0 800 30 11 77

Питання та відповіді

Доброго дня, я звернувся до уролога через різкі болі під час випорожнення сечового міхура, слабке сечовипускання, а також незначне підвищення температури. Лікар сказав, що підозрює камінь у моєму сечоводі та направив на ультразвукове дослідження. Скажіть, а чи можна побачити камінь у сечоводі на УЗД? Можливо інше дослідження?
Відповідь: 29.05.2023

Добридень. Так, дійсно, на УЗД нирок та сечового міхура можна побачити і камінь у нирках, і обструкцію сечоводу, якщо камінь у ньому застряг. Розумію, що Ваш стан зараз дуже болісний, тому рекомендую поспішити пройти УЗ-діагностику та відправитися на прийом до лікаря з отриманим результатом. Для виявлення каменю достатньо пройти УЗД.

Моторний Ігор Леонідович
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Стаж роботи 3 роки.
Доброго вечора, я прийшов до уролога через підвищену чутливість, набряк, печіння і поколювання в області мошонки. Лікар діагностував гідроціле та направив на операцію. У мене питання щодо відновного періоду: коли можна митися після операції гідроцеле?
Відповідь: 01.05.2023

Добридень. При операції на яєчку, коли прибирають водянку, роблять надріз оболонок яєчка і ставлять дренаж. Як наслідок може виникати набряклість та збільшуватися період загоєння. Для покращення загоєння необхідно приймати довго ряд препаратів. Відновлювальний період після операції на яєчку досить великий. Зазвичай накладається пов'язка на мошонку, рекомендуютьне мочити пов'язку. Верхню частину тіла миють губкою, нахилившись над ванною. Ноги миють без будь-яких особливостей. Гігієнічні заходи області лобка та статевих органів проводяться вологими серветками. Перев'язки роблять через день. Гоїться 3-4 тижні, але буває і швидше.

Крутько Дмитро Ігорович
Лікар-уролог, сексопатолог. Перша категорія. Стаж роботи більше 15 років.
Здрастуйте, я читав, що є така процедура, як масаж простати. Яка користь від масажу простати? Для лікування чи профілактики яких хвороб призначають масаж? І чи можна його робити самостійно чи його має робити лише уролог?
Відповідь: 01.05.2023

Добридень. Масаж простати, як і низка інших фізіопроцедур, дуже важливий для успішного лікування захворювань простати. Суть його полягає в поліпшенні відтоку секрету простати, поліпшенні кровообігу та підвищенні тонусу тканин залози. Масаж використовується як для лікування, так і для профілактики простатиту, його больових, запальних проявів, порушень ерекції. Масаж - це лікарська процедура і, як будь-яка фізіотерапевтична процедура, вона може як допомогти позбавитися від проблеми, так і завдати шкоди. Тому масаж повинен проводити лікар після ретельного обстеження пацієнта.

Крутько Дмитро Ігорович
Лікар-уролог, сексопатолог. Перша категорія. Стаж роботи більше 15 років.
Доброго дня, у мене сильне звуження крайньої плоті, через яке дуже болюче сечовипускання та ерекція, підвищена чутливість головки. Скажіть, чи можна зачати дитину за наявності фімозу? Чи потрібно зробити обрізання?
Відповідь: 01.05.2023

Добридень. Фімоз - це вроджене або набуте звуження зовнішнього краю крайньої плоті, що перешкоджає відкриванню головки статевого члена. Сам по собі фімоз не може бути причиною безпліддя. Але його ускладнення можуть спричинити низку проблем, у тому числі і безпліддя. При фімозі складно підтримувати необхідну чистоту головки: там залишаються виділення залоз, сеча, еякулят. Все це є субстратом для розмноження бактерій. У результаті там постійно є запалення з високим вмістом різних агресивних бактерій, якими при статевому акті партнер ділиться зі своєю обраницею. Це викликає у неї часті запалення, які можуть спричинити безпліддя. У самого чоловіка ці бактерії можуть потрапляти в канал і викликати запалення уретри, простати, сім'яних пухирців, нирок. А це вже може призвести до труднощів із зачаттям. Також постійне запалення може спричиняти рак статевого члена. Саме тому необхідне оперативне лікування фімозу.

Крутько Дмитро Ігорович
Лікар-уролог, сексопатолог. Перша категорія. Стаж роботи більше 15 років.
Здрастуйте, у мене хворобливе сечовипускання, зелені виділення, а також дискомфорт у промежині. Після огляду та аналізів уролог діагностував уретрит. Підкажіть, чи можна приймати гарячу ванну під час уретриту? Чи може гаряча вода призвести до посилення симптомів?
Відповідь: 01.05.2023

Добрий день. Як ви вже могли відчути, уретрит, є запальним процесом слизової оболонки уретри. Тому вірна тактика лікаря – виявити запальний процес, його причину, тобто самого збудника, та його кількість. Слід розуміти, що різні збудники можуть по-інакшому та з різною інтенсивністю впливати на перебіг захворювання. Тому, саме з цієї причини, від типу збудника буде залежати тривалість та об’єми самого лікування. Гострі страви та гаряча вода можуть збільшити і без того наявний больовий синдром. Якщо вчасно та влучно не провести антибактеріальну, протизапальну та регідратаційну терапію, то є ризик розвинення ще більших проблем, де, на жаль, лікування в умовах амбулаторії стає неможливим та виникають ризики для життя.

Репринцев Євгеній Владиславович
Лікар уролог - андролог. Досвід роботи 2 роки.
Доброго дня лікар поставив мені діагноз “варикоцеле” (симптоми були такі: відчуття розпирання в ділянці мошонки, біль у паху та зменшення кількості сперми). Я лікуюсь, але хочу уточнити, чи можна при варикоцелі качати прес?
Відповідь: 01.05.2023

Доброго дня. Слід розуміти, що для постановки діагнозу "Варикоцеле" мало просто виявити його. Необхідно знати ступінь розширення самих вен лозовидного сплетення та, що є найбільш важливим, - ступінь реверсного, тобто зворотнього кровоплину, що можливо зробити тільки завдяки УЗД з доплерометрією.
Як відомо, медикаментозне лікування може бути ефективним на перших етапах прояву варикоцеле. Збільшення швидкості реверсного кровоплину є прямим показання до оперативного лікування. Насправді, є залежність об`єму фізичних навантажень на прояв самого захворювання (зниження якості спермограмми, появи больового синдрому у лівій чи правій клубових областях), тому качати прес та виконувати інші вправи з підвищенням черевного тиску неможна. Але лише одне виключення фізичного навантаження не може гарантувани, що варикоцеле не буде прогрессувати в подальшому житті. Тому логічним буде рекомендація - звернутися до фахівця, який зможе поставити Вам правильний даігноз і призначити дієве лікування. Дякую.

Репринцев Євгеній Владиславович
Лікар уролог - андролог. Досвід роботи 2 роки.
Доброго дня, у мене були болі в ділянці попереку при нахилах, а також відчуття тиску біля куприка. Виявилося, що це пілонідальна кіста, я планую робити операцію. Скажіть, чи можна сидіти після видалення кістки куприка? Як довго триває відновлювальний період та які є обмеження?
Відповідь: 01.05.2023

Добридень. Якщо встановлено діагноз пілонідальна кіста, то лікувати її необхідно тільки оперативно. Складність операції залежить від поширення процесу (величини кісти, наявності додаткових нориць). Існує малоінвазивний спосіб – Silac, лазерне лікування. Операція триває 30 хвилин, пацієнт у стаціонарі не перебуває, мінімальна величина рани, мінімальний больовий синдром, термін загоєння 2-3 тижні, обмежень немає. При класичних оперативних втручаннях рани об'ємні, термін відновлення понад 1 місяць, обмеження сидіння.

Кочеровський Олександр Ігорович
Лікар-проктолог, хірург. Перша категорія. Стаж роботи більше 10 років.
Здрастуйте, у мене домішки крові в калі, слизові виділення з анусу, а також біль в анусі, який стає сильнішим під час дефекації. Проктолог поставив діагноз – проктит. Скажіть, а які бактерії спричиняють проктит? І як зрозуміти, що викликало це захворювання?
Відповідь: 01.05.2023

Добридень. Для встановлення діагнозу "Проктит" необхідно провести повноцінне обстеження - огляд проктолога, аноскопія, ректоскопія, при необхідності колоноскопія, з біопсією стінки кишки, необхідні аналізи крові, дослідження калу, визначення кальпопротектину і лактоферину в калі. Тільки на підставі такого комплексного обстеження можна поставити діагноз, зрозуміти, чим у даному конкретному випадку захворювання було спричинено, та призначити лікування.

Кочеровський Олександр Ігорович
Лікар-проктолог, хірург. Перша категорія. Стаж роботи більше 10 років.
Здрастуйте, через біль у верхній частині живота, частуї печію, пронос і втрату апетиту гастроентеролог направив мене на здачу аналізу на гелікобактер. Однак я забула запитати про підготовку. Розкажіть, чи можна чистити зуби перед тестом на хелікобактер?
Відповідь: 01.05.2023

Добридень! За 72 години до дослідження калу на гелікобактер потрібно виключити прийом проносних препаратів, введення ректальних свічок, не приймати препарати, що впливають на забарвлення калу (залізо, вісмут, активоване вугілля), не вживати алкоголю. Не допускати попадання в кал сечі, води, крові. Не можна здавати кал на аналіз раніше ніж через 2 дні після клізми, рентгенологічного дослідження шлунка, кишечника, колоноскопії. При цих обмеженнях - зуби чистити можна. Під час здачі крові підготовка не потрібна.

Єременко Ірина Сергіївна
Медична сестра. Друга кваліфікаційна категорія. Стаж роботи 14 років.
Доброго дня, я записалася на здачу аналізу сечі, але в мене передчасно почалися місячні. Через скільки після місячних можна здавати аналіз сечі? Чи може бути якась можливість здати сечу на аналіз до завершення місячних?
Відповідь: 01.05.2023

Доброго дня. Жінкам під час менструації не рекомендується здавати аналіз сечі. У плановому порядку краще здати аналіз після закінчення місячних – день здачі прив'язаний до циклу жінки індивідуально (в одних тривалість місячних – 3-4 дні, в інших – 6-7 днів, тому вказати день здачі складно). Орієнтовно сечу можна здавати, коли немає кров'яних виділень. Перед збором сечі необхідно зробити ретельну гігієну статевих органів і закривають вхід у піхву ватним тампоном.

 

Єременко Ірина Сергіївна
Медична сестра. Друга кваліфікаційна категорія. Стаж роботи 14 років.
Здрастуйте, сімейний лікар направив на аналіз крові через підвищену стомлюваність, апатію, головний біль. Але я хотіла б уточнити пару моментів з підготовки. Чи можна курити перед аналізом крові? І чи потрібно дотримуватися якоїсь дієти?
Відповідь: 01.05.2023

Добрий день.  Кров із вени здається натщесерце, після 6-12 годинного період голодування. У день дослідження допустимо вживання невеликої кількості води. У переддень аналізу необхідно утримуватись від фізичних навантажень, вживання алкоголю, жирної та гострої їжи. Зранку перед аналізами не курити.

Кужель Наталія Олександрівна
Медична сестра. Вища категорія. Стаж роботи 25 років.
Добридень. Через кров у калі гастроентеролог сказав здати копрограму. Але я востаннє здавала дуже давно і можливо правила здачі змінилися. Підкажіть, будь ласка, а скільки потрібно калу для аналізу копрограми? Чи потрібно заповнити фекаліями весь аптечний контейнер?
Відповідь: 01.05.2023

Добрий день. Загальна кількість калу для проведення копрограми повинна бути 15-20 грам (приблизно об'єм чайної ложки). Також для отримання достовірного результату треба дотримуватися певних правил підготовки до аналізу. За дві доби виключити із раціону помідори, томатний сік, пасту, буряк та інши овочи та фрукти, що містять в собі барвники. Кал не повинен містити домішки сечі. Жінкам не рекомендується сдавати аналіз калу під час менструації.

Кужель Наталія Олександрівна
Медична сестра. Вища категорія. Стаж роботи 25 років.
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.