідження
Загальноклінічні види дослідження
Скринінгові експрес дослідження
Цитологічні дослідження
Біохімічні дослідження
Дослідження системи гемостазу
Маркери репродуктивної панелі
Ендрокрінні маркери
Онкологічні маркери
Маркери інфекцій і вірусів
ПЦР діагностика вірусів та інфекцій

Адреса: Полтава, пр. Першотравневий, 18-А

ОН Клінік Полтава
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:00, Сб, Нд: 9:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 30 77 33 Цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама