Питання та відповіді з узд
Добридень! За таких клінічних показників УЗД нирок призначають з метою виключити патології зі схожими симптомів і підтвердити або спростувати діагноз. Дане обстеження можна пройти в медичному центрі "ДокторПРО". З результатами дослідження можна звернеться до уролога для призначення лікування в разі потреби.
Добрий день. УЗД обстеження може показати наявність проблем з щитоподібною залозою або їх відсутність, але для виставлення точного діагнозу і призначення лікування обов'язково потрібна буде консультація ендокринолога.
УЗД нирок є додатковим обстеженням за пієлонефриту. Підтвердити діагноз може тільки в комплексі з іншими лабораторними обстеженнями.
Добрий день. За наявності таких симптомів можна припустити, що у вас може бути розтягнення або частковий розрив зв'язок, наявність гематоми. Тому більш інформативним в даній ситуації буде ультразвукове дослідження прилеглих суглобів (плечового, ліктьового, променезап'ясткового) і м'яких тканин. Дане дослідження Ви можете пройти в нашій клініці - ми таке робимо, зателефонувавши на колл-центр і записавшись на зручний для вас час. Направлення для запису не потрібно.

Добрий день. Ультразвукове дослідження серця дозволяє виключити або виявити такі захворювання як міокардит, перекарде, пороки серця та інші кардіологічні захворювання, які можуть бути причиною порушення серцевого ритму. Крім того, я б порекомендував обов'язково зробити ще ультразвукове дослідження щитоподібної залози, так як її порушення роботи - дуже часто можуть бути однією з причин аритмії.

Другий скринінговий огляд вагітних проводиться в терміни 18н.1д-21н.6д. Лікар проводить детальне обстеження органів і систем плода та оцінює правильність їх функціонування.
На жаль, на даний момент послуги скринінгових оглядів за вагітності клініка в м. Суми не надає.
За бажання, пацієнтка може пройти обстеження, однак це дослідження вже не є скринінгом.
За допомогою ультразвукового дослідження (УЗД) лікар визначає розміри плода, окружність голови та живота, приблизну масу тіла і ряд інших показників. Порівнюючи їх з нормальними значеннями для конкретного тижня вагітності, лікар робить висновки про відсутність аномалій розвитку.
За бажання на огляді може бути присутнім батько дитини.
У нашому медичному центрі використовується сучасна і високоточна ультразвукова діагностична система ACUSON NX3 Elite, яка також обладнана принтером. За бажанням майбутніх батьків, отримане зображення може бути роздруковане.

УЗД молочних залоз є більш інформативним для обстеження жінок до 40-45 років. У цьому віці в структурі молочної залози переважає залозиста тканина, яка більш зручна для обстеження за допомогою ультразвуку. Переважання в структурі молочних залоз жирової тканини, характерне для жінок старшого віку, вимагає мамографії. Крім того, певне значення має розмір молочних залоз. Для ультразвуку більш комфортним є робота з залозою меншого розміру, оскільки ультразвукова хвиля має певні обмеження глибини проникнення в тканини. Мамографія таких обмежень не має, навпаки, невеликий розмір грудей може бути незручним для її проведення.
УЗД незамінне для діагностики доброякісних утворень в молочних залозах (кісти, фіброаденоми і ін.), а також їх диференціації.
Мамографія є більш чутливим методом у діагностиці злоякісних утворень, хоча якісно виконане УЗД так само досить інформативне за діагностики типових варіантів злоякісних пухлин.
ІНОДІ для уточнення характеру патологічного процесу необхідно використовувати обидва методи дослідження.

Звичайне ультразвукове дослідження не дозволяє достовірно виявити наявність спайок малого таза.
Лапароскопія - єдиний метод діагностики, який дозволяє виявити наявність спайкових зрощень між органами малого таза, оцінити тяжкість спайкового процесу і зруйнувати спайки під час процедури.
Всі інші методи дослідження (огляд в гінекологічному кріслі, гістеросальпінгографія, МРТ тазових органів) також можуть лише побічно підтвердити наявність спайок у малому тазі.

Дитині 6 років потрібно проведення комплексного УЗД (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка, нирки) за підозри на СПК. СПК - діагноз виключення, для встановлення якого необхідно виконати цілий ряд досліджень, зокрема і УЗД.

Зробити УЗД простати можна двома способами - трансректально (датчик вводиться в пряму кишку) і трансабдомінально (процедура проводиться через шкіру живота). Перший спосіб більш інформативний, оскільки завдяки близькому контакту датчика з областю простати її тканину можна добре оглянути та діагностувати навіть дрібні зміни. Підготовка до УЗД ректальним датчиком - це перш за все клізма в день процедури для очищення прямої кишки (бажано за 2-3 години до планового обстеження - 200-300 мл теплої води). Важливо відзначити, що до трансректального дослідження передміхурової залози існує ряд протипоказань. Наприклад, його не можна проводити, якщо пацієнт протягом останніх трьох місяців переніс операцію на товстій кишці. Таке поширене нині захворювання як геморой протипоказанням до дослідження не є, але про його наявність лікаря все ж необхідно завчасно попередити - фахівець дасть поради, як конкретно Вам підготуватися до «ультразвуку».

Ехографія (особливо в поєднанні з пункційною біопсією) дозволяє з високою точністю діагностувати більшість патологій щитоподібної залози. Частими причинами первинного направлення пацієнтів на УЗ дослідження щитоподібної залози є наявність пальпованих об'ємних утворень органу в передніх відділах шиї, скарги хворих на задуху, підвищену нервозність. За порушень сну, швидкої стомлюваності, слабкості також необхідно обстежити ЩЗ.
Тиреоїдит Хашимото - це аутоімунне захворювання, що частіше трапляється у жінок. Має свої УЗ особливості. Це може бути дифузне збільшення щитоподібної залози, структура її гетерогенна, грубозерниста (з наявністю множинних гіпоехогенних ділянок без чітких контурів). Тому за наявності таких УЗ ознак можна визначити тиреоїдит.

Ехографія є одним з провідних і найбільш перспективних методів діагностики захворювань молочних залоз. Один з основних показників ехографії МЗ - оцінка ущільнень, виявлених самими жінками або лікарями. Також ехографія молочних залоз проводиться після рентгеномаммографії для уточнення структури щільних утворень. Тому має сенс робити УЗД молочних залоз, якщо призначена мамографія.
