Хірургічне лікування фімозу в Харкові

Фімоз є звуження крайньої плоті, при якому повне оголення головки статевого члену ускладнене або неможливе. Патологія буває вродженою і набутою. Фімоз у немовлят - нормальний, фізіологічний стан. Він спостерігається приблизно у 95% новонароджених хлопчиків.

Фізіологічний фімоз у дитини викликаний низькою еластичністю шкіри крайньої плоті і наявністю спайок (синехій) між нею і головкою статевого члену. Вони виконують захисну функцію, знижуючи ризик проникнення інфекцій і розвитку запалення головки члена (баланіту). Згодом головка розсовує шкіру крайньої плоті, а спайки повільно і безболісно поділяються. У нормі повне оголення головки члена відбувається у віці від 6 до 15 років.

Види фімозу у дітей:

 • атрофічний фімоз (тонка крайня плоть, щільно охоплює голівку пеніса);
 • гіпертрофічний фімоз (надлишок тканин крайньої плоті, яка виступає за межі голівки пеніса і нагадує хоботок);
 • рубцевий фімоз (виникає при надриві шкіри крайньої плоті).

Лікування фімозу у дітей проводиться тільки в тому випадку, якщо через нього виникають проблеми з сечовипусканням або ускладнюється гігієна статевого органу, що загрожує приєднанням інфекції та розвитком запалення. Лікування може бути як медикаментозним, так і хірургічним - метод терапії підбирає лікар, виходячи з віку дитини і стадії фімозу.

До основних причин патологічного звуження крайньої плоті у чоловіків відносять:

 • травми пеніса або крайньої плоті;
 • спадкову схильність (недостатня еластичність сполучної тканини);
 • запальні захворювання сечостатевої системи;
 • інфекції, що передаються статевим шляхом.

Фімоз у чоловіків призводить до проблем в інтимному житті, так як оголення головки члена при ерекції супроводжується болем. Крім того, при патологічному звуженні крайньої плоті складно провести повноцінну гігієну статевого органу. Під шкірою головки пеніса накопичуються залишки сечі та смегма, що є сприятливим середовищем для розмноження хвороботворних бактерій, що викликають баланопостит і інші запальні захворювання сечостатевої системи.

Найбільш небезпечне ускладнення фімозу - парафімоз (защемлення головки пеніса крайньою плоттю). Головка набрякає, стає хворобливою і синюшною. При парафімозі чоловікові потрібна невідкладна медична допомога, інакше можливе відмирання тканин головки пеніса через порушення кровообігу.

При патологічному звуженні крайньої плоті потрібно звернутися до уролога, який проведе діагностику і підбере оптимальний метод терапії. Спроби лікування фімозу в домашніх умовах в кращому випадку не дадуть ніякого ефекту, а в гіршому приведуть лише до поглиблення проблеми.

Cтадії фімозу

Існує чотири стадії фімозу, в залежності від ступеня тяжкості патології:

 • головка пеніса відкривається тільки в стані спокою, а ерекція супроводжується хворобливими відчуттями;
 • головка пеніса в стані спокою відкривається важко, а при ерекції виникає біль;
 • головка в стані спокою оголюється частково, а при ерекції не відкривається зовсім. Проблеми з сечовипусканням відсутні;
 • головка пеніса не відкривається зовсім навіть в стані спокою. Сечовипускання утруднене і хворобливе, можливі набряки та запалення шкіри крайньої плоті (постит).

Показання до проведення операції при фімозі

Основними показаннями до проведення операції при фімозі є:

 • неможливість здійснювати повноцінну гігієну статевого органу;
 • утруднене сечовипускання через занадто сильне звуження крайньої плоті;
 • біль при ерекції;
 • неможливість відкрити головки члена повністю;
 • рецидивний баланопостит;
 • скупчення смегми (мастила, що виділяється залозами крайньої плоті) в області головки члена.

Хірургічне лікування показано також при рубцовому фімозі статевого члена. Рубцева тканина крайньої плоті щільна і позбавлена ​​еластичності, тому при натягу здатна тріскатися, завдаючи біль і підвищуючи ризик проникнення інфекції в рану.

Як лікують фімоз в «ОН Клінік Харків»

У медичному центрі «ОН Клінік Харків» проводиться хірургічне лікування фімозу методом кругового висічення крайньої плоті (циркумцизія). Під час операції використовується загальний наркоз (внутрішньовенне знеболювання).

Тривалість хірургічного втручання складає в середньому 30 хвилин. Спочатку проводиться кругове відсікання крайньої плоті скальпелем, а потім її внутрішні та зовнішні листки зшиваються нижче головки пеніса. На область шва накладається стерильна пов'язка. Після завершення операції пацієнт протягом декількох годин спостерігається в палаті, а потім виписується додому.

Підготовка до операції з хірургічного лікування фімозу

Операції по обрізанню крайньої плоті передує консультація хірурга-уролога. Потім пацієнт проходить передопераційне обстеження, в яке входять аналізи крові, сечі, електрокардіограма, флюорографія та інші призначені лікарем дослідження.

Наступним етапом підготовки до хірургічного лікування фімозу є консультація з терапевтом і анестезіологом. В день операції за дві години до неї не можна їсти і пити.

Запишіться на консультацію хірурга-уролога з приводу лікування фімозу в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Зателефонуйте за вказаним телефоном або залиште заявку на сайті в будь-який зручний для вас час.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість лікування фімозу у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама