Logo
0 800 30 17 30

Нефрологія в Одесі

Нефролог – це лікар, який спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань нирок. На відміну від нефролога, уролог займається лікуванням хвороб сечового міхура, сечоводів і уретри.

Отримати консультацію нефролога в Одесі можна в медичному центрі «ОН Клінік Одеса». Запис на прийом до лікаря ведеться цілодобово.

Ми приймаємо з таких питань:

Що лікує нефролог в Одесі

Нефролог приймає пацієнтів із нефротичним синдромом – патологічним станом, що виникає внаслідок ураження нирок. Проявляється синдром підвищеним вмістом білка в сечі, набряком обличчя, живота, нижніх кінцівок. Нефролог в Одесі лікує:

 • гострі та хронічні запалення нирок і ниркових структур (пієлонефрит, гломерулонефрит, інтерстиціальний нефрит);
 • нефропатії (діабетичну хворобу нирок, гіпертонічну нефропатію);
 • наслідки метаболічних порушень (амілоїдоз нирок).

Нефролог лікує хронічну хворобу нирок – тривале зниження ниркової функції, пов'язане з погіршенням здатності органу фільтрувати продукти обміну речовин. Також лікар по нирках в Одесі веде прийом пацієнтів із симптомами гострого і хронічного запалення сечового міхура (циститу).

Показання до консультації нефролога

Коли болять нирки, підвищується температура тіла до 37,5-39°, пацієнт відчуває системну слабкість, озноб, іноді й нудоту. Симптоми хвороби нирок, за наявності яких потрібно звернутися до нефролога:

 • біль, печіння під час сечовипускання;
 • зміна кольору, запаху сечі;
 • часте сечовипускання;
 • каламутний осад і домішки крові в сечі;
 • підвищений артеріальний тиск;
 • набряки ніг, що повторюються щодня;
 • мішки під очима, припухлість повік;
 • біль у попереку тягнучого, ниючого або колючого характеру.

Перевірити нирки рекомендується пацієнтам, у яких біль у нижній частині спини супроводжується зблідненням шкірного покриву та свербежем, що нагадує алергічний. Проблеми зі шкірою можуть виникати через порушення балансу мінералів в організмі на тлі нефрологічних захворювань, що перейшли в хронічну фазу.

Діагностика захворювань нирок в Одесі

Для визначення хвороби нирок лікар призначає пацієнту лабораторні та інструментальні дослідження. Методи діагностики захворювань нирок:

Результати лабораторних та інструментальних досліджень не є діагнозом. Для його постановки необхідно йти до нефролога з аналізами на повторну консультацію.

Консультація нефролога в Одесі

У медичному центрі «ОН Клінік Одеса» огляд у нефролога можуть пройти пацієнти віком від 18 років. У нефролога ведеться прийом жінок на будь-якому терміні вагітності. Перед візитом до лікаря-нефролога спеціальна підготовка не потрібна.

На первинній консультації пацієнт проходить фізикальний огляд у нефролога. Лікар візуально оцінює стан шкірного покриву, характер набряків обличчя, живота і нижніх кінцівок, з'ясовує скарги пацієнта і призначає обстеження.

Під час повторної консультації нефролог робить розшифровку лабораторних аналізів і результатів інструментальних досліджень. На основі отриманих даних лікар ставить діагноз і призначає медикаментозне лікування нирок. За необхідності фахівець-нефролог може рекомендувати пацієнту дообстеження і консультацію інших профільних лікарів (уролога, кардіолога, невролога, хірурга).

Лікування циститу в Одесі

Цистит – це запалення сечового міхура, причиною якого є бактеріальна або грибкова інфекція. Ознаки запалення сечового міхура:

 • часті позиви до сечовипускання;
 • біль або відчуття печіння під час сечовипускання;
 • кров у сечі (гематурія);
 • дискомфорт у ділянці таза;
 • підвищена температура.

Також симптомами захворювання є помутніння і наявність різкого запаху сечі. Позиви до сечовипускання з'являються кожні 15-20 хвилин.

Для підбору лікування лікар визначає тип запалення сечового міхура.

Види циститу

Вид циститу

Опис

Катаральний

Вражає слизову оболонку, характеризується набряком тканин, гіперемією (переповненням судин кров'ю) і серозними виділеннями.

Флегмонозний

Гнійне запалення локалізується в підслизовому шарі сечового міхура. Проявляється гнійними та кров'янистими виділеннями.

Гнійний

Відрізняється гнійними виділеннями, що скупчуються в сечовому міхурі.

Геморагічний

Запалення характеризується червонувато-коричневими виділеннями.

Інтерстиціальний

Має хронічний характер, пацієнти відчувають біль у ділянці сечового міхура, малого таза, а також прискорені позиви до сечовипускання.

Виразковий

Вражає практично всю площу слизової оболонки сечового міхура, внаслідок чого стінки покриваються виразками.

Інкрустуючий

Супроводжується відкладенням солей, що утворюються під час розщеплення сечовини. Симптоми включають надлобковий біль, часте сечовипускання і кров'янисті виділення.

Гранулематозний

Характеризується рясними висипаннями на слизових стінках сечового міхура. 

Нефрологи в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» займаються діагностикою та лікуванням циститу. Лікар може призначити курс антибіотиків або антимікотичні засоби, залежно від причини захворювання. Спазмолітичні засоби допомагають зняти біль у разі циститу.

Лікування хронічної хвороби нирок в Одесі

Хронічна хвороба нирок – це погіршення здатності нирок фільтрувати метаболічні продукти життєдіяльності, що надходять із крові. Симптоми хронічної хвороби нирок:

 • нудота і блювота;
 • втрата апетиту;
 • м'язові спазми;
 • набряк стоп і щиколоток;
 • високий кров'яний тиск;
 • задишка;
 • втома і слабкість;
 • кров у сечі.

Симптоми захворювання розвиваються в міру прогресування ниркової недостатності. Причинами пошкодження нирки можуть бути діабет, підвищений артеріальний тиск або захворювання нирок (гломерулонефрит, інтерстиціальний нефрит, полікістоз).

Нефрологи в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» займаються діагностикою та лікуванням хронічної хвороби нирок. Лікування захворювання включає дотримання дієти і приймання медикаментів, які зменшують симптоматику супутніх патологій (засоби для зниження цукру і холестерину в крові, артеріального тиску).

Лікування амілоїдозу нирок в Одесі

Амілоїдоз нирок – рідкісне захворювання, що виникає при відкладенні амілоїдних білків у тканинах і органах. Захворювання розвивається у пацієнтів, які перенесли тривале інфекційне захворювання (туберкульоз, остеомієліт), мають генетичну схильність або ниркову недостатність. Симптоми амілоїдозу нирок:

 • набряклість кінцівок;
 • анемія;
 • втома і слабкість;
 • оніміння, поколювання або печіння в руках чи ногах;
 • низький кров'яний тиск;
 • задишка;
 • втрата ваги.

Порушення обміну речовин супроводжується високим рівнем білка в сечі та низьким – у крові. Під час здачі аналізу крові може бути виявлено високий рівень холестерину.

Нефрологи медичного центру «ОН Клінік Одеса» займаються діагностикою та лікуванням амілоїдозу нирок. Лікар може призначити аналізи крові та сечі, а також проводить візуальний огляд.

Терапія захворювання призначається залежно від його типу (АЛ-амілоїдоз, АА-амілоїдоз, LECT2-амілоїдоз, спадковий, генетичний). Вилікувати амілоїдоз нирок можна за допомогою кортикостероїдів, нестероїдних протизапальних препаратів, діуретиків.

Записатися до нефролога в Одесі в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Для контролю результатів терапії, розшифровки аналізів, коригування курсу лікування доступна консультація нефролога онлайн у відеоформаті.

Лівенцова Катерина Валентинівна
Лівенцова Катерина Валентинівна
Лікар відділення нефрології

Відгуки про лікарів-нефрологів у Одесі

Дуже гарний прийом, культурно, ввічливо, професійно поспілкувалася з лікарем Лівенцовою К.В. Бажаю процвітання лікарю і клініці!
Олена , 29.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів-нефрологів у Одесі

Консультація нефролога
ОНЛАЙН Консультація нефролога
ОНЛАЙН Консультація нефролога за кордон

Лікарі відділення нефрології ОН Клінік Одеса

Адреса: Одеса, вул. Мала Арнаутська, 56

ОН Клінік Одеса
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.