Хірургічне лікування уретриту в Харкові

Уретрит - захворювання, що характеризується запаленням стінок сечовипускального каналу (уретри). Найчастіше причиною розвитку патології є інфекційні захворювання сечівника, викликані проникненням в нього патогенних мікроорганізмів: бактерій, грибків, вірусів. Набагато рідше уретрит виникає через подразнення стінок уретри внаслідок прийому лікарських препаратів, вживання гострої або дуже кислої їжі, механічних травм.

Через відмінності в анатомічній будові сечостатевої системи, уретрит у чоловіків і жінок протікає по-різному. У чоловіків симптоми захворювання проявляються гостро, а у жінок вони здатні тривалий час протікати приховано. Лікування уретриту у чоловіків, як правило, більш тривалий, ніж у жінок, так як довжина їх сечовипускального каналу може досягати 20-23 см. У жінок довжина уретри складає всього 3-5 см.

Уретрит передається статевим шляхом, тому терапію повинен проходити не тільки пацієнт, але і його партнер. Несвоєчасне лікування уретриту у жінок і чоловіків призводить до серйозних ускладнень, аж до безпліддя.

Які існують види уретриту?

За причинами виникнення уретрит буває:

 • інфекційним (викликаним попаданням хвороботворних мікроорганізмів в уретру). Інфекційний уретрит буває специфічним (при зараженні інфекціями, що передаються статевим шляхом - хламідіоз, трихомоніаз та інші) і неспецифічним. Неспецифічний уретрит викликає умовно-патогенна мікрофлора - стрептококи, бактерії кишкової палички та інші;
 • неінфекційний (викликаним прийомом деяких медикаментів, травмою уретри або з'явилися внаслідок алергічної реакції). Неінфекційний уретрит після пологів може виникати через гормональний збой, ослаблення імунітету і застою сечі.

Види уретриту в залежності від типу збудника захворювання:

 • гонорейний (викликаний гонококом);
 • негонорейний (викликаний іншими бактеріями, вірусами і грибками - хламідіями, трихомонадами, кандидою).

Уретрит буває первинним, коли вогнищем запалення є сечовипускальний канал, і вторинним, коли інфекція потрапила в нього з іншого органу, наприклад, сечового міхура, або піхви. За характером перебігу уретрит ділиться на:

 • гострий (триває не довше двох тижнів);
 • хронічний (захворювання триває довше двох тижнів і характеризується періодами ремісії і загострення). Хронічний уретрит часто є наслідком недолікованого гострого уретриту.

Симптоми уретриту

Загальними симптомами уретриту є:

 • свербіж, печіння і біль під час сечовипускання;
 • наявність крові в сечі;
 • виділення з уретри.

Уретрит у чоловіків здатний викликати труднощі з сечовипусканням, аж до його гострої затримки. Специфічні ознаки уретритів:

 • гонорейний уретрит в гострій формі у жінок супроводжується болем при сечовипусканні, а при хронічному перебігу патології симптоми, як правило, відсутні. У чоловіків при гострому гонорейному уретриті, крім сверблячки і печіння при сечовипусканні, з'являється гній з сечовипускального каналу. При хронічному уретриті виділення посилюються після сексуального контакту або вживання алкоголю;
 • негонорейний уретрит. Перші ознаки захворювання (свербіж, печіння, слизові виділення з уретри, кров у сечі) виникають приблизно через два тижні після інфікування. Негонококовий уретрит може довгий час протікати безсимптомно, що значно ускладнює діагностику. Часто пацієнт звертається до лікаря, коли хвороба призвела до розвитку ускладнень (наприклад, запалення простати у чоловіків і складнощів з настанням вагітності у жінок);
 • бактеріальний уретрит у чоловіків проявляється сверблячкою в паху, набряком члена і почервонінням його головки, а також слизово-гнійними виділеннями зі специфічним неприємним запахом, особливо з ранку. Бактеріальний уретрит у жінок може виникати під час вагітності, представляючи загрозу нормальному розвитку дитини. Гострий бактеріальний уретрит проявляється частим сечовипусканням, відчуттям свербежу і печіння в уретрі;
 • хламідійний уретрит супроводжується слабо вираженою симптоматикою (біль, печіння, прозорі або мутні гнійні виділення з уретри). У чоловіків вони практично непомітні, що значно ускладнює своєчасну діагностику і лікування хламідійного уретриту, а у жінок бувають досить інтенсивними;
 • трихомонадний уретрит у жінок може проявлятися свербінням і печінням в сечівнику або протікати приховано (близько 30% випадків). У чоловіків трихомонадний уретрит проявляється незначними виділеннями білого кольору з уретри і наявністю крові в спермі;
 • герпетичний уретрит може проявлятися у вигляді лихоманки, головного болю, загальної слабкості, появи світло-жовтих виділень з уретри. У чоловіків на голівці члена виникають множинні сверблячі пухирці, які розкриваються і підсихають, утворюючи корочку;
 • грибковий уретрит у жінок і чоловіків проявляється однаково: болем, свербінням і відчуттям печіння при сечовипусканні, появою білястих в'язких або творожистих виділень з уретри з домішкою крові.

Якщо ви виявили у себе симптоми уретриту, необхідно відразу звернутися до уролога. Лікар проведе діагностику і підбере відповідну схему терапії. Самостійне лікування уретриту народними засобами призведе лише до поглиблення проблеми і розвитку ускладнень.

Діагностика та лікування уретриту за допомогою цистоскопії

Ефективне лікування уретриту починається з консультації уролога. Лікар вислуховує скарги пацієнта, вивчає його історію хвороби, а потім направляє його на додаткові обстеження. Аналіз сечі при уретриті необхідний для виявлення в ній крові, бактерій або підвищеної концентрації лейкоцитів - основних маркерів захворювання. За аналізом крові можна судити про наявність запального процесу в організмі. До переліку інших аналізів на уретрит входять бактеріологічний посів сечі та мазка з уретри, а також ПЛР-аналіз. Для діагностики кандидозного уретриту у жінок беруть мазок з піхви.

Лікування при уретриті передбачає антибактеріальну терапію, прийом знеболюючих препаратів при необхідності та статевий спокій до повного одужання. Антибіотики при уретриті приймаються курсом і призначаються після визначення збудника захворювання і його чутливості до антибактеріальних препаратів.

Дієта при уретриті призначається для лікування гострої стадії захворювання і профілактики рецидивів. Вона передбачає відмову від гострої, кислої, солоної їжі, прянощів, а також вживання не менше 2 літрів чистої води в день.

Інформативною діагностичної та лікувальною процедурою при уретриті є цистоуретроскопія. Вона передбачає візуальний огляд уретри та сечового міхура за допомогою цистоскопа - спеціального тонкого і гнучкого зонда, оснащеного міні-відеокамерою і підсвічуванням, зображення з якого передається на монітор. Він вводиться в сечовий міхур через уретру. Цистоуретроскопія застосовується для лікування циститу та уретриту у жінок і чоловіків, так як дозволяє ввести лікарський препарат прямо в сечовивідні шляхи, що значно прискорює процес одужання.

Процедура проводиться під місцевим знеболенням або внутрішньовенною седацією. За дві години до цистоуретроскопіі пацієнту не можна їсти і пити. Після процедури пацієнт може повертатися до свого звичного життя. Записатися на хірургічне лікування уретриту в Харкові можна в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Зателефонуйте за вказаним телефоном або залиште заявку на сайті.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість хірургічного лікування уретриту у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Видаляла у Олександра Кочеровського фібропапілому у січні і залишилася дуже задоволеною. Як людина лікар дуже приємний як хірург, так взагалі супер акуратний. Ні під час операції ні після неї я не відчула жодних болючих відчуттів. Шрамик дуже швидко гоїться і ніяк не турбує. Ще дуже порадувало як Олександр спілкувався зі...
Настя , 15.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з урології

Youtube OnClinic

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама