Хірургічне видалення кіст яєчників в Харкові

Кіста яєчника являє собою доброякісне пухлиноподібне утворення, заповнене переважно рідиною. Кісти виникають всередині яєчника або на його поверхні. Кісти яєчника - поширена гінекологічна патологія серед жінок дітородного віку, так як їх формування є результатом гормональних змін, що відбуваються під час менструації.

Новоутворення бувають різного розміру (від 1-2 до декількох десятків сантиметрів у діаметрі). Кісти на яєчнику ділять на функціональні та органічні. Перші - найбільш поширений тип пухлин. Функціональні кісти яєчника в більшості випадків самостійно розсмоктуються протягом 1-3 місяців і, як правило, не потребують лікування, а лише спостереження. Органічні кісти підлягають хірургічному видаленню, тому що не регресують і можуть перероджуватися в злоякісну пухлину.

Види функціональних кіст яєчників:

 • фолікулярна кіста яєчника утворюється в період овуляції з дозрілого фолікула (яйцеклітини, укладеної в капсулу з двох шарів сполучної тканини), який з якихось причин не розірвався. На її частку припадає близько 80% всіх кіст яєчника. Розмір фолікулярної кісти зазвичай не перевищує 8 см в діаметрі. Невеликі кісти (3-4 см) розвиваються безсимптомно і самостійно зникають протягом 1-3 циклів менструації;
 • кіста жовтого тіла яєчника формується з залози, що утворюється після розриву фолікула і виходу яйцеклітини. Жовте тіло виробляє прогестерон - гормон, який готує матку до вагітності. Якщо зачаття не відбулося, воно поступово зменшується і зникає. При гормональному збої жовте тіло не регресує, а утворює кісту лівого або правого яєчника, розмір якої зазвичай не перевищує 8 см.

Види органічних кіст:

 • ендометроїдна кіста яєчника утворюється внаслідок осідання клітин ендометрія на яєчнику і є проявом ендометріозу. Кіста являє собою капсулу, наповнену темно-коричневою, менструальною кров'ю, яка звернулася. Розмір ендометріоїдних кісти варіює від 1 до 10 см;
 • дермоїдна кіста яєчника розвивається в тому випадку, якщо в період внутрішньоутробного розвитку плода в яєчник потрапили клітини покривного епітелію. Кіста складається з щільної капсули, всередині якої знаходяться похідні сполучної тканини - шкіра, волосся, кістки, хрящі. Дермоїдна кіста найчастіше виявляється на правому яєчнику і може досягати більше 15 см в діаметрі;
 • параоваріальна кіста яєчника розвивається у віці від 20 до 40 років і розташовується між яєчником і маткової трубою;
 • текалютеїнова кіста яєчника при вагітності виникає через порушення роботи жовтого тіла, яка не виробляє достатню кількість прогестерону. Текалютеїнові кісти діагностуються рідко і характерні для багатоплідної вагітності.

Симптоми кісти яєчника

На початкових стадіях розвитку кісти яєчника симптоми патології, як правило, відсутні. Клінічні прояви захворювання проявляються пізніше, у міру збільшення утворення в розмірах.

До основних ознак кісти яєчників відносять:

 • біль внизу живота. Ступінь вираженості та характер болю при кісті яєчника залежать від її виду. При ендометріальній і дермоїдній кісті яєчника спостерігається сильний і тривалий біль, що віддає в поперек. Функціональні кісти супроводжуються легким болем в лівій або правій частині низу живота. Сильний гострий біль виникає при розриві кісти яєчника або перекручуванні її ніжки;
 • затримка менструації або зміна тривалості та інтенсивності виділень;
 • дискомфортні відчуття під час сечовипускання, часті позиви в туалет;
 • нагрубіння грудей;
 • кров'янисті виділення з піхви;
 • біль під час статевого акту.

При наявності хоча б одного з перерахованих симптомів необхідно звернутися до гінеколога і пройти діагностику. Лікувати кісту яєчника потрібно якомога раніше, поки патологія не привела до розвитку серйозних ускладнень. Одне з них - розрив кісти яєчника, що вимагає негайної госпіталізації.

Причини розвитку кіст яєчників

Основною причиною розвитку кіст яєчників вважається гормональний дисбаланс. Зниження концентрації естрогену і переважання гонадотропних гормонів (переважно фолікулостимулюющого) призводить до прискорення ділення клітин в яєчниках, що і сприяє утворенню кіст.

До факторів, що підвищує ризик розвитку кіст яєчників, відносять:

 • ранній початок першої менструації;
 • пізнє настання менопаузи;
 • патології щитоподібної залози;
 • порушення обміну речовин в організмі;
 • медикаментозна стимуляція овуляції;
 • пухлини матки;
 • запальні захворювання органів малого таза.

Як видаляють кісту яєчників в «ОН Клінік Харків»

У медичному центрі «ОН Клінік Харків» проводиться лапароскопічне видалення кісти яєчника. Лапароскопія в гінекології - це методика малоінвазивної операції, що передбачає мінімальну травматизацію тканин, низький ризик ускладнень і короткий реабілітаційний період.

Під час хірургічного видалення кісти яєчника застосовується спеціальний прилад - лапароскоп, що представляє собою гнучкий зонд з вмонтованою відеокамерою і джерелом світла. Зображення з відеокамери в збільшеному вигляді виводиться на екран монітора, дозволяючи лікарю провести огляд органів і контролювати свої дії під час операції.

Етапи лапароскопії кісти яєчника:

 • Пацієнтка занурюється в медикаментозний сон (інгаляційний наркоз).
 • Хірург спеціальною голкою робить прокол в області пупка і вводить в черевну порожнину газ, щоб забезпечити хороший огляд органів.
 • Після установки лапароскопа в проколі в області пупка лікар робить два додаткових проколи на шкірі нижньої частини живота і вводить в них хірургічні інструменти.
 • Кіста віддаляється через пупковий доступ.
 • Газ виводиться з черевної порожнини.
 • Хірург накладає косметичні шви.

Видалена кіста відправляється в лабораторію на гістологічний аналіз, щоб визначити її природу - доброякісну або злоякісну. Лапароскопічне видалення кісти яєчника займає в середньому 1 годину. Після операції пацієнтка протягом 1-2 днів перебуває в стаціонарі під наглядом медперсоналу.

Підготовка до операції з видалення кіст яєчників

Підготовка до операції з видалення кісти яєчника починається з консультації з гінекологом. Після огляду лікар направляє пацієнтку на додаткові діагностичні дослідження і консультацію з терапевтом, щоб переконатися у відсутності протипоказань до операції. На повторному прийомі призначається дата лапароскопії. Увечері напередодні і в день операції не можна їсти, за дві години до операції не можна пити.

Запишіться на консультацію з приводу хірургічного лікування кісти яєчників в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Залиште заявку на сайті або зателефонуйте за вказаним телефоном.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість видалення кісти яєчника у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Youtube OnClinic

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама