Торакоцентез (плевральна пункція) у Харкові

Торакоцентез — це хірургічна маніпуляція, яка полягає у пункції (проколі) плевральної порожнини. Пункцію легені проводить торакальний хірург.

Показання до плевральної пункції

Показанням до проведення плевральної пункції є скупчення рідини або газу в плевральній порожнині (між листками плеври, що вкриває легені). Торакальна пункція може проводитися за скупчення рідини (гідроторакс), крові (гемоторакс), повітря (пневмоторакс), гною (піоторакс) або їх комбінацій (наприклад, гемопневмоторакс). Скупчення рідини в плевральній порожнині призводить до утруднення дихання та появи болю в грудній клітці.

Пункція рідини з легень призначається за хвороб дихальної та серцево-судинної систем. Пункція легенів може бути необхідна за наступних захворювань:

 • травми грудної клітки;
 • пневмоторакс;
 • ексудативний плеврит;
 • емпієма плеври;
 • серцева недостатнiсть;
 • злоякісні новоутворення в грудній клітці.

Плевральна пункція може бути діагностичною та лікувальною. Діагностичний торакоцентез — це пункція грудної клітки, під час якої пунктований вміст відправляють на лабораторні аналізи. Діагностична пункція грудної клітки необхідна для визначення виду рідини, що накопичилася в плевральній порожнині.

Лікувальна плевральна пункція за пневмотораксу дозволяє відновити внутрішньогрудний тиск. Торакоцентез за пневмотораксу сприяє відновленню вільного дихання, зменшенню задишки та почуття нестачі повітря. Пункція легені за плевриту полегшує дихання завдяки відкачуванню рідини з легенів.

Підготовка до плевральної пункції в Харкові

Підготовка до плевральної пункції полягає в передопераційному обстеженні, яке включає огляд у хірурга, лабораторні аналізи крові та сечі, електрокардіографію (ЕКГ) та візуалізацію легень. Для обстеження легенів лікар може призначити рентгенографію, комп'ютерну томографію або УЗД органів грудної клітки, які покажуть кількість і розташування рідини в плевральній порожнині.

Торакоцентез (плевральна пункція) у Харкові

Приватна хірургія в Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» спеціалізується на проведенні діагностичного та лікувального торакоцентезу. Пункцію легені в «ОН Клінік Харків» проводять у відділенні торакальної хірургії.

Плевральна пункція проводиться під місцевою анестезією. Лікар виконує прокол у грудній клітці та пунктує рідину з легенів за допомогою шприца. Торакоцентез триває 20 хвилин. Залежно від тяжкості захворювання, плевральна пункція може проводитися амбулаторно (без госпіталізації) або в стаціонарі медичного центру.

Протипоказань до торакоцентезу немає. Ускладнення плевральної пункції включають:

 • кровотечу;
 • пневмоторакс;
 • пошкодження легені.

Щоб уникнути ускладнень після торакоцентезу, необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря та приймати призначені медикаменти. Відразу після пункції за плевриту та емпієми (нагноєння) плеври в плевральну порожнину можуть бути введені лікарські препарати. У випадках великого скупчення рідини після пункції за пневмотораксу або плевриту на 1-5 днів може бути встановлений дренаж (тимчасова трубка для відтоку рідини).

Записатися на консультацію хірурга та на торакоцентез у Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном або через форму запису на прийом на сайті. Дізнатися вартість пункції легень можна також за телефоном.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість торакоцентезу у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама