Консультація узд онлайн
Питання та відповіді по узд
Добрий вечір! Якщо у вас виникають болі в животі, ультразвукова діагностика (УЗД) допомагає визначити можливі причини дискомфорту і поставити точний діагноз. Щоб дослідження дало найбільш інформативні результати, важливо правильно підготуватися:
- Корекція харчування: за 1-2 дні до процедури виключіть продукти, що провокують утворення газів: свіжу випічку, капусту, бобові, газовані напої та молочні продукти (особливо якщо у вас є непереносимість лактози).
- Прийом сорбентів: для зниження метеоризму рекомендується замінити активоване вугілля на Атоксіл, який слід прийняти за добу до обстеження.
- Додаткові препарати: напередодні ввечері та вранці перед процедурою випийте дві капсули Метеоспазмілу, що допоможе розслабити кишківник і зменшити газоутворення.
- Режим харчування: обстеження слід проходити вранці натщесерце, останнє приймання їжі має бути не менше ніж за 6-8 годин до процедури.
Дотримання цих рекомендацій допоможе отримати точні та достовірні результати УЗД.

Добрий день! Ультразвукове дослідження молочних залоз — це важливий метод скринінгу, що дає змогу виявляти онкологічні процеси, а також інші вогнищеві утворення в тканинах грудей. Злоякісні пухлини мають характерні особливості, що визначаються за їхньою формою, структурою, контурами і наявністю кровотоку. У процесі обстеження також проводиться огляд аксілярних лімфатичних вузлів, оскільки в разі метастатичного ураження вони можуть зазнавати характерних змін. Проходження УЗД молочних залоз рекомендується не тільки за наявності скарг, а й у профілактичних цілях, оскільки регулярний контроль допомагає вчасно виявити можливі патології та почати необхідне лікування.

Доброго дня. Дифузні зміни паренхіми печінки — це зміни структури печінкової тканини, які можуть бути викликані різними причинами, такими як: жирова інфільтрація, фіброзні зміни, порушення біліарного відтоку. Таким чином потрібно більш детально оглянути на УЗД жовчний міхур, жовчовивідні протоки на предмет обструкції конкрементом, сладжем жовчі, поліпами і багато іншого. Оглянути протоки підшлункової залози, розміри селезінки, наявність ознак портальної гіпертензії. Є багато причин, що викликають ваші скарги. Після детального огляду та дослідження ваших біохімічних аналізів ми з'ясуємо причину хвороби.

Для ультразвукового дослідження вен нижніх кінцівок (доплерографія) краще вдягнутися комфортно і так, щоб легко можна було оголити ноги. Як краще одягнутися?
- Обирайте вільний одяг.
- Уникайте щільних колготок і вузьких штанів — їх доведеться знімати перед процедурою.
- Виберіть зручне взуття — після дослідження лікар може попросити вас встати для оцінки кровотоку в положенні стоячи.
Процедура займає 20-30 хвилин, проходить безболісно, і спеціальної підготовки не потребує.

Для проведення ультразвукового дослідження судин голови (ТКДГ — транскраніальна доплерографія або УЗДГ брахіоцефальних артерій) спеціальна підготовка не потрібна. Однак, щоб результати були максимально точними, рекомендується дотримуватися кількох простих правил:
- За 4-6 годин до процедури утримайтеся від вживання продуктів і напоїв, які можуть впливати на тонус судин: кави, міцного чаю, енергетичних напоїв, алкоголю, шоколаду.
- Не паліть щонайменше за 2 години до дослідження, оскільки нікотин викликає звуження (спазм) судин, що може вплинути на достовірність результатів.
- Якщо це не суперечить лікарським рекомендаціям, відмовтеся від прийому судинорозширювальних препаратів у день обстеження. Ці ліки можуть змінити параметри кровотоку і спотворити картину дослідження. Перед скасуванням обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.
- Постарайтеся уникати фізичного навантаження і стресових ситуацій перед процедурою, оскільки вони можуть тимчасово вплинути на швидкість і характер кровотоку.
Ультразвукове дослідження судин голови — це безпечний і безболісний метод діагностики. Воно займає 20-30 хвилин і не викликає неприємних відчуттів. Під час процедури вам необхідно спокійно лежати, поки фахівець проводить обстеження з використанням ультразвукового датчика.

Добрий день. УЗД молочних залоз жінкам до 20 років необхідно робити 1 раз на рік, від 20 до 50 років – 2 рази на рік, старше 50 років – 1 раз на рік. Якщо жінка належить до групи ризику, тобто у родині хтось мав онкологію, то проходити обстеження слід 2 рази на рік.. Жінкам важливо відмовитися від стереотипу: "Навіщо робити УЗД якщо й так нічого не болить?" і "Ой, воно маленьке, саме розсмокчеться". Це головні вороги жіночого здоров'я. Хвороби ХХ та ХХІ підступні, вони не виявлять себе, доки з ними легко ожна легко впоратися, а виявляються, коли вже складно чи пізно. І немає в нашому організмі такої системи чи органу, який ходить та "розсмоктує" наші проблеми. Якщо Ви щось пропальпували, слід зробити УЗД. Також частина жінок, виявивши у себе ущільнення, самі ставлять собі діагноз "це рак", вганяють себе в сильний стрес і живуть в очікуванні смерті, а насправді виявляється запалений лімфовузол або ліпома. УЗД молочних залоз чутливе не тільки до злоякісних та доброякісних утворень, але й до гормонального дисбалансу на дуже ранній стадії, коли ще немає змін у репродуктивній системі, коли дисбаланс легко коригується.
Добрий день. Менструація аж ніяк не є протипоказанням для УЗД черевної порожнини, а при гострих болях у животі обстежуватися та йти на прийом до лікаря слід негайно. Біль свідчить про інтенсивний патологічний процес, можливо, запальний характер. Органи черевної порожнини пов'язані функціонально в єдине ціле, і патологія, запалення одного органу швидко призведе до залучення в патологічний процес усієї системи. Припустимо, почався гастрит, досить швидко він ускладниться холецисто-панкреатитом, дуоденітом, метеоризмом, дисбіозом кишечника. Хвора система ШКТ буде гірше "працювати", надходження в організм усіх необхідних елементів, білків, жирів, вуглеводів, макро- і мікронутрієнтів буде знижено, організм увійде в дефіцити, різко знизяться всі його функції. Краще вчасно зробити УЗД, яке допоможе виявити вогнище патологічного процесу, ступінь його розвитку, стан органу та інших функціонально пов'язаних органів, навіть побачити, що було передбачуваним фактором, на тлі чого розвинулася патологія, і пройти лікування.
Вітаємо вас в ОН Клінік. У другому триместрі вагітності підвищується одноразовий об’єм сечовиділення, на останньому триместрі ця кількість знижується, проте потреба у відвіданні туалету набагато більша. Від того, що матка тисне на сечовий міхур його об’єм поступово зменшується і збільшується об’єм сечі в сечовивідних каналах. Отже, скоріш за все потреба частіше ходити до туалету — це фізіологічні зміни, пов’язані з вагітністю, але провести обстеження не буде зайвим. В даному випадку буде проведено УЗД нирок і воно не вимагає ніякої особливої підготовки.
Вітаємо вас в ОН Клінік Кропивницький. Зважаючи на ваші скарги вам рекомендовано пройти всебічне обстеження, що включає аналізи, ультразвукове дослідження. При проходженні УЗД серця лікар може побачити ряд захворювань, які можуть бути причиною вашого поганого самопочуття. При УЗД лікар може виявити передінфарктний стан та інфаркт, набуті та вроджені вади серця, аритмії, стеноз та недостатність клапанів, запальні процеси перикарда, ішемічну хворобу, кардіоміопатії, захворювання грудного відділу аорти та ще ряд інших патологій.
Вітаємо вас в ОН Клінік Кропивницький. Враховуючи ваші скарги, для виявлення причини болю, нудоти, блювання, вам обов’язково необхідно здати аналізи та пройти ультразвукове дослідження органів черевної порожнини. За допомогою дослідження можна побачити розміри, положення органів, чи є аномалії, новоутворення, зміни які можуть бути при гострих станах та хронічних захворюваннях. Для того, щоб якісно провести УЗД ОЧП є певні вимоги, а саме: за 4 години до процедури не їсти та не пити, а за 2-3 дні необхідно дотриматись певного режиму харчування, виключити з раціону продукти, які провокують інтенсивне утворення газів в кишківнику, а саме: газовані напої, солодке, молочне, алкоголь, борошняні вироби, адже, саме гази перешкоджають чітко роздивитися органи.
Існують правила підготовки до УЗД черевної порожнини. Дозволяється прийняти їжу за 5 годин до обстеження (в т.ч. солодкий чай), після цього можна пити негазовану воду без домішок. За добу до обстеження рекомендовано виключити продукти, що викликають здуття.

Рентгенологічне дослідження легень виконують не раніше, ніж на 5 день хвороби. Маркери інтерстиційного ураження легень (при гострих та хронічних станах легень) зʼявляються на УЗД задовго до змін у рентгенівському знімку. Що стосується патології бронхів, то на УЗД бронхіальне дерево неможливо дослідити, тому виконується рентген. Це два різних дослідження для яких є свої показання.
