Logo
0 800 30 11 77

Лікування дисфункції яєчників в Харкові

Яєчники — парні жіночі репродуктивні органи, що відповідають за вироблення статевих гормонів (естрогену і прогестерону) і дозрівання готових до запліднення яйцеклітин. Дисфункцією яєчника називається патологічний стан, що супроводжується збоєм у синтезі статевих гормонів і утворенні зрілих яйцеклітин.

Пройти діагностику та лікування дисфункції яєчників у Харкові можна в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Запис на прийом до гінеколога ведеться цілодобово.

Причини та види дисфункції яєчників

Недостатність яєчників може стати наслідком гормонального збою після тривалого стресу, аборту або викидня. Можлива дисфункція яєчників на тлі тривалого приймання КОК (комбінованих контрацептивів), що пригнічують овуляцію. Інші причини дисфункції яєчників:

 • прийом препаратів екстреної контрацепції;
 • неправильно встановлена внутрішньоматкова спіраль;
 • злоякісні пухлини;
 • інфекції, що передаються статевим шляхом (сифіліс, трихомоніаз, гонорея, хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз);
 • запалення яєчників (оофорит), маткових труб (сальпінгіт), шийки матки (цервіцит), внутрішньої слизової оболонки матки (ендометрит), зовнішніх статевих органів (вульвіт);
 • доброякісні новоутворення (кісти, поліпи, міоми, фіброми);
 • патології щитоподібної залози (гіпертиреоз, гіпотиреоз, тиреотоксикоз);
 • цукровий діабет;
 • тривале лікування антибіотиками. 

Порушення роботи яєчників може бути зумовлене їхньою вродженою недорозвиненістю (гіпоплазією) через хромосомні аномалії (синдроми Тернера та ламкої Х-хромосоми). Ановуляторну дисфункцію яєчників часто спричиняє підвищений рівень пролактину в крові (у разі пухлини гіпофіза, грудного вигодовування). Проблеми з яєчниками у жінок можуть виникнути після травм у ділянці малого таза та хірургічних операцій на внутрішніх статевих органах.

У разі нестачі гонадотропних гормонів (лютеїнізуючого і фолікулостимулюючого) може розвинутися гіпогонадотропна недостатність яєчників. Наслідком надлишку гонадотропінів в організмі жінки часто стає гіпергонадотропна недостатність. Неуточненою (ідіопатичною) дисфункцією яєчників називають патологію, причину якої встановити не вдається.

Види порушення функції яєчників залежно від періоду життя жінки

Назва

Характеристика

Дисфункція яєчників ювенільного періоду

Виникає під час становлення репродуктивної функції у дівчат віком 12-18 років 

Дисфункція яєчників репродуктивного періоду

Діагностується у жінок віком від 18 до 45 років і називається ще дисфункцією яєчників дітородного періоду

Дисфункція яєчників пременопаузального періоду

Розвивається в процесі поступового згасання репродуктивної функції жінки у віці 45-50 років

Клімактерична дисфункція яєчників

Пов'язана з нездатністю яєчників продукувати естрогени і прогестерон після припинення менструацій у жінок віком від 50 років

Гіпофункція яєчників буває первинною і вторинною. Первинна недостатність є вродженою, а вторинна розвивається на тлі інших захворювань і патологічних процесів в організмі.

Симптоми дисфункції яєчників

Дисфункція яєчників проявляється порушеннями менструального циклу, тривалість якого може становити менше ніж 21 або більше ніж 35 днів. За дисфункції яєчників можливі маткові кровотечі (поліменорея), характерними ознаками яких є великий об'єм кров'яних виділень і тривалість від семи днів. Кровотечі можуть виникати в будь-якій фазі менструального циклу.

У деяких жінок замість місячних у разі дисфункції яєчників з'являються мізерні виділення світлого або темного коричневого кольору (гіпоменорея). Коричневі виділення за дисфункції яєчників тривають найчастіше не більше двох-трьох днів і супроводжуються крововтратою, нижчою за фізіологічну норму (до 50 мл).

Дисфункція правого або лівого яєчника може призвести до олігоменореї — патологічного стану, за якого місячні бувають один раз на кілька місяців. Затримка і біль у правому яєчнику можлива за недостатності, спричиненої множинними кістами (полікістозом).

Частим симптомом дисфункції яєчників є аменорея — відсутність менструації протягом шести і більше місяців. У багатьох жінок немає місячних за дисфункції яєчників, що виникла на тлі полікістозу, дисбалансу тиреотропного і гонадотропних гормонів. Інші симптоми дисфункції яєчників:

 • швидкий набір ваги;
 • болісні менструації;
 • ріст волосся за чоловічим типом (на обличчі та грудях);
 • виділення з молочних залоз;
 • підвищена пітливість;
 • відсутність фолікул в яєчниках (цикли без овуляції);
 • проблеми із зачаттям;
 • невиношування вагітності;
 • дратівливість, нервозність, плаксивість.

Дисфункція яєчників може супроводжуватися болем внизу живота, в зонах лобка і попереку. У жінок, у яких немає місячних, яєчники болять постійно або періодично. Біль може бути тупим і ниючим або гострим і переймоподібним, одностороннім або двостороннім. Через постійний больовий синдром у разі дисфункції лівого або правого яєчника жінка може відчувати системну слабкість і нездужання.

Стадії дисфункції яєчників

Порушення функції яєчників проходить у своєму розвитку три послідовні етапи, що відрізняються ступенем вираженості клінічних ознак. Стадії дисфункціональної хвороби яєчників у жінок:

 1. Початкова стадія. Характеризується легкими порушеннями менструального циклу (коливаннями тривалості місячних і обсягу крововтрати). У лабораторних аналізах рівень жіночих статевих гормонів може бути незначно відхилений від норми.
 2. Прогресуюча стадія. Супроводжується нерегулярними менструаціями (настають раз на кілька місяців). Посилюються симптоми низького рівня естрогену (припливи, підвищена нічна пітливість, сухість піхви). Через нерегулярну овуляцію (наявність ановуляторних циклів) при дисфункції яєчників жінці складно завагітніти.
 3. Хронічна стадія. Відрізняється повною відсутністю менструацій або рідкісною їхньою появою. Для хронічної стадії дисфункціонального захворювання яєчників характерне істотне зниження лібідо і безпліддя.

Дисфункція яєчників небезпечна через здатність спричиняти не тільки безпліддя, а й захворювання інших репродуктивних органів. Наслідком дисфункції яєчників може стати гормонозалежний рак молочної залози та ендометрія (внутрішньої оболонки матки). Небезпечна дисфункція яєчників і як патологія, що призводить до розвитку міоми (доброякісного новоутворення з гладком'язових клітин матки), ендометріозу (розростання внутрішнього шару матки за її межі), мастопатії (порушення співвідношення між залозистим і сполучниково-волокнистим компонентами в структурі грудей).

Діагностика дисфункції яєчників у Харкові

На первинній консультації гінеколог вивчає анамнез і аналізує скарги пацієнтки. Потім лікар проводить фізикальний огляд на гінекологічному кріслі за допомогою розширювального дзеркала Куско. Дисфункція яєчників підтверджується методом диференціального діагнозу, що передбачає поступове виключення захворювань жіночої репродуктивної системи з подібними симптомами.

Для підтвердження діагнозу і визначення причини дисфункції яєчників жінці можуть призначити аналізи на рівень лютеїнізуючого і фолікулостимулюючого гормонів, естрогену, прогестерону, естрадіолу і тестостерону. У разі дисфункції яєчників може знадобитися здати тест на рівень антимюллерового гормону, що відображає кількість фолікулів. Додаткові лабораторні аналізи за дисфункції яєчників:

 • мікроскопія урогенітального мазка;
 • тести на захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ);
 • аналіз на рівень гормонів щитоподібної залози і надниркових залоз;
 • тести на рівень цукру в крові та толерантність організму до глюкози.

Визначити причину дисфункції яєчників допомагає УЗД органів малого таза. Дослідження дає змогу виявити доброякісні та злоякісні новоутворення в репродуктивних органах, ознаки запалення в тканинах і зміщення яєчників.

Для докладного аналізу стану стінок піхви і шийки матки використовується кольпоскопія — вивчення тканин через оптичний пристрій (кольпоскоп), що забезпечує багаторазове їх збільшення. Під час процедури вдається виявити передракові зміни і рак на ранній стадії, здатні спровокувати розвиток дисфункціональної жіночої хвороби яєчників.

кольпоскоп для діагностики дисфункцій яєчників в медичному центрі ОН Клінік Харків

кольпоскоп для діагностики дисфункцій яєчників в медичному центрі ОН Клінік Харків

Лікування дисфункції яєчників у Харкові

Для кожної пацієнтки гінеколог складає індивідуальний протокол лікування дисфункції яєчників залежно від причин, що викликали патологію. Лікування дисфункції яєчників, пов'язаної із запаленням у тканинах репродуктивних органів і статевими інфекціями, передбачає прийом антибіотиків. Гормональні препарати за дисфункції яєчників призначають жінкам, у яких за допомогою лабораторної діагностики було виявлено порушення гормонального фону. 

Для полегшення больового синдрому лікар може призначити спазмолітики та нестероїдні протизапальні засоби. У разі рясних і тривалих маткових кровотеч може знадобитися прийом кровоспинних лікарських засобів. Для підвищення фертильності (здатності до зачаття) показані препарати, що стимулюють овуляцію.

На початковій стадії дисфункція яєчників лікується протягом кількох місяців. Хронічна недостатність потребує постійної підтримуючої терапії.

Записатися на консультацію гінеколога і лікування дисфункції яєчників у Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Перехрест Оксана Володимирівна
Перехрест Оксана Володимирівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування дисфункції яєчників у Харкові

Відеокольпоскопія
Ехосальпінгоскопія
1100 грн
Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога
ОНЛАЙН-Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Пайпель-біопсія порожнини матки
700 грн
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога з УЗД
800 грн
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Харків

Відгуки про лікарів-гінекологів у Харкові

Була на прийомі у лікаря Буравель Богдана Олександрівна. Звернулась по страховому полусу. На перший погляд дуже приємна лікар. Але… Осмотр на кріслі майже не пр...
Olga , 04.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу дуже подякувати Соболь Світлані Георгіївні та Стрюкову Дмитру Владиславовичу, за їх професіоналізм та велике щире сердце, це лікарі від Бога, завдяки яким...
Наталія , 06.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Робила естетичну операцію у Соболь Світлани Георгіївни, дуже задоволена. Лікарка професіонал своєї справи, зробила все на найвищому рівні, після операції обстеж...
Наталія , 01.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Бондарєва Владислава Валентинівна є справді кваліфікованим спеціалістом та делікатною у спілкуванні приємною людиною. Надає відповіді на усі питання та завжди д...
Влада , 30.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Соболь Світлана Георгіївна неймовірна жінка і професійна лікарка! Дуже приємна у спілкуванні, пояснювала і показувала все, що робить з моїм тілом. Якщо шукаєте...
Наталія , 26.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Я була на прийомі у лікаря-гінеколога Андрус Ганни Михайлівни і дуже задоволена. Лікар уважна.
Олена , 12.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Під час прийому лікар не задавала ніяких питань для збору анамнезу,бімануального огляду також не було ,одразу поставила діагноз. Призначила купу пакетів аналізі...
Аріна , 12.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Не рекомендую лікаря Перехрест, зверталася по допомогу, у підсумку пішло просто викачування грошей, а не лікування, прописувала препарати, які не лікували, а пр...
Оксана , 11.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
7-103 — виклик швидкої допомоги «ОН Клінік Харків»
Виклик бригади швидкої допомоги та медичне транспортування
Детальніше