Видалення матки в Харкові

Гістеректомія - хірургічна операція з видалення матки. Даний вид оперативного втручання проводиться в разі серйозних патологій жіночих репродуктивних органів, що не піддаються терапії іншими методами - великих пухлин матки (міоми, фіброми), важкого ендометріозу тощо. Гістеректомія показана також за злоякісних новоутворень матки, коли потрібне негайне втручання заради збереження здоров'я і життя жінки.

Операція з видалення матки проводиться переважно після настання менопаузи (45-50 років), коли жінка вже встигла реалізувати себе як мати, а її репродуктивна функція згасла природним чином. Жінкам дітородного віку за патологій матки показані органозберігаючі операції (винятком є ​​злоякісна пухлина).

Існує кілька видів гістеректомії: зі збереженням лише шийки матки, з видаленням всього органу, з видаленням матки та придатків (фалопієвих труб, яєчників). Тактику оперативного втручання підбирає хірург з урахуванням виду і ступеня тяжкості гінекологічної патології, віку жінки, наявності супутніх захворювань та інших факторів.

Гістеректомія в Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» проводиться відкритим, вагінальним і лапароскопічним методом (через три-чотири проколи в черевній стінці). Лапароскопічна гістеректомія характеризується низьким ризиком ускладнень, коротким реабілітаційним періодом і хорошим косметичним ефектом (не залишає помітних шрамів).

Субтотальна гістеректомія

Субтотальна гістеректомія передбачає видалення основного тіла матки, але її шийка залишається на місці. До переваг даної операції належать:

 • збереження матково-крижових зв'язок, що підтримують нормальне анатомічне положення органів малого таза. Субтотальна гістеректомія не сприяє розвитку нетримання сечі та опущення верхньої частини піхви;
 • більш швидке післяопераційне відновлення в порівнянні з тотальною гістеректомією, яка передбачає видалення матки разом із шийкою, через меншу травматичність.

Недоліком субтотальної гістеректомії є імовірність розвитку онкологічних захворювань шийки матки. За наявності патологічних змін у мазках на онкоцитологію (ПАП-тест) рекомендовано проведення тотальної гістеректомії.

Тотальна гістеректомія (екстирпація матки)

Тотальна гістеректомія означає видалення матки разом з її шийкою. Даний вид операції виконується за великих або множинних доброякісних пухлин тіла матки (міома, аденоміоз, фіброміома), дисплазії шийки матки (передраковий стан) та інших патологій.

Тотальна гістеректомія з придатками передбачає видалення матки, яєчників і маткових труб. Видалення яєчників (оваріоектомія) може бути одностороннім або двостороннім. Видалення матки з трубами проводиться за ендометріозу і важких запальних уражень тканин матки та труб. Видалення фалопієвих труб (сальпінгектомія) показано за високого ризику розвитку онкології яєчників для запобігання розвитку патології.

Операція з видалення матки з придатками з двох сторін називається пангістеректомією. Вона проводиться на початкових стадіях розвитку раку тіла або шийки матки для запобігання поширенню онкологічного процесу.

Радикальна гістеректомія

Радикальна гістеректомія є видалення матки, маткових труб, яєчників, верхньої частині піхви та прилеглих лімфовузлів. Операція проводиться за діагностованого раку матки, шийки матки або яєчників.

Показання для видалення матки

Основними показаннями для екстирпації (видалення) матки та придатків є:

 • сильні маткові кровотечі, що призводять до розвитку анемії;
 • міома, фіброміома матки - доброякісні новоутворення, що ростуть з м'язового шару матки;
 • опущення матки;
 • ендометріоз - патологічне розростання внутрішньої оболонки матки (ендометрія) за її межі (в маткові труби, яєчники);
 • хронічні тазові болі;
 • аденоміоз - вогнища ендометріозу, що виникають у товщі стінок матки;
 • запальні захворювання органів малого таза, що не піддаються консервативному лікуванню;
 • рак яєчників, тіла або шийки матки.

Способи проведення гістеректомії в Харкові

У відділенні хірургії медичного центру «ОН Клінік Харків» проводяться наступні види операцій з видалення матки (без придатків, з придатками):

 • відкрита гістеректомія (лапаротомія) - виконується через розріз внизу живота вздовж шкірної складки (по лінії бікіні). У ряді випадків розріз може бути вертикальним - від пупка до лобка;
 • лапароскопічна гістеректомія (ендоскопічна) - виконується під відеоконтролем через кілька невеликих проколів у черевній стінці, в які вводяться спеціальні хірургічні інструменти;
 • вагінальна гістеректомія - передбачає видалення матки (з придатками або без) через піхву. Даний вид операції належить до найбільш щадних, оскільки доступ до органу здійснюється через природний отвір. Вагінальне викорінення матки не проводиться за великого розміру матки. В цьому випадку підбирають іншу методику гістеректомії.

Гістеректомія, проведена лапароскопічним шляхом, відрізняється низьким ризиком післяопераційних ускладнень, таких як кровотечі, утворення рубців та інших. Завдяки малій травматичності методики істотно скорочується реабілітаційний період. Після лапароскопічної екстирпації матки з шийкою в Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» пацієнтка перебуває в стаціонарі від доби до трьох днів під наглядом медперсоналу. Перед випискою вона отримує рекомендації лікаря щодо відновного періоду.

Вартість екстирпації матки в Харкові в «ОН Клінік Харків» залежить від способу проведення операції. Оптимальний спосіб проведення гістеректомії підбирає хірург, враховуючи анамнез пацієнтки, ступінь тяжкості захворювання і наявність супутніх патологій. Для цього перед операцією пацієнтка здає необхідні аналізи і проходить інструментальну діагностику (УЗД, кольпоскопію та інші дослідження).

Запишіться на консультацію гінеколога в Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків», заповнивши форму запису на сайті або зателефонувавши за вказаним цілодобовим телефоном. Наші оператори дадуть відповіді на всі питання.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість прийому лікарів у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама