Хірургічне лікування жовчнокам'яної хвороби в Харкові

Жовчнокам'яна хвороба протікає приховано і не супроводжується симптомами до тих пір, поки розміри і кількість каменів не перешкоджають нормальній роботі жовчного міхура. При закупорці протоки міхура каменем або порушення відтоку жовчі потрібне хірургічне втручання. У медичному центрі «ОН Клінік Харків» застосовуються малоінвазивні методи лікування жовчнокам'яної хвороби, які передбачають мінімальну травматичність і короткий реабілітаційний період.

Що таке жовчнокам'яна хвороба?

Жовчнокам'яна хвороба - патологія жовчного міхура, в результаті якої в ньому або його протоках формуються камені (конкременти). Причиною захворювання є застій жовчі і зміна її складу (збільшення концентрації солей кальцію, холестерину та інших компонентів) внаслідок порушення обмінних процесів в організмі. Камені в жовчному міхурі бувають двох видів:

  • холестеринові - мають жовтувато-зеленуватий колір і можуть досягати більше 2 см в діаметрі. Даний вид каменів зустрічається у 80% випадків;
  • пігментні - мають коричневий або чорний колір і складаються переважно з білірубіну (одного з головних компонентів жовчі). Розмір пігментних каменів зазвичай не перевищує 1-2 см.

Жовчнокам'яна хвороба проявляється тяжкістю і болем в правому боці (колючим або схваткоподібним), гірким присмаком у роті, а також нудотою і блювотою. Переміщення каменю по жовчних шляхах провокує напад кольок - різких сильних болів в правому підребер'ї. Цей стан вимагає невідкладної медичної допомоги.

Оскільки камені в жовчному міхурі пошкоджують слизову оболонку його стінок, при приєднанні бактеріальної інфекції розвивається запалення органу - хронічний холецистит. Ця патологія небезпечна тим, що якщо її не лікувати, запалення перейде на підшлункову залозу і викличе хронічний панкреатит. Єдиним методом лікування хронічного холециститу визнана операція з видалення жовчного міхура - холецистектомія.

На тлі жовчнокам'яної хвороби може розвинутися поліпоз жовчного міхура. Захворювання характеризується розростанням тканини слизової оболонки органу. Поліпи жовчного міхура бувають різними: одні вимагають тільки спостереження і з часом зникають самостійно, інші можуть перероджуватися в злоякісну пухлину. Видалення поліпу в жовчному міхурі призводить до рецидиву захворювання. При наявності ризику злоякісного переродження новоутворення показані радикальні заходи. Тому єдиним методом хірургічного лікування поліпів жовчного міхура є повне видалення органу.

Малоінвазивні методи лікування жовчнокам'яної хвороби

Вибір способу лікування жовчнокам'яних хвороб залежить від характеру і розміру каменів, а також наявності супутніх патологій. Існує два методи видалення каменів з жовчного міхура: консервативний і оперативний. Перший передбачає застосування лікарських препаратів, поступово розчиняють конкременти. Він підходить тільки для лікування каменю в жовчному міхурі з холестерину, діаметр якого менше 1 см.

У всіх інших випадках показана холецистектомія. Видалення каменів з жовчного міхура шляхом дроблення лазером (літотрипсія) неефективно, тому що причина їх утворення криється в неправильній роботі органу. Через кілька місяців після втручання камені можуть з'явитися знову.

Оптимальним методом терапії жовчнокам'яної хвороби залишається холецистектомія. Це малоінвазивна операція, яка не передбачає великий розріз на шкірі. Боятися операції не варто, так як орган вже не виконує свою функцію, і якщо його вчасно не видалити, можуть виникнути такі важкі ускладнення, як гнійний холецистит, жовтяниця та інші. Після операції жовч і раніше буде вироблятися печінкою, але вона буде надходити по жовчних протоках відразу в пряму кишку.

Переваги лапароскопії при лікуванні жовчнокам'яної хвороби

У медичному центрі «ОН Клінік Харків» проводиться лікування жовчнокам'яної хвороби з використанням передових методик малоінвазивної хірургії. Завдяки низькій травматичності операції пацієнт швидше відновлюється після втручання і повертається до повноцінного життя вже через кілька днів.

Лапароскопічна операція з видалення жовчного міхура, в порівнянні з відкритою, має ряд переваг:

  • мінімальне втручання. Доступ до органу здійснюється через 4 невеликих проколи в шкірі;
  • низький ризик післяопераційних ускладнень;
  • відсутність болю після втручання;
  • немає необхідності в тривалій госпіталізації;
  • швидкі терміни відновлення;
  • хороший косметичний ефект - після операції залишаються ледь помітні сліди шкірі.

Щоб записатися на консультацію до хірурга з приводу лікування жовчнокам'яної хвороби в медичному центрі «ОН Клінік Харків», заповніть форму заявки на сайті або зателефонуйте за вказаним телефоном. Наші оператори підберуть зручну дату і час візиту, а також дадуть відповідь на всі запитання.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість хірургічного лікування жовчнокам'яної хвороби у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Youtube OnClinic

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама