Лабораторні аналізи в Харкові
Лабораторні дослідження – один із найінформативніших методів діагностики захворювань. Медична лабораторія «ОН Клінік» надає комплексні послуги лабораторної діагностики.
За призначенням лікаря або самостійно можна здати загальноклінічні аналізи крові, сечі, калу, а також перевірити кров на гормони, алергени, інфекції, пройти комплексні лабораторні дослідження. Докладно про вартість аналізів, показання до їхнього проведення та підготовку до процедур можна дізнатися на сайті «ОН Клінік Харків» або за телефоном.
Ми проводимо:
Навіщо здавати аналізи?
Лабораторні аналізи показують стан здоров'я пацієнта. За ними лікар аналізує роботу всього організму. Іноді хвороби протікають безсимптомно або без виражених клінічних проявів, що ускладнює постановку діагнозу. Аналізи дозволяють виявити патологію на ранній стадії, вчасно приступити до лікування та уникнути ускладнень.
В «ОН Клінік Харків» проводяться різні види лабораторних досліджень.
Клінічні аналізи
Клінічні аналізи відображають загальний стан організму, на основі даних про склад крові, сечі, калу, сперми. Відхилення від нормативних показників можуть свідчити про виникнення або прогресування захворювання. На підставі результатів аналізів лікар може підтвердити або спростувати діагноз, призначити курс лікування.
Загальний аналіз крові
Загальний аналіз крові – первинна діагностична процедура, яка призначається всім пацієнтам. Будь-які зміни в організмі впливають на склад крові. Для загальноклінічного аналізу кров беруть із пальця. Для розширеного обстеження потрібна кров із вени.
Процедура проводиться в рамках профілактичного обстеження, планової диспансеризації, для постановки й уточнення діагнозу, перед призначенням медикаментозного лікування, для контролю над ефективністю терапії, перед вакцинацією, будь-яким хірургічним втручанням.
Загальноклінічний аналіз крові допомагає визначити показник гемоглобіну, еритроцитів, лейкоцитарну формулу. Загальний аналіз крові здається вранці натщесерце. Вживання їжі, вживання алкогольних напоїв, ліків може значно спотворювати результати досліджень. В «ОН Клінік» також можна здати кров на визначення групи та резус-фактора.
Загальний аналіз сечі
Загальний аналіз сечі також відноситься до основних діагностичних досліджень, які показані пацієнтам будь-якої статі та віку. Аналіз призначається при підозрі на будь-які інфекції й патології, є частиною комплексного профілактичного обстеження, допомагає контролювати хід лікування.
В «ОН Клінік Харків» можна здати аналізи сечі за Зимницьким і Нечипоренком. Метою діагностики є визначення наявності запального процесу в сечовидільній системі та діагностика захворювань нирок. У випадку, якщо фізико-хімічний склад сечі має відхилення від норми, додатково може призначатися мікроскопічне дослідження осаду сечі на вміст еритроцитів, лейкоцитів, бактерій, грибів, солей.
Для одержання коректних результатів лабораторного обстеження необхідно правильно підготуватися: за добу виключіть з меню продукти харчування, що містять барвники, відмовтеся від алкоголю, уникайте надмірних фізичних навантажень. Якщо ви постійно приймаєте лікарські препарати, попередьте про це лікаря. Жінкам слід планувати запис на аналіз сечі з урахуванням менструального циклу. При зборі матеріалу під час менструації результати лабораторного дослідження будуть спотворені.
Для аналізу використовують ранкову сечу, яку збирають у стерильну ємність після гігієнічних процедур.
Загальний аналіз калу
Копрограма дозволяє оцінити роботу органів ШКТ. Також у нас можна здати аналіз на яйця глистів. Його призначають при підозрі на ентеробіоз, аскаридоз, лямбліоз і інші паразитарні інфекції.
Спермограма
Спермограма дозволяє визначити здатність чоловіка мати дітей. Призначається при підозрах на захворювання сечостатевої системи, перед кріоконсервацією сперми.
Де здати аналізи на інфекції?
В «ОН Клінік Харків» можна здати аналізи на приховані інфекції, у тому числі й на ті, що передаються статевим шляхом, виявити патології до появи симптомів. У цей список входить великий перелік лабораторних досліджень крові, сечі, сперми, зіскрібка епітелію шийки матки, піхви, уретри. Наприклад, для аналізу на хламідії в жінок беруть мазок з піхви, у чоловіків – із сечовипускного каналу.
Інформативним є імуноферментний аналіз (ІФА). Він виявляє антитіла до збудника інфекції в крові. ПЛР-аналіз крові призначають при підозрі на венеричні захворювання, гепатит, ВІЛ.
Алергопроби
Алергія може виникнути в дорослих і дітей на що завгодно. Для того, щоб з'ясувати, що викликає часту сльозотечу, нежить, кашель, висипи і свербіж, необхідно здати кров на алергени.
Для аналізу на побутові алергени беруть кров з вени. Процедура підтверджує або виключає підвищену чутливість організму до пилу, мікрокліщів, плісняви, вовни свійських тварин, пилку рослин, лусочок і екскрементів тарганів, клопів, молі.
Аналіз на харчові алергени дозволяє виключити з раціону невідповідні продукти, скорегувати дієту з урахуванням особливостей організму. Для дослідження використовується венозна кров.
ALEX-test – найбільш інформативний спосіб діагностики алергічних реакцій. Він охоплює більше 99% стандартних проб, дозволяє скласти розгорнутий алергологічний паспорт пацієнта. Зверніть увагу: процедуру можна проводити в період загострення захворювання, під час цвітіння рослин. Методика дозволяє домогтися об'єктивних результатів діагностики незалежно від приймання протиалергічних препаратів.
Бактеріологічні аналізи
Бакпосів з носа, зіва, вух призначають при інфекційних захворюваннях. Процедура дозволяє визначити склад мікрофлори, виявити наявність патогенних мікроорганізмів, грибів, визначити їхню чутливість до антибіотиків. Мазок зі слизової носа та зіва призначається при ангіні, риніті, синуситі, хворобах горла. Мазок з вух – при отитах.
Бактеріологічний посів сечі призначається при запальних захворюваннях органів малого таза, інфекціях сечовивідних шляхів. Зверніть увагу: на результати дослідження впливає приймання антимікробних препаратів. Якщо ви проходили або проходите курс лікування, обов'язково попередьте про це лікаря.
Для аналізу на кандидоз береться гінекологічний мазок на мікрофлору. Ознакою інфекції є перевищення норми дріжджових бактерій в мікрофлорі піхви.
Біохімічні аналізи
Лабораторія «ОН Клінік» проводить аналіз крові на біохімію. Для діагностики недокрів'я проводимо лабораторні дослідження на маркери анемії. Недокрів'я розвивається внаслідок незбалансованого харчування, крововтрат, на фоні важких хронічних захворювань, токсичного ураження, при зловживанні деякими видами лікарських препаратів.
Для підтвердження або виключення діагнозу пацієнтові призначається загальний клінічний аналіз крові, що дозволяє визначити показники гемоглобіну. При відхиленнях від норми додатково проводиться аналіз на феритин. Найпоширенішою є залізодефіцитна анемія. Причиною недокрів'я може бути нестача фолієвої кислоти та вітаміну B12. Завдяки лабораторній діагностиці можна визначити вид анемії, у тому числі і її приховану форму, при якій хвороба проходить безсимптомно. Це дозволяє вчасно почати лікування й уникнути ускладнень.
Для оцінки вуглеводного обміну пацієнтові призначається комплексне дослідження. Воно включає аналіз добової сечі, аналіз крові на глюкозу та глікований гемоглобін. Порушення вуглеводного обміну, у тому числі й при цукровому діабеті, нерідко протікають безсимптомно або мають малопомітні прояви.
Основне значення в терапії цукрового діабету має оцінка вуглеводного обміну та глікемії – вмісту глюкози в сироватці крові. Аналіз крові на цукор здається натщесерце або після навантаження глюкозою.
Контроль над рівнем глікемії потрібен також при хронічних хворобах печінки, підшлункової залози, прийманні препаратів на основі естрогенів, амфетаміну, анаболічних стероїдів. Для уточнення діагнозу пацієнтові призначають глюкозо-толерантний тест (ГТТ) – аналіз для визначення чутливості до інсуліну.
Аналіз на хворобу Лайма (кліщовий бореліоз)
Хвороба Лайма, або кліщовий бореліоз, — інфекційне захворювання, що викликається бактеріями родини Spirochaetaceae порядку спірохет, бореліями (лат. Borrelia). Найчастіше зараження хворобою Лайма відбувається під час укусу кліща. Симптоми кліщового бореліозу зазвичай починають проявлятися з кільцевої еритеми — особливого виду висипання, яке розташовується кільцями навколо місця укусу кліща. Без лікування еритема розростається, стає гарячою і болючою на дотик. Також частими симптомами лайм-бореліозу є:
- озноб і лихоманка;
- головний біль;
- біль у м'язах і суглобах;
- слабкість, нудота і блювота.
Наслідки бореліозу, як правило, починають виявлятися вже до другого місяця з моменту зараження і включають ураження суглобів, лімфоцитому (доброякісне ураження шкіри), хронічний атрофічний акродерматит (патологічні зміни шкіри атрофічного характеру). Також можуть з'явитися порушення психіки: розлади свідомості, безсоння.
Для діагностики хвороби Лайма можна здати тест у лабораторії «ОН Клінік Харків».
Лікуванням лайм-бореліозу займається лікар-інфекціоніст, який за результатами огляду, скарг та результатів аналізу, призначає лікування. Аналіз на хворобу Лайма дозволить виявити захворювання на ранній стадії та не допустити його подальшого розвитку.
ПАП-тест у Харкові
ПАП-тест (цервікальний скринінг) — мазок на цитологію (мікроскопічне дослідження біоматеріалу), що береться з піхви. ПАП-тест показує стан клітин слизової оболонки цервікального каналу (каналу шийки матки), дозволяє виявляти їх аномалії та своєчасно діагностувати передракові стани. ПАП-тест виконується методом рідинної цитології та дає найбільш точні результати, оскільки біоматеріал, зібраний з піхви, занурюється в контейнер з рідким середовищем і вирушає до лабораторії, де очищається від крові, слизу та інших домішок.
Регулярне проходження ПАП-тесту (раз на три роки для жінок віком від 21 до 65 років) знижує ризик розвитку раку шийки матки завдяки можливості виявлення онкології на початкових стадіях, коли лікування пройде найбільш швидко та ефективно. Здати ПАП-тест та отримати його розшифровку можна у медичному центрі «ОН Клінік Харків». Підготовка до ПАП-тесту:
- за 48 годин до дослідження уникайте сексуальних контактів;
- також під забороною спринцювання, використання вагінальних свічок, кремів, оскільки вони можуть спотворити результати ПАП-тесту.
ПАП-тест краще здавати у перші дні після закінчення менструації жінкам репродуктивного віку, тому що тоді спостерігається найбільш відповідний характер вагінальних виділень. ПАП-тест для жінок у менопаузі можна робити в будь-який день. Також ПАП-тест потрібно здавати під час вагітності з метою виявлення грибкових та вірусних інфекцій (вагінального кандидозу, вірусу простого герпесу) та початку своєчасного лікування, доки вони не нашкодили організму матері та плода.
Записуйтесь на здачу ПАП-тесту в «ОН Клінік Харків» за телефонами, вказаними на сайті, або через форму запису на прийом. Наш оператор допоможе підібрати найбільш комфортний час для дослідження.
Аналіз на кашлюк у Харкові
Здати аналіз на кашлюк (інфекцію дихальних шляхів) необхідно з появою тривалих і сильних нападів кашлю, що провокують блювоту, синюшність або почервоніння обличчя. Для проведення аналізу на кашлюк здійснюється забір мокротиння. Здачу аналізу на кашлюк у дитини призначає педіатр або дитячий отоларинголог.
Аналіз на менінгіт у Харкові
Невролог направляє на здачу аналізу на менінгококову інфекцію внаслідок скарг пацієнта на скутість м'язів шиї, труднощі з концентрацією уваги, судоми, а також чутливість до світла. Для аналізу на менінгокок здійснюється забір мазка з носоглотки. У разі отримання позитивного аналізу на менінгіт в медичному центрі «ОН Клінік Харків» додатково проводиться антибіотикограма, завдяки якій лікар призначить ефективне лікування.
Аналіз на легіонелу у Харкові
Діагностика легіонельозу (інфекційного захворювання, що вражає легені) проводиться під час м'язового болю, сплутаності свідомості, ознобу та лихоманки. Для проведення аналізу на легіонелу необхідно здати сечу, а в разі виявлення бактерії Legionella – пройти антибіотикограму для визначення чутливості та стійкості організму до антибактеріальних препаратів.
Чому ми?
В «ОН Клінік Харків» проводяться лабораторні дослідження як за призначенням лікарів, також якщо людина сам вирішила здати аналізи, а також робится повне обстеження організму. Більша частина результатів досліджень готові протягом 1-2 робочих днів. Дізнатися вартість усіх видів лабораторних досліджень, а також записатися на здачу аналізів можна по телефону.
Название | Цена |
17-α-оксіпрогестерон (17-α-ОНР) | 240 грн |
17-оксікортикостероїди (в добовій сечі) | 200 грн |
25-ОН вітамін D (25-гідроксікальциферол) | 590 грн |
ALEX²-тест | 3900 грн |
C - реактивний білок (СРБ, кількісно) | 130 грн |
D-дімер (кількісний) | 240 грн |
HE-4, онкомаркер яєчників | 500 грн |
NT-proBNP (кількісно) | 1200 грн |
NT-proBNP (якісно) | 800 грн |
pH крові | 140 грн |
pH сечі | 100 грн |
α-фетопротеін онко (АФП-онко) | 240 грн |
β-хоріонічний гонадотропін людини загальний (β-ХГЛ загальний) | 240 грн |
β-хоріонічний гонадотропін людини загальний (β-ХГЛ загальний, онкомаркер) | 250 грн |
β-хоріонічний гонадотропін людини загальний CITO (β-ХГЛ загальний, здача до 11.00) | 300 грн |
Імуноглобулін G (IgG, сироватка крові) | 200 грн |
Імуноглобулін M (IgM, сироватка крові) | 200 грн |
Імуноглобулін А (IgA, сироватка крові) | 200 грн |
Імуноглобулін Е (IgЕ, сироватка) | 240 грн |
Імуноглобуліни (IgА, IgM, IgG, сироватка крові) | 550 грн |
Імунологічне дослідження крові (імунограма: лейкоцити, лімфоцити, моноцити, нейтрофіли, CD3, CD4, CD8, CD16, CD19, індекс CD4/CD8, фагоцитоз нейтрофилов, IgA, IgM, IgG) | 1200 грн |
Імунологічне дослідження крові з чутливістю до імуномодуляторів (аміксин, гропринозин, лаферобіон, новірин, протефлазид, поліоксидоній; імунограма: лейкоцити, лимфоцити, моноцити, нейтрофили, CD3, CD4, CD8, CD16, CD19, індекс CD4/CD8, фагоцитоз нейтрофилов, IgA, IgM, IgG) | 1800 грн |
Інсулін | 310 грн |
Авідність антитіл lgG до вірусу краснухи (Rubella virus) | 780 грн |
Авідність антитіл lgG до вірусу простого герпесу 1/2 (HSV 1/2, авідність lgG) | 300 грн |
Авідність антитіл lgG до цитомегаловірусу (CMV, lgG авідність) | 580 грн |
Адренокортикотропний гормон (АКТГ) | 400 грн |
Аланінамінотрансфераза (АлАТ) | 130 грн |
Альбумін | 130 грн |
Альдостерон | 380 грн |
Альфа-амілаза (α-амілаза) | 84 грн |
Аміак (сироватка крові) | 270 грн |
Амілаза панкреатична | 140 грн |
Аналіз калу (копрограма) | 250 грн |
Аналіз калу на гельмінти | 200 грн |
Аналіз калу на найпростіші | 200 грн |
Аналіз калу на скриту кров | 200 грн |
Аналіз крові на LE-клітини | 150 грн |
Аналіз сечі по Нечипоренко | 150 грн |
Андростендіон | 220 грн |
Андростендіон | 370 грн |
Антиген Helicobacter pylori у фекаліях (кільк. визначення) | 740 грн |
Антиген лямблій у фекаліях | 340 грн |
Антиген плоскоклітинної карциноми (SCC) | 460 грн |
Антидіуретичний гормон (вазопресін) | 1070 грн |
Антимітохондріальні антитіла (AMA, метод IFT) | 470 грн |
Антимюллерів гормон (АМГ, MIS) | 550 грн |
Антинуклеарні антитіла (ANA) | 420 грн |
Антистрептолізин АСЛО | 200 грн |
Антитіла IgA до Chlamydia trachomatis (Хламідіоз) | 250 грн |
Антитіла IgA до Helicobacter pylori (білок CagA) | 300 грн |
Антитіла IgA до Trichomonas vaginalis (Трихомоніаз) | 250 грн |
Антитіла IgA до Ureaplasma urealyticum (Уреаплазмоз) | 250 грн |
Антитіла IgA до вірусу герпеса 3 типу Varicella zoster | 300 грн |
Антитіла IgG до Ascaris lumbrikoides (Аскаридоз) | 240 грн |
Антитіла IgG до Borrelia burgdorferi | 280 грн |
Антитіла IgG до Chlamydia trachomatis (Хламідіоз) | 250 грн |
Антитіла IgG до Echinococcus granulosu (Ехінокок) | 250 грн |
Антитіла IgG до Mycoplasma hominis (Мікоплазмоз) | 250 грн |
Антитіла IgG до Opisthorchis falineus (Опісторхоз) | 250 грн |
Антитіла IgG до SARS-CoV-2 | 350 грн |
Антитіла IgG до Tocsocara canis (Токсокароз) | 240 грн |
Антитіла IgG до Toxoplasma gondii (Токсоплазмоз) | 250 грн |
Антитіла IgG до Trichinella spiralis (Трихінельоз) | 250 грн |
Антитіла IgG до Trichomonas vaginalis (Трихомоніаз) | 250 грн |
Антитіла IgG до Ureaplasma urealyticum (Уреаплазмоз) | 250 грн |
Антитіла IgG до вірусу герпесу 1/2 (HSV 1/2) | 250 грн |
Антитіла IgG до вірусу кору Measles morbillivirus | 350 грн |
Антитіла IgG до вірусу краснухи (Rubella virus) | 189 грн |
Антитіла IgG до гліадину | 450 грн |
Антитіла IgG до капсидного (раннього) антигену вірусу Епштейн-Барр (anti-IgG VEB-VCA) | 250 грн |
Антитіла IgG до нуклеарного (пізнього, ядерного) антигену вірусу Епштейн-Барр (anti-VEB-VCA-IgG) | 200 грн |
Антитіла IgG до циклічного цитрулінованого пептиду (Anti-CCP) | 360 грн |
Антитіла IgG до цитомегаловірусу (CMV, IgG) | 250 грн |
Антитіла IgM до Borrelia burgdorferi | 280 грн |
Антитіла IgM до Chlamydia trachomatis (Хламідіоз) | 250 грн |
Антитіла IgM до вірусу герпесу 1/2 (HSV 1/2, герпевірус-людини 1/2 типів) | 250 грн |
Антитіла IgM до вірусу краснухи (Rubella virus) | 240 грн |
Антитіла IgM до капсидного (раннього) антигену вірусу Епштейн-Барр (anti-IgM VEB-VCA) | 230 грн |
Антитіла IgM до цитомегаловірусу (CMV, IgM) | 250 грн |
Антитіла IgА до Mycoplasma hominis (Мікоплазмоз) | 250 грн |
Антитіла IgА до гліадину | 450 грн |
Антитіла IgМ до SARS-CoV-2 | 300 грн |
Антитіла IgМ до Toxoplasma gondii (Токсоплазмоз) | 250 грн |
Антитіла до S-білку SARS-CoV-2 IgG (кількісне визначення IgG до spike-білку SARS-CoV-2) | 400 грн |
Антитіла до імуноглобуліну М до Mycoplasma hominis | 250 грн |
Антитіла до імуноглобуліну М до Trichomonas vaginalis | 250 грн |
Антитіла до імуноглобуліну М до Ureaplasma urealyticum | 250 грн |
Антитіла до ВІЛ 1/2 (HIV 1/2) | 290 грн |
Антитіла до рецепторів ТТГ | 425 грн |
Антитіла до тиреоглобуліну (АТ ТГ) | 240 грн |
Антитіла до тиреоперексидази (АТ ТПО, anti-ТРО) | 220 грн |
Антитіла сумарні до Helicobacter pylori (Хелікобактеріоз, IgA+M+G до Helicobacter pylori) | 300 грн |
Антитіла сумарні до Lamblia intestinalis (Лямбліоз, Giardia Lamblia) | 250 грн |
Аскорбінова кислота (вітамін С) | 205 грн |
Аспартатамінотрансфераза (АсАТ) | 130 грн |
Білірубін (загальний, прямий, непрямий) | 130 грн |
Бактеріологічне діагностичне дослідження на гарднарелу (секрет простати, сперма, еякулят, УГ зішкріб. Бакпосів з АБГ у разі виявлення) | 440 грн |
Бактеріологічне діагностичне дослідження на гарднарелу, трихомонаду (секрет простати, сперма, еякулят, УГ зішкріб. Бакпосів з АБГ у разі виявлення) | 1100 грн |
Бактеріологічне діагностичне дослідження на гонокок (секрет простати, сперма, еякулят, УГ зішкріб. Бакпосів з АБГ у разі виявлення) | 300 грн |
Бактеріологічне діагностичне дослідження на грибкову мікрофлору (гриби роду Candida. Бакпосів з АБГ у разі виявлення) | 242 грн |
Бактеріологічне діагностичне дослідження на коклюш (Бакпосів з АБГ у разі виявлення) | 242 грн |
Бактеріологічне діагностичне дослідження на легіонелу (Бакпосів з АБГ у разі виявлення) | 242 грн |
Бактеріологічне діагностичне дослідження на мікоплазму (секрет простати, сперма, еякулят, УГ зішкріб. Бакпосів з АБГ у разі виявлення) | 440 грн |
Бактеріологічне діагностичне дослідження на мікоплазму, уреаплазму (секрет простати, сперма, еякулят, УГ зішкріб. Бакпосів з АБГ у разі виявлення) | 470 грн |
Бактеріологічне діагностичне дослідження на мікоплазму, уреаплазму, трихомонаду (секрет простати, сперма, еякулят, УГ зішкріб. Бакпосів з АБГ у разі виявлення) | 653 грн |
Бактеріологічне діагностичне дослідження на мікоплазму, уреаплазму, трихомонаду, гонокок (секрет простати, сперма, еякулят, УГ зішкріб. Бакпосів з АБГ у разі виявлення) | 799 грн |
Бактеріологічне діагностичне дослідження на менінгокок (Бакпосів з АБГ у разі виявлення) | 242 грн |
Бактеріологічне діагностичне дослідження на уреаплазму (секрет простати, сперма, еякулят, УГ зішкріб. Бакпосів з АБГ у разі виявлення) | 440 грн |
Бактеріологічне діагностичне дослідження слизу з носа та зіву на стафілокок - 2 точки (Бакпосів з АБГ у разі виявлення) | 390 грн |
Бактеріологічне дослідження калу на дисбактеріоз (Бакпосів з АБГ у разі виявлення) | 330 грн |
Бактеріологічне дослідження крові на стерильність (Бакпосів з АБГ у разі виявлення) | 350 грн |
Бактеріологічне дослідження мікрофлори з ротової порожнини (Бакпосів з АБГ у разі виявлення) | 330 грн |
Бактеріологічне дослідження на β-гемолітичний стрептококк з нижньої частини піхви (на 36-37 тижні вагітності) | 275 грн |
Бактеріологічне дослідження на β-гемолітичний стрептококк з прямої кишки (на 36-37 тижні вагітності) | 275 грн |
Вірус гепатиту B (HBV), anti HBe, антитіла сумарні | 300 грн |
Вірус гепатиту B (HBV), anti HBs, антитіла сумарні | 240 грн |
Вірус гепатиту В (поверхневий антиген вірусу гепатиту В, HBsAg, якісний тест) | 270 грн |
Вірус гепатиту С (антитіла до вірусу гепатиту С, anti-HCV, якісний тест) | 270 грн |
Вірус папіломи людини високого канцерогенного ризику ВПЛ ВКР 14 типів (Human papilloma virus, HPV 28, кількісно, ПЛР real time, зішкріб, 16,18,31,33,35,39,45,51,58,56,52,59,66,68 типи) | 620 грн |
Вірус папіломи людини ВПЛ 28 типів (Human papilloma virus, HPV 28, кількісно, ПЛР real time, зішкріб, 6,11,16,18,26,31,33,35,39,40,42,43,44,45,51,52,53,54,56,58,59,61,66,68,69,70,73,82 типи) | 1300 грн |
Вітамін В12 (ціанокобаламін) | 270 грн |
Вітамін В6 (піродоксин) | 600 грн |
Визначення кальпротектіну у фекаліях | 310 грн |
Визначення кальпротектіну у фекаліях (кількісно) | 720 грн |
Визначення кальпротектину та лактоферину у фекаліях (якісне визначення) | 310 грн |
Гістологічне дослідження (матеріал III/IV категорії складності, препарат більше 2 см) | 1150 грн |
Гістологічне дослідження (один препарат) | 620 грн |
Гістологічне дослідження з виявленням хелікобактер пілорі | 620 грн |
Гістологічне дослідження по протоколу OLGA (при ФГДС) | 1640 грн |
Гамма-глутамілтрансфераза (ГГТ) | 140 грн |
Гемоглобін (HGB) | 100 грн |
Генетика. Спінальна м’язова атрофія (SMA, ген SMN1) | 1394 грн |
Гепатит D (anti-HDV), сумарні антитіла IgM, IgG | 240 грн |
Глікозильований гемоглобін (HbA1c) | 360 грн |
Глюкоза (венозна кров) | 140 грн |
Глюкозотолерантний тест 2-кратно | 240 грн |
Глюкозотолерантний тест 3-кратно | 340 грн |
Група крові та Резус-належність | 250 грн |
Діаміноксидаза | 760 грн |
Діастаза сечі (альфа-амілаза сечі) | 100 грн |
Дігідротестостерон | 350 грн |
Дво склянковий аналіз сечі (ЗАС 2 порції) | 330 грн |
Дегідроепіандростерон-сульфат (ДГЕА-С, DHEA-s) | 260 грн |
Експрес-тест на Ковід (антиген) | 100 грн |
Експрес-тест на СOVID-19 lgG/lgM | 990 грн |
Еозинофільний катіонний білок | 420 грн |
Естрадіол (Е2) | 220 грн |
Зішкріб на атипові клітини + мікроскопія | 230 грн |
Зішкріб на атипові клітини з гладкої поверхні шкіри | 230 грн |
Зішкріб на атипові клітини стравоходу | 230 грн |
Зішкріб на гриби (1 точка) | 165 грн |
Зішкріб на гриби (2 точки) | 330 грн |
Зішкріб на Демодекс (1 точка) | 160 грн |
Зішкріб на Демодекс (2 точки) | 320 грн |
Зішкріб на кольпоцитологію | 250 грн |
Зішкріб на коросту (1 точка) | 160 грн |
Зішкріб на коросту (2 точки) | 320 грн |
Зішкріб на яйця гостриків (Enterobius vermicularis) | 150 грн |
Загальний аналіз сечі (ЗАС + мікроскопія осаду) | 165 грн |
Загальний аналіз сечі CITO (ЗАС + мікроскопія осаду) | 230 грн |
Загальний білок | 140 грн |
Загальний білок в сечі | 120 грн |
Залізо СР | 100 грн |
Йод в сечі | 300 грн |
Калій (К+) | 105 грн |
Кальцій іонізований (Са++) | 190 грн |
Кальцій АС СР | 120 грн |
Кальцитонін | 420 грн |
Клінічний аналіз крові (ЗАК + лейкоформула) | 233 грн |
Клінічний аналіз крові CITO (ЗАК + лейкоформула) | 350 грн |
Кортизол (слина) | 330 грн |
Кортизол в сечі (добова сеча, зазначити кількість в мл) | 350 грн |
Кортизол в сироватці | 260 грн |
Креатинін | 140 грн |
Креатинін добова сеча | 160 грн |
Креатинін сеча | 160 грн |
Креатинфосфокіназа загальна (КФК) | 120 грн |
Креатинфосфокіназа МВ-фракція (діагностика інфаркту міокарда) | 310 грн |
Ліпіди високої щільності (ЛВЩ, α-ліпопротеїди) | 130 грн |
Ліпіди низької щільності (ЛНЩ, β-ліпопротеїди) | 130 грн |
Ліпаза | 150 грн |
Ліпопротеїн (а) | 340 грн |
Літій | 300 грн |
Лептин | 520 грн |
Лужна фосфотаза | 130 грн |
Лютеінізуючий гормон (ЛГ) | 240 грн |
Мікроальбумін добова сеча | 180 грн |
Мікроальбумін сеча | 180 грн |
Мікроскопічне дослідження мазку на трихомонаду | 170 грн |
Мікроскопія секрету передміхурової залози | 200 грн |
Мікроскопія урогенітального зішкрібу | 200 грн |
Мікроскопія урогенітального чоловічого зішкрібу | 200 грн |
Магній RTU | 110 грн |
Макропролактин, кількісне визначення | 520 грн |
Маркери проліферації р16 та Кі-67 | 1300 грн |
Медикаментозна алергія до Септанест 1:100000 (артикаїн) | 200 грн |
Медикаментозна алергія до Скандонест 3% (мепівакаїн) | 230 грн |
Медикаментозна алергія до Убістезіну Форте | 200 грн |
Нікотинова кислота (вітамін В3) | 280 грн |
Натрій (Na+) | 120 грн |
Норметанефрин загальний (плазма) | 620 грн |
Онкомаркер білок S-100 | 670 грн |
Онкомаркер Нейроенолаза (NSE) | 620 грн |
Пакет 75 ''Паратиреоїдний'' (паратгормон, кальцій, фосфор) | 450 грн |
Пакет 01.04. Скринінг щитоподібної залози (ТТГ, АТ-ТПО) | 400 грн |
Пакет 02.11 "Гормональний жіночий" (Лютеїнізуючий гормон (ЛГ), Пролактин, Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), кортизол) | 820 грн |
Пакет 115 "Підшлункова залоза (альфа-амілаза панкреатична, глюкоза, ліпаза)" | 420 грн |
Пакет 122 "Дерматологічний гормональний (ЗАК, феритин, ЗЗЗС, вітамін В9, вітамін В12, залізо, трансферин, % насич. трансф. залізом, глюкоза, інсулін, індекс Homa, Пролактин, Тестостерон вільний, ДГЕА-С, Тестостерон загальний, ГСПГ, ІВТ, ТТГ, Т4 віл., АТ ТПО, 25-ОН вітамін D)" | 3370 грн |
Пакет 123 "Дерматологічний паразитарний (ЗАС, ЗАК, глюкоза, 25-ОН вітамін D, АлАт, АсАт, ГГТ, альбумін, білірубіни, лужна фосфотаза, холестерин, α-, β-, пре-β-ліпопротеїди, тригліцериди, ІА, Антитіла сумарні до Helicobacter pylori, IgG до Echinococcus granulosu, Trichinella spiralis, Opisthorchis falineus, Tocsocara canis, Ascaris lumbrikoides, АТ сумарні до Giardia lamblia)" | 2810 грн |
Пакет 124 "Здорова жінка" (Біотин (вітамін Н), цинк, тестостерон загальний, 25-ОН вітамін D, Вітамін В9 (фолієва кислота)) | 1520 грн |
Пакет 146 "Borrelia burgdorferi, антитіла IgG, IgM, БлотАналіз" | 1000 грн |
Пакет 147 ''Антифосфоліпідний синдром'' (Антитіла до кардіоліпіну IgG, IgM, вовчуковий антикоагулянт) | 940 грн |
Пакет 60 "Діабетичний" (інсулін, глюкоза, індекс НОМА, HbA1c) | 620 грн |
Пакет 70 "Порушення вуглеводного обміну" (С-пептид, інсулін, глюкоза, індекс НОМА, HbA1c) | 750 грн |
Пакет 74 ''Проба Реберга'' (креатинін (кров), креатинін (сеча), швидкість клубочкової фільтрації) | 220 грн |
Пакет № 02.12 "Гормональний чоловічий" (Прогестерон, Кортизол, Глобулін, що зв'язує статеві гормони (СЗГ, SHBG), Тестостерон загальний (Т загальний, сироватка), Індекс вільного андрогену (тестостерон загальний/SHBG)) | 850 грн |
Пакет № 02.24 Проблемна шкіра, гірсутизм (вільний тестостерон, ДЕА-С, кортизол, 17 ОН-прогестерон) | 800 грн |
Пакет № 02.25 "Гормональний профіль (пролактин, естрадіол, тестостерон, ГСПГ, ІСТ, ДЕА-С) | 820 грн |
Пакет № 09.05 "Секс у великому місті (ПЛР визначення 6 інфекцій+у/г мазок на флору)" (1. Mycoplasma genitalium 2. Ureaplasma spр (parv.+urea.) 3. Trichomonas vaginalis 4. Chlamydia trachomatis 5. Mycoplasma hominis 6. Neisseria gonorrhoeae) | 1050 грн |
Пакет № 09.07 "Секс у великому місті (антитіла IgG/А до Chlamydia trachomatis, IgG до Mycoplasma hominis, IgG до Ureaplasma urealyticum, IgG до Trichomonas vaginalis, IgG до вірусу простого герпесу 1, 2 типу, IgG до цитомегаловірусу)" | 1150 грн |
Пакет № 09.11 "Секс у великому місті (антитіла IgМ до Chlamydia trachomatis, Trichomonas vaginalis, Ureaplasma urealyticum, Mycoplasma hominis)" | 690 грн |
Пакет № 12.10 ''Ревмопроби'' (АСЛО, РФ, СРБ, білок загальний, сечова кислота) | 600 грн |
Пакет № 51 "Інфекційні маркери" (сумарні антитіла до гепатиту С, сифілісу, антиген до вірусу гепатиту В, антитіла до ВІЛ 1/2) | 800 грн |
Пакет № 52 "Гастро (Аналіз калу на приховану кров; Визначення кальпротектіну у фекаліях; Копрограма)" | 800 грн |
Пакет № 53 Гастро (Аналіз калу на приховану кров; Визначення кальпротектіну у фекаліях; Копрограма; Антиген лямблій у фекаліях; Антиген Helicobacter pylori у фекаліях) | 1500 грн |
Пакет № 54 Гастро (Аналіз калу на приховану кров; Визначення кальпротектіну у фекаліях; Копрограма; Антиген Helicobacter pylori у фекаліях)" | 1200 грн |
Пакет № 61 "Діагностіка анемії (малий)" (ЗАК, феритин, трансферин, ЗЗЗС, фолат (вітамін В9), вітамін В12, залізо, загальний білок) | 1000 грн |
Пакет № 62 "Діагностіка анемії (повний)" (ЗАК, феритин, трансферин, фолат (вітамін В9), вітамін В12, залізо, ЗЗЗС, загальний білок, кальцій, фосфор)" | 1100 грн |
Пакет № 64 "Діагностика остеопорозу" (25-ОН вітамін D, кальцій, магній, фосфор, креатинін) | 870 грн |
Пакет № 65 "Мінеральний обмін" малий (кальцій, фосфор, залізо, магній) | 390 грн |
Пакет № 66 "Цереброваскулярний" (холестерин, α-, β-, пре-β-ліпопротеїди, тригліцериди, ІА, СРБ, ПТЧ, ПТІ, МНВ, АЧТЧ, фібриноген, магній, кальцій) | 1250 грн |
Пакет № 82 "Після укусу кліща" (ЗАК, антитіла IgG до Borrelia burgdorferi, антитіла IgM Borrelia burgdorferi) | 720 грн |
Пакет №01.03."Діагностика аутоімунного тиреоїдиту" (ТТГ, Т4 віл., Т3 віл., АТ ТПО, АТ ТГ) | 830 грн |
Пакет №01.06."Тиреоїдний" (ТТГ, Т3 віл., Т4 віл.) | 495 грн |
Пакет №01.07."Тиреоїдний" (ТТГ, Т4 заг., Т4 віл., Т3 заг., Т3 віл.) | 780 грн |
Пакет №01.11."Тиреоїдний" (ТТГ, Т4 віл., АТ ТПО) | 500 грн |
Пакет №01.15."Тиреоїдний" (ТТГ, Т4 віл., Т3 віл., АТ ТПО) | 650 грн |
Пакет №02.02."Жіночій гормональний статус" (ЛГ, ФСГ, ПРЛ, прогестерон, Е2,Т заг., кортизол) | 1100 грн |
Пакет №02.05."Контроль другої фази МЦ" (ПРЛ, ЛГ, ФСГ, прогестерон) | 630 грн |
Пакет №02.06."Контроль першої фази МЦ" (ЛГ, ПРЛ, ФСГ, Е2) | 630 грн |
Пакет №02.07."Чоловічий гормональний статус" (Т віл., альбумін, ГСПГ, ДГЕА-С) | 670 грн |
Пакет №02.08."Індекс вільного тестостерону" (Т заг., ГСПГ, ІВТ) | 500 грн |
Пакет №02.09."Оцінка оваріального резерву" (ФСГ, ЛГ, АМГ) | 726 грн |
Пакет №02.10 "Гіперпролактинемія" (Тиреотропний гормон (ТТГ), Тироксин вільний (T4 вільний), Пролактин) | 650 грн |
Пакет №02.14."Тестостерон-комплекс" (альбумін, Т заг., Т віл., Т біодоступний, ГСПГ) | 800 грн |
Пакет №03.02."Функціональний стан кори надниркової залози" (ДГЕА-С, кортизол, Т заг., ГСПГ) | 650 грн |
Пакет №04.03."Індекс НОМА" (глюкоза, інсулін, індекс НОМА-IR) | 340 грн |
Пакет №06.01."Жіноча онкологічна панель" (ТГ, СА 15-3, СА 19-9, СА-125, НЕ-4, індекс ROMA, РЕА) | 1360 грн |
Пакет №06.02."Жіноча онкологічна панель (повний)" (ТГ, кальцитонін, СА 15-3, СА 19-9, СА-125, НЕ-4, індекс ROMA, РЕА) | 1640 грн |
Пакет №06.03."ПСА" (ПСА віл., ПСА заг., відношення ПСА віл./ПСА заг.) | 360 грн |
Пакет №06.04. "Раня діагностика раку яєчників" (СА-125, НЕ-4, Індекс ROMA) | 660 грн |
Пакет №06.05."Чоловіча онкологічна панель" (СА 19-9, РЕА, АФП онко, ПСА віл., ПСА заг., відношення ПСА віл./заг.) | 850 грн |
Пакет №06.06."Онкоризик щитоподібної залози" (тиреоглобулін, кальцитонін) | 680 грн |
Пакет №08.05."TORCH IgG,IgM+Chlamydia trachomatis" (IgM та IgG до HSV 1/2, CMV TOXO; IgА та IgG до Chlamydia trachomatis") | 1200 грн |
Пакет №08.06 ''TORCH IgG + Авідність'' (IgG і авідності до HSV 1/2, CMV, TOXO, Rubella) | 780 грн |
Пакет №08.07 (TORCH IgМ: HSV 1/2, TOXO, CMV, RUB) (Цитомегаловірус (CMV), антитіла IgМ;Вірус простого герпесу (HSV) 1/2 типів, антитіла IgM;Toxoplasma gondii, антитіла IgM;Вірус краснухи, антитіла IgМ) | 900 грн |
Пакет №09.06."Урогенітальний" (IgG к Chlamydia trachomatis, Ureaplasma urealyticum, Mycoplasma hominis) | 500 грн |
Пакет №09.20 Цервікальний скринінг (ПАП-тест на основі рідинної цитології та ПЛР. ВПЛ ВКР (кількісне визначення, 21 генотип)) | 2250 грн |
Пакет №10.03."Паразитарний" (IgG до Echinococcus granulosu, Trichinella spiralis, Opisthorchis falineus, Tocsocara canis, Ascaris lumbrikoides, АТ сумарні до Giardia lamblia | 1100 грн |
Пакет №10.05."Гельмінти IgG" (Echinococcus granulosu, Trichinella spiralis, Opisthorchis falineus, Tocsocara canis) | 800 грн |
Пакет №101 "Передопераційний (повний)" (ЗАК+лейкоформула, антитіла до ВІЛ 1/2, гепатиту С, сифілісу, поверхневий антиген до вірусу гепатиту В, коагулограма, глюкоза, АлАТ, АсАТ, лужна фосфатаза, альфа-амілаза, білірубін фракційно, загальний білок, креатинин, група крові) | 2100 грн |
Пакет №107 "COVID обстеження" (D-дімер, С-реактивний білок, прокальцитонін) | 1000 грн |
Пакет №108 "COVID обстеження" (D-димер, С-реактивний білок, прокальцитонін, інтерлейкін-6, ЗАК) | 1700 грн |
Пакет №109 "СOVID обстеження" (D-димер, С-реактивний білок, прокальцитонін, коагулограмма, ЗАК) | 1350 грн |
Пакет №110 "Здоров'я" (ЗАК, феритин, загальний білок, С-реактивний білок, Глікозильований гемоглобін, кальцій іонізований, ТТГ, 25-ОН вітамін D) | 1705 грн |
Пакет №111 "Сердцево-судинне здоров'я" (ЗАК, глюкоза, глікозильований гемоглобін, АЛТ, АСТ, ГГТ, сечова кислота, креатинін, сечовина, холестерин, ЛВЩ, ЛНЩ, ЛДНЩ, тригліцериди, кальцій, калій, СРБ, ТТГ) | 1950 грн |
Пакет №112 "Баланс харчування" (ЗАК, глюкоза, інсулін, індекс HOMA, залізо сивороткове, феритин, сечова кислота, креатинін, сечовина, холестерин, ЛВЩ, ЛНЩ, ЛДНЩ, тригліцериди, загальний білок, альбумін, кальцій, 25-ОН вітамін D) | 2090 грн |
Пакет №113 "Візит до дієтолога" (ЗАК, глюкоза, інсулін, індекс HOMA, глікозильований гемоглобін, АЛТ, АСТ, ГГТ, білірубн фракційно, загальний білок, сечова кислота, креатинін, сечовина, холестерин, ЛНЩ, ЛВЩ, тригліцериди, кальцій, 25-ОН вітамін D, феритин, ТТГ, Т4 вільний, АТ до ТПО) | 2950 грн |
Пакет №114 "Дефіцит ваги" (ЗАК, глюкоза, білірубін, АЛТ, АСТ, ГГТ, СРБ, загальний білок, альбумін, креатинін, сечовина, сечова кислота, α-амілаза, феритин, 25-ОН вітамін D, феритин, ТТГ, Т4 вільний, АТ до ТПО) | 1990 грн |
Пакет №116 "Передопераційний" (ЗАК+лейкоформула, ЗАС, антитіла до ВІЛ 1/2, гепатиту С, сифілісу, поверхневий | 1350 грн |
Пакет №117 "Проктологічний" (ЗАК+лейкоформула, ЗАС, антитіла до ВІЛ 1/2, гепатиту С, сифілісу, поверхневий антиген до вірусу гепатиту В, коагулограма, глюкоза, АлАТ, АсАТ, білірубін загальний) | 1350 грн |
Пакет №12.03 ''Кардіоваскулярний ризик (повний, холестерин, ЛПВЩ, ЛПНЩ, ЛПДНЩ, ІА, СРБ, АЛТ, АСТ, гомоцистеїн, калій, КФК, ЛДГ, ТГ, хлориди, натрій)'' | 1960 грн |
Пакет №12.09. "Ревмопроби" (АСЛО, РФ, СРБ) | 550 грн |
Пакет №16 ''Діагностика порушень фолатного циклу (повний)'' (вітамін В9, вітамін В12, гомоцистеїн, фолатний цикл, ЗАК) | 1450 грн |
Пакет №20''Діагностіка анемії (повний)''(феритин, ЗЗЗС, вітамін В9, вітамін В12, ЗАК, залізо, трансферин, % насич. трансф. залізом) | 920 грн |
Пакет №32.1.''Ревмопроби (повний)'' (АСЛО, РФ, СРБ, білокові фракціі, гаптоглобін, глікопротеїди, Са, сечова кислота, проба Вельтмана, сіалові кислоти, Хондроітинсульфати, Церулоплазмін, ЛФ) | 750 грн |
Пакет №34.''Ревмопроби з антитілами до цитрульованого віментину'' (АСЛО, РФ, СРБ, АТ к цитрул. віментину) | 790 грн |
Пакет №36 "Ліпідограма" (холестерин, α-, β-, пре-β-ліпопротеїди, тригліцериди, ІА) | 420 грн |
Пакет №42 "Печінкові проби (малий)" (АлАт, АсАт, ГГТ, альбумін, білірубіни, лужна фосфотаза) | 490 грн |
Пакет №43 "Печінкові проби (повний)" (АлАт, АсАт, ГГТ, альбумін, білірубіни, лужна фосфотаза, заг.білок, глюкоза, холестерин) | 820 грн |
Пакет №44 "Ниркові проби (малий)" (креатинин, сечовина, сечова кислота) | 320 грн |
Пакет №45 "Ниркові проби (повний)" (креатинин, сечовина, сечова кислота, заг.білок, альбумін) | 550 грн |
Пакет №48 "Біохімічне дослідження крові (малий)" (АлАт, АсАТ, ГГТ, креатинин, сечовина, сечова кислота, білірубіни, глюкоза, холестерин) | 810 грн |
Пакет №49 "Біохімічне дослідження крові (повний)" | 1100 грн |
Пакет №5.10 Системні васкуліти - ANCA (Базальна мембрана гломерулярного апарату (GBM), антитіла IgG;Мієлопероксидаза (MPO), антитіла IgG;Протеїназа 3 (PR3), антитіла IgG) | 1100 грн |
Пакет №50 "Коагулограма" | 370 грн |
Пакет №63 "Функціональний стан підшлункової залози (малий)" (глюкоза, альфа-амілаза, ліпаза) | 390 грн |
Пакет №67 "Мінеральний обмін" (кальцій, кальцій іонізованний, калій, фосфор, натрій, залізо, магній, хлориди, pH крові) | 980 грн |
Пакет №72 "Обстеження вуглеводного обміну" (глюкоза крові, глікозильований гемоглобін HbA1c, ЗАС, креатинін та мікроальбумін сечі) | 750 грн |
Пакет №73 ''Анестетики'' (Медикаментозна алергія до Артифрин Форте, Септанест з адреналіном 1:100000, Убістезин) | 480 грн |
Панкреатична еластаза (кал) | 750 грн |
Пантотенова кислота (вітамін В5) | 533 грн |
ПАП-тест на основі рідинної цитології | 560 грн |
ПЛР. Candida albicans (у/г зішкріб, кількісне визначення, Кандідоз) | 340 грн |
ПЛР. Candida albicans (у/г зішкріб, якісне визначення, Кандідоз) | 270 грн |
ПЛР. Chlamydia trachomatis (у/г зішкріб, кількісне визначення, Хламідіоз) | 340 грн |
ПЛР. Chlamydia trachomatis (у/г зішкріб, якісне визначеня, Хламідіоз) | 270 грн |
ПЛР. Gardnerella vaginalis (у/г зішкріб, кількісне визначення, Гарднерельоз) | 340 грн |
ПЛР. HHV 6. Вірус герпеса людини 6 тип (кількісне визначення, зішкріб, слина, кров) | 340 грн |
ПЛР. HHV 6. Вірус герпеса людини 6 тип (якісне визначення, зішкріб, слина, кров) | 270 грн |
ПЛР. HLA-B27 (хвороба Бехтєрєва) | 700 грн |
ПЛР. Mycoplasma genitalium (у/г зішкріб, кількісне визначення, Мікоплазмоз) | 340 грн |
ПЛР. Mycoplasma genitalium (у/г зішкріб, якісне визначеня, Мікоплазмоз) | 270 грн |
ПЛР. Mycoplasma hominis (у/г зішкріб, кількісне визначення, Мікоплазмоз) | 340 грн |
ПЛР. Mycoplasma hominis (у/г зішкріб, якісне визначення, Мікоплазмоз) | 270 грн |
ПЛР. Neisseria gonorrhoeae (у/г зішкріб, кількісне визначення, Гонорея) | 340 грн |
ПЛР. Neisseria gonorrhoeae (у/г зішкріб, якісне визначення, Гонорея) | 270 грн |
ПЛР. Treponema pallidum (у/г зішкріб, кількісне визначення, сифіліс) | 600 грн |
ПЛР. Treponema pallidum (у/г зішкріб, якісне визначення, сифіліс) | 600 грн |
ПЛР. Trichomonas vaginalis (у/г зішкріб, кількісне визначення, Трихомоніаз) | 340 грн |
ПЛР. Trichomonas vaginalis (у/г зішкріб, якісне визначення, Трихомоніаз) | 270 грн |
ПЛР. Ureaplasma urealyticum/parvum (у/г зішкріб, кількісне визначення, Уреаплазмоз) | 340 грн |
ПЛР. Ureaplasma urealyticum/parvum (у/г зішкріб, якісне визначення, Уреаплазмоз) | 270 грн |
ПЛР. Андрофлор-Скрін (Андроценоз: загальна бактеріальна маса, Lactobaccilus spp., Ureaplasma spp., Candida spp., Enterobacteriaceae spp./ Enterococcus spp., Mycoplasma hominis/genitalium, Staphylococcus spp./streptococcus spp, Garednerella vaginalis, Trichomonas vaginalis, Neisseria gonorrhoeae. | 1500 грн |
ПЛР. Борелія (Borrelia burgdorferi)(кліщі) | 440 грн |
ПЛР. Борелія (Borrelia burgdorferi)(плазма) | 440 грн |
ПЛР. Вірус вітрянної віспи та оперізуючого герпесу (VVZ) (кількісне визначення, букальній, у/г зішкріб, слина, кров) | 360 грн |
ПЛР. Вірус вітрянної віспи та оперізуючого герпесу (VVZ) (якісне визначення, букальній, у/г зішкріб, слина, кров) | 270 грн |
ПЛР. Вірус гепатиту B (HBV) (кількісне визначення) | 970 грн |
ПЛР. Вірус гепатиту D (HDV, якісне визначення) | 410 грн |
ПЛР. Вірус Епштейн-Барр (VEB) (кількісне визначення, букальний, у/г зішкріб, слина, кров) | 340 грн |
ПЛР. Вірус Епштейн-Барр (VEB) (якісне визначення, букальний, у/г зішкріб, слина, кров) | 250 грн |
ПЛР. Вірус простого герпесу тип 1/2 (HSV 1/2) (кількісне визначення, букальній, у/г зішкріб, слина, кров) | 380 грн |
ПЛР. Вірус простого герпесу тип 1/2 (HSV 1/2) (якісне визначення, букальній, у/г зішкріб, слина, кров) | 270 грн |
ПЛР. ВПЛ типи 16,18 (кількісне визначення, у/г зішкріб) | 350 грн |
ПЛР. ВПЛ типи 16,18 (якісне визначення, у/г зішкріб) | 350 грн |
ПЛР. ВПЛ типи 31,33 (кількісне визначення, у/г зішкріб) | 420 грн |
ПЛР. ВПЛ типи 31,33 (якісне визначення, у/г зішкріб) | 350 грн |
ПЛР. ВПЛ типи 6,11 (кількісне визначення, у/г зішкріб) | 420 грн |
ПЛР. ВПЛ типи 6,11 (якісне визначення, у/г зішкріб) | 350 грн |
ПЛР. Генетика. Лактозна непереносимість (кров) | 550 грн |
ПЛР. Гепатит С (кров, якісне визн., Real-time) | 610 грн |
ПЛР. Пакет №08.22."Герпес комплекс (малий)" (кількісне визначення, букальній, у/г зішкріб, слина, кров. 1. CMV 2. HSV 1/2 типів) | 550 грн |
ПЛР. Пакет №08.22."Герпес комплекс (малий)" (якісне визначення, букальній, у/г зішкріб, слина, кров. 1. CMV 2. HSV 1/2 типів) | 430 грн |
ПЛР. Пакет №08.23."Герпес комплекс (великий)" (кількісне визначення, букальній, у/г зішкріб, слина, кров. 1. CMV 2. HSV 1/2 типів 3. VZV) | 700 грн |
ПЛР. Пакет №08.23."Герпес комплекс (великий)" (якісне визначення, букальній, у/г зішкріб, слина, кров. 1. CMV 2. HSV 1/2 типів 3. VZV) | 560 грн |
ПЛР. Пакет №08.24."Герпес комплекс (повний)" (кількісне визначення, зішкріб, слина, кров, 1. CMV, 2. HSV 1/2 типів, 3. VZV, 4. HHV 6 тип) | 1000 грн |
ПЛР. Пакет №08.24."Герпес комплекс (повний)" (якісне визначення, зішкріб, слина, кров, 1. CMV, 2. HSV 1/2 типів, 3. VZV, 4. HHV 6 тип) | 750 грн |
ПЛР. Пакет №08.25."Герпевірусна інфекція" (кількісне визначення, зішкріб, слина, кров, 1. CMV, 2. HSV 1/2 типів, 3.HHV 6) | 600 грн |
ПЛР. Пакет №08.25."Герпевірусна інфекція" (якісне визначення, зішкріб, слина, кров, 1. CMV, 2. HSV 1/2 типів, 3.HHV 6) | 590 грн |
ПЛР. Пакет №08.26."Герпевірусна інфекція" (якісне визначення, зішкріб, слина, кров, 1. CMV, 2. VEB, 3.HHV 6) | 550 грн |
ПЛР. Пакет №09.02."Урогенітальний (малий)" (кількісне визначення, у/г зішкріб. 1. Chlamidia trachomatis, 2. Ureaplasma spр (parv.+urea.) 3. Mycoplasma genitalium | 950 грн |
ПЛР. Пакет №09.02."Урогенітальний (малий)" (якісне визначення, у/г зішкріб. 1. Chlamidia trachomatis, 2. Ureaplasma spр (parv.+urea.) 3. Mycoplasma genitalium) | 760 грн |
ПЛР. Пакет №09.03."Урогенітальний (великий)" (кількісне визначення, у/г зішкріб. 1. Gardnerella vaginalis 2. Mycoplasma genitalium 3. Ureaplasma spр (parv.+urea.) 4. Trichomonas vaginalis 5. Chlamydia trachomatis 6. Mycoplasma hominis 7. Neisseria gonorrhoeae 8. Treponema pallidum) | 1360 грн |
ПЛР. Пакет №09.03."Урогенітальний (великий)" (якісне визначення, у/г зішкріб. 1. Gardnerella vaginalis 2. Mycoplasma genitalium 3. Ureaplasma spр (parv.+urea.) 4. Trichomonas vaginalis 5. Chlamydia trachomatis 6. Mycoplasma hominis 7. Neisseria gonorrhoeae 8. Treponema pallidum) | 1000 грн |
ПЛР. Пакет №09.04."Урогенітальний (повний)" (кількісне визначення, у/г зішкріб, 1. Gardnerella vaginalis 2. Mycoplasma genitalium 3. Ureaplasma spр (parv.+urea.) 4. Trichomonas vaginalis 5. Chlamydia trachomatis 6. Mycoplasma hominis 7. Neisseria gonorrhoeae 8. Candida albicans 9. CMV 10. HSV 1/2 типів 11. ВПЛ 16,18 типів) | 1180 грн |
ПЛР. Пакет №09.04."Урогенітальний (повний)" (якісне визначення, у/г зішкріб, 1. Gardnerella vaginalis 2. Mycoplasma genitalium 3. Ureaplasma spр (parv.+urea.) 4. Trichomonas vaginalis 5. Chlamydia trachomatis 6. Mycoplasma hominis 7. Neisseria gonorrhoeae 8. Candida albicans 9. CMV 10. HSV 1/2 типів 11. ВПЛ 16,18 типів) | 1350 грн |
ПЛР. РНК вірусу SARS-CoV-2 КОВІД-19 (зішкріб носоглотка) | 300 грн |
ПЛР. Фемофлор 16 (мікрофлора піхви: Lactobacillus spp, Enterobacteriaceae, Streptococcus spp., Staphylococcus spp. Gardnerella vaginalis, Prevotella bivia, Porphyromonas spp. Eubacterium spp. Sneathia spp., Leptotrihia spp., Fusobacterium spp. Veilonella spp., Megasphaera spp., Dialister spp. Lachnobacterium spp. Clostridium spp. Mobiluncus spp., Corynebacterium spp. Peptostreptococcus spp. Atopobium vaginae, Mycoplasma hominis, Ureaplasma (urealyticum + parvum), Candida spp. Mycoplasma genitalium) | 1600 грн |
ПЛР. Фемофлор 4 (мікрофлора піхви: Lactobacillus spp., анаеробні мікроорганізми, Candida spp) | 650 грн |
ПЛР. Фемофлор 8 (мікрофлора піхви: Lactobacillus spp., Enterobacterium spp., Streptococcus spp.; Gardnerella vaginalis / Prevotella bivia / Porphyromonas spp., Eubacterium spp. Mycoplasma hominis / Mycoplasma genitalium. Candida spp) | 1400 грн |
ПЛР. Фемофлор-Скрін (Флороценоз, мікрофлора піхви: ЗБМ, Lactobacillus spp., Gardnarella vaginalis/Prevotella bivia/Porphyromonas spp., Ureaplasma spp., Candida, Mycoplasma hominis/genitalium, Trichomonas vaginalis/Neisseria gonorrhoeae/Chlamydia trachomatis, HSV 1/2, CMV) | 1600 грн |
ПЛР. Хелікобактер пілорі Helicobacter pylory (кал, якісне визначення, Real-time) | 450 грн |
ПЛР. Цитомегаловірус (CMV) (кількісне визначення, букальній, у/г зішкріб, слина, кров) | 350 грн |
ПЛР. Цитомегаловірус (CMV) (якісне визначення, букальній, у/г зішкріб, слина, кров) | 300 грн |
Посткоитальный тест (проба Симса-Гунера, Шуварского) | 300 грн |
Пренатальний скринінг I триместру (10-13 тиж. вагітності РАРР-А. вільний-β-ХГЛ, розрахунок пренатального ризику PRISCA) | 500 грн |
Пренатальний скринінг II триместру (14-21 тиж. вагітності Естріол вільний, β-ХГЛ загальний, α-фетопротеїн, Розрахунок пренатального ризику (PRISCA)) | 535 грн |
Прогестерон | 240 грн |
Прокальцитонін | 910 грн |
Пролактин (ПРЛ, PRL) | 240 грн |
Простат-специфічний антиген вільний (ПСА вільний) | 230 грн |
Простат-специфічний антиген загальний (ПСА загальний) | 230 грн |
Протромбіновий час (ТЧ, ТІ, МНС) | 150 грн |
ПЦР. Gardnerella vaginalis (у/г зішкріб, якісне визначення, Гарднерельоз) | 270 грн |
Раково-ембріональний антиген (CEA, РЕА) | 250 грн |
Ревматоїдний фактор (РФ, кількісно) | 240 грн |
Ретинол (вітамін А) | 246 грн |
Рибофлавін (вітамін В2) | 320 грн |
Риноцитограма (назоцитограма) | 220 грн |
Розширене цитологічне дослідження сперматозоїдів | 250 грн |
С-пептид | 220 грн |
СА - 125 (онкомаркер яєчників) | 300 грн |
СА 15-3 (онкомаркер молочної залози) | 240 грн |
СА 19-9 (онкомаркер підшлункової залози, жовчного міхура) | 240 грн |
СА 242 (Онкомаркер шлунковокишкового тракту) | 440 грн |
Секс-зв'язуючий глобулін (ГСПГ, SHBG) | 240 грн |
Селен кількісно (сеча) | 440 грн |
Селен кількісно (сироватка крові) | 440 грн |
Серотонін | 2560 грн |
Сечова кислота | 130 грн |
Сечовина | 130 грн |
Соматотропний гормон (соматотропін, СТГ) | 220 грн |
Спермограма | 415 грн |
Сумарні антитіла до сифілісу (антитіла IgG, IgM, IgA до Treponema pallidum, якісний тест) | 270 грн |
Тіамін (вітамін В1) | 636 грн |
Тестостерон вільний (Т вільний) | 240 грн |
Тестостерон загальний (Т загальний) | 240 грн |
Тимолова проба | 130 грн |
Тиреоглобулін (ТГ) | 240 грн |
Тиреотропний гормон (ТТГ) | 210 грн |
Тироксин вільний (Т4 вільний) | 210 грн |
Тироксин загальний (Т4 загальний) | 210 грн |
Токоферол (вітамін Є, сироватка крові) | 250 грн |
Трансферин | 290 грн |
Три склянковий аналіз сечі (ЗАС 3 порції) | 450 грн |
Тригліцериди | 100 грн |
Трийодтиронин вільний (Т3 вільний) | 210 грн |
Трийодтиронин загальний (Т3 загальний) | 210 грн |
Феритин | 240 грн |
Фолієва кислота | 270 грн |
Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) | 240 грн |
Фосфор CP | 120 грн |
Хлориди (Cl־) | 120 грн |
Холестерин | 130 грн |
Цинк (Zn) | 250 грн |
Цитокін (Інтерлейкін-6) | 1550 грн |
Цитологічне дослідження виділень з молочної залози | 220 грн |
Цитологічне дослідження мазок-відбиток з ВМС | 220 грн |
Цитологічне дослідження на атипові клітини біологічних рідин або промивних вод | 300 грн |
Цитологічне дослідження пунктату молочної залози | 220 грн |
Всі аналізи
Вартість лабораторних аналізів у Харкові
У розрахунок термінів готовності аналізів не враховуються вихідні та святкові дні.
Підготовка до аналізів
За 2 тижні до дослідження необхідно погодити з лікарем прийом препаратів з кореня солодки, діуретиків, гіпотензивних препаратів та оральних контрацептивів. За 3 дні до забору крові слід дотримуватися харчування без обмеження солі. За 4 години до дослідження потрібно витримати голодування, можна вживати негазовану воду. За 2 години до забору крові потрібно перебувати у вертикальному положенні (стоячи, сидячи). Безпосередньо перед забором біоматеріалу потрібно впродовж 5 хвилин перебувати в стані спокою, сидячи за маніпуляційним столом.
Забір крові проводиться вранці натщесерце (не можна вживати їжу за 8 годин до дослідження, дозволяється вживання негазованої води). За добу до аналізу необхідно виключити з раціону жирну їжу та алкоголь. За добу до дослідження необхідно припинити прийом будь-яких лікарських препаратів за погодженням з лікарем.
За 24 години до дослідження необхідно відмовитися від вживання алкоголю та виключити проведення лікувальних процедур. За 8 годин до тесту слід відмовитися від вживання їжі, можна пити воду. У день дослідження не можна чистити зуби зубною пастою та використовувати жувальну гумку. За годину до забору крові не можна палити.
Не рекомендується проводити глюкозотолерантний тест під час і після стресових впливів, після операцій і пологів, під час менструації, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту з порушенням всмоктування глюкози.
Забір біоматеріалу на визначення простат-специфічного антигену проводиться вранці натще або впродовж дня після 6-годинної перерви у прийомі їжі та відмови від вживання жирних продуктів. За 3 дні до дослідження потрібно утриматися від фізичних навантажень, які можуть вплинути на передміхурову залозу (велосипедний спорт), відмовитися від відвідування бані та сауни. За 48 годин до аналізу необхідно утриматися від еякуляції.
У разі проведення будь-яких урологічних маніпуляцій здавати аналіз крові на ПСА рекомендується не раніше, ніж через 3 дні. У разі проведення біопсії простати оптимальний термін дослідження — через 3 тижні після маніпуляції.
Забір біоматеріалу слід проводити зранку, бажано до 10 години у зв’язку з добовими біоритмами організму. Жінкам рекомендується здавати кров на тестостерон, альдостерон та кортикостероїдний гормон на 6-7 день менструального циклу.
Забір крові для аналізу на пролактин проводиться на 2-3 день менструального циклу не пізніше, ніж через 2 години після пробудження. Перед дослідженням необхідно виключити пальпацію молочних залоз та статеві контакти впродовж 24 годин.
Результати дослідження крові залежать від фізіологічного стану людини в період здачі аналізу. Тому перед проведенням біохімічних, гормональних, гематологічних та комплексних імунологічних аналізів крові бажано дотримуватися загальних правил підготовки до досліджень:
- кров рекомендується здавати вранці, натщесерце (бажано не їсти за 8 годин до дослідження, але голодування понад 14 годин не рекомендується). Напередодні важливо уникати харчових перевантажень організму;
- пити воду можна у звичній кількості, а від вживання алкогольних напоїв слід утриматися;
- мінімум за годину до дослідження необхідно відмовитися від куріння;
- напередодні дослідження важливо виключити фізичні та емоційні перевантаження організму;
- за 10-20 хвилин до здачі аналізу крові рекомендується відпочити, бажано посидіти. Для цього бажано прийти в медичний центр заздалегідь;
- за прийому лікарських препаратів слід проконсультуватися з лікарем про можливість перерви в прийомі ліків перед дослідженням і про тривалість цієї перерви, якщо вона можлива;
- не бажано здавати аналіз крові після інструментального обстеження, фізіотерапевтичних і інших медичних процедур;
- якщо лабораторне дослідження крові проводиться кілька разів, для контролю динаміки перебігу захворювання і найбільш точних результатів слід здавати його в однакових умовах (в одній лабораторії, в один час доби).
Екстрені дослідження і тести на інфекції, до яких неможливо підготуватися з дотриманням всіх правил, бажано здавати натще (не їсти за 4-6 годин до дослідження). Глюкозотолерантний тест також здається вранці натщесерце (голодувати потрібно не менше за 12, але не більше, ніж 16 годин).
Альбумін | Суворо натще | Напередодні виключити фізичне навантаження. Тривале перетискання судин під час взяття крові та «робота кулаком» можуть підвищити рівень альбуміну. Тривале перебування в вертикальному положенні може збільшити рівень на 10%. |
Амілаза | Суворо натще | Прийом деяких лікарських засобів (естрогени, кортикостероїди, фуросемід, ібупрофен, індометацин, тетрациклін тощо) може провокувати підвищення значень. |
Білкові фракції | Суворо натще | Їжа, вжита напередодні, не повинна містити багато білка. |
Білок загальний | Суворо натще | Напередодні уникати активного фізичного навантаження. Їжа, вжита напередодні, не повинна містити багато білка. Прийом деяких лікарських засобів (андрогени, кортикостероїди, гормони ЩЗ, інсулін, прогестерон) може провокувати підвищення значень. |
Білірубін фракційно (загальний, прямий) | Суворо натще | Прийом гепатотоксичних лікарських препаратів призводить до підвищення отриманих значень. |
Аланінамінотрансфераза (АЛТ) | Суворо натще | Прийом деяких лікарських засобів (препарати, що викликають холестаз, анаболічні стероїди, деякі антибіотики) може провокувати підвищення значень. Виключити вживання алкоголю. |
Аспартатамінотрансфераза (АСТ) | Суворо натще | Прийом деяких лікарських засобів (препарати, що викликають холестаз, препарати з гепатотоксичною дією) може провокувати підвищення значень. Виключити вживання алкоголю. |
Глюкоза | Суворо натще | Перед здачею виключити підвищені психоемоційні та фізичні навантаження. |
Глікозильований гемоглобін | Не вимагає підготовки | Недоцільно проводити після кровотеч, гемотрансфузій. |
Залізо | Суворо натще | Напередодні уникати активного фізичного навантаження, алкоголю; за 5-7 днів до здачі припинити прийом залізовмісних препаратів. За переливання крові дослідження краще проводити через кілька днів після процедури. |
Кальцій | Суворо натще | Напередодні уникати активного фізичного навантаження, алкоголю. Протягом 24 годин не приймати контрастні речовини, що містять гадоліній. |
Кальцій іонізований | Суворо натще | Напередодні уникати активного фізичного навантаження, алкоголю. |
Креатинін | Суворо натще | Їжа, вжита напередодні, не повинна містити багато білка. |
Креатинкіназа (КФК) | Суворо натще | Терапія статинами може підвищувати значення. Напередодні уникати надмірного фізичного навантаження, алкоголю. |
Лактатдегідрогеназа (ЛДГ) | Суворо натще | Фактори, що впливають на результат: - інтенсивні фізичні навантаження незадовго до дослідження, - наявність у пацієнта протезованого клапана серця (гемоліз еритроцитів внаслідок ушкодження клітин стулками клапана), - застосування електроімпульсної терапії незадовго до дослідження, - гемодіаліз (у зв'язку з видаленням інгібіторів ферменту - сечовини під час процедури). |
ЗЗЗС | Суворо натще | За 5-7 днів до здачі припинити прийом залізовмісних препаратів. |
Ліпідограма | Суворо натще (не їсти 12-16 годин) | За кілька діб до здачі аналізу слід обмежити вживання жирної, гострої їжі, алкоголю, екзотичних страв. За добу до здачі крові необхідно виключити з раціону всі соки та будь-які фруктові напої. Краще пити тільки негазовану воду. Слід припинити прийом будь-яких лікарських засобів, а якщо вони необхідні, попередити лікаря. |
Магній | Суворо натще | Напередодні уникати активного фізичного навантаження, алкоголю; за 5-7 днів припинити прийом препаратів, що містять магній. |
Сечова кислота | Суворо натще | Напередодні уникати активного фізичного навантаження, не зловживати їжею, багатою білками, пуринами, виключити прийом алкоголю. |
Сечовина | Суворо натще | Їжа, вжита напередодні, не повинна містити багато білка. Виключити надмірні фізичні навантаження. |
Ревмопроби | Суворо натще | Між останнім прийомом їжі та здачею аналізу повинно пройти понад 8 годин. Перед виконанням аналізу не приймати лікарських засобів протягом 2 тижнів. Якщо це зробити неможливо, то після пройденого курсу лікування або за рекомендаціями лікаря виконати аналіз. За 24 години до виконання уникати фізичного навантаження, не вживати алкоголь, каву, енергетичні напої, фастфуд, смажену, жирну і гостру їжу. |
Фосфор | Суворо натще | Напередодні уникати надмірного фізичного навантаження, алкоголю; за 5-6 днів припинити прийом препаратів, що містять фосфор. |
Лужна фосфатаза | Суворо натще | Виключити алкоголь - за 1 день до здачі, куріння - за 2 години до здачі крові. |
Взяття крові здійснюється натщесерце, останній прийом їжі повинен бути не менше, ніж за 8-10 годин до здачі аналізу. Рекомендується виключити жирну, солодку і білкову їжу. Питний режим залишається звичайним. Напередодні необхідно уникати стресових навантажень, інтенсивних занять спортом.
Якщо пацієнт приймає будь-які лікарські препарати, що впливають на показники коагулограми, то залежності від поставлених перед дослідженням цілей необхідно або продовжити, або за кілька днів припинити їх прийом. Це слід обов'язково обговорити з лікарем до здачі аналізу.
Слід уникати надмірного фізичного та емоційного навантаження на організм.
Зневоднення (дегідратація) також призводить до спотворення результату.
Стан системи згортання крові змінюється під час вагітності як у бік посилення, так і в бік ослаблення активності ряду білків.
Для дослідження сечі на глюкозу, кортизол чи метанефрини потрібно зібрати добову порцію сечі. Правила збору добової сечі:
-
Збирати сечу потрібно впродовж 24 годин, дотримуючись звичного питного режиму.
-
Перше випорожнення сечового міхура після пробудження здійснюється в унітаз, уся наступна сеча впродовж доби збирається в чисту суху місткість.
-
Останню порцію сечі потрібно зібрати наступного дня в той же час, коли напередодні було розпочато забір.
-
Місткість із сечею між заборами потрібно зберігати в прохолодному місці. Можна зберігати місткість в холодильнику при температурі 4-8 °С, не допускаючи замерзання.
-
Після збору добової сечі необхідно виміряти об’єм зібраної рідини (добовий діурез), ретельно перемішати її та відлити 100-150 мл у стерильний контейнер для сечі.
-
Місткість із сечею необхідно щільно закрити кришкою, вказати на контейнері добовий діурез та доставити в лабораторію.
Перед аналізом сечі на метанефрини необхідно за 3 дні виключити з раціону продукти, насичені амінами (ваніль, шоколад, каву, какао, чай, колу, пиво, банани, авокадо, томати, алкоголь). За 24 години до дослідження потрібно виключити фізичні навантаження та стреси. У разі прийому тетрациклінових антибіотиків, резерпіну, транквілізаторів, адреноблокаторів, інгібіторів МАО, симпатоміметиків слід погодити з лікарем їх відміну за 24 години до аналізу.
За 1-2 дні до збору сечі важливо виключити фактори, які можуть спотворити результати аналізу:
- продукти, які можуть змінити колір сечі (наприклад, яскраво забарвлені фрукти, овочі та страви з них, копченості, солодке і маринади);
- алкоголь, прийом вітамінів, біодобавок, діуретиків;
- серйозні фізичні навантаження, баню та сауну.
Менструація, інфекційне захворювання з підвищенням температури або значне підвищення артеріального тиску є причиною для перенесення терміну здачі аналізу.
Збір сечі для дослідження необхідно проводити в чисту суху місткість (найкраще одноразову) після ретельного туалету промежини та зовнішніх статевих органів (для цього ретельно вимити руки, помити статеві органи, з використанням стерильних марлевих серветок і теплою мильною води в напрямку спереду назад; промити статеві органи ще раз теплою водою і витерти серветкою).
Для аналізу сечі за Нечипоренком збирається середня порція ранкової сечі відразу після сну. Сечу збирають у чисту суху місткість (найкраще одноразову).
Перед збором сечі зробити туалет зовнішніх статевих органів. Жінки проводять туалет у напрямку спереду назад слабким мильним розчином. Аналіз не проводиться в дні менструації.
Після гігієнічних процедур слід почати сечовипускання в унітаз, потім затримати його і виділити сечу в спеціальну місткість в кількості 10-20 мл. Після цього сечовипускання завершується в унітаз. Зібрана сеча передається в лабораторію для аналізу.
- У день перед взяттям біоматеріалу бажано утриматися від фізичних навантажень, прийому алкоголю, не вживати в їжу овочі та фрукти (буряк, морква, цитрусові, кавуни), червоне вино, полівітаміни, які можуть змінити колір сечі.
- Виключити прийом сечогінних препаратів протягом 48 годин до збору сечі (узгоджується з лікарем).
- Небажаний збір біоматеріалу раніше, ніж через 5-7 днів після цистоскопії.
- Жінкам не можна збирати сечу під час менструації, а також не рекомендується здавати аналіз сечі за 2 дні до менструації та 2 дні після.
- Перед збором сечі провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів.
- Для дослідження збирається повна порція сечі (краще збирати першу ранкову сечу). Пацієнт починає мочитися в першу місткість, заповнюючи 1/3 обсягу контейнера. Продовжує мочитися в другу, заповнюючи її на 3/4 об'єму контейнера. Важливо, щоб друга порція сечі була більшою за обсягом. Щільно закрутити кришки контейнерів.
- Можливий збір сечі в будь-який час протягом дня (при цьому бажано не мочиться перед збором сечі на аналіз 4-5 годин).
- Промаркувати місткості для збору сечі: 1 — перша порція, 2 — друга порція.
- Для чоловіків перед дослідженням рекомендується статеве утримання протягом 2-х днів.
За 3-4 дні до аналізу калу слід скасувати медикаменти, домішки яких заважають мікроскопічному дослідженню і впливають на зовнішній вигляд калових мас, а також підсилюють перистальтику кишечника (проносні, ваго- і симпатикотропні засоби, коалін барію сульфат, препарати вісмуту, заліза та препарати, що вводяться в ректальних свічках, приготованих на жировій основі).
Якщо метою дослідження є виявлення прихованих кровотеч, то за 3 дні до здачі слід виключити м'ясо, рибу, всі види зелених овочів.
Фекалії після дефекації відбирають з різних ділянок у стерильний одноразовий контейнер. Кал повинен бути доставлений у лабораторію і досліджений у день дефекації, не пізніше за 1 годину після дефекації.
З дієти пацієнта на період підготовки виключаються м'ясні та рибні страви, яблука, помідори, зелені овочі, а також ліки, що змінюють колір калу. Дієти дотримуватись не менше, ніж 3 дні напередодні дослідження. Збирають кал у стерильний одноразовий контейнер для дослідження вранці.
Дослідження калу на приховану кров не рекомендується проводити у період менструації, за наявності кровотечі з гемороїдальних вузлів, гематурії, а також впродовж 2 тижнів після проведення інструментальних досліджень ШКТ та медичних маніпуляцій (колоноскопії, ректоманоскопії, очищення кишечника за допомогою клізм тощо). Користуватися ректальними свічками перед дослідженням калу заборонено.
За місяць до здачі калу припинити приймати антибіотики, інгібітори протонної помпи (омепразол, лансопразол, пантопразол, рабепразол, езомепразол); за 2 тижні — препарати вісмуту (де-нол). За три дні не вживати алкоголь, їжу з великим вмістом клітковини (морква, капуста, висівки), а також здатну призводити до фарбування калових мас (буряк, напої з барвниками).
Зазвичай забір калу для дослідження проводять вранці, після сну. Під час збору слід уникати домішок сечі та виділень зі статевих органів. Не можна брати кал з унітазу.
Не рекомендується направляти кал на дослідження в наступних випадках:
- після клізм і рентгенологічного дослідження шлунка;
- після використання ректальних свічок;
- після прийому проносних, ферментних препаратів, антибіотиків, препаратів барію, вісмуту, заліза, активованого вугілля та інших сорбентів;
- після вживання в їжу помідорів, томатного соку, томатної пасти, буряка, чорниці, гранатів та інших овочів і фруктів, що містять фарбувальні речовини.
Зібрати порцію калу необхідно в стерильний контейнер з ложечкою і кришкою. Для збору калу потрібно використовувати медичне судно або горщик. Товари та послуги для обробки судна використовувати не потрібно — досить попередньо добре вимити місткість з милом і кілька разів сполоснути проточною водою, а потім обдати окропом і висушити. Після дефекації відібрати пробу калу в кількості 5-10 грамів (одна чайна ложка, але не більше, ніж 1/3 об'єму контейнера) і закрити кришкою. Стежити, щоб кришка контейнера була добре загвинчена.
До відправки біоматеріал повинен зберігатися в холодильнику при температурі +2...+8°С. Матеріал повинен бути доставлений протягом доби від моменту збору.
- Мінімум за 3 години до взяття мазків з ротоглотки (зіву) не можна вживати їжу, пити, чистити зуби, полоскати рот/горло, використовувати спрей-освіжувач для ротової порожнини, жувати жувальну гумку, курити.
- Мінімум за 3 години до взяття мазків з носоглотки не можна промивати ніс, використовувати спреї, краплі, мазі для носа.
- За два дні до взяття мазка рекомендується відмовитися від вживання спиртних напоїв.
Жінки. Матеріал для дослідження відбирають у жінок перед менструацією або через 1-2 дні після її завершення. Матеріал відбирають до початку проведення мануального обстеження! Для контролю ефективності лікування забір матеріалу здійснюють не раніше, ніж через 4-6 тижнів після завершення терапії.
Чоловіки. Для діагностики урогенітальних інфекцій у чоловіків досліджують зішкріб епітеліальних клітин уретри, першу порцію сечі, секрет передміхурової залози і/або еякулят (сперму). За 12 годин до забору матеріалу не рекомендується проводити туалет статевих органів. За 2 години до здачі потрібно утриматися від сечовипускання. За 3 дні виключити статеві контакти та використання місцевих препаратів (мазей, присипок тощо).
Для дослідження відбирають першу порцію ранкової сечі в кількості 15-25 мл у спеціальний сухий стерильний флакон або контейнер на 50-60 мл.
Жінки. Збір сечі проводиться після ретельного туалету зовнішніх статевих органів, щоб у сечу не було виділень із них. Бажано закладати тампон у піхву перед забором матеріалу для попередження контамінації сечі виділеннями з піхви. Також не слід проводити забір сечі під час менструації.
Чоловіки. Перед збором сечі проводять туалет зовнішніх статевих органів. Під час сечовипускання необхідно повністю відтягнути шкірну складку, звільнити зовнішній отвір сечовипускального каналу.
За 24 години не слід застосовувати медпрепарати (краплі, мазі). Перед забором матеріалу можна вмиватися і користуватися косметичними засобами.
Перед відбором букального епітелію слід виключити прийом їжі не менше, ніж за 2 години. Протягом 30 хвилин утриматися від куріння і вживання гарячих напоїв. Провести триразове полоскання порожнини рота водою.
Зішкріб з ротоглотки
Забір мазка проводиться натщесерце або не раніше, ніж через 2-4 години після прийому їжі.
Змиви з ротоглотки
Перед отриманням матеріалу необхідно провести попереднє полоскання порожнини рота водою. Потім ретельно прополоскати ротоглотку (протягом 10-15 секунд) за допомогою 10 мл ізотонічного розчину натрію хлориду.
Слина
Перед відбором слини слід виключити прийом їжі протягом 4-х годин, провести трикратне полоскання порожнини рота фізіологічним розчином.
Протягом 3-х днів перед дослідженням виключити використання будь-яких косметичних засобів (крем, мило, лосьйони тощо), Не мочити місце ураження в день здачі біоматеріалу, не використовувати місцеві лікарські препарати.
Бактеріологічне дослідження калу проводиться для визначення наявності сальмонели, шигели, збудників кишкової групи інфекцій та дисбактеріозу. За 1-3 дні до дослідження потрібно виключити з раціону продукти, що посилюють бродіння в кишечнику, та алкоголь. Забір біоматеріалу потрібно проводити не раніше, ніж через 8-10 годин після останнього прийому їжі. Перед забором біоматеріалу потрібно спорожнити сечовий міхур в унітаз, після чого зібрати кал шляхом природної дефекації в підкладне судно.
Мазок із глотки виконується натще або через 3-4 години після прийому їжі. Перед забором біоматеріалу не можна промивати носові проходи, використовувати спрей та інтраназальні препарати.
За 24 години до забору біоматеріалу слід утриматися від використання медичних препаратів (очних крапель та мазей). Вмиватися перед забором біоматеріалу з очей можна.
Для дослідження необхідно зібрати ранкову порцію мокроти. Перед забором біоматеріалу потрібно почистити зуби та прополоскати ротову порожнину кип’яченою водою. Якщо мокрота не виділяється або виділяється епізодично в скудній кількості, рекомендується використовувати подразнювальні інгаляції. Допускається зберігання мокроти перед дослідженням у холодильнику до 2-3 годин.
Для дослідження необхідно зібрати середню порцію вільно випущеної сечі в об’ємі 3-5 мл. Забір виконується вранці після ретельного туалету зовнішніх статевих органів. При транспортуванні проб сечі потрібно врахувати температуру зовнішнього середовища.
- Збір біологічного матеріалу необхідно проводити тільки в стерильні, міцні, герметичні одноразові контейнери, призначені для бактеріологічних досліджень, в яких за відкриття не утворюється аерозоль. Мити стерильний контейнер перед використанням заборонено!
- Проби необхідно збирати з мінімальним забрудненням матеріалу нормальною мікрофлорою, оскільки її наявність призводить до помилкового трактування результату.
- Проби необхідно збирати до початку терапії антибактеріальними, імунобіологічними, протигрибковими препаратами (загального і місцевого значення).
- За контролю ефективності лікування дослідження проводиться через 14 днів після закінчення курсу лікування.
- За збору і транспортування проби не забруднювати зовнішню поверхню посуду.
- Зібрані проби доставляють в лабораторії у найкоротші терміни від моменту збору.
- Для контролю результату лікування бактеріологічні дослідження рекомендовано проводити через 5-7 днів після закінчення курсу лікування без прийому імунобіологічних препаратів і не раніше, ніж через 14 днів у разі прийому імунобіологічних препаратів.
- Матеріал із зіву: мазок із глотки забирають натщесерце або через 3-4 години після прийому їжі.
- Матеріал з носа: перед забором не можна промивати носові ходи, використовувати спрей, інтраназальні препарати.
- Матеріал з очей: за 6-8 годин до взяття матеріалу скасовують усі медикаменти та процедури (загальні та місцеві), у день взяття не можна вмивати очі.
- Матеріал із зовнішнього вуха: за 6-8 годин до взяття матеріалу скасовують всі медикаменти та процедури (загальні та місцеві).
- Мокрота: для дослідження збирають ранкову порцію мокроти. Перед збором мокротиння необхідно почистити зуби та прополоскати порожнину рота кип'яченою водою. Якщо ж пацієнт не виділяє мокроту або виділяє її епізодично і в скудній кількості, то слід застосувати подразнювальні інгаляції. Допускається зберігання мокротиння перед дослідженням у холодильнику, але не більше за 2-3 години.
- Сеча: вранці, після ретельного туалету зовнішніх статевих органів у стерильний посуд збирають середню порцію вільно випущеної сечі в кількості 3-5 мл. За транспортування проб сечі необхідно враховувати температуру зовнішнього середовища.
- Сперма: перед збиранням матеріалу необхідно ретельно провести туалет зовнішніх статевих органів з милом і водою. Головку статевого члена і крайню плоть промокнути стерильною серветкою. Матеріал отримують шляхом мастурбації та збирають у стерильний контейнер.
- Посів з урогенітального тракту (чоловіки та жінки): за 24 години до дослідження рекомендується виключити статеві акти, місцеві лікарські препарати (свічки), вагінальні дезінфікувальні засоби, спринцювання, використання лубрикантів, тампонів, спермицидів, розчину оцту, Люголя, трансвагінальне УЗД, кольпоскопію. Взяття біоматеріалу не проводиться під час менструації. Контроль лікування рекомендується проводити не раніше, ніж на 14-21 день після закінчення терапії. За взяття мазка з уретри жінкам і чоловікам потрібно не мочитися протягом 2 годин.
- Грудне молоко: перед зціджуванням молока вимити руки з милом, ретельно обробити соски та навколососкову область молочних залоз тампонами, змоченими 70% етиловим спиртом або іншим антисептиком (кожна залоза обробляється окремим тампоном). Перші 5-10 мл зцідженого молока виливаються, наступні 3-4 мл зціджують у стерильну місткість (для кожної залози окремо). Контейнер закривається кришкою, маркується та доставляється в лабораторію. Від моменту зціджування молока до початку його дослідження не повинно пройти понад 2 години.
- Кал на дисбактеріоз: за 1-3 дні до взяття проби потрібно дотримуватися дієти, яка виключає продукти, що посилюють бродіння в кишечнику, а також алкоголь. Від моменту останнього вживання їжі до взяття матеріалу має пройти не менше за 8-10 годин. Матеріалом служать випорожнення після природної дефекації, які збирають у стерильний герметичний контейнер з широкою шийкою і щільною кришкою, що загвинчується без консерванту. Перед збором аналізу слід помочитися в унітаз, потім шляхом природної дефекації в підкладне судно зібрати випорожнення (важливо простежити, щоб у них не потрапила сеча). Матеріал беруть з середньої порції калу скляною або дерев'яною паличкою в кількості не менше за 1 г. За наявності в випорожненнях патологічних домішок (слиз, пластівці, гній) їх слід включати в досліджувану пробу. Матеріал необхідно доставити в лабораторію не пізніше, ніж через 2 години після взяття проби.
Біоматеріал для аналізу на антиспермальні антитіла необхідно збирати після статевого утримання впродовж 4 днів. За 3-4 дні до аналізу потрібно утриматися від масажу простати та за 2 дні не виконувати інструментальних методів діагностики та фізіопроцедур. У цей період також потрібно відмовитися від відвідування лазні та сауни, уникати стресових ситуацій та фізичного перенапруження. Напередодні забору сперми для аналізу необхідно виключити смажену та жирну їжу, а також алкоголь. За 2 години до аналізу не можна курити.
Біоматеріал для спермограми збирають після статевого утримання, яке повинно тривати не менше за 48 годин, але не більше за 7 днів. У цей період чоловікові слід утриматися від алкогольних напоїв, відвідування лазні та сауни, ультрависокочастотної терапії (УВЧ-терапії) і прийому лікарських засобів (крім життєво необхідних препаратів, призначених лікарем для постійного застосування). Якщо дослідження проводиться кілька разів, для найбільш точних результатів бажано встановлювати однакові періоди утримання.
Еякулят отримують шляхом мастурбації. Сперму збирають у спеціальний контейнер. Використання презерватива для збору сперми заборонено, оскільки речовини, які використовуються під час виробництва презервативів, можуть впливати на рухливість сперматозоїдів. Контейнер зі спермою доставляють в лабораторію, під час транспортування важливо зберігати температуру від +27°С до +37°С.
Якщо мастурбація була успішною, але еякулят не був отриманий (коли потрібно виявити наявність ретроградної еякуляції, тобто закидання еякуляту в сечовий міхур), чоловікові необхідно відразу помочитися і доставити на аналіз всю отриману сечу.
Час збору слини для дослідження визначає лікар. За 30 хвилин до забору біоматеріалу слід відмовитися від їжі та вживання напої, паління та чищення зубів. За 24 години до забору слини потрібно виключити спиртні напої. Необхідно прослідкувати, щоб зразок не містив частинок губної помади та крові. Мікрокровотеча з ясен може викликати підвищення показників внаслідок змішування крові зі слиною.
Клінічним матеріалом для дослідження на демодекс є епітеліальний зішкріб з вій, брів та вміст папул. За 3 дні до дослідження не можна користуватися декоративною косметикою, засобами особистої гігієни з високим вмістом лугів, а також використовувати місцеві лікарські препарати. За 24 години до забору біоматеріалу не можна умовитася водою.
Проводити забір біоматеріалу потрібно вранці після пробудження до дефекації. Правила забору матеріалу:
-
Відріжте смужку скотча шириною 2 см та довжиною 6 см.
-
Кілька разів притисніть смужку липкою стороною до періанальної області та анального проходу.
-
Прикладіть смужку липкою стороною до предметного скла відповідного розміру.
-
Здайте зібраний матеріал у лабораторію.
Для дослідження гінеколог проводить зішкріб біоматеріалу з усієї поверхні ектоцервіксу, цервікального каналу та за потреби з візуально уражених ділянок. Проводити забір біоматеріалу рекомендується з 10 по 20 день менструального циклу.