Лікування раку шкіри (базаліоми та меланоми) у Харкові

Рак шкіри — це група злоякісних новоутворень із різних клітин і структур шкірних покривів (епідермісу, дерми, меланоцитів). За підозри на рак шкіри потрібна консультація онкохірурга.

Симптоми раку шкіри

Симптомом раку шкіри є новоутворення, яке може супроводжуватися припухлістю, кровоточивістю та збільшенням прилеглих лімфовузлів, а також збільшується з часом. Першою ознакою раку шкіри може бути вузлик, родимка або ранка на шкірі, що не загоюється.

Небезпечні родимки мають нерівний контур і неоднорідне забарвлення, а також збільшуються з часом. Для профілактики розвитку раку шкіри проводять видалення родимок, які можуть переродитися на злоякісні пухлини або зазнають регулярної травматизації (наприклад, одягом).

Рак може розвинутися на будь-якій ділянці шкіри: на обличчі, волосистій частині голови, шиї, тулубі та кінцівках. Рак частіше розвивається на відкритих ділянках шкіри, схильних до впливу сонячного випромінювання, наприклад, на руках.

Розпізнати рак шкіри може лише лікар за зовнішнього огляду та проведення дерматоскопії (огляду утворень шкіри під збільшенням). На початкових стадіях раку шкіри підтвердити злоякісний характер пухлини можна лише після біопсії (дослідження тканин новоутворення під мікроскопом). Типи раку шкіри:

  • плоскоклітинний рак шкіри;
  • базаліома шкіри (пухлина з кератинових клітин);
  • меланома шкіри (пухлина з пігментних клітин).

Ознакою базаліоми є невеликий вузлик, схожий на перлину, воскову грудочку або шишку. Плоскоклітинна карцинома може проявлятися виразкою на шкірі, що довго не гоїться. Плоскоклітинний ороговілий рак має вигляд бляшок, вкритих лусочками.

Лікування базаліоми в Харкові

Лікування злоякісної базаліоми полягає у проведенні операції на рак шкіри. Хірургічне лікування базаліоми проводять у медичному центрі «ОН Клінік Харків».

Базаліома (базальноклітинний рак шкіри) є повільно прогресувальною пухлиною, що росте з клітин епідермісу. Діагностика базаліоми полягає в дерматоскопії та біопсії новоутворення шкіри.

Метастазування (поширення пухлини до інших органів) базаліоми відбувається рідко. Базаліома — це пухлина шкіри, небезпека якої полягає в її проростанні в тканини, що знаходяться нижче, та органи. Базаліома обличчя порушує роботу органів чуття та черепно-мозкових нервів. Базаліома носа перешкоджає носовому диханню.

Видалення базаліоми виконують хірургічним шляхом (скальпелем) або за допомогою малоінвазивних методів (лазерної та електрокоагуляції). Малоінвазивне видалення новоутворень шкіри проводиться під місцевим знеболенням та триває 15-20 хвилин. Метод висічення базаліоми визначає лікар залежно від розміру та розташування базальноклітинного раку. Під час лікування базаліоми на обличчі перевагу віддають малоінвазивним операціям.

Лікування меланоми в Харкові

Меланома шкіри — це високозлоякісна пухлина з меланоцитів (клітин шкіри, що накопичують пігмент, який надає забарвлення шкірним покривам). Для діагностики меланоми шкіри проводиться дерматоскопія, під час якої лікар виявляє потенційно злоякісні утворення. Остаточний діагноз за меланоми встановлюють за результатами біопсії шкіри.

Меланома має вигляд родимки з нерівними краями та неоднорідним забарвленням. Симптоми меланоми шкіри:

  • запалення навколо родимки;
  • лущення родимки;
  • збільшення новоутворення;
  • мокнуття родимки.

Хірургічне лікування меланоми полягає у видаленні пухлини. Під час висічення меланоми хірург видаляє не тільки новоутворення, а й прилеглі ділянки візуально незміненої шкіри, щоб не допустити залишок пухлинних клітин в організмі. Операція з видалення меланоми проводиться під місцевим знеболенням.

Записатися на прийом до хірурга та лікування раку шкіри в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном або через форму запису на прийом на сайті. Дізнатися вартість консультації онкохірурга можна також на сайті або за телефоном.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість лікування раку шкіри (базаліоми та меланоми) у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна - тимчасово не працює
Приймаємо: Уточнюйте
Запис по телефону: 0 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама