Logo
0 800 30 11 77

Відновлення прохідності маткових труб у Харкові

Маткові (фаллопієві) труби — придатки матки, однією з функцій яких є транспортування яйцеклітини під час овуляції для подальшого запліднення. У разі непрохідності обох маткових труб підвищується ризик безпліддя (неможливості зачати дитину) і розвитку позаматкової вагітності.

Пластика маткових труб проводиться за допомогою лапароскопії або лапаротомії. Відновлення прохідності маткових труб у Харкові роблять у медичному центрі «ОН Клінік Харків». Запис на прийом до хірурга ведеться цілодобово.

Що таке непрохідність маткових труб?

Непрохідність маткових труб — патологічний стан, який характеризується звуженням або повним блокуванням просвіту придатка матки. Чистка труб у жінок проводиться тільки оперативним шляхом, медикаментозна терапія неефективна.

Причини непрохідності маткових труб

Залежно від причини забитих маткових труб виділяють анатомічну або фізіологічну непрохідність. Анатомічні патології зазвичай є вродженими і включають відсутність, недорозвиненість або повне блокування маткових труб.

Промивання труб у жінок може проводитися в разі погіршення тонусу маткової труби або порушення рухової активності війок (відповідають за переміщення яйцеклітини). Інші причини непрохідності маткових труб:

 • ендометріоз (розростання тканин, що вистилають матку, за її межами);
 • пошкодження слизової оболонки придатків матки (наприклад, під час медичних маніпуляцій);
 • гормональний збій;
 • перенесена позаматкова вагітність;
 • доброякісні або злоякісні пухлини (призводять до здавлювання труб);
 • порушення іннервації (зниження кількості нервових клітин);
 • гематоми або гнійники в органах таза;
 • захворювання, що передаються статевим шляхом (зокрема хламідіоз, гонорея, сифіліс);
 • наявність рубцевої тканини (спайок) після операцій на органах малого таза;
 • запальні захворювання репродуктивних органів (цервіцит, оофорит, сальпінгіт, сальпінгоофорит).

Непрохідність лівої або правої маткової труби може бути пов'язана з хронічним запаленням в організмі. Дослідження прохідності маткових труб рекомендується пройти в разі тяжкого перебігу інфекційних захворювань черевної порожнини (наприклад, ентериту, коліту, апендициту, пельвіоперитоніту).

Симптоми непрохідності маткових труб

Непрохідність маткових труб зазвичай протікає безсимптомно, що ускладнює її діагностику. Можливі ознаки закупорки фаллопієвих труб:

 • болі в ділянці таза (посилюються під час або відразу після місячних);
 • безбарвні та липкі виділення з піхви;
 • спазми в нижній частині живота.

Також у жінок у разі блокування можуть виникнути вагінальні кровотечі в середині циклу. У разі підозри на патологію необхідна консультація гінеколога для проведення обстеження і визначення причини закупорки. За необхідності відновлення прохідності маткових труб гінеколог направляє до хірурга.

Ускладнення непрохідності маткових труб

Непрохідність може призвести до безпліддя, оскільки яйцеклітина не може з яєчника потрапити в матку для подальшого запліднення. У разі часткової закупорки підвищується ризик позаматкової вагітності: яйцеклітина після запліднення залишається в трубі й імплантується (прикріплюється) в її стінці.

Підготовка до операції з відновлення прохідності маткових труб

Перед пластикою маткових труб хірург проводить огляд, призначає лабораторні аналізи для виключення протипоказань до операції. Підготовка до лапароскопії маткових труб включає:

 • загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;
 • коагулограму (для перевірки згортання крові);
 • дослідження сечі;
 • тести на гепатити В і С;
 • аналіз на сифіліс і ВІЛ.

Напередодні промивання маткових труб лікар також направить на флюорографію та електрокардіограму (ЕКГ) для оцінки функції легенів і серця. Операція з відновлення прохідності маткових труб може бути протипоказана за наявності запальних процесів в організмі, хронічних серцево-судинних патологій, порушеного згортання крові, цукрового діабету.

Діагностика непрохідності маткових труб у Харкові

Перед пластикою маткової труби хірург збирає особистий анамнез пацієнтки: запитує про наявність симптомів, перенесені запальні захворювання або позаматкову вагітність. Методи діагностики прохідності маткових труб включають:

 • ультразвукове дослідження прохідності маткових труб. Застосовується для візуалізації фаллопієвих труб, виявлення звужень або блокування, виявлення спайок, визначення їхньої кількості та локалізації;
 • хромосальпінгоскопія. Під час процедури в матку через її шийку вводиться забарвлювальна речовина, наявність якої оцінюють за допомогою спеціальних інструментів і приладів;
 • діагностична лапароскопія труб. Хірургічна процедура, під час якої лікар вводить тонку трубку з камерою (лапароскоп) через маленькі розрізи в черевній стінці для візуального дослідження органів малого таза.

Перед лікуванням спайок у маткових трубах лікар також може призначити гістероскопію — огляд порожнини матки за допомогою введення тонкої трубки з камерою і джерелом світла на кінці через шийку матки. Вибір типу операції залежить від результатів діагностики та причини блокування.

Відновлення прохідності маткових труб у Харкові

Першим кроком перед оперативним відновленням прохідності маткових труб є медикаментозне лікування захворювань, що викликали патологію. Лікар може призначити курс терапії, що включає протизапальні та гормональні засоби, антибактеріальні препарати, імунотерапію.

Методи відновлення прохідності фаллопієвих труб

Назва

Опис операції

Лапаротомія

 1. Хірург робить один вертикальний або горизонтальний розріз у черевній стінці для отримання доступу до органів черевної порожнини.
 2. Лікар візуально оцінює стан придатків матки і виявляє патології.
 3. За допомогою хірургічних інструментів хірург відновлює прохідність.
 4. Після завершення маніпуляцій розріз закривається за допомогою швів або спеціальних кліпс.

Лапароскопія

 1. Хірург робить три-чотири невеликих розрізи (зазвичай діаметром близько 0,5-1 см) у черевній стінці.
 2. Лікар вводить лапароскоп із камерою для візуалізації внутрішніх органів.
 3. Хірург-гінеколог оцінює стан придатків матки, виявляє зрощення і спайки.
 4. У разі виявлення блокування лікар проводить маніпуляції для розділення труб, видалення спайок і реконструкції органу.
 5. Після завершення маніпуляцій лапароскоп видаляють, розрізи закривають за допомогою косметичних швів.

Після лапароскопії для відновлення прохідності маткових труб реабілітація проходить швидше, оскільки під час операції практично не порушується цілісність здорових тканин. Тип операції з відновлення прохідності маткових труб рекомендує хірург залежно від причини патології (наприклад, запальне захворювання, блокування після перев'язки). Відновлення прохідності маткових труб після стерилізації можливе за допомогою видалення частини фаллопієвої труби, яка була раніше скріплена, і реконструкції для забезпечення прохідності яйцеклітини.

Записатися на лапаротомію або лапароскопію в разі непрохідності маткових труб у Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити вартість консультації хірурга й оперативного втручання можна також на сайті або за телефоном.

Кутєпова Катерина Володимирівна
Кутєпова Катерина Володимирівна
Лікар відділення хірургії
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість відновлення прохідності маткових труб у Харкові

Виклик лікаря хірурга додому
1500 грн
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
Консультація оперуючого лікаря акушера-гінеколога
Консультація оперуючого лікаря-уролога
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
Консультація хірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про лікарів-хірургів у Харкові

Отличный врач. Все вырезали быстро, безболезненно, сопровождение на всех этапах реабилитации. Рекомендую однозначно .
Сергей , 22.07.2024. Показати відгук
Оцінка:
Велике спасибі хірургу Олександру Ігоровичу! Я залишився дуже задоволений роботою лікаря, який провів операцію на грижу. Професіоналізм, увага до деталей і ту...
Халин Олег , 23.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Півтора роки тому в мене була операція по видаленню пупкової грижі в лікаря Селезньова. До операції в мене ніколи нічого не боліло, не турбувало, окрім естетичн...
Ольга , 22.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити подяку лікарю Кочеровському О.І. за його професіоналізм, уважність, відповідальність, за безболісні перев'язки)) Дякую, лікарю, Ви найкращий хіру...
Оксана , 30.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Приблизно місяць назад потрапила до Он-клінік на проспекті Героїв Харкова 257 з гострим болем та «видавленим прищиком» на підборідді , що виявився карбункулом...
Анна , 27.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Усе відмінно на рецепшені. Була на консультації у пластичного хірурга. Спеціаліст Лісіцин Руслан Григорович дійсно найкращій спеціаліст, пояснив усі ризики та о...
Наталія , 27.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Свій відгук про клініку робив українською мовою,а зараз він російською... Після декількох візитів до клініки нарешті отримав адекватний опис своїх колін та вис...
В'ячеславе , 23.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Звернувся 11.05.24 р на КТ дослідження ДВОХ колінних суглобів, ПРАВОГО і ЛІВОГО!!! З опису лікаря Кім В.І., дослівно" Кістково- деструктивні та травматичні змі...
В'ячеслав , 21.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
7-103 — виклик швидкої допомоги «ОН Клінік Харків»
Виклик бригади швидкої допомоги та медичне транспортування
Детальніше