Хірургічне лікування фіброми в Харкові

Фіброма - доброякісна пухлина, розростається з клітин сполучної тканини. Фіброми формуються в шкірі, підшкірно-жирової клітковини, сухожиллях, матці. Основним симптомом фіброми є наявність ущільнення під шкірою розміром від одного до декількох сантиметрів. Новоутворення можуть бути одиничними або множинними. Лікування фіброми тільки хірургічне, так як новоутворення з часом не зменшується, а навпаки, розростається.

До основних причин розвитку фіброми м'яких тканин відносять:

 • спадкову схильність;
 • запальні захворювання шкіри;
 • гормональний дисбаланс;
 • ендокринні захворювання (цукровий діабет, патології щитовидної залози);
 • часте пошкодження шкіри (подряпини, натертості, сонячні опіки та інші);
 • надмірне потовиділення;
 • незбалансоване харчування;
 • куріння, вживання алкоголю.

Які існують види фібром?

Існують такі різновиди фібром:

 • тверді (дерматофіброма) - щільне на дотик шкірне новоутворення на широкій основі, рухливе і безболісне при натисканні. Розмір твердих фібром досягає 15 мм в діаметрі. Даний вид доброякісної пухлини може виникати на будь-якій ділянці тіла і в будь-якому віці. Дерматофіброма зустрічається однаково часто як у чоловіків, так і у жінок;
 • м'які фіброми - зовні нагадують зморщений мішечок шкіри світло-коричневого кольору на тонкій ніжці. Їх розмір зазвичай не перевищує 10 мм. М'які фіброми зустрічаються переважно у жінок після 45 років. Новоутворення найчастіше множинні, локалізуються в області пахових складок, пахвових западин, на шиї і повіках;
 • десмоїдні фіброми (агресивний фіброматоз) - доброякісні пухлини у вигляді підшкірних вузлів. Розвиваються в глибоких шарах м'язів, відрізняються швидким ростом і високою ймовірністю рецидивів. Десмоїдні фіброми можуть руйнувати навколишні їх кісткові структури, судини і нерви;
 • хондроміксоіїдні фіброми - рідкісний тип пухлин, що вражають кістки нижніх кінцівок, кистей рук, а також ребра, таз і хребці.

Чим відрізняється фіброма від міоми?

І фіброма, і міома - це доброякісні пухлини м'яких тканин. Але на відміну від фіброми, міома розвивається з м'язової тканини. Міоми бувають різних видів, в залежності від типу м'язів, з яких вони виросли. Новоутворення поперечнополосатої мускулатури називають рабдоміома, гладкої - лейоміомою. Найчастіше міома розвивається в м'язовому шарі матки. Захворювання вражає жінок у віці від 25 до 50 років. Основною причиною розвитку міоми є гормональний дисбаланс з переважанням естрогенів. До факторів, що провокують зростання пухлини, також відносять порушення обміну речовин, спадкову схильність, часті аборти і надмірна вага. На початковій стадії міома зазвичай не супроводжується симптомами, тому часто виявляється випадково під час профогляду у гінеколога.

Тактика лікування міоми залежить від причини розвитку захворювання, розмірів пухлини, місця її розташування і ступеня вираженості симптомів. Якщо новоутворення невелике, може застосовуватися гормональна терапія. Лікування міоми великих розмірів передбачає хірургічне втручання.

Яким способом лікується фіброма?

Лікування фіброми здійснюється тільки хірургічним шляхом. Новоутворення не зменшиться в розмірах з часом, так як воно складається з щільної сполучної тканини. Показання до видалення фіброми хірургічним шляхом:

 • зростання новоутворення;
 • часте травмування пухлини;
 • естетична незадоволеність (фіброма на обличчі або відкритих ділянках тіла).

Перед операцією з видалення фіброми пацієнт проходить комплексну діагностику. Спочатку хірург проводить зовнішній огляд і пальпує новоутворення. Потім пацієнт направляється на біопсію - для аналізу беруть зразок тканини пухлини, щоб виключити її злоякісність. Видалення фіброми проходить під час відкритої операції. Лікар січе скальпелем шкіру, видаляє пухлину і накладає косметичний шов. Операція проходить під місцевою анестезією і в той же день пацієнта виписують додому.

Запишіться на консультацію до хірурга в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Заповніть форму заявки на сайті в будь-який зручний для вас час або зателефонуйте за вказаним телефоном.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість хірургічного лікування фіброми у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Видаляла у Олександра Кочеровського фібропапілому у січні і залишилася дуже задоволеною. Як людина лікар дуже приємний як хірург, так взагалі супер акуратний. Ні під час операції ні після неї я не відчула жодних болючих відчуттів. Шрамик дуже швидко гоїться і ніяк не турбує. Ще дуже порадувало як Олександр спілкувався зі...
Настя , 15.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з хірургії

Youtube OnClinic

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама