0 800 30 11 77

Ендокринологія в Харкові

Порушення в роботі ендокринної системи, яка регулює діяльність внутрішніх органів за допомогою гормонів, можуть привести до розвитку цукрового діабету та інших патологій.

Гормональні збої відображаються на психоемоційному стані людини, впливають на загальне самопочуття і роботу репродуктивних органів. Тому при появі перших ознак гормональних порушень важливо своєчасно звернутися до лікаря.

Ми лікуємо:

Що лікує ендокринолог?

Ендокринолог - це лікар, який діагностує і лікує патології ендокринної системи. До сфери діяльності ендокринолога відноситься корекція гормонального балансу, усунення статевої дисфункції і відновлення нормального обміну речовин.

Ендокринолог лікує:

Коли потрібно звернутися до ендокринолога?

До ендокринолога може направити терапевт або інший лікар при підозрі на гормональні порушення. У профілактичних цілях консультація ендокринолога рекомендується щорічно людям від 35 років для контролю вікових змін, жінкам при плануванні вагітності, виборі контрацептивних засобів і з початком менопаузи.

До ендокринолога потрібно звернутися при появі симптомів:

 • підвищене потовиділення;
 • зниження працездатності та концентрації уваги;
 • різка зміна ваги (як збільшення, так і зменшення);
 • підвищена стомлюваність;
 • порушення сну;
 • посилене випадіння волосся;
 • порушення менструального циклу;
 • погіршення зору;
 • варикозне розширення вен;
 • ламкість нігтів.

Біопсія щитоподібної залози

Біопсія щитоподібної залози - один з найбільш інформативних методів діагностики вузлових утворень, що застосовуються в хірургічній ендокринології. Під час процедури через прокол в шкірі беруть зразки тканин з різних ділянок вузла щитоподібної залози, які потім відправляються на клітинний аналіз. За його результатами можна з точністю до 95-98% визначити, яким є новоутворення: доброякісним або злоякісним. Цитологія не входить у вартість біопсії щитоподібної залози, тому дослідження взятих зразків тканини оплачується окремо.

Як робиться біопсія щитоподібної залози

Тонкоголкова пункційна біопсія щитоподібної залози - це безпечна і практично безболісна процедура, яка триває кілька хвилин і не вимагає попередньої підготовки. Етапи проведення біопсії щитоподібної залози:

 • пацієнт лягає на кушетку на спину. Лікар під контролем УЗД-датчика вводить в досліджуваний вузол щитоподібної залози шприц з дуже тонкою голкою і набирає в нього необхідну кількість матеріалу;
 • після цього вміст шприца наносять на предметне скло і відправляють в лабораторію на гістологічний аналіз.

Зазвичай процедура пункції вузлів щитоподібної залози не викликає ускладнень - завдяки контролю УЗД-апарату пошкодження прилеглих тканин виключено. У деяких випадках в місці уколу може з'явитися набряк і невеликий синець.

Щоб записатися до ендокринолога в "ОН Клінік Харків" заповніть онлайн-форму або зателефонуйте за телефонами, які вказані на сайті.

Скорикова Світлана Леонідівна
Скорикова Світлана Леонідівна
Лікар відділення ендокринології

Відгуки про лікарів-ендокринологів у Харкові

Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів-ендокринологів у Харкові

Виклик лікаря-ендокринолога додому
Консультація ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація ендокринолога за кордон

Лікарі відділення ендокринології ОН Клінік Харків

Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.