Лікування раку стравоходу в Харкові

Рак стравоходу — це злоякісне новоутворення стравоходу, небезпечне перекриттям його провіту та поширенням пухлини на інші органи. За підозри на онкологічне захворювання стравоходу необхідна консультація онкохірурга.

Причини раку стравоходу

Причинами розвитку раку стравоходу є тютюнопаління та вживання алкоголю. Розвитку злоякісних езофагеальних новоутворень також сприяють хронічні захворювання стравоходу (гастроезофагеальний рефлюкс, ентерит), хімічні та термічні опіки слизової оболонки стравоходу, наявність випадків раку стравоходу в найближчих родичів. До факторів ризику розвитку раку стравоходу також належить вік старше 50 років, ожиріння та ультрафіолетове опромінення.

Симптоми раку стравоходу

Злоякісні пухлини стравоходу розвиваються безсимптомно. Онкологія стравоходу починає проявлятися за збільшення пухлини, яка блокує просвіт органу, тим самим ускладнюючи просування харчової грудки.

Ознакою раку стравоходу є прогресуюча дисфагія (утруднене ковтання): спочатку стає важко ковтати тверду їжу, пізніше утруднюється ковтання рідин. Симптоми раку стравоходу:

  • зниження ваги;
  • загрудинний біль;
  • осиплість голосу (за здавлення голосових зв'язок пухлиною).

Для діагностики раку стравоходу застосовується ендоскопічне дослідження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту — фіброгастродуоденоскопія (ФГДС), яке дозволяє відрізнити пухлину стравоходу та рак шлунка. Для уточнення розмірів і розташування пухлини лікар також може призначити рентгенографію та комп'ютерну томографію стравоходу.

За виявлення пухлини стравоходу лікар бере біопсію (ділянку тканини) для подальшого дослідження. Біопсія дозволяє визначити вид пухлини:

  • плоскоклітинний рак стравоходу або сквамозно-клітинну карциному стравоходу (найчастіше розвивається у верхній половині органу);
  • аденокарциному стравоходу (переважно рак нижньої третини стравоходу).

Залежно від розташування пухлини рак стравоходу може бути ендофітним та екзофітним. Ендофітний рак стравоходу розвивається в товщі слизової оболонки, а екзофітний рак зростає в просвіті стравоходу.

Лікування раку стравоходу в Харкові

Хірургія стравоходу доступна в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Лікування езофагеального раку полягає у видаленні частини стравоходу, ураженої пухлиною. Вилікувати рак стравоходу можна на ранніх стадіях, коли пухлина ще дала метастази до інших органів.

Операція на стравоході за раку включає видалення лімфатичних вузлів з метою зменшити ризик поширення пухлини. Завдяки операції на стравоході відновлюються прохідність органу та здатність вживати їжу. Після лікування раку стравоходу протягом п'яти років необхідно регулярно проходити обстеження в онкохірурга.

Записатися на прийом до хірурга та на хірургічне лікування раку стравоходу в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном або через форму запису на прийом на сайті. Дізнатись вартість консультації онкохірурга та операції за раку стравоходу можна також на сайті або за телефоном.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість лікування раку стравоходу у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама