Питання та відповіді з діагностики

Добрий день. Другий день не можу нормально сходити в туалет по-маленькому - страшний біль + піднялася температура і болить спина. Лікар припустив камені в нирках. Скажіть, такі камені буде видно на УЗД нирок? І чи потрібна якась підготовка, спасибі!
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день, візуалізація каменю залежить від його локалізації, більшість сечових каменів доступні для візуалізації. Дослідження потрібно проводити з наповненим сечовим міхуром. Це високоінформативний і доступний метод дослідження.

Трубеко Сергій Миколайович
Лікар-уролог. Вища категорія. Стаж роботи 24 роки.
Скажіть, ви проводите УЗД-скринінг вагітним? У мене зараз 12-ий тиждень і хочу пройти у вас перший скринінг. Підкажіть, що для цього потрібно?
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день. Так, ми проводимо дані дослідження, додаткова підготовка до УЗД-скринінгу вагітних на 12-му тижні не потрібно.

Коротких Ольга Сергіївна
Лікар-ендоскопіст. Вища категорія. Стаж роботи більше 15 років.
Добрий день, лікар! Вчора на тренуванні під час жиму в присяді щось різко хруснуло в правому коліні і такий біль різкий, як укол! Сьогодні коліно набрякло, і я не можу його розігнути. Ще таке відчуття, наче заніміло. Скажіть, УЗД колінного суглоба визначить, у чому там проблема, або потрібно інше щось?
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день, УЗД колінного суглоба визначає наявність рідини, пошкодження мініска, зв'язкового апарату. Це високоінформативний і доступний метод дослідження. Разом із тим остаточний діагноз встановлює травматолог.

Удовіхіна Олена Іванівна
Лікар-ендоскопіст. Вища категорія. Стаж роботи більше 30 років.
Здрастуйте, лікарю. Мені 60 років. Я намагаюся вести активний спосіб життя, роблю зарядку і бігаю вранці. Нещодавно під час пробіжки хруснуло в коліні, і відтоді є невелика припухлість і ниючий біль. Зафіксував коліно еластичним бинтом, але це не допомагає. Травматолог відправляє на УЗД колінного суглоба, але чи буде воно інформативним у моєму випадку? Про які проблеми можуть свідчити мої симптоми?
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день, УЗД колінного суглоба визначає наявність рідини, пошкодження мініска, зв'язкового апарату. Це високоінформативний і доступний метод дослідження. Разом із тим остаточний діагноз встановлює травматолог.

Філатова Тетяна Сергіївна
Лікар акушер-гінеколог. Перша категорія. Стаж роботи більше 18 років.
Вітаю! Уже п'ятий рік з чоловіком ніяк не можемо завагітніти. За аналізами показники в межах норми і гінеколог запропонувала зробити фолікулометрію для діагностики проблем у роботі яєчників. Підкажіть, будь ласка, чи потрібна якась підготовка до цього виду УЗД?
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день, для проведення фолікулометрія застосовується та сама підготовка, що для УЗД органів малого таза вагінальним доступом: порожній сечовий міхур, підготовка кишечника.

Перехрест Оксана Володимирівна
Лікар акушер-гінеколог. Лікар ультразвукової діагностики. Друга категорія. Стаж роботи більше 10 років.
Добрий день. Понад 10 років приймаю КОК. Під час планового УЗД молочних залоз було виявлено дифузні зміни. Лікар призначила УЗД лімфатичних вузлів, підкажіть, я можу пройти його в будь-який день, або тільки на 5-10 день циклу? Дякую
Відповідь: 09.04.2021

Добрий день, дослідження аксилярних лімфатичних вузлів можна провести в будь-який день менструального циклу.

Слюсаренко Вікторія Віталіївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Перша кваліфікаційна категорія. Стаж роботи більше 27 років.
Чи можна робити УЗД черевний порожнині не з ранку? Я можу потрапити на УЗД тільки ввечері після роботи.
Відповідь: 17.06.2020

Інтервал між прийомом їжі та УЗД повинен становити не менше 8 годин. Якщо обстеження заплановане на другу половину дня, вранці допускається прийом легкого сніданку, після якого необхідно витримати 8-годинний інтервал. Він потрібний, тому що після прийому їжі запускається процес перетравлення, посилюється перистальтика кишківника і гази, що є в ньому, заважають проходженню ультразвукових хвиль, розсіюють їх, в результаті чого зображення на екрані УЗ пристрою стає нечітким, деякі відділи зони інтересу взагалі неможливо проаналізувати. Крім цього, після прийому їжі скорочується жовчний міхур і його оцінка теж унеможливлюється. Зазвичай через 8 годин цикл травлення завершується. У разі планового дослідження за 2-3 доби до обстеження рекомендується виключити з раціону продукти, що підсилюють газоутворення в кишечнику (сирі овочі й фрукти, багаті рослинною клітковиною, фруктові та овочеві соки, незбиране молоко, чорний хліб, бобові, газовані і алкогольні напої, а також висококалорійні кондитерські вироби - тістечка, торти). Протягом 3-х діб приймати препарати ферментів підшлункової залози. Напередодні, протягом дня перед дослідженням приймати антифлатуленти (засоби, що сприяють зменшенню кількості газів у кишківнику, наприклад, симетікон, активоване вугілля ).

Яворська Валерія Миколаївна
Лікар-ендоскопіст. Вища категорія. Стаж роботи 29 років.
Добрий день. Скажіть, будь ласка, а на прийомі проктолога обов'язково проходити аноскопію і ректоскопію? Навіть якщо симптоми не гострі та не запущені?
Відповідь: 23.07.2019

Добрий день. Навіть за невираженими симптомами можуть ховатися серйозні проктологічні захворювання. Для якісної діагностики та правильного діагнозу всі пацієнти проктологічного відділення "ОН Клінік" проходять аноскопію і відеоректороманоскопію, пальцевий огляд прямої кишки. Сучасне обладнання дозволяє провести всі дослідження безболісно. Не варто цього боятися.

Марусов Андрій Анатолійович
Лікар-проктолог, хирург. Вища категорія. Стаж роботи 23 роки.  

Останні статті у блозі