0 800 30 11 77

Питання та відповіді

Здрастуйте, у мене сидяча робота і я хотіла б пройти курс масажу, але кілька місяців тому у мене діагностувати атеросклероз. Підкажіть, чи можна робити масаж при атеросклерозі судин шиї?
Відповідь: 02.06.2023

Добрий день. При атеросклерозі судин шиї масаж більше ніж показаний. Рекомендується курс масажу шийно-комірової зони та масаж голови. При такому діагнозі масаж допоможе поліпшити кровообіг, забезпечить посилення притоку артеріальної крові, уможливить відплив лімфи та венозної крові, допоможе розширити кровоносні судини. В цілому масаж позитивно позначається на здоров'ї та самопочутті людини, а також позитивно діє на нервову систему.

Молдованенко Ольга Борисівна
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД), кардіолог. Стаж роботи 28 років.
Доброго ранку, у мене підвищений артеріальний тиск, який супроводжується слабкістю, шумом у вухах, запамороченням, а також сильним серцебиттям. Лікар каже, що в мене гіпертонія другого ступеня. Чи можна тренуватись при гіпертонії? Якщо так, то яких правил потрібно дотримуватися?
Відповідь: 02.06.2023

Сьогодні гіпертонія  досить розповсюджене захворювання серед всіх ланок населення. Та молоді люди не є виключенням. Причин прояву гепертонії дуже багато: загазованість повітря, постійна напруга і стрес, неправильний спосіб життя, сидяча робота і недотриманням правильного розпорядку дня і раціону харчування, а також гіпертонія може бути й спадковим проявом. Проте, людям, які страждають від підвищеного тиску, теж необхідно вести активний образ життя та займатися спортом. Із високим тиском тренуватися не можна.Треба насамперед звернутись до лікаря для підбору правильної гіпотензивні терапії та після нормалізації АТ можна приступати до тренувань в режимі кардіо, для початку на частоті пульсу 110-120/хв. Якщо Ви займаєтесь в спортивному залі із тренером, Вам необхідно обов'язково повідомити свого тренера про наявність захворювання. Якщо займаєтесь самостійно, повідомте близьких про час та місце проведенні тренування, або повідомте співробітників спортивного залу. Так Ви будете впевнені, що в разі винекнення непередбаченої ситуації, викликаної гепертонією, поміч завжди поряд. Тож перейдемо до рекомендацій фахвців, щодо виду тренувань, які рекомендовані при наявності гіпертонії: плавання, ходьба, аеробіка, ЛФК, спокійний біг, їзда на велосипеді, гімнастика.

Молдованенко Ольга Борисівна
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД), кардіолог. Стаж роботи 28 років.
Доброго дня, у мене стенокардія, яка проявляється болем у ділянці грудей. Я лікуюсь, але це триває вже понад два роки. Ми з чоловіком плануємо дитину, тож виникло багато питань. Скажіть, чи можна народжувати зі стенокардією? Чи є якісь обмеження?
Відповідь: 02.06.2023

При вагітності завжди загострюються хронічні захворювання. Але особливу небезпеку в собі несе стенокардія — небезпека як для матері, так і для плоду. Напади частішають і обтяжуються, що пов'язано з додатковим забезпеченням киснем плода. З таким тяжким захворюванням обов'язково необхідно пройти такий вид обстеження, як коронарографія. Вона є "золотим стандартом" у діагностиці даного захворювання. Відповісти "чи можна народжувати і чи є якісь обмеження" Вам може відповісти тільки Ваш лікар кардіолог, у якого Ви знаходитеся під постійним наглядом.

Молдованенко Ольга Борисівна
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД), кардіолог. Стаж роботи 28 років.
Доброго дня, зараз у мене моторошні скоринки на тілі з білими лусочками, які завдають мені дискомфорту і приносять біль. Я лікуюсь від псоріазу вже два тижні, але хвороба все ще перебуває на гострій стадії. Підкажіть, а як виглядає псоріаз у стадії ремісії? Чи зберігаються скоринки на тілі чи зникають?
Відповідь: 01.06.2023

Доброго дня. По-перше, треба розуміти, що повністю вилікувати псоріаз неможливо, але на сьогодні, медицина вже має ефективні засоби для контролю псоріазу із досягненням ремісії. Ремісія  це тимчасове зникнення симптомів.
Ремісія при даній хворобі має дві стадії:
1. Повна, коли шкіра повністю очищена від бляшок, проходить свербіж, почервоніння та лущення.
2. Неповна, коли частково залишаються бляшки, які з’являються в найбільш характерних місцях: лікті, коліна, по межі росту волосся.
Тривалість та час ремісії у кожного пацієнта індивідуальний та залежить і від того, як пацієнт із даним захворюванням дотримується рекомендацій лікаря.

Стремедловська Анастасія Олександрівна
Лікар-дерматолог. Стаж роботи 1 рік.
Здрастуйте, моєму синочку три місяці, я годую його грудьми. Нещодавно почала помічати червоні плями на його шкірі та одразу звернулася до педіатра. Виявилося, що він має атопічний дерматит. Я переживаю, що причина може бути в моєму харчуванні, хоча я не їм нічого жирного чи шкідливого. Розкажіть, що можна їсти мамі, що годує, якщо у дитини атопічний дерматит?
Відповідь: 01.06.2023

Звісно, раціон мами, що годує дитинку, має бути збалансованим. Але особливу увагу треба приділяти харчуванню матусі, яка має у дитинки атопічний дерматит, або атопічну екзему. З раціону треба обов'язково виключити найпоширеніші продукти, які визивають алергічну реакцію. Це куряче яйце та коров'яче молоко, злакові продукти, горіхи, соя та морепродукти. Але прошу звернути увагу, що не тільки раціон харчування матусі впливає на прояв алергії, а й побутова хімія та пил. Тому найголовніша задача свідомих батьків полягає саме в тому, щоб виявити причину винекнення атопічного дерматиту. Та зміна раціону харчування матусі, це найголовніше та найпростіше, що можна зробити, тому саме з цього треба розпочати шлях позбавлення від хвороби.

Устинська Інна Іванівна
Лікар-дерматолог, дитячий лікар-дерматолог, трихолог. Вища категория. Стаж роботи 23 роки.
Здрастуйте, звернулася до офтальмолога через розмитість зору, підвищену чутливість до яскравого світла, погіршення зору вночі. Виявилося, що в мене катаракта та лікар порекомендував заміну кришталика. У мене таке запитання: чи можна дивитись у телефон після операції катаракти? І яких обмежень потрібно дотримуватися після операції?
Відповідь: 31.05.2023

Добридень! Дивитись у телефон після операції катаракти можна. Обмеження, яких необхідно дотримуватись після операції катаракти: 1. Працювати більше 30 хвилин у зігнутому стані; 2. Перебувати в приміщенні з високою температурою (сауна, лазня тощо); 3. Активні види спорту, статеве життя, спортивні навантаження. 4. Вживання алкоголю  4 днів; 5. Користуватися косметикою  1 місяць.

Кононов Богдан Сергійович
Лiкар-офтальмолог. Стаж роботи 6 років.
Доброго дня, у мене схильність по татовій лінії до глаукоми. Підкажіть, як контролювати внутрішньоочний тиск, щоб вчасно зреагувати на якісь негативні зміни та запобігти глаукоми?
Відповідь: 31.05.2023

Добрий день! Якщо є в сім'ї схильність до глаукоми, обов'язково необхідно один раз на рік проходити профогляд вимірювання внутрішньоочного тиску у офтольмолога.

Кононов Богдан Сергійович
Лiкар-офтальмолог. Стаж роботи 6 років.
Здрастуйте, я вирішив щороку проходити обстеження з профілактичною метою. Підкажіть, що не можна їсти перед здачею аналізів калу та сечі? Чи потрібна якась дієта? Можливо, є продукти, які можуть спотворити результати?
Відповідь: 31.05.2023

Добрий день! Перед здачею аналізів калу та сечі останній прийом їжі о 18.00 напередодні здачі аналізів. Проводити забір аналізів натщесерце.

Іщенко Тетяна Юріївна
Медична сестра. Загальний стаж роботи 6 років.
Доброго дня, я прийшла на прийом до сімейного лікаря, оскільки у мене з'явилася блідість шкіри, швидка стомлюваність, ламкість нігтьових пластин та випадання волосся. Лікар призначила багато обстежень, у тому числі і на приховану кров. Розкажіть, чи можна пити каву перед здаванням аналізу калу на приховану кров? Чи кава може спотворити результати досліджень?
Відповідь: 31.05.2023

Добридень! Перед здаванням аналізу калу на приховану кров за 2 доби виключити з раціону харчування червоні та фарбуючі продукти (буряк, червоне вино, червоні яблука, кава). Ці продукти можуть спотворити результати аналізів.

Іщенко Тетяна Юріївна
Медична сестра. Загальний стаж роботи 6 років.
Доброго ранку, через часті запори, болі в животі, відрижку з неприємним присмаком і здуття я записалася до гастроентеролога. Після аналізу моїх симптомів та огляду лікар запідозрив дисбактеріоз та направив мене на аналіз. Скільки потрібно калу для аналізу на дисбактеріоз? І якщо якісь особливості щодо його збору (вранці, увечері)?
Відповідь: 31.05.2023

Добрий день! Для проведення аналізу на дискабактеріоз необхідно не менше 10 г калу (клініка надає ємність для забору калу). Забір калу необхідно проводити відразу після дефекації. Спеціальною ложечкою вмонтованої в кришку ємності необхідно взяти кал з різних місць при цьому уникаючи потрапляння сечі та неперетравленої їжі. Кал необхідно доставити до клініки протягом чотирьох годин.

Іщенко Тетяна Юріївна
Медична сестра. Загальний стаж роботи 6 років.
Здрастуйте, я звернулася до гінеколога через свербіння та печіння у піхві, виділень з неприємним запахом і частим сечовипусканням. Мені призначали аналіз сечі. Чи можна займатися сексом перед здаванням аналізу сечі? Чи потрібна помірність, якщо так, то скільки днів?
Відповідь: 31.05.2023

Добрий день! За 3 дні до здачі аналізів слід утриматися від статевого життя. Якщо є виділення зі статевих шляхів — потрібно підмитись і поставити тампон у піхву, щоб виділення не потрапили в аналіз сечі.

Багірова Антоніна Валеріївна
Медична сестра. Стаж роботи 5 років.
Доброго дня, у мене з'явився біль у шиї, почала різко падати вага і посилилося випадання волосся. Ендокринолог направив мене здати аналізи на гормони щитовидної залози. Проте я забула запитати про правила підготовки. Скажіть, що не можна робити перед аналізом крові на гормони?
Відповідь: 31.05.2023

Вітаю. Аналізи здаються вранці натщесерце. Напередодні за 1-2 доби виключити прийом алкоголю, куріння, прийом жирної їжі, обмежити активні фізичні навантаження.

Багірова Антоніна Валеріївна
Медична сестра. Стаж роботи 5 років.
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.