0 800 30 11 77

Питання та відповіді

Здрастуйте, у мене почали німіти ноги, з'явилися поколювання і болі в ділянці ступень. Також у мене є незначна варикозна сітка. Лікар направив мене на доплерографію. Що показує УЗД судин? Які патології можна побачити?
Відповідь: 27.09.2023

Зазвичай, обстеження судин нижніх кінцівок розподіляють на ультразвукове обстеження артерій (це судини які прямують від серця до кінцівок), та ультразвукове обстеженні вен (це судини, які прямують від кінцівок до серця). Покази щодо обстеження вен та артерій досить різні. Дослідження артерій нижніх кінцівок призначають при наявності скарг на оніміння кінцівок, біль в м’язах під час фізичних навантажень (біг, ходьба), похолодання, збліднення кінцівок. Також обстеження артерій призначають при захворюванні на цукровий діабет, підвищенні холестерину в крові. Ультразвукове дослідження вен нижніх кінцівок призначають при наявності набряків, болю, візуальному збільшенні розміру вен.

Під час проведення ультразвукового обстеження артерій визначають кількісні та якісні показники кровотоку по кінцівках, знаходять атеросклеротичні бляшки, які здатні звужувати судини та погіршувати кровоток, що може викликати гангрену. Метою обстеження вен нижніх кінцівок є пошук тромбів в судинах, які перешкоджають відтоку крові і можуть викликати такі небезпечні ускладнення як тромбоз. Також вивчають функціонування венозних клапанів, які запобігають поверненню та затримці крові в венах. Варикозні тромботичні ураження вен також порушують метаболізм тканин, що не рідко призводить до утворення виразок м’яких тканин кінцівок. Своєчасна діагностика уражень вен, артерій дозволяє призначати широкий спектр профілактичних та лікувальних процедур, та допоможе запобігти виникненню важких ускладнень.

Баранов Денис Вікторович
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Друга категорія. Стаж роботи 24 роки.
Добрий день, у мене був високий тиск, нудота, задишка і сильна пітливість, через що я звернулася до свого сімейного лікаря. Після аналізу моїх скарг лікар сказав, що потрібно перевірити наднирники на УЗД. Однак дата візиту збігається з моїми місячними. Чи можна робити УЗД надниркових залоз під час місячних?
Відповідь: 25.09.2023

УЗД наднирників (ультразвукове дослідження наднирників) є нетравматичною процедурою, яка дозволяє оцінити стан наднирників. Якщо вам заплановано проведення УЗД наднирників, ось деякі загальні кроки підготовки до процедури: за 3 дні до дослідженням рекомендоване утримання від їжі, яка може викликати підвищене газоутворення, виключити сирі овочі, бобові, молочні продукти. Саме дослідження краще проходити натще. Ввечері, напередодні дослідження, рекомендується обмежитися легкою вечерею (прийом їжі не пізніше 18-ї години). День менструального циклу значення при дослідженні наднирників не має.

Когутова Катерина Миколаївна
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Стаж роботи 7 років.
Добрий вечір, у мене днів п'ять тому почався сильний свербіж у піхві, через який я і пішла до гінеколога. Після огляду виявилося, що у мене захворювання кольпіт. Я вже три дні лікуюся, але симптоми не минають. Як полегшити свербіж у разі кольпіту?
Відповідь: 25.09.2023

Кольпіт — це захворювання, за якого запалюється слизова оболонка піхви, збудниками запалення можуть бути як захворювання, що передаються статевим шляхом, так і умовно патогенні мікроорганізми. Клінічні прояви можуть бути різні: виділення з піхви з неприємним запахом, набряклість, свербіж і почервоніння статевих органів, біль під час статевого контакту. Якщо йдеться тільки про свербіж, то ми маємо диференціювати цей свербіж, тобто провести огляд, узяти відповідні аналізи, на підставі яких і буде зрозуміла причина свербежу, оскільки свербіж може бути також спровокований алергічною реакцією, глистовою інвазією, герпесвірусною інфекцією тощо.

Сербіна Ліліана Вікторівна
Лікар акушер-гінеколог. Стаж роботи 18 років.
Здрастуйте, я звернулася до гінеколога через світлі виділення з піхви і біль під час статевого акту. Виявилося, що в мене лейкоплакія. Розкажіть, будь ласка, чим небезпечна лейкоплакія шийки матки? Які наслідки вона може спричинити?
Відповідь: 22.09.2023

Лейкоплакія — це доброякісний процес на слизовій оболонці шийки матки, за якого відбувається, власне, потовщення цієї слизової оболонки. Клінічні прояви можуть бути різні: рясні виділення білого кольору, біль і кров'янисті виділення під час і після статевого акту, але водночас ці симптоми можуть бути причиною й інших захворювань, тому обов'язково потрібен огляд. Під час гінекологічного огляду на поверхні шийки матки ми бачимо пляму білого нальоту. І слово «доброякісність» у жодному разі не повинно гальмувати лікування, оскільки процес має схильність до трансформації в рак шийки матки! Методи лікування спрямовані на висічення ділянки шийки матки, ураженої лейкоплакією — це лазер, радіохвильовий метод, діатермокоагуляція.

Сербіна Ліліана Вікторівна
Лікар акушер-гінеколог. Стаж роботи 18 років.
Добрий день, у мене діагностували ревматоїдний артрит. Для контролю стану лікар призначив аналіз на сечовину крові. Я ніколи раніше його не здавав, підкажіть, скільки не можна курити перед аналізом на сечовину крові?
Відповідь: 22.09.2023

Добрий день. Рекомендації щодо забору біоматеріалу для дослідження на мочевину крові такі самі, як і для більшості аналізів. Обов'язковим єздача аналізів натще серце, у день дослідження можливе вживання невеликої кількості води. За день до дослідження необхідно виключити стресові ситуації та обмежити фізичні навантаження. Щонайменше за годину до аналізу потрібно відмовитися від куріння. Тільки при дотриманні усіх вимог підготовки до аналізів, можна говорити про об'єктивність результатів аналізів

Пашко Катерина Сергіївна
Медична сестра. Стаж роботи 13 років.
Добрий вечір, у мене на руках, у роті й у ділянці стегон з'явилися плями, які супроводжуються болем і свербінням. Скажіть, як відрізнити сифіліс від рожевого лишаю? Заздалегідь дякую.
Відповідь: 22.09.2023

Симптоми, такі як плями, біль і свербіж, можуть бути пов'язані з різними захворюваннями, включаючи сифіліс та рожевий лишай. Однак тільки лікар може провести діагностику та дати точну відповідь на ваше запитання. Для відмінності сифілісу від рожевого лишаю необхідно звернутися до медичного фахівця. Лікар проведе огляд, можливо, знадобиться лабораторне дослідження. Не займайтеся самолікуванням і обов'язково консультуйтеся з лікарем для точного діагнозу та лікування. Сифіліс — це серйозне захворювання, яке потребує професійного втручання.

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Стаж роботи 15 років.
Добрий вечір, я думаю, що у мене на тлі алергії з'явилася кропив'янка на шкірі. У мене червоні плями невеликого розміру на руках, які не ходять. Розкажіть, який вигляд має висип у разі кропив'янки?
Відповідь: 20.09.2023

Добрий день. Висип при кропив'янці має характерний клінічний прояв з відповідними морфоелементами (пухирями), які зазвичай не тримаються довго і досить швидко минають або самостійно, або після медикаментозного впливу. Рекомендуємо звернутися до дерматолога або алерголога для уточнення діагнозу.

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Стаж роботи 15 років.
Добрий день, спочатку на шкірі були шорсткі плями червоного кольору, а потім вони перетворилися на ущільнення. Виявилося, що у мене кератоз. Я вже проходжу лікування, але хотіла б уточнити один момент. Чи можна робити лазерну епіляцію за кератозу, чи це небезпечно?
Відповідь: 20.09.2023

Доброго дня. Можливість проведення лазерної епіляції при кератозі вирішується в залежності від ділянки на якій є кератоз і де планується проведення лазерної епіляції. Зазвичай, не рекомендується проведення будь-яких апаратних, в тому числі і лазерних процедур на уражених ділянках шкіри.

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Стаж роботи 15 років.
Здрастуйте, у мене піодермія, яка проявляється гнійними висипаннями, після яких утворюються скоринки на шкірі, також є незначні сухість і лущення шкірного покриву. У мене таке запитання: чи можна купатися за піодермії? Чи вода може спровокувати загострення?
Відповідь: 20.09.2023

Доброго дня. Якщо діагноз «Піодермія» встановлено лікарем-дерматологом і є відповідні клінічні прояви, купатись не можна з метою запобігання контамінації збудника піодермії по поверхні тіла і розширенню зони ураження.

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Стаж роботи 15 років.
Добрий день, я прийшла до лікаря через біль у лівій частині живота, блювоту, нудоту та діарею. Мене скеровують на УЗД, проте я переживаю, бо в мене 12 тиждень вагітності. Скажіть, чи можна робити УЗД підшлункової залози під час вагітності або це небезпечно для дитини?
Відповідь: 20.09.2023

Добрий день! Біль у лівій частині живота, блювоту, нудоту і діарею можуть спричиняти різні захворювання, включно з інфекційними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, функціональними розладами або запальними процесами в органах черевної порожнини. Одним із можливих діагнозів може бути панкреатит, що пов'язано із запаленням підшлункової залози. УЗД підшлункової залози під час вагітності абсолютно безпечне. УЗД є неінвазивною процедурою, заснованою на використанні ультразвукових хвиль для створення зображень внутрішніх органів. Ізольовані дослідження підшлункової залози зазвичай безпечні для дитини, але важливо знати, що будь-які медичні процедури або ліки має рекомендувати і призначати фахівець з урахуванням вашого становища. УЗД підшлункової залози може допомогти лікарю побачити структуру, розміри та можливі зміни органу. Основною метою цього дослідження буде виключити або підтвердити наявність запалення підшлункової залози, такого як панкреатит. У разі підтвердження, лікар може рекомендувати вам додаткові обстеження та лікування.

Гончаренко Сніжана Іванівна
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Перша категорія. Стаж роботи 15 років.
Здрастуйте, у мене тиждень тому почалися сильні свербіж, печіння і біль у ділянці піхви, рясні виділення. Прийшла до гінеколога, виявилося, що це вульвіт. Підкажіть, а чи можна купатися за вульвіту? Якщо так, то чим краще підмиватися?
Відповідь: 20.09.2023

Вульвіт — це запальний процес зовнішніх статевих органів. Частіше за все це захворювання викликають такі інфекції як тріхоманада, хламідія, герпетична інфекція, кандида та ін. Вас можуть турбувати такі симптоми як біль, свербіж , набряк, печіння, почервоніння та збільшення лімфатичних вузлів у паху. Для того, щоб підтвердити вульвіт достатньо прийти на огляд до гінеколога та здати необхідні аналізи. А саме: бактеріологічний посів на чутливість патогенних мікроорганізмів до антибіотиків, мікроскопія генітального мазка на виявлення збудника інфекції, аналіз на гельмінти, кров на сифіліс та ВІЛ. Я б не рекомендувала купатися у відкритих водоймах та басейнах. Оскільки, це може ускладнити захворювання та погіршити Ваші симптоми. Для гігієни достатньо підмиватися теплою водою після кожного сечовипускання. Використовуючи звичайні засоби для інтимної гігієни. Ні в якому разі не можна спринцюватися. Тому що, це порушує власну мікрофлору і тим самим ви робите її вразливою до інфекції.

Вальковська Марія Григоріївна
Лікар акушер-гінеколог. Друга категорія. Стаж роботи 10 років.
Доброго дня. Я прийшла до кардіолога через нерегулярний серцевий ритм і тупий біль у грудях. Лікар видав направлення на ультразвукове дослідження серця. Підкажіть, а які проблеми покаже УЗД серця? Воно більш показове, ніж електрокардіограма?
Відповідь: 20.09.2023

ЕКГ дозволяє виявити: порушення серцевого ритму (діагностика різних видів тахікардії, брадікардї, а також миготливої ​​аритмії, парасистолії та інших видів порушень ритму серця); порушення провідності серця. УЗД серця вважається найбільш інформативним при необхідності виявлення змін у структурі органу та проблем із кровообігом (недостатності клапанів серця тощо). За допомогою Ехо КГ (УЗД) виявляються вади серця, тромби, пухлини, гіпертрофія міокарда та інші патології. Ці методи дослідження не виключають, а доповнюють один одного. Рекомендовано проводити ці дослідження комплексно.

Когутова Катерина Миколаївна
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Стаж роботи 7 років.
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.