0 800 30 11 77

Дитячий алерголог у Харкові

Алерголог – це лікар, який займається виявленням, лікуванням і профілактикою виникнення алергічних реакцій організму.

Алергічні реакції розвиваються у відповідь на вплив специфічного подразника (алергену) і проявляються імунопатологічним процесом (гіперчутливість імунної системи). Оскільки дитячі захворювання мають певну специфіку перебігу, їх діагностикою та лікуванням займаються дитячі алергологи.

У дитячому відділенні «ОН Клінік Харків » працюють фахівці різного профілю, включаючи й дитячого лікаря-алерголога.

У нас проводиться комплекс медичних заходів щодо діагностики та лікування захворювань алергічного характеру, також надається індивідуально розроблений перелік рекомендацій з їхнього запобігання.

Що лікує дитячий алерголог?

Компетенція дитячого алерголога передбачає широкий спектр завдань з діагностики, терапії та корекції імунної відповіді на фоні перебігу алергічних реакцій:

 • призначення клінічних досліджень (аналіз крові та сечі, рентген, алергопроби та ін.);
 • розробка індивідуальної алерген-специфічної схеми лікування й плану з відновлення захисних ресурсів організму;
 • складання гіпоалергенної дієти й ін.

Оскільки до алергічної реакції залучено багато систем організму і їх органи (легені, шкіра, носоглотка й ін.), часто виникає необхідність у консультації дитячих лікарів суміжних профілів: дерматолога, ендокринолога або педіатра.

У дитячому медичному центрі «ОН Клінік Харків » працює багатопрофільна команда лікарів, що значно полегшує й прискорює процеси лікування й одужання дитини.

Серед найпоширеніших дитячих алергічних захворювань виділяють такі як:

 • бронхіальна астма;
 • алергічний риніт;
 • атопічний дерматит;
 • алергічний дерматит;
 • ангіоневротичний набряк;
 • гостра кропивниця;
 • ідіопатична кропивниця;
 • медикаментозна алергія;
 • псевдоалергічні реакції й ін.

З якими симптомами звертатися до лікаря?

Консультація дитячого алерголога необхідна дитині, починаючи з грудного віку, тому що трапляються часті випадки розвитку харчової або нехарчової алергії. Основними факторами, що викликають реакції гіперчутливості, є неостаточна сформованість імунітету або надлишок алергену в організмі дитини.

У відповідь на проникнення алергену на шкіру (пилок квітів, шерсть тварин і ін.) або в кишечник (медикаменти, їжа) імунна система виробляє захисні білкові з'єднання – антитіла. Активність антитіл найчастіше зовні проявляється, як підвищена сльозотеча, закладеність носа та шкірні висипання. Однак, характер симптоматики алергічних реакцій багато в чому залежить від виду захворювання й ураженої системи органів.

Так ураження дихального тракту проявляється частим чханням, нежитем і нападами кашлю, а ураження ШКТ – частим зригуванням, діареєю, блювотою. Нерідко ці ознаки супроводжуються загальними симптомами інтоксикації: плаксивістю, млявістю й підвищенням температури тіла.

Існує ряд специфічних ознак, що вказують на розвиток конкретного захворювання алергічного профілю, а саме:

 • бронхіальна астма супроводжується звуженням дихальних шляхів, що виражається труднощами з диханням (хрип, свист, напади задухи);
 • алергічний кон’юнктивіт проявляється гіперемією (локальне підвищення температури, почервоніння), набряком і свербежем очних повік, світлобоязню й дискомфортом в очах;
 • атопічна екзема або дерматит характеризується лущенням, висипаннями на шкірі й свербежем, що під час розчісування може викликати приєднання бактеріальної інфекції й погіршити стан дитини;
 • алергічний риніт проявляється наявністю рясних водянистих виділень із носа, почервонінням очей і свербежем в горлі.

Виникнення кожної з перерахованих ознак вказує на необхідність запису на прийом до дитячого алерголога. Своєчасне звернення до лікаря допоможе уникнути розвитку ускладнень і порушення здорового функціонування дитячого організму.

Чи можна лікувати дитячу алергію народними засобами?

Оскільки в патологічний процес перебігу алергічних реакцій залучені безліч молекулярних механізмів і структур в організмі, застосування народних засобів з недоведеною ефективністю неприпустиме. Самолікування може ускладнити поточний клінічний стан і завдати значної шкоди здоров'ю дитини.

Де в Харкові приймає дитячий алерголог?

Ми наполегливо рекомендуємо звернутися за кваліфікованою допомогою фахівця у визначенні й лікуванні алергічних захворювань, а також неухильно дотримуватися всіх його рекомендацій.

Дитячий алерголог у Харкові приймає в «ОН Клінік Харків », запис проводиться за допомогою заповнення онлайн-форми заявки або дзвінка за вказаним номером телефону. Дзвінки приймаються цілодобово.

Прохорова Лариса Олександрівна
Прохорова Лариса Олександрівна
Лікар відділення алергології

Відгуки про дитячих лікарів-алергологiв у Харкові

Вартість прийому лікарів алергології у Харкові

Комплекс прик-тестів (тест 16 алергенів + тест контроль + гістамін)
Консультація алерголога
ОНЛАЙН Консультація алерголога
Шкіряний прик-тест (тест 1 алерген + тест контроль + гістамін)

Лікарі алергології ОН Клінік Харків

Адреса: Харків, вул. Я. Мудрого, 30а

Дитяче відділеня «ОН Клінік Харків» (м. Пушкінська)
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.