Лікування раку прямої та товстої кишки в Харкові

Рак прямої та товстої кишки — це злоякісні новоутворення нижніх відділів шлунково-кишкового тракту. Пухлини прямої та товстої кишки називаються колоректальним раком.

Причини раку прямої та товстої кишки

Факторами ризику розвитку онкологічних захворювань прямої та товстої кишки є генетична схильність, вік старше 50 років та чоловіча стать. Рак прямої та товстої кишки у жінок трапляється значно рідше, ніж у чоловіків.

Рак прямого та товстого кишечника часто розвивається з кишкових поліпів, які є передраковими утвореннями. Розвитку новоутворень прямої та товстої кишки сприяють:

  • хронічні запальні захворювання кишок (хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт);
  • дієта з низьким вмістом клітковини;
  • надмірне вживання жирів тваринного походження.

Причиною розвитку раку прямої кишки є хронічні захворювання ректуму, наприклад, геморой і хронічна анальна тріщина. Злоякісна пухлина прямої кишки може бути вторинною і являти собою метастази у прямій кишці з ракових пухлин інших локалізацій.

Симптоми раку прямої та товстої кишки

Пухлина товстої кишки тривалий час розвивається безсимптомно. Симптоми раку товстої кишки виявляються, коли пухлина збільшується в розмірах і починає перешкоджати просуванню калових мас кишечником.

Першими ознаками раку прямої та товстої кишки можуть бути кров'яні включення в стулі. Симптоми раку прямої та товстої кишки:

  • кишкові кровотечі;
  • болі в животі;
  • порушення стулу (закреп, діарея та їх чергування);
  • хибні позиви до дефекації;
  • почуття неповного випорожнення кишечника.

Рак товстої кишки діагностується за допомогою колоноскопії — ендоскопічного огляду відділів товстого кишечника (ободової кишки, сигмовидної кишки). Для діагностики раку прямої кишки проводиться аноскопія та ректоскопія. Лікар також може призначити рентгенографію та комп'ютерну томографію органів черевної порожнини, а також клінічні аналізи крові та аналіз калу на приховану кров.

Аденокарцинома є найпоширенішою формою раку прямої та товстої кишки. Плоскоклітинний рак прямої кишки розвивається в нижній третині прямого кишечника в місці його переходу в анальний канал. Бластома прямої кишки є високозлоякісним типом пухлини кишечника. Рак ректосигмоїдального відділу товстої кишки — це пухлина, яка формується у місці переходу сигмовидного відділу товстої кишки у пряму.

Лікування раку прямої та товстої кишки в Харкові

Лікування раку прямої та товстої кишки хірургічне і полягає у видаленні карциноми прямої та товстої кишки. Операції за раку прямої та товстої кишки проводять хірурги в операційній медичного центру «ОН Клінік Харків».

Операція за раку товстої кишки показана у разі відсутності метастазів пухлини в інших органах. Видалення раку товстої кишки проходить відкритим методом через розріз у животі під загальним знеболенням. Операція на пухлину в прямій кишці може проводитися малоінвазивно через анальний отвір. Видалення пухлини товстої кишки включає висічення прилеглих лімфатичних вузлів.

Після видалення кишківника за раку хірург накладає колостому. Колостома за раку прямої кишки застосовується для створення штучного заднього проходу, через який випорожнення виводяться в спеціальний калоприймач, закріплений на шкірі. Після видалення пухлини прямої та товстої кишки необхідно регулярно спостерігатися в онкохірурга і не рідше за один раз на рік проходити колоноскопію та ректоскопію.

За раку товстої кишки четвертої стадії повне лікування неможливо. На пізніх стадіях захворювання хірург проводить операції на рак товстої кишки, спрямовані на полегшення симптомів. За раку прямої та товстої кишки четвертої стадії лікар також призначає знеболювальні препарати.

Записатися на прийом до хірурга та на лікування раку прямої та товстої кишки в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном або через форму запису на прийом на сайті. Дізнатися вартість операції на рак прямої та товстої кишки, а також вартість консультації онкохірурга можна на сайті або за телефоном.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість лікування раку прямої та товстої кишки у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама