Хірургічне видалення ліпоми в Харкові

Жировик на тілі (ліпома) з'являється у чоловіків і жінок переважно після 40 років. Новоутворення може локалізуватися на голові, шиї, плечах, спині та животі, рідше - руках і стегнах. Ліпоми завдають не лише естетичний дискомфорт, але і хворобливі відчуття, якщо виростаючи, здавлюють нервові закінчення в шкірі. Крім того, при механічному пошкодженні жировика в нього може проникнути інфекція і викликати запалення тканин, тому краще провести хірургічне видалення ліпоми.

Що таке ліпома і чи небезпечна?

Ліпома - доброякісна пухлина, що розвивається в підшкірно-жирової клітковині. Вона являє собою скупчення жиру, укладену в капсулу зі сполучної тканини. Зовні ліпома виглядає як напівкругла опукла «шишка» під шкірою. Вона м'яка на дотик, рухлива, і як правило, безболісна. Розмір доброякісної пухлини зазвичай не перевищує 3-4 см в діаметрі, але іноді вона може розростатися до 15 см в діаметрі та більше. Ліпома росте дуже повільно, протягом декількох років.

Ліпома не схильна до переродження в злоякісну пухлину, тому вона не є небезпечною для здоров'я. Але важливо переконатися в тому, що це не ліпосаркома, яка може переродитися в рак. При появі будь-якого новоутворення шкіри потрібно проконсультуватися з лікарем і провести діагностику.

Існує кілька видів підшкірних жировиків:

 • періневральна ліпома зростає навколо нервів;
 • люмбосакральна ліпома виникає поруч з хребцями або спинномозковим каналом;
 • м'язова ліпома проростає крізь м'язові волокна;
 • вагінальна ліпома виникає найчастіше на передній стінці піхви.

Крім звичайної ліпоми, що складається переважно з жиру, існують такі види жировиків:

 • фіброліпома - містить жир і фіброзну тканину;
 • міоліпома - складається з жирових і м'язових клітин;
 • ангіоліпоми пронизана дрібними кровоносними судинами;
 • міелоліпома - крім жиру містить клітини червоного кісткового мозку. Міелоліпома вражає наднирники та зустрічається рідко.

Точні причини появи жировиків досі науково не встановлені. Але до основних факторів, що збільшує ризик розвитку ліпоми, відносять:

 • генетичну схильність;
 • вікові зміни;
 • порушення жирового обміну (нестача ферментів, відповідальних за розщеплення жирів);
 • патології печінки та підшлункової залози;
 • травми шкіри та підшкірно-жирової клітковини;
 • захворювання гіпофіза;
 • знижену функцію щитоподібної залози (гіпотиреоз).

Підшкірні ліпоми легко діагностуються під час візуального огляду та пальпації. Ліпоми всередині організму можна виявити за допомогою наступних діагностичних досліджень:

Також пацієнтові може бути призначена біопсія тканин пухлини, якщо у лікаря є сумніви щодо її доброякісної природи. Дослідження передбачає забір шматочка тканини для подальшого його вивчення під мікроскопом.

Чи можна видаляти ліпоми?

Видалення ліпоми показано, якщо вона:

 • заподіює естетичний і фізичний дискомфорт;
 • часто травмується;
 • змінила колір або консистенцію;
 • збільшується в розмірі;
 • здавлює нерви або призводить до порушення кровообігу в тій частині тіла, де вона розташована.

Якщо ліпома невеликого розміру і не викликає скарг, її можна не видаляти. У будь-якому випадку, перед тим як прийняти рішення про видалення жировиків на тілі, потрібно проконсультуватися з хірургом. Лікар проведе огляд, дасть направлення на діагностичні дослідження і за їх результатами прийме рішення про доцільність процедури.

Єдиним ефективним способом видалення жировик є хірургічна операція, так як ніякі лікарські препарати та засоби народної медицини не можуть вплинути на зменшення жирової тканини. Видалення ліпоми проводиться під час відкритої операції. Для знеболення використовується місцевий або внутрішньовенний наркоз. Лікар робить маленький розріз в місці розташування ліпоми, видаляє пухлину і накладає косметичний шов.

Під час видалення ліпоми не будуть зачіпатися навколишні здорові тканини, а на місці розрізу залишається ледь помітний рубець. Ризик рецидиву новоутворення після видалення жировика хірургічним способом зведений до нуля. По закінченню операції пацієнта переводять в стаціонарну палату, де він знаходиться від декількох годин до 1 дня, а потім виписують додому.

Реабілітаційний період після видалення ліпоми

Після операції з видалення ліпоми пацієнту необхідно регулярно обробляти шви антисептичним розчином, міняти пов'язку і не допускати її намокання. Після того, як знімуть шви (7-8 день) можна обговорити з лікарем можливість застосування мазей для загоєння рубців, якщо виникне така необхідність.

Для повного відновлення після видалення ліпоми потрібно приблизно 10-14 днів. Протягом цього періоду пацієнтові не рекомендується відвідувати баню, сауну, а також займатися спортом.

Записатися на консультацію лікаря-хірурга з приводу хірургічного видалення ліпоми в Харкові можна в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Зателефонуйте за вказаним телефоном або залиште заявку на сайті в будь-який зручний час.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість лікування ліпоми у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Видаляла у Олександра Кочеровського фібропапілому у січні і залишилася дуже задоволеною. Як людина лікар дуже приємний як хірург, так взагалі супер акуратний. Ні під час операції ні після неї я не відчула жодних болючих відчуттів. Шрамик дуже швидко гоїться і ніяк не турбує. Ще дуже порадувало як Олександр спілкувався зі...
Настя , 15.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з хірургії

Youtube OnClinic