Питання та відповіді з ендоскопії

Здрастуйте, мені 27 років, не можу завагітніти два роки. Прийшла на прийом до гінеколога, він направив на ехосальпінгоскопію, сказавши, що передбачає непрохідність маткових труб. Скажіть, а хіба непрохідність не мала бути видно при гінекологічному УЗД?
Відповідь: 20.01.2022
Добрий день, прохідність маткових труб визначають по візуалізації проходження контрастної рідини з порожнини матки, по трубах у черевну порожнину. Звичайним ультразвуковим методом обстеження не надається можливості це визначити.
Майко Світлана В'ячеславівна
Лікар акушер-гінеколог, вища категорія, досвід роботи 14 років
У мене підозра на внутрішній геморой. Проктолог направив на аноскопію, а минулого разу (років 5 тому), я робив ректоскопію (лікар рекомендував її, оскільки ендоскоп проникає глибше). Чому тоді цього разу мені призначили аноскопію
Відповідь: 18.01.2022
Добрий день. Ректоскопія не дозволяє повноцінно оглянути анальний канал та підтвердити чи виключити якусь патологію. Аноскоп дозволяє розглянути найменші зміни слизової оболонки. З його допомогою виявляються більшість випадків геморою. Тому і є метод огляду в дзеркалах або аноскопія, яка дає повну інформацію про стан гемороїдальних тканин, наявність або відсутність тріщин, нориць.
Федоткін Вадим Борисович
Лікар хірург-проктолог. Перша категорія. Стаж роботи 10 років.
Розкажіть, як підготуватися до проведення колоноскопії? Чи потрібно дотримуватися дієти та очищати шлунок перед процедурою? Якщо так, то як?
Відповідь: 18.01.2022
Добрий день. Підготовка до колоноскопії потрібна. За 3 дні до дослідження необхідно виключити з раціону їжу, багату на клітковину (свіжі фрукти та овочі, зелень, злакові, бобові, гриби, ягоди, чорний хліб). Можна вживати бульйон, відварене м'ясо, рибу , курку, сир, білий хліб, масло, печиво.
У день перед процедурою прийом їжі має бути останнім о 15:00. Потім можна використовувати лише прозорі рідини, зокрема легкий курячий бульйон.
Також можлива медикаментозна підготовка. Про неї вам детальніше розкажуть під час запису до медичного центру на процедуру колоноскопії.
Федоткін Вадим Борисович
Лікар хірург-проктолог. Перша категорія. Стаж роботи 10 років.
Добрий день, гастроентеролог направив на гастроскопію, переживаю, що буде боляче. Скажіть, чи використовується під час процедури знеболювальне?
Відповідь: 17.01.2022
Добрий день, у нашому медичному центрі працюють досвідчені лікарі, які проведуть цю процедуру з максимальним комфортом для Вас. Як знеболювання у нашому медичному центрі використовується лідокаїновий спрей. Цей спрей допомагає знизити блювотний горловий рефлекс, оскільки анестезії піддаються тканини горла. Лікар пшикає в горло лідокаїн і за кілька хвилин проводить обстеження. Під час обстеження лікар каже як дихати, як ковтати тощо. Якщо ви чітко дотримуватиметеся інструкції лікаря, то обстеження пройде для Вас з мінімальним дискомфортом. Також є можливість провести цю процедуру під медикаментозним сном.
Кузькін Олександр Васильович
Лікар-ендоскопіст. Вища категорія. Стаж роботи 21 рік.
Добрий день, розкажіть докладніше про процедуру дарсонвалізації. Дитині (8 років) призначили її через сильну алергічну реакцію. Чи можна проводити процедуру у такому віці? Чи допомагає дарсонваль при алергії?
Відповідь: 23.12.2021
Доброго дня. Дарсонваль можна робити дітям 8 років. Дарсонвалізація - фізіотерапевтична процедура, що широко застосовується в дерматологічній практиці, у тому числі - педіатрії. При процедурі відбувається вплив імпульсними змінними струмами високої частоти та напруги. В основі терапевтичного ефекту лежить покращення мікроциркуляції у тканинах. Тому, показана процедура, як правило, не в гострій стадії процесу, застосовувати процедуру (як правило, у складі комплексного курсу лікування) можна тільки за призначенням лікаря, який визначить стадію шкірного процесу, показання та протипоказання до проведення фізіотерапії. Призначають дарсонвалізацію при атопічному дерматиті, екземі, нейродерміті та інших захворюваннях.
Борзенко Вадим Сергійович
Лікар-дерматовенеролог, дитячий лікар-дерматолог, трихолог. Стаж роботи 30 років. 
Добрий день. Скажіть, як проводиться судинний тест? Переживаю, що буде боляче та неприємно. Чи правда, що тест дуже ефективний для визначення інтенсивності збудження та обсягу ерекції?
Відповідь: 23.12.2021
Добрий день. Вазоактивний тест (судинний тест) - ін'єкція інсуліновим шприцом у тіло статевого члена складних комбінованих розчинів, швидше за страшно, ніж боляче, процедура хоч і неприємна, але не особливо болюча, за допомогою цих тестів (частіше не одного) підбирається дозування препарату для ін'єкційної корекції еректильної дисфункції. Тести повторюються не частіше, ніж через 2 дні на третій. Якщо йдеться про вимірювання кровотоку в дорсальної артерії, то тут можна говорити про оцінку кровоносної складової ерекції. Рекомендуємо звернутися на консультацію до лікаря уролога, на прийомі лікар докладно розповість про необхідність та ефективність цього тесту.
Колянчіков Олександр Юрійович
Лікар-уролог. Друга категорія. Стаж роботи 15 років.
Добрий день. Другий день не можу нормально сходити в туалет по-маленькому - страшний біль + піднялася температура і болить спина. Лікар припустив камені в нирках. Скажіть, такі камені буде видно на УЗД нирок? І чи потрібна якась підготовка, спасибі!
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день, візуалізація каменю залежить від його локалізації, більшість сечових каменів доступні для візуалізації. Дослідження потрібно проводити з наповненим сечовим міхуром. Це високоінформативний і доступний метод дослідження.

Трубеко Сергій Миколайович
Лікар-уролог. Вища категорія. Стаж роботи 24 роки.
Скажіть, ви проводите УЗД-скринінг вагітним? У мене зараз 12-ий тиждень і хочу пройти у вас перший скринінг. Підкажіть, що для цього потрібно?
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день. Так, ми проводимо дані дослідження, додаткова підготовка до УЗД-скринінгу вагітних на 12-му тижні не потрібно.

Коротких Ольга Сергіївна
Лікар-ендоскопіст. Вища категорія. Стаж роботи більше 15 років.
Добрий день, лікар! Вчора на тренуванні під час жиму в присяді щось різко хруснуло в правому коліні і такий біль різкий, як укол! Сьогодні коліно набрякло, і я не можу його розігнути. Ще таке відчуття, наче заніміло. Скажіть, УЗД колінного суглоба визначить, у чому там проблема, або потрібно інше щось?
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день, УЗД колінного суглоба визначає наявність рідини, пошкодження мініска, зв'язкового апарату. Це високоінформативний і доступний метод дослідження. Разом із тим остаточний діагноз встановлює травматолог.

Удовіхіна Олена Іванівна
Лікар-ендоскопіст. Вища категорія. Стаж роботи більше 30 років.
Здрастуйте, лікарю. Мені 60 років. Я намагаюся вести активний спосіб життя, роблю зарядку і бігаю вранці. Нещодавно під час пробіжки хруснуло в коліні, і відтоді є невелика припухлість і ниючий біль. Зафіксував коліно еластичним бинтом, але це не допомагає. Травматолог відправляє на УЗД колінного суглоба, але чи буде воно інформативним у моєму випадку? Про які проблеми можуть свідчити мої симптоми?
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день, УЗД колінного суглоба визначає наявність рідини, пошкодження мініска, зв'язкового апарату. Це високоінформативний і доступний метод дослідження. Разом із тим остаточний діагноз встановлює травматолог.

Філатова Тетяна Сергіївна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Стаж роботи більше 18 років.
Вітаю! Уже п'ятий рік з чоловіком ніяк не можемо завагітніти. За аналізами показники в межах норми і гінеколог запропонувала зробити фолікулометрію для діагностики проблем у роботі яєчників. Підкажіть, будь ласка, чи потрібна якась підготовка до цього виду УЗД?
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день, для проведення фолікулометрія застосовується та сама підготовка, що для УЗД органів малого таза вагінальним доступом: порожній сечовий міхур, підготовка кишечника.

Перехрест Оксана Володимирівна
Лікар акушер-гінеколог. Лікар ультразвукової діагностики. Друга категорія. Стаж роботи більше 10 років.
Добрий день. Понад 10 років приймаю КОК. Під час планового УЗД молочних залоз було виявлено дифузні зміни. Лікар призначила УЗД лімфатичних вузлів, підкажіть, я можу пройти його в будь-який день, або тільки на 5-10 день циклу? Дякую
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день, дослідження аксилярних лімфатичних вузлів можна провести в будь-який день менструального циклу.

Слюсаренко Вікторія Віталіївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Перша кваліфікаційна категорія. Стаж роботи більше 27 років.