Малоінвазивна хірургія в Харкові

Під час проведення хірургічних операцій необхідно мінімізувати ризик ускладнень для організму, що можливо за використання методів малоінвазивної хірургії.
Малоінвазивна хірургія - це хірургія, націлена на мінімізацію області втручання в організм і ступеня травмування тканин.

Ми приймаємо з:

Що таке малоінвазивна хірургія?

Малоінвазивна хірургія передбачає проведення операції з використанням мінімального знеболення (седації) через природні фізіологічні отвори, невеликі розрізи або точкові проколи тканин.

У чому переваги малоінвазивної хірургії?

До переваг малоінвазивної хірургії відносяться:

 • мінімальний негативний вплив на організм пацієнта;
 • мінімізація больових відчуттів після проведення операції;
 • низький ризик післяопераційних ускладнень;
 • швидке відновлення працездатності.

А ви приймаєте пацієнтів з інших міст?

У відділенні малоінвазивної хірургії «ОН Клінік Харків» проводяться операції для пацієнтів з будь-якого міста. Для вашої зручності перша консультація з хірургом може проходити в онлайн-режимі, після чого пацієнт приїжджає до Харкова безпосередньо для проведення оперативного втручання.

За яких симптомів необхідна консультація хірурга?

Консультація хірурга необхідна за появи таких симптомів:

 • виражений біль внаслідок травм;
 • дефекти нігтьової пластини та запалення нігтьового валика;
 • незагоєні рани;
 • великі гематоми навколо травмованої області.

Хірург оглядає пацієнта, вивчає його історію хвороби (якщо вона є) і вислуховує скарги. При необхідності лікар направить на додаткові дослідження (рентген, біохімічний і клінічний аналіз крові, аналіз сечі, коагулограму). Потім хірург ставить діагноз і призначає схему лікування. Для запису на прийом до хірурга в медичний центр «ОН Клінік Харків» зателефонуйте за телефонами, вказаними на сайті, або заповніть форму онлайн.

За яких захворювань необхідна консультація хірурга?

Консультація хірурга необхідна за наявності таких захворювань:

 • поліпи жовчного міхура;
 • хронічний холецистит;
 • поліпи сечового міхура, уретри;
 • цистит;
 • уретрит;
 • грижі (пахова, пупкова, стегнова, білої лінії живота);
 • патології щитовидної залози - Базедова хвороба, тиреотоксичний зоб;
 • фіброма;
 • ліпома;
 • гінекомастія (справжня, хибна);
 • аденома простати.

Хірургічне лікування жовчнокам'яної хвороби

Жовчнокам'яна хвороба характеризується формуванням каменів в жовчному міхурі через застій жовчі в органі і зміни її складу. Захворювання протікає безсимптомно до тих пір, поки камені не перешкоджають відтоку жовчі та не пошкоджують стінки жовчного міхура, провокуючи його запалення (калькульозний холецистит). Єдиним ефективним методом лікування жовчнокам'яних хвороб є операція з видалення органу, так як він вже не виконує свою функцію.

Крім того, на тлі запальних процесів в жовчному міхурі можуть розвинутися поліпи - пухлини, схильні до злоякісного переродження. Хірургічне лікування поліпів жовчного міхура нерідко призводить до рецидивів, тому в такому випадку теж показано видалення органу - холецистектомія. Операція виконується через 4 маленьких проколи в шкірі живота. Перевагами даної методики малоінвазивної хірургії є низький ризик післяопераційних ускладнень, відсутність шрамів і короткий відновлюваний період.

Хірургічні методи лікування гриж

Грижі є випирання внутрішніх органів черевної порожнини під шкіру через ділянку розтягнутої або ослабленої черевної стінки. До типових проявів грижі відносять появу на тілі шишки, схожу на пухлину, а також біль у животі або паху при кашлі, фізичних навантаженнях або напруженні. Грижі з'являються через підвищений внутрішньочеревний тиск (в результаті підняття важких предметів, тривалого кашлю, напруження при відвідуванні туалету) і розтягування м'язів черевної стінки. У жінок важкі пологи можуть провокувати розвиток грижі білої лінії живота.

Для діагностики грижі досить зовнішнього огляду з пальпацією або УЗД. Лікування гриж виключно хірургічне. Існує два види операцій з видалення гриж (герніопластики) - відкрита і лапароскопічна. Під час відкритої операції лікар робить маленький надріз в районі грижі, вправляє органи на місце і закриває дефект очеревини сітчастим імплантом, що запобігає рецидиву захворювання. Під час лапароскопічної герніопластики ті ж маніпуляції хірург здійснює через кілька проколів в області пупка.

Лікування щитоподібної залози хірургічними методами

Хвороби щитовидної залози призводять до порушення роботи всього організму. Основними симптомами патологій щитовидки є постійна втома, труднощі з концентрацією уваги, випадання волосся, відчуття клубка в горлі, безпричинні коливання ваги.

Аутоімунні захворювання щитовидки на початковій стадії протікають приховано. Ознаки патології з'являються і посилюються в міру руйнування органу власними імунними клітинами людини. При гіперфункції щитоподібної залози відзначається надмірне потовиділення, приливи жару, зниження маси тіла при підвищеному апетиті, дратівливість, порушення менструального циклу і безпліддя.

Для діагностики щитовидки призначають аналіз на гормони (ТТГ, Т4, Т3) і УЗД органу. При неефективності медикаментозної терапії щитоподібної залози показано хірургічне лікування. Операція з видалення щитовидки (тиреоїдектомія) буває повною або частковою. Часткове видалення щитовидної залози показано при дифузному токсичному зобі з ділянками здорової тканини. Повна тіреоідектомія виконується в разі раку щитоподібної залози, коли терапія радіоактивним йодом неефективна. 

Хірургічне лікування фіброми

Фіброма - доброякісна пухлина, розростається з клітин сполучної тканини. Фіброми бувають поодинокими і множинними. Доброякісні пухлини м'яких тканин з'являються на будь-якій ділянці тіла. Основний симптом фіброми - наявність ущільнення під шкірою (до 15 мм в діаметрі). М'які фіброми нагадують зморщений коричневий мішечок, який кріпиться до шкіри за допомогою тонкої ніжки.

Лікування фіброми здійснюється тільки хірургічним шляхом. Видалення новоутворення відбувається під час відкритої операції. Після знеболювання хірург робить невеликий надріз на шкірі, видаляє пухлину і накладає косметичний шов. Після видалення фіброми хірургічним шляхом пацієнта в той же день виписують додому.

Хірургічне лікування істинної та хибної гінекомастії

Істинна гінекомастія (розростання тканин грудної залози у чоловіків) розвивається через гормональний дисбаланс та інші несприятливі чинники. При хибній гінекомастії збільшення об'єму грудей відбувається за рахунок скупчення підшкірного жиру. До основних симптомів істинної гінекомастії відносять збільшення однієї або обох грудних залоз, почуття розпирання, тяжкості або болю в грудях. На розвиток захворювання також вказує наявність ущільнень у молочній залозі та поява виділень із сосків.

Оптимальним методом лікування гінекомастії у чоловіків є хірургічне втручання, бо медикаментозна терапія ефективна не у всіх випадках і має свої побічні ефекти та протипоказання. Під час малоінвазивної операції хірург через невеликий надріз в області соска видаляє надлишкову тканину, а потім накладає косметичний шов. Пацієнта переводять в палату, де він перебуває під наглядом лікарів від декількох годин до доби. Протягом 2-3 тижнів після операції показано носіння стягуючої пов'язки.

Видалення чужорідного тіла ендоскопічним методом

Сторонні тіла - це чужі організму предмети, які можуть потрапляти в нього із зовнішнього середовища. Найчастіше сторонні тіла потрапляють в організм маленьких дітей, які можуть ковтати їх, вдихати, вставляти в ніс або вуха.

Для вилучення чужорідних тіл з організму застосовується ендоскопічний метод, тобто видалення відбувається шляхом введення ендоскопічних інструментів. Видалення чужорідного тіла ендоскопом проводиться під повним візуальним контролем лікаря. Операція з видалення стороннього тіла проводиться без анестезії або під місцевою анестезією.

У медичному центрі «ОН Клінік Харків» проводиться:

 • ендоскопічне видалення сторонніх тіл з дихальних шляхів, горла і носа;
 • ендоскопічне видалення стороннього тіла з гайморової пазухи;
 • видалення сторонніх предметів з органів шлунково-кишкового тракту ендоскопічним методом.

Якщо ви потребуєте хірургічне лікування захворювання, запишіться на консультацію до хірурга в медичний центр «ОН Клінік Харків». Залиште заявку на сайті або зателефонуйте за вказаним телефоном. Наші оператори дадуть відповіді на всі ваші запитання.

Вартість прийому лікарів хірургії у Харкові

Консультація хірурга
350 грн / 333 грн
Консультація торакального хірурга
400 грн / 380 грн
ОНЛАЙН Консультація хірурга
350 грн / 333 грн
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
350 грн / 333 грн
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення

Всі лікарі відділення