Logo
0 800 30 11 77

Лікування гідросальпінксу (рідини в матковій трубі) у Харкові

Гідросальпінкс — це захворювання жіночої статевої системи. Оперативним лікуванням гідросальпінкса займається хірург-гінеколог. Записатися до хірурга-гінеколога в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна цілодобово.

Що таке гідросальпінкс?

Гідросальпінкс — це захворювання жіночої репродуктивної системи, яке супроводжується скупченням рідини в порожнині маткових труб. У нормі маткові труби з'єднують яєчники з порожниною матки і відповідають за транспорт яйцеклітини та її запліднення. У разі гідросальпінксу порушується прохідність маткових труб і природне просування яйцеклітини в напрямку до матки стає неможливим.

Двосторонній гідросальпінкс — це одночасне скупчення рідини в обох маткових трубах. Односторонній гідросальпінкс розвивається тільки з одного боку: справа або зліва. Гідросальпінкс частіше буває двостороннім.

Причини гідросальпінксу

Гідросальпінкс труб може мати інфекційну та неінфекційну природу. Найчастішою причиною виникнення гідросальпінкса є запалення в маткових трубах унаслідок хронічних ІПСШ (інфекцій, що передаються статевим шляхом), після перенесеного аднекситу (запалення яєчників і маткових труб), а також у разі гострих інфекційних захворювань органів черевної порожнини (наприклад, як ускладнення гострого апендициту).

Причиною рідини в матці може бути травма органів малого таза. Гідросальпінкс також може розвиватися в разі злоякісних пухлин маткових труб і яєчників.

Симптоми гідросальпінксу

Гідросальпінкс часто протікає безсимптомно. Першим проявом захворювання може бути безпліддя (жінка не може завагітніти протягом року за умови регулярного статевого життя без застосування контрацепції). Вагітність не настає при двосторонньому гідросальпінксі, тому що в заповнених рідиною маткових трубах не може відбутися запліднення.

Симптоми рідини в малому тазу можуть бути постійними або інтерміттентними (з'являтися періодично в разі збільшення обсягів транссудату). Симптоми гідросальпінксу:

  • тягнучий біль внизу живота;
  • відчуття розпирання в малому тазу;
  • диспареунія (біль і дискомфорт під час статевого акту).

Місячні при гідросальпінксі йдуть регулярно, оскільки менструальна функція не залежить від стану маткових труб. При гідросальпінксі можуть з'явитися рясні водянисті виділення з піхви.

Гідросальпінкс небезпечний розвитком позаматкової вагітності (якщо запліднення відбулося, але рідина перешкоджає просуванню ембріона в матку). Наслідком важкого гідросальпінксу може також стати розрив маткової труби, який супроводжується різким одностороннім болем у животі, зниженням тиску, непритомністю.

Діагностика гідросальпінксу в Харкові

Тільки гінеколог може відрізнити рідину в матковій трубі від інших захворювань органів малого таза і черевної порожнини. У разі гострого болю внизу живота праворуч правобічний гідросальпінкс може нагадувати початок гострого апендициту. Лівосторонній гідросальпінкс необхідно відрізнити від захворювань сигмовидної кишки.

Обстеження при гідросальпінксі маткової труби починається з гінекологічного огляду і пальпації (промацування) живота. Діагностика гідросальпінксу:

  • клінічні аналізи крові та сечі, тести на ІПСШ;
  • УЗД органів малого таза;
  • метросальпінгографія (рентген порожнини матки і маткових труб);
  • сальпінгогістероскопія (інструментальний огляд порожнини матки і маткових труб за допомогою відеокамери, введеної через піхву);
  • діагностична лапароскопія (огляд порожнини малого таза через проколи в животі).

Причиною болю внизу живота може також бути скупчення рідини в порожнині малого таза за маткою. Для діагностики рідини в малому тазу в жінки лікар проведе пункцію заднього склепіння піхви (зробить забір рідини з малого тазу через піхву за допомогою тонкої голки).

Лікування гідросальпінксу в Харкові

Медикаментозні методи лікування гідросальпінкса, що дають змогу усунути рідину з маткової труби, не існують. Консервативне лікування гідросальпінкса застосовується для терапії інфекційної причини захворювання за допомогою антибактеріальних препаратів. Вилікувати гідросальпінкс можна хірургічним шляхом.

Хірургічне лікування гідросальпінкса полягає в сальпінгостомії (створенні штучного отвору в матковій трубі, через який можна відкачати рідину, що накопичилася в ній). Показанням до операції при рідині в матковій трубі є безпліддя і бажання жінки завагітніти.

Хірургічне лікування гідросальпінкса проводять лапароскопічним шляхом (через проколи в животі). У деяких випадках у разі тривалого хронічного запалення в малому тазу гідросальпінкс після лапароскопії може рецидивувати. Радикальна операція з видалення маткових труб може знадобитися, якщо причиною гідросальпінксу є онкологія, а також за гідросальпінксу, ускладненого позаматковою вагітністю.

Підготовка до операції на гідросальпінкс

Підготовка до операції на гідросальпінкс триває два-три дні. Перед сальпінгостомією необхідно пройти консультацію терапевта і здати передопераційні аналізи (клінічний аналіз крові, коагулограму, тест на групу крові, кров на вірусні гепатити та ВІЛ). У разі тривалого приймання лікарських препаратів з приводу хронічних захворювань (цукрового діабету, гіпертонії, бронхіальної астми) необхідно узгодити з профільним фахівцем (ендокринологом, кардіологом, пульмонологом).

Відновлення після хірургічного лікування рідини в матковій трубі

Повне відновлення після хірургічного лікування хронічного гідросальпінкса триває три-чотири тижні. Протягом періоду реабілітації після сальпінгостомії необхідно обмежити фізичні навантаження, не можна купатися у відкритих і закритих водоймах, відвідувати сауну.

Записатися на прийом до хірурга-гінеколога і на лікування гідросальпінкса в Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Дізнатися ціну консультації хірурга-гінеколога можна також на сайті та за телефоном.

Кутєпова Катерина Володимирівна
Кутєпова Катерина Володимирівна
Лікар відділення хірургії
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування гідросальпінксу (рідини в матковій трубі) у Харкові

Виклик лікаря хірурга додому
1500 грн
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
Консультація оперуючого лікаря акушера-гінеколога
Консультація оперуючого лікаря-уролога
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
Консультація хірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про лікарів-хірургів у Харкові

Отличный врач. Все вырезали быстро, безболезненно, сопровождение на всех этапах реабилитации. Рекомендую однозначно .
Сергей , 22.07.2024. Показати відгук
Оцінка:
Велике спасибі хірургу Олександру Ігоровичу! Я залишився дуже задоволений роботою лікаря, який провів операцію на грижу. Професіоналізм, увага до деталей і ту...
Халин Олег , 23.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Півтора роки тому в мене була операція по видаленню пупкової грижі в лікаря Селезньова. До операції в мене ніколи нічого не боліло, не турбувало, окрім естетичн...
Ольга , 22.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити подяку лікарю Кочеровському О.І. за його професіоналізм, уважність, відповідальність, за безболісні перев'язки)) Дякую, лікарю, Ви найкращий хіру...
Оксана , 30.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Приблизно місяць назад потрапила до Он-клінік на проспекті Героїв Харкова 257 з гострим болем та «видавленим прищиком» на підборідді , що виявився карбункулом...
Анна , 27.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Усе відмінно на рецепшені. Була на консультації у пластичного хірурга. Спеціаліст Лісіцин Руслан Григорович дійсно найкращій спеціаліст, пояснив усі ризики та о...
Наталія , 27.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Свій відгук про клініку робив українською мовою,а зараз він російською... Після декількох візитів до клініки нарешті отримав адекватний опис своїх колін та вис...
В'ячеславе , 23.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Звернувся 11.05.24 р на КТ дослідження ДВОХ колінних суглобів, ПРАВОГО і ЛІВОГО!!! З опису лікаря Кім В.І., дослівно" Кістково- деструктивні та травматичні змі...
В'ячеслав , 21.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
7-103 — виклик швидкої допомоги «ОН Клінік Харків»
Виклик бригади швидкої допомоги та медичне транспортування
Детальніше