Питання та відповіді

Доброго дня, у мене на шкірі несподівано почали збільшуватися родимки, які раніше були маленькими та мали коричневий колір. Зараз родимки досягли приблизно одного сантиметра і змінили колір на більш яскравий. Як визначити рак шкіри по родимці? І що робити з такими родимками?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. Для діагностики змін новоутворення використовується метод дерматоскопії, це обстеження можна провести на прийомі у лікаря-дерматолога. Зміна кольору родимки може свідчити про надмірну інсаляцію, порушення функцій печінки, гормональний збій, може бути ознакою злоякісного процесу.
Навіть найдивніша темна родимка може виявитися безпечною спокійною себорейною кератомою. І так само - маленька світла родимка може виявитися базальноклітинним раком (базаліомою). Без дерматоскопії визначити неможливо.
Рішення про подальше лікування приймається за результатом дерматоскопії.
Олійник Ірина Сергіївна
Лікар дерматолог, трихолог. Стаж роботи 4 роки
Добрий вечір! У мене знизився статевий потяг і зникли ранкові та нічні ерекції. За статевих контактів слабка еякуляція. Як дізнатися, чи є еректильна дисфункція?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. Описані симптоми є ознаками еректильної дисфункції. Для уточнення причин цієї проблеми необхідно здати аналізи та зробити УЗД. Виходячи з отриманих результатів діагностики, проводитися корекція гормонального профілю, а також лікування супутніх патологій, що призвели до цієї проблеми. Наша клініка проводить лікування цієї проблеми не тільки медикаментозно, а також за допомогою фізіопроцедур та ударно-хвильової терапії, які в комплексі дають позитивний та довготривалий результат.
Тичук В'ячеслав Петрович
Лікар-уролог. Стаж роботи 8 років.
Доброго дня, звернувся до уролога зі скаргою на тупий, ниючий біль в області промежини та лобка, що посилюється під час сечовипускання, дефекації, сексу та фізичних навантажень. Виявилося, що маю калькульозний простатит (хронічна форма). Як вилікувати хронічний калькульозний простатит?
Відповідь: 02.06.2022
Доброго дня. За таких скарг та вже встановленого діагнозу Вам необхідно звернутися на консультацію до лікаря-уролога. Після огляду буде призначено необхідні обстеження, діагностику та лікування. Лікування хронічного простатиту має проходити тільки під контролем лікаря.
Кургуз Владислав Олександрович
Лікар-уролог. Стаж роботи 5 років.
Доброго дня, три дні тому виявила білі, схожі на сир за консистенцією виділення з неприємним запахом. За яких ЗПСШ білі виділення з піхви? І чи можуть такі виділення мати іншу причину, крім статевих інфекцій?
Відповідь: 02.06.2022
Доброго дня. Дані виділення можуть свідчити про таке захворювання як кандидоз. Неприємний запах виділень може виникнути на фоні дизбактеріозу піхви (гарднерельоз). Кожна інфекція може мати різний запах (якщо бак.вагіноз, то можуть мати запах тухлої риби). Дана симптоматика може виникнутни не тільки після статевих контактів. Можливо, приймали антибактеріальні препарати без прийому пробіотиків, за наявності захворювань шлунково-кишкового тракту, за відвідування місць загального користування (лазні,басейни). Інколи кандида може виникати за вживання великої кількості солодощів. Обов'язковим має бути здача аналізів на інфекції, що передаються статевим шляхом, та бактеріологічне дослідження виділень.
Олексієнко Юлія Юріївна
Лікар акушер-гінеколог. Друга категорія. Стаж роботи 8 років.
Доброго дня, чи можна здавати аналізи на ЗПСШ після прийому антибіотиків? Чи потрібно припинити прийом лікарських засобів за кілька днів до здачі аналізів? Чи потрібна ще якась підготовка до здачі лабораторних аналізів на статеві інфекції?
Відповідь: 02.06.2022
Доброго дня. Зупиняти прийом протибактиреальних препаратів не потрібно. Вам варто пройти повний курс лікування, почекати 5-7 днів, після чого можна здавати аналізи. Для чоловіків перед дослідженням потрібна статеве утримання від 2 до 7 днів (оптимально 3-4 дні). У цей період не можна приймати алкоголь, лікарські препарати, відвідувати лазню або сауну, піддаватися дії УВЧ, переохолоджуватися. Вранці після сну необхідно помочитися, зробити ретельний туалет зовнішнього отвору сечівника теплою водою з милом.
Для жінок протягом 2-3 днів до дослідження рекомендується утриматися від статевого життя.
У цей час не використовувати піхвові форми лікарських засобів (мазі, свічки та ін.).
 
Кургуз Владислав Олександрович
Лікар-уролог. Стаж роботи 5 років.
Здрастуйте, у мене був незахищений секс із дівчиною. Переживаю, що почервоніння біля піхви можуть свідчити про статеву інфекцію, яку вона могла передати мені. Коли виявляються перші симптоми ЗПСШ? Мені потрібно почекати або одразу йти на прийом до лікаря та здавати аналізи?
Відповідь: 02.06.2022
Доброго дня. В даному випадку якщо є висипання або почервоніння на зовнішніх статевих органах у статевого партнера, то потрібно звернутися до гінеколога.
Чоловіку потрібно звернутися на огляд до лікаря-уролога, щоб виключити захворювання, що можуть передаватися статевим шляхом.
Симптоми можуть з’явитися через 10 днів (свербіж, почервоніння, виділення з неприємним запахом, ріжучі болі при сечовипусканні), навіть якщо симптоми не з’явитися, слід все одно відвідати лікаря і здати аналізи. Доцільність аналізів обговорюються виключно з лікарем під час прийому.
 
Кургуз Владислав Олександрович
Лікар-уролог. Стаж роботи 5 років.
Доброго дня, як розпізнати ауру за мігрені? З'являються якісь фізичні ознаки, що вказують на напад мігрені, що наближається? І чи можна, розпізнавши ауру, запобігти нападу чи потрібно просто до нього почати готуватися?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. За статистикою, аура виникає у 20-60% людей з мігрень. Перед нападом головного болю поступово наростають такі фізичні та сенсорні порушення, як нечіткість мовлення, поколювання в кінцівках, порушення смаку, запаху, зорові зміни у вигляді втрати зору або виникнення світлових плям, фігур перед очима. Найкраще, що Ви можете зробити за виникнення аури, - це створити собі обстановку тиші, темряви та спокою, випити склянку води або солодкого чаю, за наростання головного болю своєчасно прийняти свій препарат.
Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Доброго дня, була на прийомі у невролога, але забула дізнатися, що відбувається з судинами під час нападу мігрені? Я читала, що вони розширюються і тому з'являється сильний головний біль, але можете пояснити докладніше? Чому так відбувається і чи можна цього уникнути?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. Нині точний механізм розвитку мігрені невідомий. Переважно вона має спадковий характер. У корі мозку виникає патологічне збудження, залучається трійчастий нерв і кровоносні судини, у яких відбувається короткочасний спазм з подальшим тривалим розширенням судин. З метою попередження нападів необхідно виявити подразник (найчастіше це порушення сну, емоційні навантаження, зловживання деякими продуктами харчування) та намагатися його уникати.
Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Доброго вечора, три місяці тому в мене почалися мігрені, які супроводжуються сильними головними болями, порушеннями зору (відчуття, ніби плями перед очима миготять) і поколюванням у кінцівках. Як позбутися мігрені в домашніх умовах, якщо це можливо?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. Після ознайомлення з Вашими скаргами хотілося б уточнити: діагноз "мігрені" поставлений невропатологом?
Мігрень - це напади однобічного інтенсивного, пульсуючого головного болю, які супроводжуються нудотою, підвищеною чутливістю до звуків, світла. Зорові порушення за мігрені виглядають як спалахи світла, випадання ділянок із поля зору. Найчастіше мігрень має спадковий характер і виникає у жінок дітородного віку.
Враховуючи Ваші скарги, рекомендую не займатися самолікуванням, а звернутися до фахівців, пройти необхідні обстеження (МРТ, УЗДГ судин голови та шиї), які допоможуть визначитися з діагнозом та призначити правильне лікування.
Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Здрастуйте, мені 38 років, нещодавно почалися часті запаморочення, які супроводжуються сильною нудотою та головним болем. Два рази зомліла. Можете розповісти, які захворювання викликають запаморочення і до якого лікаря мені потрібно звернутися?
Відповідь: 02.06.2022
Добрий день. Найпоширенішими причинами запаморочень є остеохондроз шийного відділу хребта з порушенням кровопостачання мозку, ураження вестибулярного апарату (зокрема оттосклероз, травми внутрішнього вуха, пухлини). Вирізняють ще базилярну мігрень, психогенні запаморочення. Вам необхідно проконсультуватися з невропатологом, з метою уточнення діагнозу пройти МРТ головного мозку, УЗДГ судин шиї та голови. Можливо, знадобиться консультація оттоларинголога для виключення патології мостомозочкового кута та гострого запального процесу у вусі, які теж можуть викликати подібні скарги.
Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Доброго дня, два тижні тому звернулася до лікаря, оскільки з'явилися хрускіт і біль у ділянці шиї, які посилювалися при поворотах голови, а також дзвін у вухах. Невролог поставив діагноз "шийний остеохондроз". Два дні тому у мене почалися запаморочення. Скажіть, як зрозуміти, що запаморочення від остеохондрозу? Чи, може, мені потрібна повторна консультація?
Відповідь: 25.05.2022

Добридень! Давайте трохи роз'яснимо ситуацію. Остеохондроз – це дегенеративні зміни у хребті, які виникають зазвичай у віці 30 років (або раніше). Внаслідок защемлення артерій та усунення суглобових відростків розвивається порушення харчування та гіпоксія в головному мозку, що у свою чергу проявляється запамороченням, шумом у голові. У Вашому випадку необхідно зробити УЗДГ судин шиї та голови з метою уточнення діагнозу з подальшою консультацією невролога. Препарати, що застосовуються при болях у хребті, відрізняються від препаратів, які призначаються при запамороченнях.

Забудська Катерина Олександрівна
Лікар-невролог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Доброго дня. Коли потрібно йти до дитячого гінеколога: лише за наявності скарг чи потрібно ходити регулярно для профілактики? З якого віку треба водити доньку на прийом до лікаря?
Відповідь: 06.04.2022
Доброго дня. Якщо є скарги, до гінеколога треба йти обов'язково. За відсутності скарг рекомендується профілактичний огляд перед вступом до школи і з 11 років щорічно, оскільки деякі захворювання протікають без скарг, особливо вроджена патологія. Чим раніше виявиться проблема, тим легше і швидше її вилікувати.
Кабановська Ксенія Володимирівна
Лікар-гінеколог. Перша категорія. Досвід роботи 37 років.