Питання та відповіді

Добрий день, я щороку здаю аналізи для себе, в профілактичних цілях. Цього разу я побачив аналіз, про який нічого не знаю. Швидкість осідання еритроцитів за вестергреном: що це? І що означає висока швидкість осідання еритроцитів?
Відповідь: 10.01.2023

Добрий день, ШОЕ швидкість осідання еритроцитів по Методу Вестергрена — це міжнародний метод визначення ШОЕ. Швидкість осідання еритроцитів посилюється, як правило, за наявності в організмі запального процесу за рахунок зміни реологічних властивостей крові внаслідок збільшення кількості «білків запалення». Однак хоча запалення і є найчастішою причиною прискорення осідання еритроцитів, збільшення ШОЕ також може обумовлюватися і іншими, у тому числі і не завжди патологічними, станами. Тому при виявленні підвищення ШОЕ треба звернутись до лікаря для діагностики стану здоровья.

Пашко Катерина Сергіївна
Медична сестра. Стаж роботи 12 років.
Здрастуйте, ми з дружиною намагалися зачати дитину протягом року (секс був регулярний – кожні два-три дні). І ми пішли до лікарів – вона до гінеколога, а я до уролога. Виявилося, що проблема з мого боку. Що означає: первинне чоловіче безпліддя? Як це лікувати?
Відповідь: 10.01.2023

Доброго дня, первинне чоловіче безпліддя – це коли чоловік не може зачати дитину на протязі 1 року живучи статево без контрацептивів, і до цього жодна з його партнерок не могла від нього завагітніти. Причинами такого безпліддя можуть бути багато факторів: інфекція нижніх сечових шляхів, перенесені травми зовнішніх статевих органів, деякі із інфекцій перенесених в дитинстві, варикозне розширення вен калитки, гормональні порушення, генетичні порушення. Схему лікування лікар розробляє індивідуально, виходячи з результатів обстеження та анамнезу захворювання, вона може включати в себе прийом медикаментів, вітамінів та виконання рекомендацій лікаря.

Чебан Олександр Леонідович
Лікар-уролог. Вища категорія. Стаж роботи 22 роки.
Добрий день, я звернувся до гастроентеролога через гострий біль у животі, нудоту, відрижку, неприємний присмак у роті. Лікар направив на аналіз калу для перевірки на хелікобактер пілорі. Однак у мене виникла невелика проблема: як здати аналіз калу, якщо в тебе пронос? Може мені тоді потрібно здати інший аналіз?
Відповідь: 04.01.2023

Є декілька видів тестів та аналізів для визначення Хелікобактер пілорі:

  • інвазивні (ендоскопія з біопсією);
  • неінвазивні (лабораторні методи діагностики).

Найбільш точний метод з усіх наявних – ендоскопічний. Звичайно, що тест на бактерію робиться при поєднанні з гастроскопією — це доцільно, зручно та інформативно. При ендоскопічному визначенні Helicobacter pylory під час відеогастроскопії лікар-ендоскопіст бере невеликий зразок тканини слизової. З цим матеріалом проводиться експрес-тестування, що показує наявність чи відсутність бактерії. Одним з методів є дихальний тест на виявлення хелікобактеру пілорі – це діагностика інфекції, яка дозволяє виявити активність хелікобатеру пілорі, оцінити рівень зараження. Дихальний тест на хелікобактер пілорі застосовується для первинної діагностики бактерії. Ще використовують для контролю лікувального процесу захворювання та перевірки дієвості терапевтичного лікування. Метод є абсолютно безпечним та ефективним на сьогоднішній день. Є два основні види методу. Вони відрізняються за реагуючим компонентом: вуглецевий, амонійний. Точніший результат дає вуглецевий дихальний аналіз. Цей метод має свої переваги:

  • результат готовий за короткий проміжок часу (20-25 хвилин);
  • достовірність результату 90-95%; 
  • тест не завдає шкоди організму людини.

Так як у метода одні переваги він не має протипоказань. Але результат буде точним лише у тому випадку, якщо до тесту правильно підготуватися.

Пашко Катерина Сергіївна
Медична сестра. Стаж роботи 12 років.
Здрастуйте, я б хотіла дізнатися. Що показує у жінок загальний аналіз сечі? За яких симптомів його призначають і які патології він може діагностувати? У мене часте сечовипускання (особливо вночі), чи потрібно мені здавати цей аналіз?
Відповідь: 04.01.2023

Доброго дня, в загальному аналізі сечі є багато складових на які ми звертаємо увагу. Першочергово це на лейкоцити, які показують вираженість запалення, білок в сечі нам також може показати порушення функції нирок, питома вага нам може показати ризик метаболічного синдрому, також бактерії та слиз, які можуть бути свідченням ЗПСШ, солі в сечі – ознаки сечокам’яної хвороби. Часті нічні сечовипускання можуть бути ознаками нейрогенного сечового міхура. Так, звісно для диференціальної діагностики нам потрібні загальний аналіз сечі, загальний аналіз крові та ниркові проби (креатинін та сечовина). При підвищенні ниркових проб деякі із препаратів заборонено застосовувати.

Пашко Катерина Сергіївна
Медична сестра. Стаж роботи 12 років.
Добрий день, у мене нещодавно діагностували цукровий діабет. Раніше я просто здавала аналізи на глюкозу, а тепер моя лікарка говорить про те, що потрібно подивитися середній вміст глюкози в крові за три місяці. Скажіть, як підготуватися до здачі аналізу на глікозильований гемоглобін? Чи можна їсти і пити перед аналізом?
Відповідь: 04.01.2023

Добрий день, глікозильований гемоглобін дослідження, що застосовується для виявлення хімічного з'єднання гемоглобіну, що міститься в еритроцитах з глюкозою. Аналіз використовується для визначення середнього вмісту глюкози в крові протягом останніх 2-3 місяців. Рекомендовано за 2-3 години до взяття крові не їсти, а за півгодини – не піддаватися фізичному і емоційному напруженню.

Пашко Катерина Сергіївна
Медична сестра. Стаж роботи 12 років.
Добрий вечір, я вже другий рік із перервами лікуюся від циститу. Мені здається, що мені призначають не дуже правильне лікування. Скажіть, які аналізи здати за частого циститу? Чому він постійно повертається?
Відповідь: 04.01.2023

Доброго дня, причиною загострення циститу можуть бути багато факторів. Перше з чого потрібно починати це УЗД нирок, сечового міхура, загальний аналіз сечі та крові, бактеріологічне дослідження сечі. У жінок частою проблемою рецидивуючих циститів може бути інфекція яка передається статевим шляхом. У випадку, якщо ми все таки діагностуємо інфекцію яка передається статевим шляхом, вам потрібно буде звернутись до гінеколога, та повідомити статевому партнеру, що у вас є інфекція та лікувати також статевого партнера.

Чебан Олександр Леонідович
Лікар-уролог. Вища категорія. Стаж роботи 22 роки.
Доброго дня, я зіткнувся з проблемою швидкої еякуляції, болями під час сечовипускання і наявністю крові в сечі. Лікар діагностував простатит у хронічній формі й підібрав мені лікування. Однак я б хотів уточнити у вас, чи можна вилікувати хронічний простатит без антибіотиків? Чи без антибактеріальних препаратів лікування простатиту буде неефективним?
Відповідь: 04.01.2023

Доброго дня, в залежності від того який у вас хронічний простатит. Він буває різний: викликаний специфічною мікрофлорою, бактеріальний та абактеріальний. У випадку, якщо у вас діагностовано абактеріальний простатит (тобто в секреті передміхурової залози чи мікроскопії еякуляту не виявлено патогенної мікрофлори), тоді немає показів до призначення антибактеріальної терапії. Нажаль, хронічний простатит можна перевести із стадії загострення в стадію ремісії. Профілактично при простатиті 1 раз на рік потрібно проходити підтримуючу терапію, яка дасть змогу знизити ризик загострення на протязі року.

Чебан Олександр Леонідович
Лікар-уролог. Вища категорія. Стаж роботи 22 роки.
Здрастуйте, коли в мене почалися різі, свербіж і болі під час сечовипускання, то я одразу записався до уролога. Лікар запитав мене про час появи симптомів, провів огляд і зробив УЗД, діагноз – уретрит. Чим промивати уретру в разі уретриту, щоб позбутися свербежу?
Відповідь: 04.01.2023

Доброго дня, нажаль при уретриті спочатку потрібно ідентифікувати інфекційного агента який приводить до симптомокомплексу, і вже по результатам аналізів приймати рішення стосовно лікування. Згідно міжнародних протоколів при гострих патологіях заборонено введення розчинів в уретру, це може призвести до поглиблення інфекційної складової та призвести до пошкодження сім’яних міхурців та самої уретри. Через деякий час може виникнути простато-везикуліт та стріктура уретри. Тому, нажаль, я не можу вам рекомендувати введення розчинів в уретру.

Чебан Олександр Леонідович
Лікар-уролог. Вища категорія. Стаж роботи 22 роки.
Добрий день, у мене три дні тому діагностували сечокам'яну хворобу (я звернувся до лікаря зі скаргами на болі в попереку, нудоту, часте сечовипускання). Діагноз поставили за результатами УЗД. Лікар підібрав лікування, яке я вже почав проходити. Але я б хотів уточнити, чи можна пити березовий сік за сечокам'яної хвороби? І чи потрібно взагалі дотримуватися якоїсь дієти?
Відповідь: 04.01.2023

Доброго дня, березовий сік можна пити при сечокам’яній хворобі, так як він має сечогінну дію. Сечокам’яна хвороба це проблема метаболізму та обміну речовин. Дієту призначає лікар за результатами загального аналізу сечі. Солі бувають різні: фосфати, оксалати, урати. І в залежності від того які це солі по складу ми рекомендуємо дієту. Жоден протокол лікування сечокам'яної хвороби не обходиться без рекомендацій щодо харчування. Необхідно внести поправки у звичний раціон, щоб вплинути на якість сечі, внести розумні корективи в обмін речовин. Такі зміни стосуються не тільки часу лікування, але й періоду ремісії, адже важливо не допустити формування нового каменю.

Чебан Олександр Леонідович
Лікар-уролог. Вища категорія. Стаж роботи 22 роки.
Добрий вечір. У мене діагностували ендометріоз. Я його лікую дуже активно, виконую всі вимоги лікаря, проте гінеколог каже, що патологія була виявлена не на початковій стадії. Я б хотіла знати, як часто ендометріоз переходить у рак і як запобігти онкології?
Відповідь: 04.01.2023

Доброго дня. Ендометріоз – поширене гінекологічне захворювання, при якому клітини ендометрію розростаються і можуть спровокувати рак яєчників. У Вашому випадку лікар проводить своєчасне лікування, щоб запобігти цьому.

Гарчар Майя Павлівна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Досвід работи 16 років.
Здрастуйте, на щорічному профілактичному огляді гінеколог виявив у мене дивні зміни, а після УЗД лікар діагностував у мене міому матки. Скажіть, чи можна грязелікування за міоми матки? Чи це може нашкодити? Яке лікування міоми матки є найефективнішим?
Відповідь: 04.01.2023

Доброго дня, на даний час міома матки є одним з найрозповсюдженіших захворювань. Це гормонозалежне доброякісне утворення, що з настанням менопаузи може зменшуватись. Грязелікування не показано при міомі матки. Лікування залежить від того, якого розміру вузли та в якому шарі матки розташовані (субсерозні та субмукозні вузли). Серед методів лікування, гормональна терапія, гістероскопічне видалення субмукозних вузлів, лапароскопічна міомектомія. Метод лікування запропонує гінеколог, в залежності від вашого віку, кількості вузлів, наскільки швидко вони збільшуються в розмірах, наявності супутніх захворювань.

Гарчар Майя Павлівна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Досвід работи 16 років.
Добрий день, мені 54 роки, місячних не було вже більше двох років. Тому я була дуже здивована, коли у мене з'явилися рясні кров'янисті виділення. Чому повернулися місячні після клімаксу? Ознакою якої патології можуть бути такі виділення?
Відповідь: 04.01.2023

Доброго дня. Якщо з'явилась кровотеча в період менопаузи важливо негайно звернутись до гінеколога для виключення гіперплазії ендометрію, поліпів ендометрію, раку шийки матки чи тіла матки, або ж гормонозалежних пухлин.

Гарчар Майя Павлівна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Досвід работи 16 років.
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.