Питання та відповіді з узд

Добридень! Призначили УЗД нирок для підтвердження пієлонефриту. У мене сильні болі в районі попереку і температура 37.8, з аналізу сечі - підвищення лейкоцитів. Скажіть, чи покаже УЗД, якщо є запалення? Дякую.
Відповідь: 17.05.2021

Добридень! За таких клінічних показників УЗД нирок призначають з метою виключити патології зі схожими симптомів і підтвердити або спростувати діагноз. Дане обстеження можна пройти в медичному центрі "ДокторПРО". З результатами дослідження можна звернеться до уролога для призначення лікування в разі потреби.

Перелигіна Галина Олександрівна
Лікар ультразвукової діагностики. Стаж роботи 14 років.
Добрий день. Мені 30 років. Останнім часом підвищилася стомлюваність, з'явилися перепади настрою. Звернулася до ендокринолога, і він запідозрив тиреоїдит. Але аналізи на гормони щитоподібної залози в межах норми. Підкажіть, чи покаже УЗД щитоподібної залози проблеми зі щитовидкою, якщо вони є?
Відповідь: 17.05.2021

Добрий день. УЗД обстеження може показати наявність проблем з щитоподібною залозою або їх відсутність, але для виставлення точного діагнозу і призначення лікування обов'язково потрібна буде консультація ендокринолога.

Перелигіна Галина Олександрівна
Лікар ультразвукової діагностики. Стаж роботи 14 років.
Добрий день. Тягнучі болі в попереку, озноб і температура 37.5. Лікар підозрює загострення хронічного пієлонефриту, хоча у мене ніколи раніше його не було. Підкажіть, чи можна зробити УЗД нирок для підтвердження діагнозу пієлонефрит?
Відповідь: 17.05.2021

УЗД нирок є додатковим обстеженням за пієлонефриту. Підтвердити діагноз може тільки в комплексі з іншими лабораторними обстеженнями.

Перелигіна Галина Олександрівна
Лікар ультразвукової діагностики. Стаж роботи 14 років.
Добрий день. Вчора на тренуванні з пілатесу тренер допомагала тягнутися, і у мене щось хруснуло в руці. Рука не опухла, але ниє. Травматолог припустила, що можуть бути пережаті судини і запропонувала УЗД судин зробити. Ви таке робите? Чи потрібне направлення?
Відповідь: 11.05.2021

Добрий день. За наявності таких симптомів можна припустити, що у вас може бути розтягнення або частковий розрив зв'язок, наявність гематоми. Тому більш інформативним в даній ситуації буде ультразвукове дослідження прилеглих суглобів (плечового, ліктьового, променезап'ясткового) і м'яких тканин. Дане дослідження Ви можете пройти в нашій клініці - ми таке робимо, зателефонувавши на колл-центр і записавшись на зручний для вас час. Направлення для запису не потрібно.

Кравченко В’ячеслав Юрійович
Лікар ультразвукової діагностики. Перша категорія. Стаж роботи 33 роки.
Добридень! У мене останнім часом дивні відчуття в серці. Воно ніби й не болить, але стукає з перервами як ніби. Сходив до кардіолога, зробив ЕКГ - показало аритмію. Кардіолог сказав, що непогано б зробити УЗД серця і подивитися, що воно покаже. Скажіть, а чи може УЗД показати причину порушення серцевого ритму? Дякую!
Відповідь: 11.05.2021

Добрий день. Ультразвукове дослідження серця дозволяє виключити або виявити такі захворювання як міокардит, перекарде, пороки серця та інші кардіологічні захворювання, які можуть бути причиною порушення серцевого ритму. Крім того, я б порекомендував обов'язково зробити ще ультразвукове дослідження щитоподібної залози, так як її порушення роботи - дуже часто можуть бути однією з причин аритмії.

Кравченко В’ячеслав Юрійович
Лікар ультразвукової діагностики. Перша категорія. Стаж роботи 33 роки.
Добрий день. Хочу зробити УЗД за вагітності на 20-22 тижні. Скажіть, якщо робити у вашій клініці, чи можна чоловікові бути присутнім і чи можна зробити фото?
Відповідь: 28.07.2021

Другий скринінговий огляд вагітних проводиться в терміни 18н.1д-21н.6д. Лікар проводить детальне обстеження органів і систем плода та оцінює правильність їх функціонування.

На жаль, на даний момент послуги скринінгових оглядів за вагітності клініка в м. Суми не надає.

За бажання, пацієнтка може пройти обстеження, однак це дослідження вже не є скринінгом.

За допомогою ультразвукового дослідження (УЗД) лікар визначає розміри плода, окружність голови та живота, приблизну масу тіла і ряд інших показників. Порівнюючи їх з нормальними значеннями для конкретного тижня вагітності, лікар робить висновки про відсутність аномалій розвитку.

За бажання на огляді може бути присутнім батько дитини.

У нашому медичному центрі використовується сучасна і високоточна ультразвукова діагностична система ACUSON NX3 Elite, яка також обладнана принтером. За бажанням майбутніх батьків, отримане зображення може бути роздруковане.

Коболєва Анастасія Євгеніївна
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Досвід роботи 4 роки.
Скажіть, будь ласка, чи можна замінити мамографію УЗД молочних залоз? Є думка фахівців, що це дослідження не показано для людей, що мають ризик спадкового захворювання (був рак мол. залози у матері, онкозахворювання у бабусі, дідуся і батька). Мені 57 років. З 30 років - фіброаденоматозом гр. залоз.
Відповідь: 28.07.2021

УЗД молочних залоз є більш інформативним для обстеження жінок до 40-45 років. У цьому віці в структурі молочної залози переважає залозиста тканина, яка більш зручна для обстеження за допомогою ультразвуку. Переважання в структурі молочних залоз жирової тканини, характерне для жінок старшого віку, вимагає мамографії. Крім того, певне значення має розмір молочних залоз. Для ультразвуку більш комфортним є робота з залозою меншого розміру, оскільки ультразвукова хвиля має певні обмеження глибини проникнення в тканини. Мамографія таких обмежень не має, навпаки, невеликий розмір грудей може бути незручним для її проведення.

УЗД незамінне для діагностики доброякісних утворень в молочних залозах (кісти, фіброаденоми і ін.), а також їх диференціації.

Мамографія є більш чутливим методом у діагностиці злоякісних утворень, хоча якісно виконане УЗД так само досить інформативне за діагностики типових варіантів злоякісних пухлин.

ІНОДІ для уточнення характеру патологічного процесу необхідно використовувати обидва методи дослідження.

Коболєва Анастасія Євгеніївна
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Досвід роботи 4 роки.
Здрастуйте, лікарю! Підкажіть, будь ласка, за виконання УЗД органів малого таза чи можна точно побачити спайкову хворобу? Дякуємо.
Відповідь: 28.07.2021

Звичайне ультразвукове дослідження не дозволяє достовірно виявити наявність спайок малого таза.

Лапароскопія - єдиний метод діагностики, який дозволяє виявити наявність спайкових зрощень між органами малого таза, оцінити тяжкість спайкового процесу і зруйнувати спайки під час процедури.

Всі інші методи дослідження (огляд в гінекологічному кріслі, гістеросальпінгографія, МРТ тазових органів) також можуть лише побічно підтвердити наявність спайок у малому тазі.

Коболєва Анастасія Євгеніївна
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Досвід роботи 4 роки.
Добридень! Чи можливе проведення УЗД черевної порожнини дитині шести років? Підозру на синдром подразненого кишечника зможемо підтвердити за допомогою УЗД?
Відповідь: 28.07.2021

Дитині 6 років потрібно проведення комплексного УЗД (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка, нирки) за підозри на СПК. СПК - діагноз виключення, для встановлення якого необхідно виконати цілий ряд досліджень, зокрема і УЗД.

Шевченко Олена Борисівна
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Вища категорія. Стаж роботи 31 рік.
Добрий день. У Вас можна зробити УЗД передміхурової залози ректальним датчиком? Якщо так, то яка потрібна підготовка?
Відповідь: 28.07.2021

Зробити УЗД простати можна двома способами - трансректально (датчик вводиться в пряму кишку) і трансабдомінально (процедура проводиться через шкіру живота). Перший спосіб більш інформативний, оскільки завдяки близькому контакту датчика з областю простати її тканину можна добре оглянути та діагностувати навіть дрібні зміни. Підготовка до УЗД ректальним датчиком - це перш за все клізма в день процедури для очищення прямої кишки (бажано за 2-3 години до планового обстеження - 200-300 мл теплої води). Важливо відзначити, що до трансректального дослідження передміхурової залози існує ряд протипоказань. Наприклад, його не можна проводити, якщо пацієнт протягом останніх трьох місяців переніс операцію на товстій кишці. Таке поширене нині захворювання як геморой протипоказанням до дослідження не є, але про його наявність лікаря все ж необхідно завчасно попередити - фахівець дасть поради, як конкретно Вам підготуватися до «ультразвуку».

Шевченко Олена Борисівна
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Вища категорія. Стаж роботи 31 рік.
Добридень! У мене останнім часом проблеми зі сном, швидка стомлюваність, слабкість. Ендокринолог запідозрила тиреоїдит. Підкажіть, чи можливо визначити тиреоїдит за УЗД щитоподібної залози, якщо аналізи на гормони щитоподібнох залози в нормі?
Відповідь: 28.07.2021

Ехографія (особливо в поєднанні з пункційною біопсією) дозволяє з високою точністю діагностувати більшість патологій щитоподібної залози. Частими причинами первинного направлення пацієнтів на УЗ дослідження щитоподібної залози є наявність пальпованих об'ємних утворень органу в передніх відділах шиї, скарги хворих на задуху, підвищену нервозність. За порушень сну, швидкої стомлюваності, слабкості також необхідно обстежити ЩЗ.

Тиреоїдит Хашимото - це аутоімунне захворювання, що частіше трапляється у жінок. Має свої УЗ особливості. Це може бути дифузне збільшення щитоподібної залози, структура її гетерогенна, грубозерниста (з наявністю множинних гіпоехогенних ділянок без чітких контурів). Тому за наявності таких УЗ ознак можна визначити тиреоїдит.

Шевченко Олена Борисівна
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Вища категорія. Стаж роботи 31 рік.
Добридень! Мені 54 роки, під час планового огляду у мамолога виявилося невелике ущільнення в лівій частині грудей. Підкажіть, чи має сенс робити УЗД молочних залоз, якщо вже призначили мамографію? Яке дослідження буде більш показовим?
Відповідь: 28.07.2021

Ехографія є одним з провідних і найбільш перспективних методів діагностики захворювань молочних залоз. Один з основних показників ехографії МЗ - оцінка ущільнень, виявлених самими жінками або лікарями. Також ехографія молочних залоз проводиться після рентгеномаммографії для уточнення структури щільних утворень. Тому має сенс робити УЗД молочних залоз, якщо призначена мамографія.

Шевченко Олена Борисівна
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Вища категорія. Стаж роботи 31 рік.