0 800 30 11 77

Питання та відповіді з узд

Добрий день, я прийшла до лікаря через біль у лівій частині живота, блювоту, нудоту та діарею. Мене скеровують на УЗД, проте я переживаю, бо в мене 12 тиждень вагітності. Скажіть, чи можна робити УЗД підшлункової залози під час вагітності або це небезпечно для дитини?
Відповідь: 20.09.2023

Добрий день! Біль у лівій частині живота, блювоту, нудоту і діарею можуть спричиняти різні захворювання, включно з інфекційними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, функціональними розладами або запальними процесами в органах черевної порожнини. Одним із можливих діагнозів може бути панкреатит, що пов'язано із запаленням підшлункової залози. УЗД підшлункової залози під час вагітності абсолютно безпечне. УЗД є неінвазивною процедурою, заснованою на використанні ультразвукових хвиль для створення зображень внутрішніх органів. Ізольовані дослідження підшлункової залози зазвичай безпечні для дитини, але важливо знати, що будь-які медичні процедури або ліки має рекомендувати і призначати фахівець з урахуванням вашого становища. УЗД підшлункової залози може допомогти лікарю побачити структуру, розміри та можливі зміни органу. Основною метою цього дослідження буде виключити або підтвердити наявність запалення підшлункової залози, такого як панкреатит. У разі підтвердження, лікар може рекомендувати вам додаткові обстеження та лікування.

Гончаренко Сніжана Іванівна
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Перша категорія. Стаж роботи 14 років.
Доброго дня. Я прийшла до кардіолога через нерегулярний серцевий ритм і тупий біль у грудях. Лікар видав направлення на ультразвукове дослідження серця. Підкажіть, а які проблеми покаже УЗД серця? Воно більш показове, ніж електрокардіограма?
Відповідь: 20.09.2023

ЕКГ дозволяє виявити: порушення серцевого ритму (діагностика різних видів тахікардії, брадікардї, а також миготливої ​​аритмії, парасистолії та інших видів порушень ритму серця); порушення провідності серця. УЗД серця вважається найбільш інформативним при необхідності виявлення змін у структурі органу та проблем із кровообігом (недостатності клапанів серця тощо). За допомогою Ехо КГ (УЗД) виявляються вади серця, тромби, пухлини, гіпертрофія міокарда та інші патології. Ці методи дослідження не виключають, а доповнюють один одного. Рекомендовано проводити ці дослідження комплексно.

Когутова Катерина Миколаївна
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Стаж роботи 7 років.
Добрий вечір, у мене пожовкли шкіра і білки очей, з'явилися болі в животі й нудота, через що мені призначили ультразвукове дослідження. Скажіть, чи можна їсти перед УЗД печінки та підшлункової залози? Чи потрібна дієта напередодні?
Відповідь: 19.09.2023

Добрий вечір. Описані вами симптоми — пожовтіння шкіри та білків очей, болі в животі й нудота можуть бути пов'язані з різними захворюваннями печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Вони вимагають проведення ультразвукового дослідження для точного діагнозу. Ультразвукове дослідження (УЗД) є неінвазивним і безпечним методом для вивчення органів черевної порожнини. Воно дає змогу лікареві оцінити стан печінки, жовчного міхура та підшлункової залози, виявити наявність патологічних змін і визначити подальшу тактику лікування. Щодо прийому їжі перед УЗД, рекомендують дотримуватися легкої, нежирної дієти напередодні дослідження. Це пов'язано з тим, що жирні продукти можуть ускладнити візуалізацію органів і знизити інформативність УЗД. Тому рекомендується виключити з раціону жирні та важкі харчові продукти, такі як жирне м'ясо, вершкове масло, фаст-фуд і смажену їжу. Також бобові, які можуть спричинити підвищене газоутворення. Натомість важливо вживати легкі, нежирні продукти, такі як овочі, фрукти (окрім яблук і винограду), відварене м'ясо або рибу. Що стосується можливої причини вашого стану, пожовтіння шкіри та білків очей, у поєднанні з болем у животі та нудотою, можуть вказувати на різні захворювання печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Деякі з них включають жовтяницю, холецистит або панкреатит. Розумним кроком у такій ситуації буде дотримання рекомендацій лікаря та УЗД для визначення точної причини ваших симптомів. Дієта, яка виключає жирну і важку їжу перед дослідженням, і вживання сорбентів або препаратів, які знижують газоутворення напередодні допоможуть забезпечити найкращу інформативність УЗД.

Гончаренко Сніжана Іванівна
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Перша категорія. Стаж роботи 14 років.
Доброго дня, через біль і підвищену чутливість у ділянці мошонки, дивні домішки в сечі лікар направив мене на перевірку мошонки. Чи можна перед УЗД мошонки займатися сексом або це може спотворити результати? Якщо необхідна стриманість, то скільки днів?
Відповідь: 25.08.2023

Доброго дня. Основне, що потрібно знати при підготовці до УЗД органів калитки:
- за день до обстеження та у день УЗД не слід вступати у сексуальні контакти;
- необхідно прийняти душ перед тим, як він вирушить на діагностику;
- на обстеження потрібно приходити на порожній сечовий міхур;
- волосяний покрив збривати не потрібно;
Даний метод обстеження є безболісним, швидким і інформативним для ранньої діагностики захворювань органів калитки. Під час обстеження оцінюється стан тканин калитки, яєчок та придатків, процес кровотоку в даних органах та відповідність нормі.

Смоловий Олександр Валерійович
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Стаж роботи 5 років.
Добрий день, я намацав дивну шишку в ділянці мошонки, яка болить під час натискання. На шкірі є невеликий набряк і почервоніння. Я вирішив записатися на УЗД мошонки, щоб виключити патології. Чи потрібно голитися перед УЗД мошонки?
Відповідь: 25.08.2023

Доброго дня. УЗД органів калитки не потребує спеціальної попередньої підготовки: на обстеження потрібно приходити на порожній сечовий міхур. Волосяний покрив збривати не потрібно. Пацієнту необхідно прийняти душ перед тим, як він вирушить на діагностику. За день до обстеження та у день УЗД не слід вступати у сексуальні контакти. Проводиться даний вид обстеження спеціальним датчиком, за допомогою якого лікар отримує зображення тканин мошонки, а також аналізує стан судин, процес кровотоку та його відповідність нормі. Під час проведення діагностики пацієнт перебуває у положенні лежачи на спині.

Смоловий Олександр Валерійович
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Стаж роботи 5 років.
Доброго дня, у мене був незахищений статевий контакт, я підозрюю, що можу бути вагітна. Підкажіть, чи можна під час УЗД сечового міхура побачити вагітність? Чи для цього потрібен якийсь інший вид ультразвукового дослідження?
Відповідь: 25.08.2023

Доброго дня, для діагностування вагітності проводиться УЗД органів малога тазу, а не сечевого міхура. Є два способи ультразвукового обстеження органів малого тазу : 1) Трансабдомінально, тобто через живіт. 2) Трансвагінально —  датчик вводиться в піхву. При першому способі процедура робиться на повний сечовий міхур. При другому — навпаки на пустий. Обидва методи безпечні, не болючі і достовірні. Тому вирішуйте який метод буде для Вас зручнішим.

Смоловий Олександр Валерійович
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Стаж роботи 5 років.
Добрий вечір, у мене така проблема: біль і печіння в ділянці мошонки, часте сечовипускання і болісні статеві акти. Уролог направив на УЗД передміхурової залози, але я забув уточнити правила підготовки. Як правильно зробити клізму перед УЗД простати і чи потрібна вона взагалі?
Відповідь: 25.08.2023

Доброго дня, для проведення даного обстеження очисна клізма необхідна для повного випорожнення прямої кишки. Найпростіший спосіб скористатись мікроклізмою, яку можно придбати в будь-якій аптеці. Окрім клізми потрібно за день до процедури триматися легкої дієти. Також при підготовці до УЗД простати необхідно заповнити сечовий міхур, або за три години до дослідження утриматися від походу в туалет. Це важливо для правильної діагностики, так як під час обстеження лікар відправить Вас спорожнити сечовий міхур, після чого оцінить обсяг залишкової сечі. Взагалі, даний метод обстеження високоінформативний, малоінвазивний і безпечний для здоров`я паціента. Саме тому дане обстеження широко використовується в урологічній практиці, так як можно виявити на ранніх стадіях ряд серйозних захворювань (аденома простати, рак простати, простатит) . А чим раніше діагностовано патологію, тим більше шансів на повне одужання і швидше повернення до нормально життя.

Смоловий Олександр Валерійович
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Стаж роботи 5 років.
Добрий день, я прийшла до кардіолога через тупий біль у ділянці грудної клітки, швидку стомлюваність і слабкість. Після огляду і проведення ЕКГ лікар не виявив проблем, направив на ультразвукове дослідження. Скажіть, скільки не можна курити перед УЗД серця, щоб не було спотворення результатів?
Відповідь: 25.08.2023

Доброго дня. Якщо Ви дійсно хочете достовірні результати, то на момент огляду потрібно вести той спосіб життя, який для Вас є звичним. Чому так? Основним негативним фактором при курінні є вплив нікотину на серцевий м`яз: прискорюється частота серцевих скорочень, швидкість скорочень міокарду, а звідси і збільшене споживання кисню серцевим м`язом і , як наслідок, ризик виникнення стенокардії (напади болю в області серця, відчуття тиску за грудиною та ін.). Також є вплив нікотину на тонус судин серця (відбувається спазм судин), густину крові. Всі ці фактори призводять до кисневого голодування серця, і як наслідок, звідси біль, задишка, відчуття нестачі повітря та ін. Звичайно, чим раніше Ви відмовитесь від шкідливої звички, тим краще для Вас і Вашого здоров`я. Але відмова від звички лише на пару днів ніякого ефекту на достовірність результату мати не буде, так як процес хронічного характеру.

Смоловий Олександр Валерійович
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Стаж роботи 5 років.
Добрий день, звернулася до лікаря через пожовтіння шкіри та очей, а також болі в ділянці живота. Гастроентеролог направив на ультразвукове дослідження, але не повідомив про підготовку або дієту. Що не можна їсти перед УЗД печінки? Як харчування може вплинути на результати обстеження?
Відповідь: 27.07.2023

У пацієнта найімовірніше механічна жовтяниця, зумовлена обструкцією жовчовивідних шляхів. У плані підготовки до УЗД рекомендується відмова від прийому їжі мінімум за 8-10 годин до дослідження. Можна пити негазовану воду в невеликих обсягах. Виключити чорний хліб, молочні продукти і молоко, свіжі овочі та фрукти, смажену, жирну, гостру їжу, копченості, каву. Рекомендується вранці зробити очисну клізму. Під час вживання перелічених вище продуктів може скоротитися жовчний міхур, що може призвести до неправильної інтерпретації результатів УЗД. Молоко, фрукти, чорний хліб можуть спричинити підвищене газоутворення, що ускладнить дослідження і може стати причиною неправильного висновку.

Гулаков Вадим Валерійович
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Стаж роботи 23 роки. Стаж роботи за спеціалізацією «Ультразвукова діагностика» 2,5 роки.
Здрастуйте, у мене три тижні болі в правому боці, а три дні тому почалася блювота і важкість у животі. Лікар сказав, що потрібно перевірити жовчний міхур, і направив на УЗД. Але в мене раптово почалися місячні, тому я з таким запитанням: чи можна робити УЗД жовчного міхура під час місячних? Чи краще перенести?
Відповідь: 27.07.2023

Добрий день! Жовчний міхур належить до шлунково-кишкового тракту, матка і яєчники — до статевої сфери. Період менструальної кровотечі не є протипоказанням для виконання УЗД органів черевної порожнини. Наявність менструальної кровотечі може бути тільки причиною відтермінування оперативного втручання.

Гулаков Вадим Валерійович
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Стаж роботи 23 роки. Стаж роботи за спеціалізацією «Ультразвукова діагностика» 2,5 роки.
Доброго дня, що може показати УЗД підшлункової залози? Сімейний лікар порекомендував зробити його, оскільки в мене було підвищене газоутворення, нудота і пронос. Які хвороби підшлункової допоможе виявити ультразвукове дослідження?
Відповідь: 27.07.2023

УЗД підшлункової залози допомагає в діагностиці таких захворювань: гострий і хронічний панкреатит, холецистопанкреатит, калькульозний і некалькульозний холецистит, пухлини підшлункової залози та поруч розташованих органів. Крім того, структура підшлункової залози змінюється при запальних захворюваннях шлунка і дванадцятипалої кишки, що допомагає припустити наявність цих хвороб.

Гулаков Вадим Валерійович
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Стаж роботи 23 роки. Стаж роботи за спеціалізацією «Ультразвукова діагностика» 2,5 роки.
Добрий день. Чому не можна пити алкоголь перед УЗД нирок? У мене просто день народження перед дослідженням, і я не знаю, чи потрібно переносити прийом у лікаря. Скажіть, як алкоголь може вплинути на результати ультразвукового дослідження?
Відповідь: 18.07.2023

Добрий день. Якщо так склалося, що Ви не можете відмовитися від вживання алкоголю, то я вам наполегливо раджу перенести УЗ-обстеження на інший день.
УЗД нирок — це високо інформативний метод діагностики, який дозволяє оцінити структуру та якість кровоплину в судинах. Судини нирки мають дуже малий діаметр, а під дією алкоголю судини спазмуються: кровотік буде різко знижуватися, або й зовсім не зареєструється. Також алкоголь порушить відтік сечі, тож ми будемо мати розширені структури нирки на УЗД.
Ще після прийняття алкоголю в черевній та зачеревній порожнині накопичується велика кількість газів. Це дуже впливає на якість візуалізації.
Всі ці моменти приведуть до хибних результатів та неправильного діагнозу. Тому наполегливо раджу адекватну підготовку для коректного ультразвукового заключення та взаємного задоволення.

Шульга Тетяна Олександрівна
Лікар-ультразвукової діагностики (УЗД) . Перша категорія. Стаж роботи 27 років.
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.