Лікування вагінізму в Харкові

Вагінізм відноситься до захворювань психофізіологічного типу. Більшою мірою ця патологія викликана психологічними розладами (острах статевого акту або сексуального зв'язку з конкретним партнером, а також страх перед гінекологічним обстеженням). Ознаки вагінізму залежать від форми захворювання й полягають у наступному:

  • перший ступінь - мимовільне скорочення м'язів при статевому акті, гінекологічному огляді, введенні тампонів;
  • другий ступінь – м'язова система піхви скорочується при мінімальному дотику або навіть його відсутності;
  • третій ступінь – м'язи реагують скороченням при думці про те, що має бути проникнення в піхву.

Діагностика вагінізму полягає в аналізі скарг пацієнтки й даних анамнезу. Оскільки захворювання проявляється в патологічному страху втручання в піхву, у багатьох випадках виключені методи інструментального дослідження (огляд за допомогою дзеркала, кольпоскопія, трансвагінальне УЗД).

Приводом для звернення за лікарською консультацією в «ОН Клінік Харків» може стати поколювання, печіння й незвичайна напруженість у промежині під час звичайної сексуальної близькості. Це один з перших симптомів вагінізму, що розвивається. З розвитком хворобливої симптоматики розвивається страх стороннього втручання в піхву. Своєчасний візит до фахівця й виконання лікарських рекомендацій є гарантією успішного рятування від вагінізму.

Ігнорування болісних симптомів і затягування візиту до фахівця може викликати ускладнення, які полягають у розладі інтимного життя й збільшенні психологічних проблем. Для повного усунення симптоматики й відновлення повноцінних сексуальних відносин лікування вагінізму повинне бути комплексним. Воно включає не тільки прийом медикаментів, але також фізіотерапію й психотерапевтичні консультації.

Причини вагінізму

Розвиток симптоматики, характерної для вагінізму, найчастіше ґрунтується на психологічних розладах. Вони можуть бути викликані невдалим першим статевим актом, фобіями, пережитим сексуальним насильством, ворожістю до конкретного партнера. Нерідко вагінізм розвивається на тлі статевої неосвіченості й надто суворого виховання.

Залежно від причин, розрізняють типи захворювання:

  • істинний вагінізм (ґрунтується на психофізіологічних порушеннях і проявляється у вигляді рефлекторного скорочення м'язів при сторонньому втручанні);
  • псевдовагінізм (викликаний природніми фізіологічними проблемами: аномаліями статевих органів, сухістю піхви, запальними процесами, при яких статевий акт стає болісним).

Проблема вагінізму найбільш характерна для емоційно нестійких і тривожно-недовірливих пацієнток. Неврастенічний вагінізм супроводжується підвищеною загальною збудливістю, при якій найменший дотик до піхви або навіть думки про це викликають судорожне скорочення м'язів.

Лікування вагінізму в Харкові проводиться після повного обстеження, у процесі якого встановлюється тип захворювання й супутні патології. При терапії псевдовагінізму в першу чергу призначається лікування захворювання, симптоми якого викликають дискомфорт під час статевих актів. Обов'язковою складовою комплексного лікування вагінізму повинна бути психотерапія, яка дозволяє виявити справжні причини хвороби й прибрати психологічні бар'єри.

Фахівці «ОН Клінік Харків» застосовують індивідуальний підхід до кожної пацієнтки й піклуються про те, щоб терапія мала стійкий ефект. Запис на прийом ведеться в будь-який час на сайті або в телефонному режимі за одним із номерів, вказаних у розділі «Контакти».

Вартість лікування вагінізму у Харкові

Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
350грн. / 333грн.
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога з УЗД
490грн. / 466грн.
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
300грн.
Оплата в мед. центрі
Відеокольпоскопія
300грн. / 285грн.
Консультація оперуючого лікаря акушера-гінеколога
350грн. / 333грн.
ОНЛАЙН-Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога
350грн. / 333грн.
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
300грн. / 285грн.
ОНЛАЙН Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон

Відгуки про гінекологів ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама