Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді

Добрий день, у мене почалися нудота, блювота, здуття живота і закрепи. Гастроентеролог направив на УЗД черевної порожнини і копрограму, каже, що за симптомами схоже на панкреатит. Підкажіть, що показує копрограма за панкреатиту?
Відповідь: 22.02.2024

Здрастуйте, підшлункова залоза виробляє в дванадцятипалу кишку ферменти, необхідні для перетравлення білків, жирів і вуглеводів у їжі, такі як амілаза, ліпаза, трипсин і хімотрипсин. У разі захворювань підшлункової залози виникає порушення процесу перетравлення харчових речовин, що проявляється в аналізі калу у вигляді зменшеного вмісту стеркобіліну (ахолічний кал), наявності неперетравлених м'язових волокон, сполучних тканин, крохмалю, рослинної клітковини, а також підвищеного вмісту нейтрального жиру та жирних кислот.

Борисенко Тетяна Вікторівна
Лікар-гастроентеролог. Кандидат медичних наук. Стаж роботи 17 років.
Здрастуйте, я прийшла до гінеколога через рясні місячні, болісні статеві акти і нездатність зачати дитину протягом року (чоловік здоровий, він пройшов повне обстеження). Лікар провів кольпоскопію, але нічого не виявив, направив на УЗД. Розкажіть, чи можна перед УЗД матки пити алкоголь? Чи потрібно дотримуватися дієти?
Відповідь: 22.02.2024

Прийом алкогольних напоїв не впливає на результат ультразвукового дослідження (УЗД). УЗД органів малого тазу (ОМТ) може бути трансабдомінальним або трансвагінальним, і відмінності в підготовці до нього залежать від вибраного методу. У випадку трансабдомінального дослідження рекомендується дотримуватись дієти кілька днів перед процедурою, уникаючи газованих напоїв, бобових, сирих овочів і фруктів, молочних продуктів, виробів із дріжджового тіста та чіпсів. Також за певний час слід випити приблизно 1 літр води. Трансвагінальне УЗД не вимагає спеціальної підготовки, але у випадку алергії на латекс слід попередити лікаря та перед процедурою спорожнити сечовий міхур.

Удовиченко Олена Олександрівна
Лікар-гінеколог. Лікар ультразвукової діагностики. Перша категорія. Стаж роботи 17 років.
Доброго дня, я звернувся до уролога через гострий біль у статевому члені під час сечовипускання, а також неприємний запах сечі. Лікар призначив здачу аналізу сечі за Зимницьким. Розкажіть, як збирати аналіз сечі за Зимницьким? Чи потрібна якась підготовка до обстеження?
Відповідь: 20.02.2024

Доброго дня. Потрібно приготувати 8 баночок для сечі. Перша баночка сечі о 6 ранку. Друга з 6:00 до 9:00. Третя з 9:00 до 12:00. Четверта з 12:00 до 15:00. П'ята з 15:00 до 18:00. Шоста з 18:00 до 21:00. Сьома з 21:00 до 24:00. Восьма до 6:00 ранку наступного дня. Якщо в якийсь проміжок часу немає випорожнень, то баночка залишається порожньою. Кожна ємність має бути з ярликом, де вказано час збору. Зберігати в прохолодному місці. Не допускати замерзання.

Коваленко Марина Олександрівна
Медична сестра. Вища кваліфікаційна категорія. Стаж роботи 19 років.
Добрий вечір, мені 45 років, я ніколи не стикався із запаленням передміхурової залози, і хотілося б уникнути цього захворювання в майбутньому. Підкажіть, що робити, щоб не було простатиту? Які профілактичні методи найефективніші?
Відповідь: 20.02.2024

Добрий день! Є різні хвороби передміхурової залози, які не обмежуються одним простатитом. У вашій віковій категорії (після 40 років) можливий розвиток доброякісної гіперплазії передміхурової залози, яку треба обов'язково диференціювати з пухлинними процесами простати (онко-скринінг бажано проводити раз на рік, для цього проводять ультразвукове дослідження і здають кров на онкомаркери та інші біохімічні показники крові, які призначить лікар-уролог). Виходячи з причин простатиту, а це, як правило, наявність інфекцій у тканині передміхурової залози (а є такі мікроорганізми, які можуть з вами жити довгі роки, ніяк себе не проявляючи), головна профілактика простатиту полягає в тому, щоб не внести зайвих мікробів собі у статеву систему, які потрапляють до неї здебільшого під час статевих контактів (найчастіше випадкових і без запобіжних засобів). Для цього бажано, щоб у вас був постійний, коханий, надійний статевий партнер, регулярні статеві стосунки – для того, щоб не було застою в статевій системі, що може створювати умови для розвитку мікрофлори. Бажана фізична активність, піша ходьба поліпшує кровопостачання тазових органів (до яких належить передміхурова залоза). Більше фруктів, овочів, фруктів. Обмежити вживання спиртних напоїв. Переохолодження можуть провокувати активізацію мікробів, що живуть у простаті, тому рекомендується за можливості їх уникати. Для впевненості у відсутності мікробів у передміхуровій залозі та в усій статевій системі потрібно обом статевим партнерам обстежитися на уро-генітальні інфекції, які часто бувають у прихованому вигляді та ніяк себе не проявляють до моменту загострення. У разі виявлення інфекцій їх обов'язково потрібно усунути в обох партнерів – і це буде найефективніша профілактика простатиту. Для цього бажано відвідати уролога, він вам усе організує.

Трубеко Сергій Миколайович
Лікар-уролог. Вища категорія. Стаж роботи 24 роки.
Доброго дня, у мене періодично виникає геморой, який я лікую медикаментозно, лікар каже, що видаляти поки що необов'язково. Однак близько тижня тому я помітив сильні болі в промежині, кров у сечі, печіння під час сечовипускання. Коли звернувся до уролога, то дізнався, що причина симптомів у запаленні передміхурової залози. Скажіть, як пов'язаний простатит із гемороєм? Чи це збіг?
Відповідь: 20.02.2024

Добридень. Із загальних відомостей: геморой і простатит – це різні хвороби, які безпосередньо між собою не пов'язані. Але якщо виявився геморой - це може говорити про особливості будови венозної стінки, яка привертає до варикозного розширення вен у малому тазі та порушення кровопостачання тазових органів, на тлі чого може підтримуватися запалення передміхурової залози – простатит. До речі, простатит - це запалення, яке найчастіше пов'язане з ураженням органу мікробами, найпростішими або вірусами.Тому найперше завдання лікаря полягає у встановленні етіологічної причини запалення, для чого проводиться мікробіологічне дослідження. Якщо раптово з'явилися болі та печіння, варто терміново звернутися до уролога, щоб лікар максимально швидко зміг обстежити, встановити причину та призначити лікування. Якщо цей стан не почати вчасно усувати, це може продовжитися гнійним процесом у передміхуровій залозі, насіннєвих бульбашках, яєчках, і обсяг лікувальних заходів може різко збільшитися. Досвідчений уролог обов'язково надасть вам ефективну допомогу, що надалі запобігатиме порушенням у функціонуванні статевої системи, які можуть призвести до еректильної дисфункції (з нею, звичайно, теж можна успішно боротися, але краще до неї не доводити). До речі, поява домішки крові в сечі може бути викликана онкологічною проблемою сечового міхура, передміхурової залози або нирок, яка може проявлятися так само, як і простатит (до речі, огляд проктолога також необхідний для виключення пухлини прямої кишки, яка може проростати і в простату, що теж може давати домішку крові у сечі). А на майбутнє, після ретельного обстеження, виключення онко-патології та усунення загострення запалення передміхурової залози, рекомендуються планові огляди уролога 2 рази на рік (весна, осінь – пора сезонних загострень), скринінг для виключення онко-патології та контролю біохімічних показників рік. Ультразвукове дослідження також є важливим діагностичним методом у сучасній урології, про який не слід забувати.

Трубеко Сергій Миколайович
Лікар-уролог. Вища категорія. Стаж роботи 24 роки.
Здрастуйте, у мене часте і болісне сечовипускання, каламутна сеча і неприємний запах урини. Я звернулася до уролога, який після огляду та аналізів встановив цистит. Розкажіть, який вигляд має уретра в разі циститу? Чи має бути почервоніння слизової?
Відповідь: 20.02.2024

Добрий день. Описані симптоми відповідають симптомам за гострого циститу. Це захворювання може супроводжуватися, окрім описаних, такими симптомами як: підвищення температури тіла, дискомфорт або больові відчуття над лоном, біль по ходу уретри, виділення з неї, набряк і почервоніння зовнішнього отвору сечовипускального каналу. Поєднання цих симптомів і превалювання одного над іншим суто індивідуальне. Тому завжди потрібно звертатися до фахівця, який вивчить саме ваш випадок, правильно встановить діагноз і призначить лікування.

Удовиченко Андрій Григорович
Лікар-уролог. Вища категорія. Досвід роботи 18 років.
Добрий день, я звернулася до гінеколога через рясні вагінальні виділення з неприємним запахом, болючість у нижній частині живота, яка посилюється під час сечовипускання, під час статевих контактів. Після огляду мені діагностували ерозію. Однак діагноз мені не повністю зрозумілий: ерозія з атипізацією шийки матки, що це таке? Чим небезпечна ерозія і як її вилікувати?
Відповідь: 20.02.2024

Ерозія шийки матки - це порушення цілісності захисного шару епітелію.Типи ерозії: вроджена, ектопія та істинна. Ваші скарги відповідають ектопії, а саме запаленню ерозії шийки матки, яке супроводжується кровоточивістю. Для діагностики даного захворювання потрібно провести відеокольпоскопію, обстежитись на ПАП тест (рідинна цитологія), ВПЛ ВКР та ІПСШ. Після лікування запального процесу провести біопсію шийки матки з гістологічним дослідженням щодо наявності ракових клітин. В разі відсутності патологічних злоякісних клітин провести РХ абляцію ерозивних зон або ексцизію.

Удовиченко Олена Олександрівна
Лікар-гінеколог. Лікар ультразвукової діагностики. Перша категорія. Стаж роботи 17 років.
Добрий день, у мене раніше ніколи не було проблем зі шкірою, проте близько тижня тому мені діагностували дерматит. На шкірі з'явилися дрібні пухирці, які поступово поширюються по всьому тілу. У мене таке запитання: чи можна давити дерматит?
Відповідь: 20.02.2024

Добрий день. Уникати видавлювання пухирів вкрай важливо, оскільки такі маніпуляції можуть спровокувати вторгнення інфекції, що, своєю чергою, може призвести до погіршення вашого стану. Для підтримання оптимального загоєння і запобігання ускладнень бажано ретельно дотримуватися всіх рекомендацій, наданих лікарем.

Дадонова Олена Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи більше 15 років.
Доброго дня, у мене з'явилися запалені ділянки шкіри на грудях і спині, які вкрилися дрібними пухирцями. Шкіра сильно свербить, підвищена температура, є загальне нездужання і слабкість. Лікар каже, що в мене екзема, призначив спеціальні мазі для зменшення свербежу. Допоможіть: як митися з екземою? Чи запалені ділянки шкіри не можна мочити зовсім?
Відповідь: 20.02.2024

Добрий день. Судячи з ваших скарг, більше схоже на оперізувальний лишай (Herpes zoster). Паралельно рекомендовано звернутися на прийом до інфекціоніста. Ділянки з висипаннями не мочити 2 дні з моменту розпочатого лікування, а потім можна використовувати легкий теплий душ без мочалки.

Дадонова Олена Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи більше 15 років.
Добрий день, на шкірі у дитини з'явилися дивні червоні цятки, які сверблять. Я мазала плями призначеним дерматологом кремом для зволоження шкіри. Чому крем не допомагає? Чим відрізняється дерматит від пітниці? Як зазвичай лікують такі плями на шкірі?
Відповідь: 20.02.2024

Добрий день. Пітниця (Міліарія) – це захворювання шкіри, за якого порушується виділення поту з потових залоз, коли організм не може ефективно його позбуватися: або потові залози працюють надмірно активно, або порушується відтік або випаровування рідини з поверхні тіла. Основне місце локалізації – шия, плечі, грудна клітка, складки шкіри. Свербіж не завжди супроводжує пітницю. Міліарія виглядає, як червоні маленькі крапочки, а дерматит (найчастіше) великий за обсягом і має інший вигляд. Як правило, патологія минає самостійно, після усунення провокувального чинника. Якщо не проходить, то застосовують протисвербіжні, протизапальні, підсушувальні препарати. У якому місці у вас локалізований висип? Вам потрібно звернутися до дерматолога для більш детального збору анамнезу і подальшої тактики лікування.

Мельнікова Фаїна Миколаївна
Сімейний лікар. Дерматолог. Стаж роботи 6 років
Добрий день, через хронічну втому, тривожність, зниження лібідо, сухість шкіри та ламкість нігтів я вирішила звернутися до сімейного лікаря, який за результатами загального аналізу крові та тесту на гормони направив мене до ендокринолога. Лікар підозрює проблеми зі щитовидкою, тому сказав, що необхідне ультразвукове дослідження. Скажіть, скільки не їсти перед УЗД щитоподібної залози?
Відповідь: 20.02.2024

Добрий день. Описані симптоми вказують на ендокринні проблеми. Після здачі аналізів і проходження УЗД, лікар зможе підібрати відповідне лікування. Їжа не впливає на проходження УЗД щитовидної залози.

Білик Світлана Вікторівна
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Вища категорія. Стаж роботи більше 25 років.
Здрастуйте, 25 днів тому я народила двійню, дітки доношені, хоча вагітність була важкою. Через тиждень після пологів я почала помічати підтікання сечі, а також мимовільне виділення урини під час кашлю, сміху і навіть нахилів. Підкажіть, чому виникає і як позбутися нетримання після пологів?
Відповідь: 15.02.2024

Добрий день! Післяпологовий період, коли організм повертається до нормального стану, триває близько 6 тижнів. В цей період може проявитись легке нетримання сечі, що викликано гормональними коливаннями та ослабленням або пошкодженням тазових м'язів. Але ці прояви повинні зникнути протягом 3-х місяців після пологів. Цей період може збільшитись після пологів двійнею, після народження дитини вагою понад 4 кг або після повторних пологів. Як скоротити цей період:

  • регулярно виконувати вправи Кегеля;
  • не утримуйтесь від сечовипускання, не терпіть;
  • не дозволяйте виникати закрепам.

Якщо симптоми нетримання сечі не зникли протягом 6 місяців після пологів, звертайтесь до гінеколога та уролога. Ці спеціалісти разом підберуть найкращий для вас метод лікування.

Лукаш Тетяна Іванівна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Стаж роботи більше 25 років.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.