Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді з ендоскопії

Консультація діагноста ОН Клінік онлайн

  • Відеоконсультація діагноста в Харкові

    Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Пушкінська)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
    вул. Ярослава Мудрого, 30а

    Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
    пр. Героїв Харкова, 257
  • Відеоконсультація діагноста в Полтаві

    Медичний центр «ОН Клінік Полтава»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
    проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
  • Відеоконсультація діагноста в Дніпрі

    Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»

    Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 15:00
    пр. Д. Яворницького, 107а
  • Відеоконсультація діагноста в Одесі

    Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
    вул. Мала Арнаутська, 56

    Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

    Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
    вул. Корольова, 33б
  • Відеоконсультація діагноста в Миколаєві

    Медичний центр «ОН Клінік Миколаїв»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб - Нд: 8:30 - 18:00
    вул. Велика Морська, 74/3
  • Відеоконсультація діагноста в Ужгороді

    Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»

    Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
    вул. Д. Богуславського 4
  • Відеоконсультація діагноста в Білій Церкві

    Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
    вул. Ярослава Мудрого, буд. 5/13
  • Відеоконсультація діагноста в Чернігові

    Медичний центр «ОН Клінік Чернігів»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
    вул. Героїв Чорнобиля, 3
  • Відеоконсультація діагноста в Черкасах

    Медичний центр «ОН Клінік Черкаси»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
    вул. Чехова, 43
  • Відеоконсультація діагноста в Кропивницькому

    Медичний центр «ОН Клінік Кропивницький»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
    Бульвар Студентський, 6/5
Доброго дня, я скрізь читаю, що колоноскопія робиться без наркозу, чи це правда? Як робиться колоноскопія без наркозу? Чи не викликає це болю чи дискомфорту? Буду вдячна за відповідь.
Відповідь: 27.03.2023

Добрий день! Колоноскопія може проводитись як з наркозом, так і без. Больові або неприємні відчуття під час колоноскопії обумовлені потраплянням повітря в кишечник, після відходження якого стан нормалізується. Якщо у паціента не було в черевній порожнині ніяких операцій, спайкових процесів, то процедуру можна адекватно перенести і без наркозу. Важливу роль при цьому відіграє кваліфікація лікаря та якість ендоскопічного обладнання. Проте все більше пацієнтів надають перевагу комфортному проведенню колоноскопії з анестезією. Сучасні препарати дають ефективну глибоку седацію ( медикаментозний сон), у пацієнта комфортне перебування, а у лікаря більше можливостей провести якісно обстеження.

Яковець Олег Петрович
Лікар-ендоскопіст. Перша категорія.
Здрастуйте, у мене проблеми з кишечником, які проявляються утрудненою дефекацією, втратою апетиту та домішками крові у фекаліях. Лікар направив мене на колоноскопію, але я сумніваюся, що це найкращий метод обстеження. Як ви вважаєте, що краще для обстеження кишківника - МРТ чи колоноскопія?
Відповідь: 27.03.2023

Добрий день! Якщо відповісти загалом на Ваше запитання, чи замінює МРТ кишечника колоноскопію, то згідно зі світовими рекомендаціями замінює, коли немає можливості провести ендоскопію, та доповнює, коли ендоскопія вже проведена і виявила відхилення. Якщо ж підійти конкретно до Вашого випадку, то наявність домішків крові в калі є прямим показом до першочергового виконання колоноскопії. Колоноскопія дає можливість виявити проблему, взяти біопсію, а в окремих випадках носить не лише діагностичний характер, а й лікувальний. До прикладу кровоточити можуть поліпи – і під час процедури їх можна відразу видалити. Тому для Вас, однозначно, першочерговою є колоноскопія.

Яковець Олег Петрович
Лікар-ендоскопіст. Перша категорія.
Здрастуйте, на мене через тиждень чекає гастроскопія і я хвилююся, тому що це дуже неприємно. Підкажіть, як подолати блювотні позиви під час гастроскопії? Чи можна якось знизити цей дискомфорт під час процедури?
Відповідь: 27.03.2023

Добрий день. Загальною рекомендацією перед проведенням гастроскопії є проходження обстеження зранку, натщесерце, якщо гастроскопія призначена всередині дня або ввечері, то перед процедурою рекомендовано не їсти 4-6 годин, не пити за 3 години до обстеження та не вживати ліків. Комфортність проведення процедури напряму залежить від кваліфікації лікаря та якості медичного обладнання, за допомогою якого проводять дослідження. Але якщо пацієнт дуже нервує, має виражений блювотний рефлекс, то є можливість пройти обстеження з застосуванням седації (медикаментозного сну). Пацієнт засинає і не відчуває жодних неприємних відчуттів.

Павлик Юрій Георгійович
Лікар-ендоскопіст. Вища категорія.
Доброго дня, я звернулася до гастроентеролога через болі в стравоході, які посилювалися під час їжі, та дискомфорт у животі. Після огляду гастроентеролог направив мене на ендоскопію шлунка. Скажіть, як підготувати організм до гастроскопії? Чи можна їсти перед обстеженням?
Відповідь: 27.03.2023

Добрий день, гастроскопія - це обов’язкове діагностичне дослідження при захворюваннях органів травної системи. Під час обстеження лікар-ендоскопіст вводить у стравохід пацієнта ендоскоп, оснащений камерою. За допомогою цього спеціального приладу лікар виводить зображення на монітор і може візуально оцінити стан стінок стравоходу, слизової шлунку, дванадцятипалої кишки. Крім візуального огляду під час процедури, лікар може взяти зразки тканин слизової (біопсію), які використовуються для лабораторних досліджень, видалити поліпи. Щодо підготовки, для отримання об’єктивного результату у шлунку не повинно бути залишків їжі, тому гастроскопію краще робити зранку, натщесерце. Якщо процедура призначена всередині дня, то рекомендується не їсти за 4-6 годин і не пити за 3 години до обстеження.

Павлик Юрій Георгійович
Лікар-ендоскопіст. Вища категорія.
У мене підозра на внутрішній геморой. Проктолог направив на аноскопію, а минулого разу (років 5 тому), я робив ректоскопію (лікар рекомендував її, оскільки ендоскоп проникає глибше). Чому тоді цього разу мені призначили аноскопію
Відповідь: 18.01.2022
Добрий день. Ректоскопія не дозволяє повноцінно оглянути анальний канал та підтвердити чи виключити якусь патологію. Аноскоп дозволяє розглянути найменші зміни слизової оболонки. З його допомогою виявляються більшість випадків геморою. Тому і є метод огляду в дзеркалах або аноскопія, яка дає повну інформацію про стан гемороїдальних тканин, наявність або відсутність тріщин, нориць.
Федоткін Вадим Борисович
Лікар хірург-проктолог. Перша категорія.
Розкажіть, як підготуватися до проведення колоноскопії? Чи потрібно дотримуватися дієти та очищати шлунок перед процедурою? Якщо так, то як?
Відповідь: 18.01.2022
Добрий день. Підготовка до колоноскопії потрібна. За 3 дні до дослідження необхідно виключити з раціону їжу, багату на клітковину (свіжі фрукти та овочі, зелень, злакові, бобові, гриби, ягоди, чорний хліб). Можна вживати бульйон, відварене м'ясо, рибу , курку, сир, білий хліб, масло, печиво.
У день перед процедурою прийом їжі має бути останнім о 15:00. Потім можна використовувати лише прозорі рідини, зокрема легкий курячий бульйон.
Також можлива медикаментозна підготовка. Про неї вам детальніше розкажуть під час запису до медичного центру на процедуру колоноскопії.
Федоткін Вадим Борисович
Лікар хірург-проктолог. Перша категорія.
Добрий день, гастроентеролог направив на гастроскопію, переживаю, що буде боляче. Скажіть, чи використовується під час процедури знеболювальне?
Відповідь: 17.01.2022
Добрий день, у нашому медичному центрі працюють досвідчені лікарі, які проведуть цю процедуру з максимальним комфортом для Вас. Як знеболювання у нашому медичному центрі використовується лідокаїновий спрей. Цей спрей допомагає знизити блювотний горловий рефлекс, оскільки анестезії піддаються тканини горла. Лікар пшикає в горло лідокаїн і за кілька хвилин проводить обстеження. Під час обстеження лікар каже як дихати, як ковтати тощо. Якщо ви чітко дотримуватиметеся інструкції лікаря, то обстеження пройде для Вас з мінімальним дискомфортом. Також є можливість провести цю процедуру під медикаментозним сном.
Кузькін Олександр Васильович
Лікар-ендоскопіст. Вища категорія.
Добрий день. Другий день не можу нормально сходити в туалет по-маленькому - страшний біль + піднялася температура і болить спина. Лікар припустив камені в нирках. Скажіть, такі камені буде видно на УЗД нирок? І чи потрібна якась підготовка, спасибі!
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день, візуалізація каменю залежить від його локалізації, більшість сечових каменів доступні для візуалізації. Дослідження потрібно проводити з наповненим сечовим міхуром. Це високоінформативний і доступний метод дослідження.

Трубеко Сергій Миколайович
Лікар-уролог. Вища категорія.
Скажіть, ви проводите УЗД-скринінг вагітним? У мене зараз 12-ий тиждень і хочу пройти у вас перший скринінг. Підкажіть, що для цього потрібно?
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день. Так, ми проводимо дані дослідження, додаткова підготовка до УЗД-скринінгу вагітних на 12-му тижні не потрібно.

Коротких Ольга Сергіївна
Лікар-ендоскопіст. Вища категорія.
Добрий день, лікар! Вчора на тренуванні під час жиму в присяді щось різко хруснуло в правому коліні і такий біль різкий, як укол! Сьогодні коліно набрякло, і я не можу його розігнути. Ще таке відчуття, наче заніміло. Скажіть, УЗД колінного суглоба визначить, у чому там проблема, або потрібно інше щось?
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день, УЗД колінного суглоба визначає наявність рідини, пошкодження мініска, зв'язкового апарату. Це високоінформативний і доступний метод дослідження. Разом із тим остаточний діагноз встановлює травматолог.

Коротких Ольга Сергіївна
Лікар-ендоскопіст. Вища категорія.
Вітаю! Уже п'ятий рік з чоловіком ніяк не можемо завагітніти. За аналізами показники в межах норми і гінеколог запропонувала зробити фолікулометрію для діагностики проблем у роботі яєчників. Підкажіть, будь ласка, чи потрібна якась підготовка до цього виду УЗД?
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день, для проведення фолікулометрія застосовується та сама підготовка, що для УЗД органів малого таза вагінальним доступом: порожній сечовий міхур, підготовка кишечника.

Перехрест Оксана Володимирівна
Лікар акушер-гінеколог. Лікар ультразвукової діагностики. Перша категорія.
Добрий день. Понад 10 років приймаю КОК. Під час планового УЗД молочних залоз було виявлено дифузні зміни. Лікар призначила УЗД лімфатичних вузлів, підкажіть, я можу пройти його в будь-який день, або тільки на 5-10 день циклу? Дякую
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день, дослідження аксилярних лімфатичних вузлів можна провести в будь-який день менструального циклу.

Слюсаренко Вікторія Віталіївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища кваліфікаційна категорія.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.