Апендектомія (видалення апендикса) в Харкові

Апендицит — це запалення апендикса (червоподібного відростка сліпої кишки). За апендициту проводиться хірургічна операція з видалення апендикса, яка називається апендектомією.

Симптоми апендициту

Причиною розвитку запального процесу в апендиксі є закупорка червоподібного відростка сторонніми тілами, збільшеними внутрішньокишковими лімфовузлами, фекальними масами або гельмінтами (паразитами).

Апендицит може бути гострим і хронічним. Розрізняють катаральний (без нагноєння) та гнійний гострий апендицит. Після перенесеного нападу гострого апендициту може сформуватися хронічне запалення апендикса, що протікає з періодичними загостреннями. Симптоми апендициту:

  • гострий біль у правій половині живота, який посилюється під час кашлю та мінімальних рухів (як правило, біль починається в навколопупковій ділянці та мігрує у праву здухвинну ділянку);
  • нудота та блювання;
  • підвищення температури тіла.

З появою симптомів апендициту необхідно негайно викликати бригаду швидкої допомоги. Платна швидка допомога медичного центру «ОН Клінік Харків» швидко приїжджає на виклик та надає невідкладну допомогу хворому, а також транспортує його до медичного закладу.

Лапароскопічна апендектомія в Харкові

У відділенні приватної хірургії медичного центру «ОН Клінік Харків» проводять операції на апендиксі: лапароскопічну та відкриту апендектомію. Операцію апендектомію проводять в умовах стаціонару. Апендикс вирізають під загальною анестезією (інтубаційним ендотрахеальним наркозом у вигляді газу). Незалежно від виду операції з видалення апендикса перед хірургічним втручанням хірург призначає необхідні обстеження (лабораторні аналізи крові та сечі, електрокардіографію, ультразвукове дослідження органів черевної порожнини).

Лапароскопія — це малоінвазивний метод проведення операцій на органах черевної порожнини. У ході лапароскопічної апендектомії хірург виконує невеликий прокол в області пупка, через який вводить в черевну порожнину інструменти для огляду запаленого апендикса. Для видалення апендикса хірург робить кілька невеликих проколів по 5 мм. Операції з видалення апендикса в середньому триває одну годину. Протипоказання до лапароскопічної апендектомії включають підозру на апендицит, що лопнув (якщо симптоми тривають понад добу), поширення запального процесу на сліпу кишку, спайковий процес у черевній порожнині, ожиріння.

Перевагами лапароскопічної операції на апендициті є її низька травматичність, малий ризик післяопераційних ускладнень (кровотеч, інфікування післяопераційних ран) і легкий післяопераційний період після лапароскопічної апендектомії. Відновлення після малоінвазивної операції на апендициті в середньому триває 2-3 тижні.

Відкрита апендектомія в Харкові

Під час відкритої операції на апендицит хірург робить надріз на шкірі живота у правій здухвинній ділянці, через який оглядає черевну порожнину та видаляє червоподібний відросток. Рубець після відкритої операції на апендициті гоїться і стає малопомітним.

Відкриту апендектомію проводять у тих випадках, коли лапароскопія апендициту протипоказана. Відкрита апендектомія проводиться за важких випадків апендициту та наявності ускладнень (наприклад, запалення черевної порожнини).

Реабілітація після операції на апендицит

Реабілітація після апендициту в середньому триває близько одного місяця. У післяопераційному періоді після апендектомії протягом декількох днів необхідно залишатися в стаціонарі під наглядом лікарів. Для профілактики бактеріальних ускладнень після видалення апендициту лікар призначить антибактеріальні препарати. Протягом 3-4 тижнів після операції на апендицит необхідно дотримуватись дієти з обмеженням жирної, гострої та важкоперетравлюваної їжі, а також обмежити підйом важких предметів і заняття спортом.

Записатися на прийом до хірурга та на операцію з видалення апендикса в Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном або через форму запису на прийом на сайті. Дізнатися вартість видалення апендикса можна також на сайті та за телефоном.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість апендектомії у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама