Дитяча офтальмологія в Харкові

Берегти очі потрібно з дитинства. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я близько 80 % випадків зорових патологій відносять до порушення зору в дітей. Останнім часом збільшилася кількість дітей, у яких діагностують проблеми з зором.
Це зрозуміло: 21 століття – світ гаджетів, і кожна дитина майже з пелюшок знайомиться з планшетом або смартфоном. Тривале використання такої техніки знижує гостроту зору, що призводить до порушення рефракції й акомодації.

З якими симптомами звертатися до дитячого офтальмолога?

Регулярна перевірка зору в дитини допоможе уникнути очних хвороб у дитячому віці. Батьки повинні подбати про те, щоб дитячий лікар-офтальмолог проводив оцінку зору малюка не лише в дошкільному, але й у шкільному, підлітковому віці. Зокрема, учні початкових класів часто страждають короткозорістю (міопія), далекозорістю (гіперметропія), а також астигматизмом, косоокістю.

Звертатися до лікаря потрібно, якщо помітили, що ваша дитина:

 • страждає сльозотечею;
 • часто тре очі, відчуває печіння або свербіж в області очей;
 • скаржиться на болі в голові, стомлення очей;
 • не переносить яскраве світло;
 • жмуриться, низько нахиляється, щоб щось прочитати або розглянути;
 • відмовляється читати або водить пальцем по рядку книги, боячись втратити місце читання.

Усі ці ознаки говорять про те, що дитина погано бачить, причини того, що відбувається, можуть бути різні. Можливо, досить усього лише змінити світильник, а можливо, це свідчить про те, що розвивається очна патологія. Лише дитячий офтальмолог після обстеження очей дитини зможе встановити діагноз. Питання зорової працездатності малюка завжди повинні стояти в батьків на порядку денному. Несвоєчасне звернення до лікаря загрожує втратою зору не лише в дитячому або підлітковому віці, але й у дорослому житті.

Лікування косоокості в дітей

Косоокість – порушення положення очей, що виражається в скривленні погляду (одного або обох очей).

Причини виникнення дуже різноманітні: з'являється в результаті травм (у тому числі й психічних), інфекцій, захворювання центральної нервової системи, уроджених або набутих аномалій розвитку очей.

Косоокість може бути як уродженого, так і набутого характеру. За стабільністю відхилення постійна та непостійна. Залежно від характеру та протікання захворювання при такому діагнозі лікар підбирає ефективне лікування зору в дітей.

При правильному підході поліпшується якість зору за допомогою:

 • підбору окулярів або м'яких контактних лінз;
 • апаратних процедур з корекції без операції.

Лікування ячменя

Запальний процес на повіках виникає, в основному, внаслідок потрапляння на слизову бактеріальної інфекції.

Також, причинами розвитку ячменя можуть бути:

 • переохолодження, зниження імунітету;
 • проблеми зі шлунком і кишечником;
 • погане харчування, недотримання правил особистої гігієни.

Іноді хвороба може розвиватися навіть на фоні застуди. Лікування ячменя засноване на підборі лікарських препаратів, (інстиляція антибактеріальних крапель, сухе тепло, УВЧ терапія.) Період терапії визначає офтальмолог. У цілому, вона спрямована на підняття імунітету, боротьбу з запаленням.

Амбліопія в дітей (ледаче око)

Зниження зору, під час якого одне око перестає виконувати зорову функцію, називають амбліопією. Причина виникнення амбліопії – косоокість.

У пацієнтів із цим діагнозом відсутній бінокулярний зір. Цей стан, під час якого мозок оцінює предмети в полі зору обох очей і збирає образи в єдину картинку. Амбліопію необхідно виявити якомога раніше, тому що згодом захворювання може збільшитися аж до повного придушення зорових функцій у амбліопічного ока.

Лікування амбліопії може проходити за кількома напрямками: тренування амбліопічного ока, правильна корекція аметропії й усунення косоокості.

Корекція зору в дітей і підлітків

Найоптимальніший і найбезпечніший спосіб корекції зору – підбір окулярів і контактних лінз.

Для цього необхідно пройти повну діагностику й одержати консультацію дитячого офтальмолога із приводу поставленого діагнозу. Провести циклоплегію – повне зняття надлишкового тонусу акомодації, що виключає неправильну корекцію.

Видалення сторонніх предметів, що потрапили в око

Нещасні випадки, під час яких страждають очі, - не рідкість. Якщо таке відбулося, терміново звертайтеся до лікаря. У більшості випадків під час потрапляння в око сторонніх предметів може запалитися слизова. Як правило, такі випадки є небезпечними. Необхідно з’явитися до лікаря-офтальмолога.

Залежно від виду стороннього предмета та тривалості його знаходження в оці може призвести до запалення не лише слизової, але й переднього та заднього відрізка ока. Лікар вчасно надасть допомогу, щоб прискорити відновлення зорової функції та не допустити виникнення ускладнень. Самостійне вилучення стороннього предмета з очей підручними засобами (пінцетом, ватяною паличкою, пальцями) може призвести до втрати зору. Це стосується й випадків, коли сторонній предмет знаходиться на передньому відділі ока (кон’юнктиви, рогівки, склери).

У медичному центрі «ОН Клінік Харків» ваша дитина отримає кваліфіковану допомогу від досвідчених дитячих офтальмологів. У медичному центрі встановлене нове офтальмологічне обладнання, що дозволяє проводити якісну діагностику та лікування захворювань очей. У медичному центрі практикують лише безопераційне лікування зору за ефективними інноваційними методиками.

Запишіть дитину на очне обстеження вже зараз по телефону або за допомогою електронної заявки на сайті дитячого медичного центру.

Вартість прийому лікарів офтальмологій у Харкові

Повне обстеження лікаря-офтальмолога (візіометрія, офтальмоскопія, обстеження переднього відрізка, визначення рефракції за допомогою КРФ)
550грн. / 523грн.
Визначення рефракції за допомогою КРФ
250грн. / 238грн.
Первинна консультація лікаря офтальмолога (без діагностики)
350грн. / 333грн.
Повторна консультація лікаря офтальмолога (без діагностики)
350грн.
Оплата в мед. центрі
ОНЛАЙН-Первинна консультація лікаря офтальмолога (без діагностики)
350грн. / 333грн.
ОНЛАЙН-Повторна консультація лікаря офтальмолога (без діагностики)
350грн. / 333грн.
ОНЛАЙН Повторна консультація лікаря офтальмолога (без діагностики) за кордон
ОНЛАЙН Первинна консультація лікаря офтальмолога (без діагностики) за кордон

Адреса: Харків, пр. Московський, 257

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі