Logo
0 800 30 11 77

Лікування порушень менструального циклу в Харкові

Порушення менструального циклу свідчить про зміни у функціонуванні репродуктивних органів. Порушення проявляються нерегулярним менструальним циклом, мізерною або рясною менструацією.

У медичному центрі «ОН Клінік Харків» гінекологи займаються діагностикою та лікуванням збоїв менструального циклу. Запис на прийом до лікаря ведеться цілодобово.

Що таке менструальні дисфункції

Дисфункція яєчників — це розлад менструального циклу, який може вказувати на наявність неврологічного, ендокринного захворювання. Також відсутність менструації може бути нормою під час вагітності, грудного вигодовування, постменопаузи. Постійні збої менструального циклу, порушення тривалості місячних лікуються медикаментозним методом. Препарати підбираються залежно від причини виникнення дисфункції.

Тривалість менструального циклу в нормі становить від 23 до 35 днів. Місячні в нормі тривають від трьох до семи днів. Тривалість місячних понад 7 днів може свідчити про порушення.

Причини та види порушень менструального циклу

Причинами збою менструального циклу можуть бути гормональні зміни в організмі, вплив зовнішніх подразників і вживання медичних засобів. Збій менструального циклу може виникнути під час приймання протизаплідних засобів. Інші причини порушення менструального циклу:

 • стрес і перевтома;
 • нестача сну (менше семи годин);
 • прийом лікарських препаратів (антикоагулянтів, антиагрегантів, глюкокортикоїдів, нейролептиків);
 • синдром полікістозних яєчників;
 • дефіцит маси тіла;
 • порушень функціональної активності щитоподібної залози;
 • гіперпролактинемія (надлишок пролактину);
 • адреногенітальний синдром (дисфункція надниркової кори);
 • передчасна яєчникова недостатність;
 • пухлини яєчників і надниркових залоз;
 • цукровий діабет та інсулінорезистентність.

На місячні можуть вплинути антидепресанти, зокрема спричиняючи затримку. У разі стресу збій менструального циклу виникає через гормональні зміни: психоемоційні напруження провокують надлишкове виділення гормонів кортизолу і пролактину. Також через зміни рівня гормонів може виникнути збій менструального циклу після утримання.

причини затримки місячних

причини затримки місячних

Збій менструального циклу після першого разу статевого контакту може пояснюватися емоційним перенапруженням. Тимчасова затримка виникає через переліт, зміну клімату, рівня вологості. Цикл місячних відновлюється самостійно в процесі адаптації організму до змін зовнішнього середовища.

Збої менструального циклу можуть характеризуватися короткими або тривалими місячними, відсутністю менструації протягом кількох місяців, болісними місячними. Види порушень менструального циклу:

 • аменорея. Аменорея може бути первинною (виникає у підлітка 15 років і старше), а також вторинною (триває до півроку у жінок з нерегулярним циклом). У разі раніше регулярної менструації у жінок немає місячних 3 місяці. Збої менструального циклу можуть виникати в разі фізичних навантажень, спадковості, стресу;
 • олігоменорея. Менструальний цикл становить 40 днів і більше. За олігоменореї у жінки спостерігаються мізерні місячні;
 • поліменорея. Порушення відрізняється коротким менструальним циклом. Проміжок між місячними становить від 14 до 21 дня. За поліменореї місячні можуть виникати 2 рази на місяць;
 • гіперменорея. Характеризується рясними і тривалими місячними. Менструація триває понад сім днів. Стан може бути пов'язаний із гінекологічними захворюваннями (аденоміозом, міомою матки, поліпами).

Порушенням менструального циклу є дисменорея, за якої виникають болісні менструації. Якщо місячні не закінчуються понад сім днів або настають передчасні місячні, слід звернутися до гінеколога.

Симптоми менструальних дисфункцій

Основним симптомом дисфункції яєчників є збій менструального циклу. Наприклад, місячні можуть початися раніше на тиждень або через три місяці після попередньої менструації. Симптоми порушення менструального циклу:

 • надмірний ріст волосся (по лінії живота, над верхньою губою);
 • безпліддя і невиношування вагітності (у разі двох мимовільних викиднів поспіль);
 • підвищена сальність шкіри, жирність волосся, поява вугрів;
 • виділення із сосків, не пов'язані з вагітністю або грудним вигодовуванням;
 • темне забарвлення внутрішньої поверхні стегна або пахвової зони.

У разі порушення менструального циклу можуть з'явитися коричневі виділення, спричинені гормональними змінами. Ознакою дисфункції також є перервані місячні, які почалися і раптово зникли.

Діагностика та лікування аменореї в Харкові

Діагностика аменореї здійснюється на консультації у гінеколога. Лікар збирає анамнез і проводить візуальний огляд. Додатково гінеколог може призначити УЗД органів малого таза й аналіз крові на гормони. Відновити цикл місячних у разі аменореї дає змогу гормональна терапія. Також лікар може призначити прийом антибактеріальних, протизапальних і знеболювальних засобів. Пацієнтці рекомендується нормалізувати масу тіла і контролювати рівень стресу для високої ефективності лікування.

Діагностика та лікування олігоменореї в Харкові

Діагностика олігоменореї гінекологом передбачає візуальний огляд, аналізи на гормони та УЗД органів малого таза. Додатково може знадобитися консультація невролога або ендокринолога. Нормалізація менструального циклу здійснюється за допомогою медикаментозної терапії. Лікар призначає препарати, які допомагають відновити мізерні місячні та гормональний фон, зміцнюють імунну систему і борються з інфекціями (за їх наявності). Правильне харчування і регулярні фізичні навантаження прискорюють місячні, які при олігоменореї спостерігаються з періодичністю від 40 днів.

Діагностика та лікування дисменореї в Харкові

На первинній консультації гінеколог збирає анамнез і проводить візуальний огляд. Додатково лікар здійснює кольпоскопію (інструментальне обстеження), а також може призначити аналізи на гормони, УЗД органів малого таза. Лікування дисменореї спрямоване на знеболення та відновлення гормонального фону. Рекомендується обмежити фізичні навантаження і налагодити режим дня.

кольпоскоп для діагностики менструальних дисфункцій в медичному центрі ОН Клінік Харків

кольпоскоп для діагностики менструальних дисфункцій в медичному центрі ОН Клінік Харків

Діагностика та лікування аномальних маткових кровотеч (АМК) у Харкові

Під час діагностики гінеколог вивчає анамнез пацієнтки та здійснює візуальний огляд. Додатково лікар може призначити УЗД органів малого таза й аналізи крові. Для лікування аномальних маткових кровотеч призначається приймання нестероїдних протизапальних препаратів, гормональна терапія або хірургічне втручання (міомектомія, гістероскопія).

Записатися на консультацію гінеколога і лікування менструальних порушень у медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Перехрест Оксана Володимирівна
Перехрест Оксана Володимирівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування порушень менструального циклу у Харкові

Відеокольпоскопія
Ехосальпінгоскопія
1100 грн
Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога
ОНЛАЙН-Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Пайпель-біопсія порожнини матки
700 грн
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога з УЗД
800 грн
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Харків

Відгуки про лікарів-гінекологів у Харкові

Була на прийомі у лікаря Буравель Богдана Олександрівна. Звернулась по страховому полусу. На перший погляд дуже приємна лікар. Але… Осмотр на кріслі майже не пр...
Olga , 04.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу дуже подякувати Соболь Світлані Георгіївні та Стрюкову Дмитру Владиславовичу, за їх професіоналізм та велике щире сердце, це лікарі від Бога, завдяки яким...
Наталія , 06.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Робила естетичну операцію у Соболь Світлани Георгіївни, дуже задоволена. Лікарка професіонал своєї справи, зробила все на найвищому рівні, після операції обстеж...
Наталія , 01.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Бондарєва Владислава Валентинівна є справді кваліфікованим спеціалістом та делікатною у спілкуванні приємною людиною. Надає відповіді на усі питання та завжди д...
Влада , 30.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Соболь Світлана Георгіївна неймовірна жінка і професійна лікарка! Дуже приємна у спілкуванні, пояснювала і показувала все, що робить з моїм тілом. Якщо шукаєте...
Наталія , 26.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Я була на прийомі у лікаря-гінеколога Андрус Ганни Михайлівни і дуже задоволена. Лікар уважна.
Олена , 12.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Під час прийому лікар не задавала ніяких питань для збору анамнезу,бімануального огляду також не було ,одразу поставила діагноз. Призначила купу пакетів аналізі...
Аріна , 12.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Не рекомендую лікаря Перехрест, зверталася по допомогу, у підсумку пішло просто викачування грошей, а не лікування, прописувала препарати, які не лікували, а пр...
Оксана , 11.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
7-103 — виклик швидкої допомоги «ОН Клінік Харків»
Виклик бригади швидкої допомоги та медичне транспортування
Детальніше