Кров під час або після сексу: чому так буває?

Кров під час або після сексу: чому так буває?
Читати 7 хвилин | Опубліковано: 18 March 2021 | Перегляди 594680
Іноді під час сексуального акту або відразу після нього у жінки починається вагінальна кровотеча. Причини можуть бути різні. Деякі з них вимагають негайної медичної допомоги, тоді як інші причини вагінальної кровотечі не становлять великої загрози, хоча на появу крові після статевого акту завжди потрібно звернути увагу.

Деякі з них потребують негайної медичної допомоги, тоді як інші причини кровотечі не становлять великої загрозу, хоча на появу крові після статевого акту завжди потрібно звернути увагу.

Через що може бути вагінальна кровотеча?

Попри те, що міжменструальна кровотеча не є нормою, вона трапляється не так вже й рідко Далеко не завжди кровотеча між менструаціями означає серйозні проблеми зі здоров’ям, але здебільшого свідчить про певні збої у роботі статевої системи. Можливі причини вагінальної кровотечі:

 • Іноді маточна кровотеча трапляється під час овуляції. Це пов’язано з тим, що для виділення яйцеклітини з яєчника зростає вміст естрогену. Велика кількість цього гормону і може викликати незначні виділення.
 • Сильний стрес. Перенапруження нервової системи, занепокоєння та перевтома можуть запустити зміни у менструальному циклі.
 • Перші тижні вагітності. Коли ембріон прикріплюється до стінок матки, це може спровокувати незначне міжменструальне виділення крові. Однак у деяких випадках кровотеча під час вагітності є ознакою викидня, тож необхідно якомога швидше звернутися до лікаря.
 • Цервіцит.
 • Міома матки може спровокувати рясні міжменструальні кров’яні виділення. Їхній об’єм великий, але не перевищує кількість крові, яка виділяється під час місячних. Міома є доброякісною пухлиною, яка потребує своєчасного та ефективного лікування.
 • У період менопаузи кров'яні виділення можуть свідчити про поліпи або фіброму матки.

Якщо міжменструальна кровотеча не спровокована і починається неочікувано, є рясною (як під час менструації або більше), а також супроводжується аритмією, запамороченням, сильною пітливістю та болем внизу живота, необхідно негайно звернутися по медичну допомогу. Це може бути ознака серйозних проблем зі статевими органами, і потрібно викликати невідкладну медичну допомогу.

Також кров може піти прямо під час сексу або незабаром після. Це може налякати дівчину, але вагінальна кровотеча після сексу за причинами появи відрізняється від міжменструальної кровотечі, яка почалася сама.

Кров під час сексу – це норма?

Кров під час або відразу після сексу не є нормою. Норма – це виділення під час менструації. Однак те, наскільки небезпечною ознакою є поява таких виділень, залежить від їхньої причини. У будь-якому разі необхідно звернутися до лікаря.Звідки береться кров після сексу

Причин для кровотечі після сексу може бути кілька:

 • травмування геніталій під час швидкого статевого контакту без збудження партнерки або під час грубого сексу;
 • інфекційні патології;
 • поява вузлів на поверхні ендометрію матки жінки – розлад під назвою ендометріоз;
 • папіломи та поліпи у матці;
 • як побічний ефект прийому деяких гормональних контрацептивів;
 • ерозія матки;
 • онкологічні захворювання.

Також вагінальна кровотеча з’являється після першого сексуального контакту. Розривання дівочої пліви може викликати кровотечу (хоча й не завжди). Це природній процес, який не несе загрози.

Що робити, якщо під час або після сексу ви виявили кров?

Реакція на кровотечу після (або під час) сексу залежить від супутніх факторів. Якщо кров пішла через розрив дівочої пліви, робити нічого не потрібно. Тільки надати дівчині спокій та дотримуватися правил гігієни.

Якщо кровотеча під час сексу або відразу після нього виникла неочікувано (тобто не пов’язана з розірванням дівочої пліви), але немає болю, пітливості, запаморочення, а виділення мізерні за кількістю, то хвилюватися не варто. Бажано припинити або хоча б уповільнити сексуальний акт, якщо кровотеча була помічена прямо у процесі. Варто якомога швидше відвідати гінеколога, щоб перевірити стан здоров’я статевої системи.

Якщо самопочуття під час кровотечі погіршується додатковими симптомами на кшталт нестерпного болю або аритмії, варто викликати невідкладну медичну допомогу. Це може бути розрив яєчника або кисти чи навіть позаматкова вагітність.

А от маткова кровотеча може бути і внутрішньою. Тоді з піхви кров не піде, але у жінки з'являються симптоми анемії: непритомність, слабкість, блідість, запаморочення. Це теж привід для виклику невідкладної допомоги.

Який буває колір виділень і що це означає

Колір та характер кров’янистих виділень під час або відразу після сексу може відрізнятися в залежності від причини:

 • згустки часто спостерігаються, якщо у негативних процесах залучена матка;
 • слиз спостерігається при запаленні шийки матки;
 • на ураження стінок вагіни вказує яскраво-червона кров;
 • коричневі або навіть рожеві кров’янисті виділення можуть бути під час овуляції.

Втім, по кольору крові виявити характер проблеми неможливо. Необхідно провести додаткові діагностичні дослідження у лікаря. Наприклад, гінекологічне УЗД.

Коли потрібно звернутися до гінеколога

Кровотеча з піхви під час або після сексу далеко не завжди означає небезпеку. Іноді це просто наслідок мікротравм вагіни через недостатнє збудження жінки. Однак до лікаря необхідно звернутися навіть у випадках, якщо кровотеча незначна і не супроводжується ані болем, ані іншими негативними наслідками. Адже і невелика кровотеча не є нормою, і може бути сигналом патологічних процесів у організмі жінки, і на ці сигнали краще реагувати вчасно. Якщо ж кровотеча сильна і/або супроводжується погіршенням самопочуття, медична допомога має бути невідкладною.

Популярні питання

1. Як зупинити кровотечу шийки матки?

За виникнення кровотечі з статевих шляхів необхідно негайно звернутися до гінеколога. Метод зупинки кровотечі визначається лікарем залежно від її причини. За кровотечі можуть бути призначені кровоспинні, гормональні препарати, а також засоби, що сприяють скороченню матки.

2. Як відрізнити кровотечу від місячних?

З точністю відрізнити кровотечу від місячних може тільки лікар. Кровотеча може виникнути в будь-який день менструального циклу, тоді як термін настання місячних в нормі прогнозується (25-36 день циклу). Менструації в нормі тривають від 3-7 днів, при цьому найбільш рясні виділення з'являються на 2-3 день місячних, а до закінчення менструації вони набувають мажучого характеру і коричневого кольору. Звертатися до лікаря в період менструацій необхідно, коли місячні занадто рясні, йдуть понад 7 днів або почалися раніше за 25 день циклу.

3. Чи може бути кровотеча через оральні контрацептиви?

Кровотеча зі статевих шляхів може виникнути на тлі прийому оральних контрацептивів. Причиною такої кровотечі є гормональний дисбаланс. За виникнення дисгормональної кровотечі необхідно звернутися до гінеколога.

Рейтинг статті:
4.42 з 5 на основі 12 оцінок
Кров під час або після сексу: чому так буває?
Лікар-гінеколог. Перша категорія. Стаж роботи 25 років.

Задайте своє питання гінекологу
«ОН Клінік»

Інші статті на тему

Схожі статті: