Питання та відповіді з ендоскопії
Добрий день! Колоноскопія може проводитись як з наркозом, так і без. Больові або неприємні відчуття під час колоноскопії обумовлені потраплянням повітря в кишечник, після відходження якого стан нормалізується. Якщо у паціента не було в черевній порожнині ніяких операцій, спайкових процесів, то процедуру можна адекватно перенести і без наркозу. Важливу роль при цьому відіграє кваліфікація лікаря та якість ендоскопічного обладнання. Проте все більше пацієнтів надають перевагу комфортному проведенню колоноскопії з анестезією. Сучасні препарати дають ефективну глибоку седацію ( медикаментозний сон), у пацієнта комфортне перебування, а у лікаря більше можливостей провести якісно обстеження.

Добрий день! Якщо відповісти загалом на Ваше запитання, чи замінює МРТ кишечника колоноскопію, то згідно зі світовими рекомендаціями замінює, коли немає можливості провести ендоскопію, та доповнює, коли ендоскопія вже проведена і виявила відхилення. Якщо ж підійти конкретно до Вашого випадку, то наявність домішків крові в калі є прямим показом до першочергового виконання колоноскопії. Колоноскопія дає можливість виявити проблему, взяти біопсію, а в окремих випадках носить не лише діагностичний характер, а й лікувальний. До прикладу кровоточити можуть поліпи – і під час процедури їх можна відразу видалити. Тому для Вас, однозначно, першочерговою є колоноскопія.

Добрий день. Загальною рекомендацією перед проведенням гастроскопії є проходження обстеження зранку, натщесерце, якщо гастроскопія призначена всередині дня або ввечері, то перед процедурою рекомендовано не їсти 4-6 годин, не пити за 3 години до обстеження та не вживати ліків. Комфортність проведення процедури напряму залежить від кваліфікації лікаря та якості медичного обладнання, за допомогою якого проводять дослідження. Але якщо пацієнт дуже нервує, має виражений блювотний рефлекс, то є можливість пройти обстеження з застосуванням седації (медикаментозного сну). Пацієнт засинає і не відчуває жодних неприємних відчуттів.

Добрий день, гастроскопія - це обов’язкове діагностичне дослідження при захворюваннях органів травної системи. Під час обстеження лікар-ендоскопіст вводить у стравохід пацієнта ендоскоп, оснащений камерою. За допомогою цього спеціального приладу лікар виводить зображення на монітор і може візуально оцінити стан стінок стравоходу, слизової шлунку, дванадцятипалої кишки. Крім візуального огляду під час процедури, лікар може взяти зразки тканин слизової (біопсію), які використовуються для лабораторних досліджень, видалити поліпи. Щодо підготовки, для отримання об’єктивного результату у шлунку не повинно бути залишків їжі, тому гастроскопію краще робити зранку, натщесерце. Якщо процедура призначена всередині дня, то рекомендується не їсти за 4-6 годин і не пити за 3 години до обстеження.


У день перед процедурою прийом їжі має бути останнім о 15:00. Потім можна використовувати лише прозорі рідини, зокрема легкий курячий бульйон.
Також можлива медикаментозна підготовка. Про неї вам детальніше розкажуть під час запису до медичного центру на процедуру колоноскопії.


Добрий день, візуалізація каменю залежить від його локалізації, більшість сечових каменів доступні для візуалізації. Дослідження потрібно проводити з наповненим сечовим міхуром. Це високоінформативний і доступний метод дослідження.

Добрий день. Так, ми проводимо дані дослідження, додаткова підготовка до УЗД-скринінгу вагітних на 12-му тижні не потрібно.

Добрий день, УЗД колінного суглоба визначає наявність рідини, пошкодження мініска, зв'язкового апарату. Це високоінформативний і доступний метод дослідження. Разом із тим остаточний діагноз встановлює травматолог.

Добрий день, для проведення фолікулометрія застосовується та сама підготовка, що для УЗД органів малого таза вагінальним доступом: порожній сечовий міхур, підготовка кишечника.

Добрий день, дослідження аксилярних лімфатичних вузлів можна провести в будь-який день менструального циклу.
